» »

Koncentracija

Koncentracija

motorc ::

Lepo pozdravljeni!

Zadnje case (5-6 mesecev) mam blazne probleme s koncentracijo. Sploh ne morm bit zbran. Se posebej mam probleme z zamenjevanjem (npr. levo je vcasih desno, 62 je 26 - ampak fora je v tem, da me na to da sem zamenju stvari morjo drugi opozorit).
Zdej mam pa parkrat na teden eno obveznost, kjer MORAM bit eno uro maximalno skoncentriran ampak na zalost mi to ne uspeva.
Zanima me, kaj vse izboljsuje koncentracijo (kratkorocno in dolgorocno)? Kaksne zacimbe, tablete (a ni nek bilobil - zakaj je ze to?), pijaca, kake vaje, nevem karkoli sam da pomaga. Trenutno me predvsem kratkorocne resitve zanimajo (da tistih par ur na teden prebrodim).

Aja, ne kadim (cesarkoli), pijem obcasno oz. ne uporabljam kakrsnih koli substanc (se aspirina se branim).

Hvala vnaprej!

lp

Caligula ::

1. dobra hidriranost
2.primeren spanec in hladna temperatura med spanjem
3.ananas pomaga ce ga pojes direktno kako urco prej zarad nekih encimov (sam naravnega ne s cukrom iz piksne),..
4.ne jej hrane, ki ti pretirano dviga krvni sladkor-cukri, nasploh simpl ogljikovi hidrati ala krompir, bel kruh,.. (nobenih pijac s cukrom)
5.kofein v zlo majhnih dozah in veckrat na dan-ne ene kavice al pa dveh na dan. Ce pijes kavo pac veliko cist majhnih doz (z sladilom)
6.kaka meditacija ti zna pomagat pa sproscanje
7.siesta-pred tem casom zadremaj za cca 15 minut. to te osvezi. vec pa ne, ker ratas zaspan pol in je kontra ucinek
8.razgibavanje potem-miganje, poskakovanje,.. skratka tko, da kri pozene po telesu
9.ne sme ti bit vroce
...

naslo bi se se kaj.

Kupi si se pivski kvas, ker ma veliko B vitaminov,.. pa olivno olje je itak zdravilo za skoraj vse :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Vikking ::

a ni bil bilobil z nekim česnom?

mogoče če te zanimajo naravni produkti bi blo tole: http://www.gnld.com/products.aspx

vpršau mamo k se spozna na te produkte:
v kombinaciji bi mogu jemat: TRE-EN-EN in MULTI

če te še kej zanima vpraši! priporoča tudi za umirjanje treme pred izpiti....

cryptozaver ::

Tole zanimivo: zamenjujem levo in desno.

Jest to ze ceu zivlene. In kaj naj to pomen??

root987 ::

Hm. Števila jaz tud včasih menjam, vendar po navad to takoj sam opazim - očitno zarad premalo spanja in premalo vode. [:D] Bom mal probavu.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Trubadur ::

to tut mene mede:(
Berite Thomasa!

BigWhale ::

Turn left here... NO! The other left!!!

Ja.. vem.. Stevila... ja tudi jaz jih zamenjujem... Zakaj? nevem, prevec anglescine verjetno... :)

Vse ostalo sicer spila.. ... se mi zdi ;)

root987 ::

Da bi bila angleščina kriva? Hm... Na to pa nikdar nisem pomislil. Je pa res da je precej možno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Jah, mi dvomestne stevilke berem od leve proti desni, v anglescini pa se to bere od desne proti levi...

... mislim, ravno obratno :P Amapk, you get the point...

Grem spat..

||_^_|| ::

A si levicar? Ce si je potem normalno da zamenjujes levo/desno ker jih ma baje vecina s tem probleme. Najlazje to resis tako da si kupis uro/zapestnico pa bos vedno vedel kje je kaj:)

motorc ::

Sem desnicar.
Hvala za vse nasvete, bom poskusu in poroču nazaj o (ne)uspehu.

Aja, kave pa ne pijem in je tut ne mislim zacet. Nimam rad odvisnosti (od cesarkoli).


lp

DoloresJane ::

Če hodiš v OŠ ali SŠ se poskusi pogovoriti s psihologinjo. Zna imeti kakšen dober nasvet. Koristi tudi primerna količina spanja - spanja ne moreš nadoknaditi, zato moraš vsak dan spati enako število ur. Koliko je dovolj zate ne vem, večinoma naj bi veljalo med 6 in 8 ur. Ker je več tudi ni zelo dobro-ponavadi je tak človek še cel dan "matast". Morda bi koristila tudi kakšna oblika lahke rekreacije - hitra hoja ali lahek tek (jogging).

Kar se tiče raznih lekarniških pripravkov, sem sama poskusila Bilobil in ni bilo povsem nobenega učinka. Lahko sicer sam poskusiš; meni se zdijo te zadeve navadna potegavščina. Mogoče lahko poskusiš učiti se v kratkih intervalih. Nastavi si štoparico na 20 minut in si prisezi, da se boš 20minut zares učil ali pač delal kar koli podobnega. Ko boš lahko toliko časa zbren, podaljšaj čas za 5 minut. In spet vadi. Podaljšaj za 5 minut. Nikoli ne podaljšaj, če nisi resnično zbrano delal toliko časa, dokler ura ni zvonila.

Tudi jaz celo življenje zamenjujem desno in levo in sedaj je samo slabše. Ko te na faksu naučijo, da je desna pravzaprav leva in leva desna, potem raje pokažem z roko, kam je treba zaviti kot da bi se zanašala na tistih 50%. Včasih se mi zdi, da je celo veliko manjša verjetnost kot 50%, da bom zadela. :D

Dr_M ::

cudno, da ima tok velik ljudi probleme z smerjo in stevilkami... :)
sm pa opazil, da to delajo taki, zelo povrsni in storasti ljudje. :)
(pa brez zamere)
sam nikol ne zamenjam leve in desne, pa tut pri stevilkah se mi zelo zelo redko zgodi, da jih zamenjam.. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bannockburn. ::

Ne vem, če ti to kaj pomaga, vendar obstaja psihološki priročnik z naslovom Avtogeni trening.
Mojemu prijatelju je tako uspelo in zdaj se lahko zbere veliko bolje kot prej.

Zgodovina sprememb…

DoloresJane ::

Dr_M: to sploh ni res. Imam precej boljšo koordinacijo kot mnogo ljudi in niti slučajno nisem štorasta, kar je posledica plesa. Glede površnosti je tako, da kje sem, drugje pa spet ne. Lahko ti zagotovim, da ima več kot polovica plesalcev resne težave s tem, kje je desna in kje je leva, čeprav so dnevno odvisni od teh dveh besed.

Recimo številke redko zamenjam. Levo in desno pa ne, če premislim. Če pa hočem ustreliti odgovor, potem se ponavadi zatakne.

MMore ::

Bilobil je za spomin ne pa za koncentracijo... in btw pomaga, vsaj men je...

Dr_M ::

Nadezhda: mozno...ampak jest mam drugacne izkusnje :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IR Babun ::

V lekarni obstajajo tablete in kapsule Lecitin (z izvlečki soje).
Jaz sem jih jemal le ko je bilo to res nujno in je res pomagal, mlajši brat pa jih je jemal kar pogosto (vsakič ko se je šel učit) in se sedaj brez tega ne more učit in mora namesto ene kapsule vzeti dve. Me zanima kaksen bi bil efekt, če bi mu jih zamenjal za placebo.

Mislim, da če vzames eno na teden za tisto uro, ti ne more škodit, sicer se pa v lekarni malo posvetuj.
SCREW THE GOVERNMENT

PROTOTIP ::

Lecitin zna bit kr dobra zadeva. Sam tist je bolj za izboljšanje spomina.

stromar ::

Jaz imam čisto iste probleme že od začetka januarja, zgleda, da je bilo preveč žura:D Med tem vikendom sem moral prebrat knjigo od cankarja in lih da mi je ratalo- po 1 uro sem bil na eni strani. Na začetku leta sem mel same 4-ke zdej pa 1,2,3 in še pazit moram, da ne bom dobil popravca. Poleg tega se mi dogaja še, ko ravno delam izpit, da namesto na desno zavijem na levo itd...:D



če grem spat pa spet spat ne morem, v glavnem sem v globokem dreku, dobro, da imam maturo komaj drugo leto

motorc ::

stromar: skoraj identicna situacija pr men. Na zacetku leta je kazal na pravdober, mogoce celo odlicen uspeh, pol je slo pa se sam navzdol. Zdej se celo borim da ne bom mel matematke popravca. :( Ce zrihtam to sem dober. Istocasno pa tut izpit delam.
Prokleti mozag moj frdaman. Hmm ... mogoce mi lahk kdo tole pojasni: neki casa nazaj smo pisal kontrolko pr elektrotehniki (tehnicna gimnazija ma se te predmete zraven) in sem se pac ucil za test. Ne bom reku, da sem se cele dneve ucil, vendar sem se kr dost casa ucu. Pisem 1. Popravlamo, se spet ucim, spet 1. Prejsni teden pisemo pa solsko (v kateri je bla snov prejsne kontrolke + dodatna, mal tezja, snov) in namest da bi se ucu sem dneve prezivlju s punco. Na dan testa sem si zjutri mal pogledu kak kej stvari sploh zgledajo - pisem 3+. Mislim, wtf?

Aja, da se mal povem kak kej vasi nasveti delujejo. Ugotovil sem, da je bolje ce hodim spat bolj pozno, okol 11h (prej sem vednu hodu spat ze ob 21.30, 22h).

DoloresJane ::

motorko - ne vem, kako si se učil za prejšnja dva testa, ampak dejstvo je, da je treba biti med učenjem skoncentriran. Po nekje max. 4 urah učenja je dobro narediti daljši odmor, v katerem se aktivno sproščaš - npr. se ukvarjaš s športom ali se dobiš s punco. Če sediš za knjigo 6 ur in si samo 2 uri od tega zbran - potem je to enako kot bi se učil le 2 uri, ostale štiri pa so bile izgubljene za vedno.

Z manj učenja se ne doseže več. Z učinkovitim učenjem se naredi več. Par linkov...
link 1

link 2

link 3

R0K ::

Glede učenja je itak 50% že to, da maš uredu napisane obrazce, da nimaš vse snovi razmetane po celem zvezku, ampak lepo na enem mestu in da poslušaš v šoli.

To vidim zdej, k mam vsako drugo snov zapisano, liste nerešene, ahja, ...mehanika je jeba. :8)

PROTOTIP ::

Nadzesha ti si mi model, punca, kot predmet za aktivno sproščanje :D :)) :D Adijo pamet, kej takega še nisem slišal iz ženskih ust.

Drugač pa poznam totalne motorične debile, a genije, tak da nisem ravno prepričan o neposredni povezavi med rekreiranjem in učno učinkovitostjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Amfetamini pomagajo pri učenju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17224465 (3214) C_maniak
»

lažje učenje

Oddelek: Šola
395399 (4377) Tilen
»

Kako se pripraviti do učenja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7214391 (13270) DoloresJane
»

Ucenje med spanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
567606 (5866) d0rK
»

sitemi učenja itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
614854 (3823) McHusch

Več podobnih tem