» »

Kako vršiti pritisk na Telekom in SiOL???

Kako vršiti pritisk na Telekom in SiOL???

fakinx ::

Zdravo!

Vsi predlogi dobrodošli....

Stvar je sledeča:
Že pol leta nazaj sem SIOL-u poslal aneks za vključitev SIOL tv storitve, pa me tako na Telekomu kot na SIOL-u po domače ne šmirglajo. Pošiljam mejle, klicarim, pa me kar naprej pošiljajo od enega do drugega, noben pa noče (ali ne more) povedat, kdaj bodo za vraga nadgradili mojo centralo. Vse centrale v moji okolici so že dograjene, samo moja je ostala "svetla" izjema ;((

TOREJ????

Vikking ::

pojdi tja, vprašat, od koder se ti sedaj adsl povezuje s centralo!

SuperStipe ::

Mrtvega hrcka dej v kuverto pa poslji :)

robio ::

Gladovna stavka pred poslovno stavbo?
A se ti nezdijo mal premočni, da bi ti vršil pritisk na njih? Če boš preveč pameten ti bodo še adsl vzeli:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robio ()

Microsoft ::

080 1000 med delovniki 8:00 - 12:00, pa zahtevaj, naj te zvezejo z administracijo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Spc ::

Enako je bilo pri meni ko sem naročil 3com OfficeConnect 8.
Switch so imeli na zalogi ampak sem čakal na njega 6 mesecev. 8-O
po enem mesecu sem non-stop klical na siol ampak ni nič pomagalo.. vglavem v 6ih mesecih sem ga dobil. ;((

Sramota !

SiOL-u se jebe .. tak majo dovol dnara!

Tody ::

Zakaj zaboga si šel switch kupovat pri siolu ??8-O

Tero ::

Če se ne motim je Spc tole mislil. ;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Giller0 ::

pri nas so začeli zbirat vloge novembra lani. februarja so prišli iz telekoma na občino, kjer je bilo možno podpisat pogodbo. aprila je pogodba prispela na siol. pred tremi tedni sem od siola dobil cd, ter up. geslo & that stuff, kjer je med drugim pisalo, da bodo v nekaj dneh telekomovci prišli priklopit vse skupaj. in sedaj? 12. maj je, jaz pa še vedno brez adsl-a. se pravi 7 mescev in še vedno nix? jebanje v glavo folka.. nič druga..

LP, Legolas

Tody ::

Legolas jest bi sosoede mal povprašal al pa poklical na 0801000 mogoče je prišlo do kake napake pa so te izpustil... al pa kej.... mogoče pa je prišlo do kakih komplikacij...

pilot ::

Upam da se bo enkrat nasel kdo, ki bo te siolovce in telekomovce iztožil do nazga, meni obljubljajo ADSL priklop že tri leta, toda ker sem 5 km iz mesta sem pač za njih drugorazreden državljan, ki ne rabi te tehnologije. :(

Spc ::

Zakaj zaboga si šel switch kupovat pri siolu ??


Zato ker drugje tega 3com-ovega switcha niso imeli. :O

Poldi112 ::

toda ker sem 5 km iz mesta sem pač za njih drugorazreden državljan

Dobrodosel v kapitalizem. Telekom ni tvoja mama in ti nisi sine, za katerega bi skrbela enako kot za ostalih milijon. Se jim pac ne splaca tebi dati linije. Nic osebnega.

Giller0 ::

Tody, nikomur v občini še niso priklipli. Sem pa že večkrat klical. In sicer na naš telekom(Ptuj), ker so še zdaj samo oni na vrsti, da pridejo priklopit. Pa skoz sam pravijo, da majo gnečo in da bodo prišli v kratkem. To traja že več kot mesec dni.. Popizdu bom.. Na začetku pa so rekli, da če zberemo prijave, da bo do novega leta vse nareto.. Mnja.. do novega leta 2010 verjetno bo ja..

SleepLess ::

legolas kam kje pri ptuju to?, ker pri meni je situacija taka, da cakam na adsl ze kaksne 3leta, sem zadnic podpisal pogodbo pa so rekli da bo v okrog 3meseecih nareto (aja spadam pa pod grajensko centralo -bližnja okolica ptuja)

Tody ::

hehe ja ptuj ma skos ene težave, al jim centralo razfuka al jo obnavljajo al pa kable premeščajo :D

ToniT ::

Jaz sem dal vlogo za Siol TV lani v septembru in so mi zadevo priklopili letos konec aprila.
Centrala pa je Ptuj - Breg. Treba je pač biti potrpežljiv ali pa najti še koga, da se jim splača namestiti zadeve v centralo.
Kot je že nekdo omenil - to je kapitalizem - nothing personal.

PROTOTIP ::

< Dobrodosel v kapitalizem. Telekom ni tvoja mama in ti nisi sine, za katerega bi skrbela enako kot za ostalih milijon. Se jim pac ne splaca tebi dati linije. Nic osebnega. >

Poldi, ne kapitalizem, temveč monopol je problem telekoma. Drugač pa obstaja nek zakon ki ščiti potrošnike.

Banananjam ::

A ti misliš da se telekomu splača postavt recimo optični kabel do centrale, nabavt DSLAM vse to za ene par ljudi?
V tem mescu je naval res ogromen in so vse ekipe zelo zasedene in je treba čakat.

PROTOTIP ::

Če imaš denar, se da marsikaj zrihtat. Drugač pa, kolk pa kej stane par kilometrov optičnega kabla?

sinko999 ::

Lahko ti povem zamenjava 2km dolgega mislim da še navadnega kabla stane 5 Mio sit.
Ni? ni ve?no !

mkonci ::

V vordu nared razpredelenco, pa pejt po celi vasi, kraju, da ti vse stare mame in vsi osltali podpišejo, pol pa rečeš, da si vsi tam okol ful želijo ta siol tv.:D
Če pa to ne užge pa še zmeraj ostane dobri domači tv sprejemnik za gledanje tv.8-O

Tody ::

Hehe optika stane tok da kr res ni sam kabl je svinjsko drag, da ne govorimo o vsej opremi ki jo moreš še potem kupiti.... Ampak pol bi pa mel pipco pol bi pa mel :D

PROTOTIP ::

Več kot 2 mio sit? 8-O Sej ni iz diamanta.

Tody ::

Izdelava optične cevi je zelo drag proces in če proces niti ni sam tok drag je amortizacija tehnologije ki je omogočila in ki omogči tako cev narest.... Ta cev more biti brezhibno gladka in nelomljiva, saj že najmanjš napaka pomeni izgubo ali uničenje signala v cevi...

Giller0 ::

Jaz sem iz Vidma. 7 km od Ptuja.

Poldi112 ::

Najvecji strosek je namestitev. In ce obstaja delujoc bakren kabel se ga bo uporabilo.

sinko999 ::

Obstajat mora prosta parica pa DSLAM centrala, ta prvo je v večini problem paric ni dosti prostih, telekom ima zalo rad PCM razdelilce.1 žica pa 4 naročnine gor $$$
Ni? ni ve?no !

jype ::

Pred kratkim smo polagali 320m optike. Vse je slo znotraj bajt in vse je slo znotraj ze zgrajenih kanalov. En 24 zilni kabel, 320 metrov, dva panela, 2x12 zakljucnih vrvic in nekaj media converterjev.

Vse skupaj je stalo 2.4 mio tolarjev. Za 310 metrov. Po bajti. Po obstojecih kanalih.

Kolk stane bager za jarke kopat? Kolk stanejo tisti veliki plasticni rori? Pa kolk stane to, da prepricas vse kmete v svoji okolici, da dovolijo odkopat pa nazaj zakopat fiber na njegovi zemlji? Ne vem ce bi z 10 mio/km prisel skozi.

BigWhale ::

Hm, 24 zilni monomode ali multimode kabel? This should last 'a lifetime'... Prakticno...

Sicer pa... kako vrsit pritisk na telekom/siol, najlazje tako, da stopis na adsl modem in network terminator... Tezji si vecji pritisk lahko vrsis... ;>

PROTOTIP ::

Ok, ok za optični kabel res nimam :)) sam, drugač pa, kar se tiče pritiska na telekom, ena varianta je je da jim groziš, da jim boš s kakim virusom uničil strežnike >:D

Gandalfar ::

In gres v zapor?

PROTOTIP ::

Ne, če pozorno spremljaš vse ameriške filme, ki te o marsičem lahko poučijo >:D

Tody ::

in pol se zbudiš iz sanj, kakega amaterčka majo pomoje v rokah še preden prtisne alt+f4 >:D

KoReNJe ::

kaselj, kaselj...(cough cough..)
jz kot strojnik lahko povem, da so kabli serijsko izdelani, tako da sama izdelava kabla ne stane prav veliko. 1m opticnega kabla je 1500sit. glede na to da je utp kabel 80 sit, ni veliko drazji :)
tehnologija izdelave opticnega kabla je preprosta, tko da je utp en athlon, opticni kabel pa pentium. vsem jasno kva pisem? dobr. jasno je da nekatere mrezne opticne kartice delujejo do 100m... sicer je pa pri opticnih kablih dobro to da se po njih pretaka svetloba in je tako razdalja med dvema tockama lahko dokaj dolga... da ne bom prevec blebetal zanimivih stvari, grem spat.

Glavca ::

Jaz sm lan septembra mal po objavi ponudbe poslal aneks, pa so mi čez par dni poslal da nej se uglasim v trgovini, da bom dvignil ves potreben hardver. Pa ga mam še dons doma, dela pa še nč, na siolu pa pravjo da bo kmal (to so rekl že pred par meseci). Pol pa pride nek telekomovc čekirat v našo omarco pa ga fotr vpraša kako da še ni TVja pa reče da so na centrali že oddali 20 priključkov, na siolu pa trdijo da še nimajo porihtan pa da morjo eno optiko vleč, pa da jim en kmet ne pusti kopat čez njivo.

Vsi skup so eni luzerji ki ne znajo tržiti ponudbe upam da bo zdej ko smo v EU kej spremenilo stvari (konkurenca vedno dobrodošla). Obnašajo se do strank kukr da smo zadnji na svetu, sam da prodajo suport pa je čisto zanič.


LP

PS pa še njihova poslovna politika je zanič (ponujati začnejo TV tam kjer je 99% kabla)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52962743 (10127) morosito
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113834 (11250) Skyman
»

Adsl in oddaljenost od centrale

Oddelek: Omrežja in internet
463744 (2705) PROTOTIP
»

Kdaj pride vdsl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816210 (4556) Hux
»

SiOL z ADSL nima vec asov v rokavu ?

Oddelek: Omrežja in internet
271883 (1191) Hux

Več podobnih tem