» »

Kako se pripraviti do učenja???

Kako se pripraviti do učenja???

«
1
2

turok ::

Fuck no...folk...Jest se full teško skoncentriram...posebi še pri učenju a ne.
A obstajajo kake metode kako se pripraviti do učenja al pa kej tazga...na kaj naj mislm???...
A mislte da se je možno sam sebe prepričat da te zanima?...KAKO?
Kako se vi pripravite do učenja?:\ :\
Life is life .... na na na na na
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

_Dejan_ ::

Hehe sva že dva. Jst se učim samo takrat k sm v škripcih (težavah) pa še to po 24h ker je takrat največ mira v bajti.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

sine@ ::

pač se usedeš za knjige in se učiš.....:D
učit se morš to je dejstwo edin če nis tko pament,.al ap če znaš tko dober pllonkat>:D
jst se ponavad učim k mi voda telč v grlo sma pustmo to......najbl se pa skocentriram tko da mam na mizi sam tiste stvari ki jih rabm.une ta moteče pa odstranm....men to pomaga.....

_Dejan_ ::

Drugač pa se mi zdi da je ena podobna tema že bla. Ja jst sm se letos edinkrat uču včeri k sem dons popravljal grajo(slo) pa še to je blo cca. 3h jutr pišm fiziko pa se mi sploh ne da učit, rajš sm na netu:D Verjetn bom spet plonkal( v 4 letih sem preplonkal skoraj vse kontre sam 2x mi ni ratal)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

McHusch ::

Bistvo dobrega učenja je, da se zmotiviraš. Prepričati moraš samega sebe, da je snov, ki se je učiš, pomembna in uporabna. Ko ti uspe ta trik, si usvojil bistvo učenja. ;>

Myth ::

Kaj pa če imaš takšne moteče faktorje, ki te demotivirajo? :\
Pa recimo poglejmo moj učni načrt za mesec april , ki je do daske poln.
6.4 ob 14:30 Elektrotehnika kolokvij
6.4 ob 16:00 Elektrotehnika izpit
12.4 ob 19:00 Programiranje II kolokvij
13.4 ob ---- Programiranje I izpit
15.4 ob 16:00 Diskretne Strukture
21 oz. 22.4 Analiza 2 kolokvij
25.4 Linearna Algebra izpit

Kako se učiti? Moj načrt je nekako takšen. Že kakšne tri štiri dni se učim ET. Zdajle sem se začel učit še Programiranje I in II (bolj malo). Vsak dan se učim po 2-3 ure dobesedno. Ni me na razpolago. Računalnik me seveda moti, zato pa monitor in vse procese ki bi me gor privabili izklopim. Prav tako izklopim mobitel. Moteč fakto je še vedno prisoten, starši, saj nimam svoje sobe... zato pa če se da , se le učim po 22h uri, ko vsi spijo. Takrat pa me privabi tudi internet, ki ga čez dan redko uporabim. Dokler se ne upreš skušnjavam, se ne boš mogel upreti. Sicer pa sem navajen da živim na tak način, vse v skrajnem času. Že v OŠ in SŠ sem se učil bolj malo, pa to bolj intenzivno ravno pred testom. Ocene pa so vedno bolj nizke. :D Nekaj treba ukrenit. Ja, pač se več dni rajš učim ko pa zadn dan. :P

Enkrat pa sem celo ves računalnik odselil lepo v garažo. Tisti mesec sem v šoli mel naenkrat same 3-4. Ja, računalnik je tega kriv... če ni dela, ti ga računalnik da. Znebi se računalnika. >:D :D

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

moj_nick ::

Vsak dan se učim po 2-3 ure dobesedno.

Tole ni ravno hvalevredno... za faks ;)
110111001001010001010000

Myth ::

Pa dobro no... samo nočem bit kakšen geek al pa kaj :D sicer pa odkar hodim redno na predavanja in vaje, sem ugotovil, da dosti od tam odnesem ;) nevem zakaj bi mogo pol se doma nevemkak se ucit... bo pa naslednja leta menda ze vec tega :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Microsoft ::

2-3 na dan je zlo vlk!

Za izpit ne rabis kaj vec, kot kakih 5 ur, da precekiras. Seveda, so kake izjeme, vendar redke. Mors bit na predavanjih pa vajah z mislimi na tisto stvar, da ves, zakaj se gre. Pol zmagas.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

> 2-3 na dan je zlo vlk!

O dete, blagoslovljeno bodi.
https://dolhar.si/

Tic ::

Mah, mene bolj jezi pol, ko se pripravim do tega, ko mi ne gre, se kar utrmim. Piflarija mi res ni problem. Kakšna matematika mi ne gre preveč, je pa problem skoz že.
persona civitas ;>

DominusSLO ::

2-3 ure na dan, vsak dan, je sigurno sindrom kake bolezni >:D

CWIZO ::

Jest se pa glih piflarskih predmetov ne morem ucit (zgodla, gefa, knjizevnost) in s elazje ucim mto in podobno.

Sam men to da odstrani motece faktorje ne pomaga, ker mam se vedno mozgane vklopljene in kar odtavam z mislimi drugam.
Ma kdo kak recept za to odpravt?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

_Dejan_ ::

2-3h na dan men se bo zmešal na faksu :D jst se učim 2-3h na mesec:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Myth ::

Vi ste mi tud eni... sn reko zdajle v aprilu se tolko učim. daj začnite vredi brat, no? :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Sami ::

Mam enak problem, v četrtek pišemo fizo pa se mi res ne da učit, ker sem se cel prejšnji teden učil za mato, zdej pa ne dajo niti enega dneva miru.
Začnem se učiti ene 3 dni pred kontro, odvisno od predmeta, po ene 1-2h na dan. Učim pa se po 18h, ko ni več toliko sonca in me ne vabi ven. Jebat ga, sej bomo že zdržal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Microsoft ::

Ziggga, ja zakaj pa? Prvi letnik je tak samo meckena nadgradnja srednje sole. Zdej, men je bla srednja sola prov kul. Kle, pa ni nevem kaj, samo so pa tudi izjeme, ja.

Recimo, za prve tri zipite. Na anglescino sm prsu kr tak na kolokvij, pa se mi je nekot posrecl, da sm naredu. Komi. Ampak slo je. Racunalniska arhitektura je bla prepisovanje iz zvezka. Dobu 10. Ucil se nism nic. Programiranje sm si pogledal tri naloge, katere sm spravu vse na en a4 list. S tistim sm pisu 10. Za keks. 'Ucil' sm se tolko, da sm naloge prepisu na papir, pa seveda, da sm razumel, zakaj se gre. To je vse.
Heh, tist dan se bolj spomnem, kak sm se z avtom naokol preseravu, kot pa ucenje.

Isto je blo z maturo. Skor bi lahka reku, da najboljsi dan srednje sole. Enih par sosolcev smo se z avti preseraval naokol, se vozl iz enga hriba v mesto, naprej na drug hrib, se mal ustavl, pogledal snov, pa spet sli naprej. Nakonc sm z sosolcem ob 10h zvecer sel k ucitelju, ki me je drug dan mel na zagovoru.8-) Je reku, ce boma pir. Heh. Drug dan pa zagovor. Digitalni sistemi so bli 5, pri matematiki sm pa zajebu, ker nism poznal enga osnovnga lika. Kot bi reku stozec ali piramida. No, 4 je blo pa vseeno.
Noro je blo, ja. No, pa ne, da zdej ni.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

CWIZO ::

Ce si sel pa na per s foksom k te je mel na maturi pa res ni prevec presenetljivo da si u eazy naredil:D
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Microsoft ::

Ne, sj pol nism pil, ker ne pijem pira. Ce bi reku vin, sm prvi tam. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

gzibret ::

Povprečno 2-3 ure učenja na dan na faxu je velik! Na faxu je kampanjsko učenje. Učiti sem se začel od 1 tedna do 2 dni pred izpitom (odvisno od izpita) ter takrat intenzivno. To pomeni kava, nič mobitela in računalnika ter nič prijatelev(-ic) ter halo pice, da nisem izstradal. Smo pa imeli srečo, da so na našem faxu roki čez celo leto. Če bi imel vse izpite junija in septembra, pa bi verjetno rabil drugo taktiko.

Ta formula pa se ni izšla v srednji šoli, ker nismo imeli napovedanega spraševanja.

Kako se pripravit učit:

1) metoda korenčka in palice - odklopi se od sveta ter si pred začetkom učenja postavi normo. Npr. 20 strani knjige (ne dajte si časovnih omejitev, npr. 1 ura učenja, pol nagrada vodi v polomijo), ko to predelam, lahko pogledam na S-T forum in napišem 1 (en) post. Za naslednji post je potrebno predelati nadaljnjih 20 strani. In tako dalje. Namesto 1 posta lahko pokadite 1 čik. Ali 1 telefonski klic (ženske....). Pač nekaj, kar imaš rad. Za vsakič, ko si dodeliš nagrado takrat, ko ni zaslužena, podari 1kSIT v dobrodelne namene.

2) sadomazo metoda - recite si "jaz sem sadomazohist in hočem trpeti." Učenje = trpljenje. Pol pa začnite neusmiljeno udrihati po sebi s tem, da se učite.

Za izboljšat koncentracijo:

tule sem našel nekaj vaj vendar priporočam, da naj bo kar samo učenje vaja iz koncentracije. Morate vedeti da koncentracija je enostavno polaganje pozornosti le eni zadevi. Torej učni snovi in ničemur drugemu. Nekako se morate naučiti, da ko se učite, enostavno preženete vse druge misli iz glave (npr. misli o kolegih, lepem vremenu, žogi, pivu...). Vendar ne jih preganjati tako, kot preganjate golobe, ampak jih le nepristransko opazujte in si mislite: "aha, misli so mi odbezljale stran, no torej bom moral malo dlje sedeti, da si prislužim nagrado.." Nekaj v tem stilu. Uporabite domišljijo.
Vse je za neki dobr!

turok ::

ej gzibret...Ti si pameten stari...res.
Sam jest se še kr ne morem učit.Misli mi bežijo stran.Cajta za izpit mi zmanjkuje, čeprav ga mam preveč če me razumeš:D......

Skratka...A verjamete da se res tako lahk prepričaš, da te ne bo nič motilo, in da se učiš ko prasec...fuck ....Optimist...

Sam jest recmo ko se že učim, pa pridem do problema pa pol kr obupam.Pa ja, nagrade si dam, vendar me koj prevzame računalnik....GRRRRRR

Upam da si bom z vašimi nasveti pomagal...Pa tudi drugim mislm da je potreben kak nasvet a ne:)

V soboto mam izpit...predelat morm še dost...fuck...Kr obupu bi...Kaj naj me spravi k učenju
Life is life .... na na na na na

gzibret ::

> Kaj naj me spravi k učenju

Si predelal 20 strani?
Vse je za neki dobr!

zigi ::

Lahko pa začneš meditirat... po nekaj mesecih se koncentracija opazno izboljša.

Kaufmann ::

Jaz se najlažje spravim k učenju piflarije tko da si začnem plonkce delat, iz zapiskov odstranim manj pomembne stvari in potem plonkec mal oblikujem(vmes ga nekajkrat preberem in si ponavljam). Potem ga znam že skoraj na pamet in ga skoraj ne potrebujem:)
Računske zadeve kot so controling, statistika, ekonomika pa iz rešenih testov skušam razvozljat uganko, obenm si vse pomembne enačbe in posebnosti zapisujem na list.
ni podatka

pingec ::

Jest se pa glih piflarskih predmetov ne morem ucit (zgodla, gefa, knjizevnost) in s elazje ucim mto in podobno.


Hehe, to so tudi moji top3 najhujsi predmeti :) Vrjetno zato, ker porabim preveč časa za jih predelat medtem ko lahko druge le prelistam :( Pa še nobenega pravila nobene logike nobenih izpeljevanj ni med podatki :( sam golo učenje.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Myth ::

Pa , a vi sploh veste kaj je piflarija?? v bistvu moraš ti geografijo , zgodovino, etc. razumet do neke mere. Ne rabiš se piflat, to je tam, to je blo takrat. Ti morš to razumet. Res je da veliko folka misli, da se mora take stvari napiflat. Ja, po takem mišljenju bi lahko matematiko tudi se napiflal : Izpeljave, Zakoni, Seštevanje, etc. Samo kaj ti pomaga, če ne kapiraš tega, kaj ti bereš??

Upam, da je komu zdaj kaj bolj jasno. Tak, čas počitka bo kmalu minil. Jaz pa odhajam za knige. en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

ganzi ::

js se tut ne morm spravt učit.. v srednji je še šlo zdej na faksu je pa kriza :( morm msn odinštalerat pa telefon prodat pa odklopit internet pa bo mogče ampak res mogoče bolje..;(
LP

turok ::

Kam gre ta svet
8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
Life is life .... na na na na na

Tic ::

kam
persona civitas ;>

DoloresJane ::

Dajte še kakšen post napisat, da še 5 minut ne bo treba za knjige...>:D .

So faksi in so FAKSI. Na faksu je najbrž 2-3 ure učenja na dan v trajanju en teden za povprečen izpit dovolj. Na FAKSU se pa lahko odjaviš z izpita, če si se en teden prej šele začel učiti. Vsaj v večini primerov. Ane, Ziggga. :D

Kako se zmotivirat? Računalnik (VSE računalnike) odpelji k babici, punci, sorodnikom, ki ga nimajo... Pripravi si vso literaturo. Poglej, koliko časa imaš in kaj moraš v tem času narediti. Naredi si načrt po dnevih, pri čemer si vsaj 1 dan pred izpitom pusti za ponavljanje, idealno je 1/3 učenja (npr. 2 dni za en teden učenja) posvetiti samo ponavljanju. Potem odpreš knjigo na prvi strani in preletiš kazalo. Da dobiš občutek za strukturo učbenika in pregled nad temami, ki so v njem obravnavane. Potem pogledaš, kaj imaš za danes na sporedu. Odpreš na ustrezni strani in začneš. Prvič bereš zbrano, a hitro. Nekako tako kot bi bral forum. Tudi, če ne razumeš, si samo na hitro označiš (npr. z vijugasto črto od besedilu) obseg tega, kar ne razumeš. Ko dokončaš, že imaš PREGLED nad snovjo. Potem vzameš v roko svinčnik in greš del za delom čez tekst. Po 20 - 50 minutah narediš odmor. Takrat samo vstaneš od mize in se malo pretegneš, nikakor ne hodiš pred TV, računalnik ipd. ko dokončaš poglaje ali več razdelkov, si privoščiš 10 minut odmora. Nastaviš si uro, ki ti teh 10 min odšteva in se ob alarmu spraviš za knjige.

Med učenjem od časa do časa odpreš okno, da se zrak zamenja. Če to pomeni, da prisluškuješ dogajanju na cesti, razmisli o drugih načinih zračenja.

Dokler samo razmišljaš, kako ti izpita ne bo uspelo narediti, kako je vse nemogoče in kako ničesar ne razumeš, se še ne učiš. tudi, če imaš še slab teden, se še vedno lahko veliko naučiš. Dan ima 24 ur in ni ti treba spati 12 ur na dan in se hraniti 8 ur. Namesto, da obupuješ, je bolj konstruktivno, da se stvari lotiš in si rečeš, da ti bo samo v primeru, da boš delal, uspelo. Prijateljem povej, da ne moreš zvečer z njimi ven, ker se učiš. Če so dobri prijatelji, bodo razumeli, da je na tej stopnji pomembno, da si pridobiš ustrezno izobrazbo.

Pa ne pravi si vendat ves čas, da se ne moreš spraviti k učenju! Reči, da je morda sedaj to že res, da pa si boš dokazal, da se zmoreš spraviti k učenju in se resno učiti nekaj ur.

Kar pogumno!

P.S. Kdor se še nikoli ni učil 16 ur v enem dnevu, ne ve, kaj pomeni veliko se učiti. Ni mišljeno kot hvaljenje, pač pa kot potrditev realnosti o dveh vrstih faksov.

Ziga Dolhar ::

> Na FAKSU se pa lahko odjaviš z izpita, če si se en teden prej šele začel učiti. Vsaj v večini primerov. Ane, Ziggga.

Preverjeno drži. In letos bo še na praktičnem primeru z nasprotno hipotezo dokazano, da to še kako zelo drži.

Sicer pa, kar se tiče učenja, mi izkušnja narekuje, da je en dan učenja v knjižnjici vreden nekje tri do štiri dni učenja doma. Glavni "moteči faktor" je ostalih nekje sto študentov v istem prostoru, ob katerih pa dobiš slabo vest, če se dejansko ne učiš. Učenje doma ... ni kul: familja, fotr, mat, računalnik[i], internet, email, Slotech, JimiBtn, pes, nenačrtovano kosilo ...

Posledično se veliko lažje pripravim na teden dni bivakiranja v knjižnjici od 08:00 do 21:00, kot pa na vsaj tretjino tega časa kjerkoli drugje.
https://dolhar.si/

CWIZO ::

Ja to se mi zdi logicno da se v kniznici vec naucis in mam obcutek da se bom tut jest tega posluzeval, ceprav sem iz kamnika. Sej ne da kle nimamo knjiznic, sam ni studentov notr k bi se ucil.

Pof FAKS spada FE ne (kind ahoping for a no:8))
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Tic ::

Učenje doma ... ni kul: familja, fotr, mat, računalnik[i], internet, email, Slotech, JimiBtn, pes, nenačrtovano kosilo ..


:D :D
persona civitas ;>

Jeebs ::

Am... Grem na en dolg sprehod in kako piwce, pridem domov, si pripravim knjige za učit, ugasnem komp, iztaknem napajalni kabel, ga vržem iz sobe in se zaklenem...>:D No ja, 1x sm pa šel še celo disk sformatirat, da me nebi slučajno zamikalo.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tic ::

Jaz sem sam sebe banal na ircu.
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

še celo disk sformatirat

Dost radikalno, ni kej.
Your focus determines your reallity

Myth ::

To kar je Nadezhda napisala, jaz rečem samo... 8-O 8-O 8-O To zame ni življenje, ampak mučenje. Če se ne moreš nekaj v nekaj urah naučit, poiščeš pomoč, ker očitno sam ne razumeš pa lahko več različnih knjig prečitaš. Sam dobro vem, da mi matematika ne gre. Zdaj imam 2 prijatelja ki jo za zabavo naredita in sta pripravljena mi pomagati. In začuda, znaj znam dosti bolje, kakor če bi se sam mučil 16h ur na dan... Pa ne mi govorit da se lahko odjaviš od izpita. To je relativno in na vsakem faxu različno. Velik faktor so profesorji in asistenti.

Sicer pa jaz sem povedal svoje mnenje, Nadezhda svoje, torej naj se vsak sam odloči kako mu paše. Jaz nobenemu nea rok zvijam, da se bo učil. :P

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

To kar je Nadezhda napisala seveda ni nikakršno mučenje, pač pa trdo delo, ki ga FAKSI zahtevajo.
Your focus determines your reallity

Myth ::

Definiraj tale FAKS! Kaj imate dve skupini ?? Eni se reče fax drugi pa FAKS? Kakšna je razlika??
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

DoloresJane ::

Na FAKSU se izpit začne pri 300 straneh (po možnosti angleške) literature. To je osnovni učbenik. Plus skripta, ki ima ok. 100 strani. Pa zapiski, čeprav je tam bolj ali ne povzetek tistega iz knjige.

Primer? Mikrobiologija: 200 strani virologije, 200 parazitologije, 450 bakteriologije, 150 strani skripta in nekaj dodatnih poglavij iz imunologije in specialne virologije 200 strani (ocena). To je eden obsežnejših izpitov. Za patologijo recimo, se učiš minimalno en mesec resno, knjiga ima 1400 strani, treba je znati tudi skripto, ki ima okoli 150 strani. Taki so izpiti na FAKSIH.

Kakor slišim, pa na FDV ali podobnem lahko izpit narediš tudi z enim tednom učenja in manj.

Myth ::

Je kje seznam teh FAKSOV?? Pa to ne verjamem, da imajo ljudje že v 1. letniku. :\ Sicer pa zdaj ko sem to prebral. Da, za to da se naučiš in pregledaš se strinjam, da se moraš krepko naučiti in verjamem, da je težko. Me pa res zanima če bo FERI tako težak naslednje leto? :D

edit: Moraš meti pa vražjo voljo, da greš na takšen fax. :\

p.s.: Ve kdo kako je z študijem v Ameriki , VB in drugod po svetu? Za Ameriko me najbolj zanima. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

kuglvinkl ::

Sicer je pa izrednega pomena, kaj češ iz sebe naredit. So ti dost šestke in sedemke? Nekoč sem prišel do približne ugotovitve. Razlika med osemko in desetko je vsaj še enkrat več učenja. Namreč, pri desetkah zdrsov ni ;).
Your focus determines your reallity

perci ::

eh, piflar >:D

zlobcek ::

In pol poslušamo take papke, ki pravjo da se učijo za desetko. Pri nas na strojnem faksu sta taka vsako leto DVA. In kaj mata taka človeka od tega?

Folk dokler se faksi ali vasi kurce... FAKSI nebojo bolse povezoval z določenimi podjetji, potem je cist isti drek al maš ti desetke al sestke, ker v obeh primerih, ko boš priletu na delovno mesto, neboš imel pojma. Sprjaznite se, da je današnja diploma le en status mal bolj izobraženga butla. Sloveniji je trenutno čist isti kurac al maš diplomo al ne, saj je merilo uspešnosti predvsem to, kako se znajdeš v situaciji in kaj iz nje potegneš. Če se greš enga programerja/štromarja/strojnika itd. pa itak nisi šu na faks, da bi mel polne kupe denarja, ampak zato, da boš delal. Za delo u real lifu te pa jeb... fakulteta ne nauči nič. Nauči te eventuelno gledanja na določene stvari iz mal drugačnega zornega kota, kot gledajo na to tisti iz srednjih šol. Kar pa seveda ni vedno uporabno.

No edino seveda, če se ljudje z desetkami učijo zato, da bojo potem lahko srali po glavi malim ljudem, s pomočjo doktorata, iz kakšnega ministrstva. Al pa če se hočte it znanstvenike pa odkrivat toplo vodo, kakršnih je pa tule pomoje zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

zlobcek ::

No kar se pa tiče učenja - usedi se za knjigo, po dveh urah boš obupal. Od takrat naprej začni zabijat dan. Naslednji dan spet za knjige dokler ne obupaš, kar bo verjetno spet kakšne dve ure. Po kakšnem tednu takega dela se ti bo čaš obupavanja premaknil za kakšne pol urce. Ko enkrat telo doseže, da lahko sedi na miru pet ur in bere oslarije, pol nardiš diplomo in greš srat po glavi delodajalcu.

Basta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Myth ::

No, pa da te malo umirim. Si pomislil da se nekateri učijo za 10ke ker bi radi šli v tujino študirat/delat? Sploh ker večina faxov zahteva povprečno oceno nad 8 za kaj takšnega. In zunaj Slovenije še kako gledajo s kakšnimi ocenami in diplomo si ti tja prišel. Mogoče ti izraz brain drain kaj pove. Sicer pa na kratko za tiste ki ne veste. (zdaj bom iz glave povedal) Je to pojav , ko tisti ki naredijo diplomo , ki imajo 10ke in to, bežijo ven iz Slovenije v tujino, kjer bodo to cenili. Tam imajo tudi višji standard in vse. Verjamem, da je to nekje na netu lepše napisano. Lahko pa vržeš oko na NEFI revijo (časopis), kjer sem jaz to zasledil.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

zlobcek ::

Ja sam moraš vedet, da je dejansko takih ljudi zelo malo. Tale model, ki tuki sprašuje za učenje je eden izmed 99% študentov, ki jim je glavna fora vsega odnest diplomo in srečno živet do konca svojih dni nekje v vasici v sloveniji.

Priznam ti, da sam nisem človek, ki bi delal faks zarad kakšne višje sile. Spadam v skupino 99% študentov. Sem pa drugačen v tem, da vidim potencial na domačem trgu in ga deloma tudi izkoriščam. To, da bi odšel iz matere Slovenije zato, ker mi standard nebi bil všeč oz. bi imel občutek, da imam premalo denarja in bi v tujini dobil fičnik ali dva več, mi tudi na kraj pamet ne pride in mi grejo ljudje, ki mislijo tako malo da ne na kozlanje. Čeprav po svoje proti temu nimam nič.

Pravzaprav je res lepo, da se najde kakšen Slovenec na šwabskem s svojo firmo, miljoni in življenjem v "pravljici". Vendar morš vedet, da je to izjema. Sranje, ki se mu pravi kapitalizem je zajel vse konce sveta. Edino, kar je razlika, je to, da moraš biti v nekaterih deželah (beri: zahodu) hudičevo orenk boljši na vseh področjih, če bi rad uspel.

BTW sem pa čisto miren. Le vsake toliko časa se najde tema, v kateri si ne morem pomagat, da nebi kakšno rekel:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Alexius Heristalski ::

Beg možganov je slovenski izraz.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

zlobcek ::

No da rečem še to. Najbolj spoštujem ljudi, ki imajo podjetja (uglavnem industrijo) v Sloveniji in so z izdelki upoštevani tudi drugje po svetu. Imam srečo, da poznam zelo veliko glav, ki so to speljali in to se mi zdi bogastvo domovine, ne pa kekci, ki stegnejo iz domače države zato, ker imajo občutek, da bo v drugih življenje boljše.

Sicer smo precej off topic in se oproščam ampak jeb.. ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Myth ::

To, da bi odšel iz matere Slovenije zato, ker mi standard nebi bil všeč oz. bi imel občutek, da imam premalo denarja in bi v tujini dobil fičnik ali dva več, mi tudi na kraj pamet ne pride in mi grejo ljudje, ki mislijo tako malo da ne na kozlanje.


Ti ljudje, bolj kot denar vidijo svoje znanje bolje cenjeno. V tem je poanta. Če si gledal film Tom Cruisa ko je šel študirat neko poslovanje, pa poglej kaj je postal - bartender. Pa ker tako rad pametujem okol še en citat (ne čisto) iz filma Harry Potter in kamen modrosti: Ne prepusti se sanjam in ne pozabi živeti. ;)

Jaz sem tudi eden izmed teh 99% slabičev, če lahk tako rečem, a vendar moje sanje so bolj motivirane in imam več volje kakor drugi ljudje. Včasih se najdejo ljudje ki me spravijo v slabo voljo in lahko obupam, a naslednji dan ko se zbudim imam še večjo željo se dokazati in še večji ogenj je v meni, da pokažem moje znanje vsem tistim ki me ponižujejo. Če najdeš takšno voljo in motivacijo, te ne ustavi skoraj nič in verjamem, da je uspeh garantiran. Samo načrt še moram najt pravi, ker mam zdaj probleme.... :D

en LP in lahko noč

p.s.: Držite pesti, jutri pišem. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali ste zadovoljni s srednjo šolo na katero ste se vpisali ali obžalujete svojo odloč (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649820 (1307) AtaŠtumf
»

Kako se učiti matematiko na višji ravni (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6011380 (9858) lebdim
»

"Hardcore" učenje? Triki, nasveti, pomoč ...

Oddelek: Šola
121772 (1376) St235
»

Kako imeti rad šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
605671 (4343) Tear_DR0P
»

sitemi učenja itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
614850 (3819) McHusch

Več podobnih tem