» »

lažje učenje

lažje učenje

korenje_ver2 ::

mene pa zanima če obstajajo kakšna zdravila, ki bi mi povečala sposobnost pomnenja. namreč določene stvari si zelo tezko zapomnem... sploh pa ko se moram naučiti 300 strani na pamet v enem tednu. problem je pa v tujih besedah, ki se jih je težko zapomniti, ki se pojavjajo v besedilu... v glavnem kaj priporočate?

Myth ::

Zanimivo vprašanje , a žal jaz ne vem odgovora. V bistvu imam sam še eno vprašanje, če smem kar to temo uporabit. Zanima me kako si pomniti matematiko??? Namreč 4 predmeti le-te me pošteno zdelajo. Jaz več odnesem ven iz knjige kakor z nekega računanja z števili.Tako da bom zelo vesel kakršnekoli "pomoči".

Sicer pa imam tudi drugo vprašanje, ki že sodi bolj v Z&T oddelek, ampak mogoče bo popestril tole temo. A imamo "omejen" spomin? (kapaciteto)... kako je kaj s tem? :)

en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Ziga Dolhar ::

Smem vprašat, korenje_ver2, kaj imaš to?
https://dolhar.si/

korenje_ver2 ::

ziga, to je za predmet poslovno vodenje in sporazumevanje (knjiga Poslovno vodenje in sporazumevanje, Matjaž Vrčko)

mr|ce: matematika je eden najlazjih predemtov, namrec je stvar v razmisljanju. Kako dobro zna nekdo razmisljati, je odvisno od vsakega posameznika posebej (znacaj - (pri predemtu psv)).

Sami ::

A imamo "omejen" spomin? (kapaciteto)... kako je kaj s tem?

Letos smo se učil pri psihologiji, da ima človek baje neomejeno kapaciteto spomina.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

korenje_ver2 ::

neskoncnost je mocna beseda. mogoce je to rekel samo zato, da vas motivira pri ucenju ali pa da vam bo lazje pisal nezadostne ocene.

poluks ::

glede ucenja knjige - najprej se je treba naucit uciti potem se lotis pa knjige s tristo strani. :)

kaj se pa tice matematike ------> vaje, vaje, vaje, vaje,..........,vaje,vaje,.......

pa se to pri ucenju ni pomembno da se na pamet naucis ampak je mogoce da kej potegnes ven iz tega. Npr. da ti kej ostane probas najdet neke prakticne primere iz vsakdanjega zivljenja, ki jih potem primerjas z primerom v knjigi itn.

PS: piflanje je grda razvada (LoL)

CCfly ::

Letos smo se učil pri psihologiji, da ima človek baje neomejeno kapaciteto spomina.
Ne neomejena je pa precejšnja. Problem je preprosto v tem, da je dolgoročni spomin težko dosegljiv, še posebej če so podatki slabo zindeksirani. Poleg tega smo omejeni še z majhnim kratkoročnim spominom, kjer lahko pomnimo le 7 referenc, kar pomeni da hitro ponavljamo napake, saj nam pomembni podatki hitro uidejo iz glave.
Zato si pomagamo s podaljšanim pomnilnikom, kot sta papir in računalnik.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

glinik ::

Se strinjam, da je beseda zveza "neskoncno pomnenje" malo privlecena za lase. Podrugi strani drzi, da nam mozgani ne predstavljajo nobene omejitve glede zasedenosti spomina. Zato lahko zadevo poenostavimo in recemo DA imamo neskoncen spomin.

Najlazje se je uciti, ce nimamo nobenih tezav, ki nas mucijo in ko smo motivirani. Za ucenje je sigurno eden najlazjih predmetov matematika. Ko jo nastudiras si "na konju". Ce ni motivacije, se potem pokazejo delovne navade posameznika. Te pa pri posameznikih zelo nihajo. Po moje se lazje ucimo ko smo starejsi, ker imamo bolse delovne navade.

Zasledil sem, da ljudje uporabljano samo nekaj procentov nasih sposobnosti. Recimo, da uporabljamo 3-5%. V neki teoriji sem celo zasledil, da bomo sposobnostmi lebdet oz. letet po zraku, ko bomo "uporabljali" 50% "mozganov". Res mi ni jasno kje so vzeli vsa ta predvideanja... :\

Za pomnenje tujk in podobnih teskih besed, predlagam uporabo majhnih papirckov, ki si jih lahko nosis zraven. Ali si na stene obesis papircke z omenjeno vsebino. Zakaj nebi se mi (moski) poceli tega, ce to ze punce tako vneto uporabljajo :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Gandalfar ::

korenje_ver2: miselni vzorcki in asociacije.

JamesBond ::

PSV je izi :D Če pa bi rad pomoč kemikalij, pa si koko nabavi.

korenje_ver2 ::

mam obcutek da bom sel septembra delat izpit se enkrat...

Vikking ::

korenje: mene pa zanima če obstajajo kakšna zdravila, ki bi mi povečala sposobnost pomnenja. namreč določene stvari si zelo tezko zapomnem... sploh pa ko se moram naučiti 300 strani na pamet v enem tednu. problem je pa v tujih besedah, ki se jih je težko zapomniti, ki se pojavjajo v besedilu... v glavnem kaj priporočate?

Če že rabiš v obliki zdravil oz. nekaj za pojest, potem ti priporočam da uporabiš tole ali pa tole.

Vsekakor hrana za možgane.

čp

cholt45 ::

Bilobil-vsebuje naravne učinkovine iz listov dvokrpega ginka, ki izboljša koncentracijo in spomin!
sicer ga še nisem probal, ga pa nameravam!

Mr_Globus ::

Asociacije ni druge: recimo

Hippocrepis comosus (neka rožica) => mrtvi gumjasti podvodni sloni :\
omasum (zbiralnik pri kravi) => oma je sumoborka

POl ko si streniran padajo asociacije kar same

Loki ::

bilobil resnicno, je nekdo tukaj pisal, da je po nekaj mesecih (kura ena tableta dnevno) opazno hitreje zadeve "stekal".

drugo je pa tole : tole, dobil na njihovem forumu kaksno leto ali dve nazaj, kao naj bi bili se posebej dobri tisti "nootropiki", ki naj bi se jih dalo dobiti v tujini. v slo je prodaja prepovedana.
nootropiki naj bi bili kao boljsi od bilobila (moje ugibanje), ker naj bi vsebovali vec ginsenga. (glej clanek).

sam nisem probal nic od tega dvojega in tudi ne mislim. s hitrostjo svojih mozganskih procesov sem dokaj zadovoljen.

je pa res, da se najdem v vseh teh treh:
Se kdaj vprašate, kateri dan v tednu je?

Je iskanje ključev za avto vaš vsakodnevni običaj?

Ste pogosto utrujeni in brez energije?

Če ste na prvi dve vprašanji odgovorili pritrdilno, je zelo priporočljivo, da posežete po enem izmed zgoraj opisanih dodatkov. Če ste z »da« odgovorili tudi na tretje vprašanje pa morda ne bi bilo odveč, če bi obiskali svojega zdravnika.

8-O

korenje_ver2 ::

pa ma kdo ze kej izkusenj s temi stvarmi? ka men se zdi tole kr precej drago... 2k sit za 180g... hmmm

Myth ::

Če odgovoriš na te vprašanje pritrdilno pomeni, da si v stresu. Tudi par dni počitka malce pomaga ... ;)

Mene pa zanima, kakšna "hrana" je za možgane? Pa ne tablete, ampak mislim hrano kot usual. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Loki ::

omega3 tablete. oz. bolj korektno omega3 mascobe.
naj bi ohranjale naravno ravnovesje omega3, 6 in 9 esencialnih mascob v telesu (mozganih!). z danasnjo prehrano naj bi zauzili prevec o6 mascob, kar ni dobro (podre se ravnovesje).
vec na googlu.

najceneje se dajo dobiti na e-trgovini sportna prehrana, natancnega naslova ne vem (vec), so se cenejse kot v lekarni.


tistemu zgoraj: kupi bilobil in jemlji eno tableto dnevno (korenje). povej se, kaj tocno stane 2k za 180g.
tistih "priporocil" na maxximumu ne jemat dobesedno. bilderji vsi radi pretiravajo.

korenje_ver2 ::

lecitin z e vitaminom in selenom stane 2k za 180g. pise da poveca koncentracijo.... hmm me prov zanima

glinik ::

Lahko vam povem kaj je definitivno dobra hrana za telo. Nekuhana zelenjava in sadje. En tip je bil na smrt bolan, ae zdravniki mu niso dajala kakanih posebnih moznosti prezivetja. Nato je jedel zgoraj omenjeno hrano in se povsem pozdravil. Zdaj hodi v hribe itd...

Ko se navadis na sadje, se pocutis cudovito. Ko se telo ni navajeno imas obcutek nenehne lakote saj trebuh ni napolnjen s tesko prebavljivo hrano. Sem razmisljal, da bi to lahko clovek sprobal, ko gre na dopust v eksoticne kraje. Tam imas sadja kolikor hoces.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Ziga Dolhar ::

> Nato je jedel zgoraj omenjeno hrano in se povsem pozdravil.

Super ... kaj pa kontrolni vzorec? >:D
https://dolhar.si/

korenje_ver2 ::

pismu.. 20 minut se ucim 10 besed na pamet... res pa da sm se jih naucu na pamet... pri tem sem si mal pomagu z hojo v krogih in skakanjem. mislim da mi to kr pomaga... no zdej pa naprej... sam se 10000 besed.

Gandalfar ::

no, naslednji 20 pa probi z asociacijami

snow ::

Skupini zdravil se reče nootropiki.

Moja izbira bi bla piracetam ali modafinil(si pokonci dost časa in se lahko učiš).
Sam kje boš pa dobu te dve zadevi(pri nas bolj težko), pa kolk stanejo pa ne vem.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

whatever ::

Veš kaj ti jaz priporočam (brez heca) : Red Bull ali kakšen ekvivalent. Preizkušeno danes na lastni koži. Bedel sem 22 ur skupaj, potem pa sem imel izpit na faxu. Enostavno nisem mogel it spat, najsi sem si še tako prizadeval. Krivo pa ni bilo to, da bi se ponoči neki ful učil, ampak enostavno nisem mogel zaspat, ker sem bil živčen in me je bilo strah izpita. Tako sem se premetaval v pojstli več kot 3 ure, ker nisem mogel zaspat sem se odločil čas zapraviti malo bolj produktivno in sem prižgal komp in dve uri bral prosojnice, nato pa probal zaspat pa spet ista figa. Posledično se je nabralo točno 22 ur bedenja (tisto da mam zaprte oči se imho ne more primerjati s pravim spanjem), jaz pa sem bil že čisto zaspan in zbegan. Pol sn pa popil dva red bulla oziroma 1 uro pred izpitom nek ekvivalent red bullu pa se 1 red bull čez 10 min pred izpitom in se je stanje takoj popravilo, da sem začel bolj zbrano misliti in funkcionirati. Zdaj bedim že 28 ur, pa sem še vedno dokaj priseben. Mogoče bi lahko šel podirat rekord v neprekinjenem bedenju.:D Še rezultat izpita: 8/10:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

korenje_ver2 ::

problem ni v tem... problem je v tem, da vse kar se naucim, pozabim. snovi je preprosto prevec. sploh pa je pri tem predmetu skos potrebno nekaj nastevat po tockah, pol pa se tisto nasteto opisat.

Tilen ::

Redbull ucinkuje tako, da ob zauzitju te nabije z "energijo" potem pa ful pades in to zna bit problem pri podiranju rekorda :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

poluks ::

mogoce bi pa se moral bolj skoncentrirat na ucenje kot pa na to kaj bos tuki napisal. :P

(pa ne se smilit sam sebi, kaj se mora se mora):D :D

korenje_ver2 ::

nimam energije za ucenje... morda je racunalnik kriv :)

whatever ::

Redbull ucinkuje tako, da ob zauzitju te nabije z "energijo" potem pa ful pades in to zna bit problem pri podiranju rekorda :)


Eh, to pa ja ni problem, pač spiješ še enega in tako dalje:D
Drugač zdejle bedim že 31 ur, vmes sem zadremal le za eno uro, pa sem spet kot prerojen. To je že mal zaskrbljujoče, ker možgani mi funkcionirajo skoraj tako kot da bi bil ful naspan. Me zanima kdaj bom lahko šel normalno spat:\

drugač pa korenje_ver2: Kot so ti že drugi rekli, uoporabljaj asociacije, miselne vzorce, morda na glas ponavljaj snov če si tak tip človeka ali hodi naokoli in si snov ponavljaj v mislih, išči logične povezave med zadevami ker skoraj nikjer ni tako da bi bile stvari 100% piflarija, razen če se piflaš pesmico na pamet, pa še tam obstaja neko logično sosledje. Predvsem pa se z voljo spravi k stvari, ker dvomim da imaš kake resne pshihične težave ki bi te lahko ovirale ali kaj podobnega - samo VOLJE do učenja in do dela ti manjka.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Tilen ::

Si eden redkih..

Mogoče čist slučajno tako deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Loki ::

redbulll ipd. te mogoce res ohranja budnega, a ti zbije koncentracijo na 0. preizkuseno na sebi, ne sicer med ucenjem.

tisto z spanjem za 1-2h pa res pomaga. jaz sem se enkrat nekej ucil ponoci (ko nekej nisem razumel) in sem tik pred izpitom (ob 9h) - ob 5h sel spat do cca. 7.30-8:00 in je pomagalo. ko so mi ob petih ze oci lezle skupaj, sem bil ob 8 skoraj kot prerojen. se ena kava bi mogla bit takrat, pa bi pisal se bolje (84%).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Nejc Pintar ::

meni se občasno pojavlja naspečnost, sem zaspan pa ne morem spat, ker mi po glavi gre preveč misli.
Takrat se za pol ure uežem v posteljo, ugasnem luč, prepustim se mislim in čez pol ure sem kot prerojen.
Lahko je biti prvi, če si edini!

poluks ::

al pa zaspis ko top:P :P

Nejc Pintar ::

omenjeno je da ne morem zaspat, drugače pa dostikrat tudi zaspim ko top, zadnjič sem sredi filma zaspal in se enkrat zbudim in vidim nek drug film pa sem use okol začel pizdit kdo je prestavu, nakoncu sme ugotovil da spim že dobro uro
Lahko je biti prvi, če si edini!

Hypno ::

Povem vam eno od solucij, ostalo zgoglajte sami, ker ne maram komentarjev o raznih samoreklamah kot se je že zgodilo.

Subliminals s primerno vsebino glede učenja (zvišat koncentracijo, izločit zunanje dražljaje, ki motijo koncentracijo + memory recall v kombinaciji z time expansion, če je veliko snovi) + brainwave synch na ene 6Hz, po vsaki uri učenja na 10Hz synch-a ponovit predelano snov zadnje ure.
Great are mysteries of the mind ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hypno ()

budili ::

Hypno dej kak link, se slisi zanimivo

thx:)

burekar ::

Za eksperimentiranje s hypno pripomocki napiste v google: neuro programmer

Kot prehrano pa obvezno veliko ciste vode in splosno dobra dieta, kot dodatek sem sam uporabljal ginseng in se mi je dopadel. Preberes lahko tudi http://www.hardcore-forum.com/forum/viewtopic.php?t=503
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Tilen ::

Integrated cheats.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poživila za možgane

Oddelek: Loža
4510420 (8374) gendale
»

Polifazno spanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
869442 (7151) MrBrdo
»

Ucenje med spanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
567610 (5870) d0rK
»

hitrost možganov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15613828 (10639) BigWhale
»

Koncentracija

Oddelek: Loža
232476 (1838) PROTOTIP

Več podobnih tem