» »

Adsl in oddaljenost od centrale

Adsl in oddaljenost od centrale

PROTOTIP ::

Nekaj časa nazaj sem dal na siol prošnjo za testiranje naše telefonske številke in možnosti ADSL povezave, ter dobil pozitiven odgovor. A ko so prišli monterji so zmontirali le ISDN, ADSLja pa ne, češ da smo predaleč od centrale (ok 7-8km). Ko sem še enkrat poklical siolov info center in jih vprašal zakaj so mi poslali pozitiven odgovor, potem pa mi naši monterji niso hoteli nadgraditi ADSL, mi niso znali odgovoriti, a so zatrdili da so iz telekomove centrale v Ljubljani naredili test, ki je pokazal, da bi pri nas morala delati najpočasnejša varianta ADSL, ki je možna v večini primerov tudi v radiusu izven 5km. Zanima me, če ima kdo ADSL in je oddaljen več kot 5km od centrale oziroma, če se splača meni še enkrat težit telekomovcem iz Sevnice.

Senitel ::

Jaz sem ravno tako ene 7-8km od centrale in je štorija podobna (isto je bil najprej odgovor ja ADSL je možen, če greste na ISDN, sedaj ko smo na ISDN pa čudežno ni več možen). V bistvu se mi zdi, da Siol nima ravno dobre predstave kje je ADSL sploh možen, ampak vedo samo na katerih centralah je zadevo možno izpeljat. Je pa tudi tako, da zadeva varira od lokacije do lokacije (točno koliko kabla imaš od centrale do hiše).

ALIen23 ::

Sem mel enak problem vendar nisem takoj naročil ADSL ko mi je na Siolu rekla da lahko! Pa sem šel raje na telekom ker se mi je siolova tajnica na tel. zdela neprepričljiva!Potem pa so mi na Telekomu lepo povedali da naj dam raje vlogo pri njih in potem bojo njihovi fantje preverili če je mogoč priklop ADSL in če je mogoč potem dobim domov obe vlogi tako za ISDN kot ADSL če pa ni možen pa me bojo obvestili po tel.!Vendar vlogo sem dal že pred 10 dnevi pa še ni odgovora!;((

Microsoft ::

Odvisno je tudi od debeline kablov in spojev. Teoretično nekje 8km, praktuično pa manj. Pismo, jst sm glih nekje tak na meji. Je prklopu brez razcepnika, pa je delal. Ko je dal pa razcepnik vmes, pa ne. :((

Drgač ap, če si 5km ali pa manj, pol ni hudič, da ne bi delal. Za kje več je pa zmeram vprašanej, če bo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Luc ::

Tm cca 6 km.

Je možno sam 1MB ADSL.Ampak lepo dela.

Vikking ::

oddaljen od central 7-8km in ko so prišli zmerit je tip celo nameru 2mb prenosa dol in malo manj kot pol mega gor! ko so namontiral adsl je delalo vse s polovično hitrostjo (paket 1024/256 dela z 50%). Nato sem zahteval ponovna merjenja in imel sem probleme da se mi je modem le redko konektal na centralo!!! 1 mesec so rabili, so vse zmerili, povedali da deluje s polovično hitrostjo zaradi oddaljenosti, vendar problem modema z iskanjem centrale so nato odkrili v paricah,,, prestavli so me na druge parice in modem z iskanjem centrale ni imel več težav!

na tej oddaljenosti sma 2 ki uporabljama adsl (obema dela s 50%), si ga je hotu še en v naši vasi namestit in si ga ni mogel! zgleda da na taki oddaljenosti ima lahko par ljudi adsl pol pa konc!

čakam na nadgradnjo centrale ki je oddlajena 5km vstran!!! najbolj me pa razkuri to da 200metrov mimo mene šiba optični kabel!

PROTOTIP ::

Vikinng, a tak pol to velja, da ce si vec kot 5 km dalec stran, pol je vse odvisno od tega, koliko je prikloplenih na adsl. Pol pa mislim da ne bi smeli tezit, ker tu, v nasi vasi imam najbrz le jaz racunalo. Se vedno pa ne razumem, kak so lahko na okrajni centrali tak prepricani, da ne bo delovalo, ce pa mi zatrjujejo v telekomovi centrali, da so naredili preizkus in da je nasa stevilka o.k.? Sploh pa, kaj jih zene v to, da dajejo paket zastonj, kabelski operaterji ali tuji ponudniki ali satDSL?

AngelOfDeath ::

ADSL je bil testiran tudi na razdalji 20km in je vse letelo kot mora.
Siol pravi da je adsl možen le na razdalji do 7km od centrale iz tega razloga ker je na večjih razdaljah ponavadi več težav (odvisno od kablov, itd).

Wad@ ::

Meni so tudi rekli da je mogoče(tako siol kot telekom), nato pa so izmeili da ne bo nič;(( ..damn....no vsaj isdn sem vzel....

PaJo ::

Ce aDSL dela ali ne je full odvisno od tega, kolko folka je na kablu in od razdalje. Recimo primer pri meni doma(oddaljen cca 5km od centrale). Ko sem nabavil aDSL sem bil skoraj edini v vasi in je delalo 2mbit paket brez kakih blemov, ko pa so zaceli priklapat se vec folka, pa so se zacele tezave. Sedaj mam 1mbit paket, pa takrat ko dela dela, ampak na case pa izgubi sinhonizacijo in mi druga ne preostne kot cakat, da zadeva pride nazaj;( Telekomovi so delali ze raznorazne meritve, pa niso nix kaj dognali, edina resitev bi bila postavitev loklnega ojacevlca, ampak za kaj tekega ze rabis imet dovolj kandidatov in veliko potrplenja pri telkomu, da jih uspes prepricat;(
V glavnem ne se cudit ce vam aDSL noce delat, pri telekomovih zicah se ni nicemer za cudit;(
Pa tudi drugod po svetu majo okoli tega probleme, ce ze samo v Nemcijo pogledamo, se najde veliko folka, ki je v mestih doma, pa ne more dobit aDSL-ja, tak da je pri nas stanje se kar solidno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

PROTOTIP ::

Folk, sam men se vseeno zdi, da hočejo manipulirat z ljudmi in jest jih sovražim. Niti meritve niso naredil, kr rekl so, od oka, da se ne izplača. Naj mi nekdo pove, kako si lahko to privoščijo. Ok, pač živimo na manjši kmetiji, ampak to ne pomeni da se lahko obnašajo do nas kot do drugorazrednih državljanov. ;((

PaJo ::

Vsekakor je to njihova politika, gredo pac tam, kjer majo vec potenclnih kupcev;(

V glavnem, vse kar ti ostane, je nenhno klicarjeneje na telekom, da ti naj pridejo vsaj izmerit kakovost linije in sele na to naj dajo neko konkterno mnenje. Torej tecen moras bit, da ti bo kaj uspelo, na zalost;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

PROTOTIP ::

No, končno so mi poslali izpolnjeno pogodbo od siola. Kolk dolgo bom zej čaku da se bodo zmigali in me priklopil? Kaj naj naredim, če mi bo spet kak čudaški monter uničil kak kabel vreden 4k sit:( tako kot nazadnje, ko so prišli isdn priklaplat?

ToniT ::

@PROTOTIP
Monterju vse pripravi sam, pa ti ne bo ničesar uničil. Pripelji mu kable do tja, kjer želiš imeti modem in vse ostalo in ti bo samo zakrimpal konektorje na kable in to je to.

PROTOTIP ::

Očitno tema ni kaj preveč zanimiva. In taki pač smo Slovenci, klinc gleda če drugmu ne laufa, sam da nam dobr dela. Res nesramno to. Dons itak neki veljaš, če si iz mesta, drugač si niče, kmet ti rečejo željivo, pa čeprav maš mogoče sam en manjši vrtiček. Res sovražim to državo in te neumne ljudi. ;(( ;((

jype ::

Ampak to lahko reces samo takrat, ko bi ti zivel v mestu in bi tudi kaj naredil za vse tiste, ki jim ADSL ne dela in so doma nekje dalec.

Jaz sem bil dovolj blizu mesta, da sem med 4 leti cakanja na ADSL zrihtal wireless. Nasparal sem 450 jurjev in kupil opremo in najel povezavo. In ceprav ni bla najboljsa, ~256kbps, mi vsaj ni blo treba vec placat 60 jurjev na mesec za telefon in ~40kbps.

PROTOTIP ::

Seveda bi naredu kej za ljudi, ki ne živijo ravno zraven centrale, sam če bi bil na dovolj visokem položaju v telekomu. Je pa res da bi s tem onemogočil nekaterim ritoleznikom, da bi si vsak drug mesec lahko privoščili novega mercedesa, se pravi bi si nakopal tudi kako zamero s strani lastne administrativne in druge delovne sile.

Kar se pa tiče tistega wireless, a ni ena ful cenejša varianta, cca 187 jurjev in vleče okol 10 km s hitrostjo ok 10 mbit? Je pa res, da morš v takem primeru še vedno adsl naročnino imet.

johan4 ::

Pozdravljeni,
Mene pa zanima ce je mozn ADSL uporabljat z druge centrale ceprav nisi na njo prijavljen, ker js mam tak problem da na eni ki je oddaljena 7km po kablu je ze nadgrajena na ADSL, druga ki pa je 2km in sem na njo tudi prijavljen pa se ni.

Zdi se mi da to uporablja Vikking

A je to mozno??

hvala

PaJo ::

Kolko je videt poste na siolvem forumu, telekom noce preklopit uporabnikov na drugo centralo, ker v tem pimeru morajo zamenjat zice, ki gredo od tebe, tako da bo treba cakat, da bo se druga centrala nadgrajena.;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

johan4 ::

Samo tako kot je Vikking napisal uporablja ADSL iz druge centrale.

dwinxp ::

No, glih k smo pri tem jst sm edina vas tle okoli k nima ADSL in me vsi zajebavajo ;(( ;(( sm se kregu s telekomom par tednu pol pa jih polsu nekam... pa me zdej zanima ce bi blo mogoce si pridobiti na kak drug nacin 24h povezavo za okoli 6k ? hvala ce mate kako resitev na moj problem, kar je pa glede telekoma jst bi jih pa sam cru na zaru k delajo z nami prou grdo....;(( ;(( ;((

PROTOTIP ::

;(( ;(( Očitno se jim jebe za tebe in mene in da je adsl, neko orodje zato, da se igra telekom z usodami ljudi iz malo bolj oddaljenih krajev, kot da podeželje sploh ne potrebuje hitrega interneta. Kak naj kot študent zdržim le ob tem 1000x predragem isdn-ju mi naj nekdo razloži? Poleg tega, nekdo trdi, da je na isti razdalji od centrale, kot jaz in mu vleče celih 2Mbit na sek, spet drugi na forumu pravi da adsl deluje tudi na razdalji 20km ect. Ka zej vsi ti ljudje lažejo in tud oni, ki na centru telekoma preverjajo številko v bistvu ne preverjajo številko ampak le od oka rečejo, če je al bo delal al ne? Monter mi je reku, da je nekje v moji bližini delal meritve in da so bili rezultati neuspešni ampak, ta isti monter me je že pri telefonskem pogovoru grdo užalil, češ, kaj sploh rabimo v takih krajih adsl? Bedak, več izobrazbe imam kot on pa se mi upa kaj takega reč. Stavim da ima le kako 3 letno SŠ narejeno. Najraje bi si izposodil od nekoga adsl modem in testiral na svojo roko, ker takim, ki žalijo moj kraj, moj ponos in uničujejo moje kable in ect. ne zaupam. Sam, a se to sploh možno probat, al morajo najprej odpret ADSL linijo al kak to sploh gre? A je, al ni dovolj up. ime in geslo, ki sem ga dobil od Siola?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PROTOTIP ()

Mavrik ::

PROTOTIP:
Pomiri se pa se najprej poznanimaj o čem se sploh razburjaš, ker očitno nimaš niti približno pojma o delovanju ADSLa.
Fora je da je kvaliteta in delovanje ADSL linije zelo odvisna od kablov in drugih motenj. Že res da rečejo da dela na 6 km, samo je to mišljeno na debelejših podzemnih kablih, ki so veliko bolj dovzetni za motnje. In ne, ne moreš ti kar na lastno roko testirati, ker moraš biti v centrali priklopljen na DSLAM.
The truth is rarely pure and never simple.

PROTOTIP ::

Veliko bolj dovzetni za motnje? Zdej pa sploh nič ne razumem.

Drugač pa ne rečejo samo da je adsl dostopen na 6km, če si razbral iz postov, rečejo da so tako kot jaz oddaljeni 8-9 km. Po drugi strani:

Že res da rečejo da dela na 6 km, samo je to mišljeno na debelejših podzemnih kablih,


Sej ravno zato sem dal preverjanje številke, ki ga mora telekom v centrali strokovno opraviti in ne vidim logike, kakšna strokovnost je v tem, da bi od oka ocenili, pač je centrala v bližini, pol mogoč dela. Strokovna ocena vključuje vse dejavnike, od oddaljenosti od centrale, kablov, ect. in je bila pozitivna. Mavrik JAZ SEM NAROČIL TESTIRANJE ŠTEVILKE V CENTRALI TELEKOMA KAKO MISLIŠ DA TAKO TESTIRANJE NE BI VKLJUČEVALO TEGA DEJAVNIKA. IN ODGOVOR JE BIL POZITIVEN TODA ODGOVOR IZ LASTNE CENTRALE JE BIL NEGATIVEN. Zakaj, ne zarad kablov ali pa oddaljenosti. Zato, da se počutijo boljše od podeželja. Zato, da lohk rečejo: "Lejga, ta je pa iz takih rout, da jim še adsl ne vleče! Ha ha ha he he he hi hi hi kak kmet!" In oni v takem psihopatskem vedenju uživajo. Vsak tele ma svoj veselje. ;(( ;(

Microsoft ::

PROTOTIP, jst sm zdele v "postopku", pa berem mal tvoje poste, pa so me prav fajn podkurl, da dans klicem na siol, pa da jim se tolko bolj zatezim.

Drgac sm klical ze v soboto, sam tam nimajo dostopa da bi pisal v bazo podatkov. Je pa situacija takela. Najpre leta 2002 narocim ADSL, samr ne dela. Leta 2004 moj sosed naroci ADSL in mu dela. Nc, bom pa se jst. Izpolnem enih 300 (ampak cisto res) obrazcev, da mi nej poslejo tisto gnilo pogodbo. Ker se nic ne zgane, poklicen na administracijo, kjer mi tip rece, da so jo poslali.... pred dvema letoma. :))) Mislim ej, tip jemislu, da me je sele po dveh letih zaskrbelo, da nekaj ni vredu. No, potem sm mu nekot razlozu, daje potem uredil in sem potem kar hmalu pogodbo tudi dobil. Potem jo 3x narobe izpolnem, v strto pa prav.

No, kot receno, prejsno soboto pac kilcem, pa mi tip rece, da bi moral dobit CD. Jst ga pac nism, in sm mu reku, naj mi ga se enkrat poslejo. Pa ni mogu zrihtat, tak da morm dans klicat. Pol mi je se reku, da nimajo kontaktne stevilke, in tudi te ne more vpisati. Mal banalno, da nebi VSAJ POIZKUSILI klicati na stevilko, kjer se bo ADSL prklopu.

Drgac sm pa preracunal, da majo cas nekje do 3. Junija. Potem postanem nesramen, to ni dvoma.:| Do takrat bom pa poskusal peljat nek konstruktiven pogovor...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

PROTOTIP ::

;(( grrrrrr;( telekom ;(( arghhhhh:( ;(( ¤×÷@@

Mavrik ::

Si slučajno pomislil da se tega ne da zmerit na centrali?
Ker ko so meni priklapljali so signal od centrale merili pri moji hiši in ne na centrali. Kako pa naj oni vedo če je slučajno kje kak kabel preslab. Oni so ti samo najprej povedali če ma centrala sploh optično linijo in DSLAM. In na 8km ADSL NE DELA v nobenem pogoju. Še pri 512 kbit verjetno ne bi. Maksimalna definirana razdalja za ADSL (dolžina kabla) je 5,500 m. Pa še na tej razdalji ni 100% da dela. Evo, tukaj maš link, kjer so prikazane različne DSL tehnologije in njihova maksimalna "delovna" razdalja.

Mi je pa žal da maš pač zabitega tehnika, ker sem jaz tudi precej daleč od mesta pa so se do mene do zdaj vedno profesionalno obnašali.
The truth is rarely pure and never simple.

PROTOTIP ::

Pol s tistim testiranjem številke in pisanjem kak je ADSL možen sam podžigajo folk al ka? Zakaj s takim prepričanjem pišejo, kak bo delal, naslednja stvar ki jo dobiš je telefonski klic, nekega monterja, ... Komu bi verjel ti, tistemu, ki je v centrali v Ljubljani izvedel testiranje številke, najbrž tudi z dovolj natančnimi inštrumenti ali lokalnemu monterju, ki govori le o oddaljenosti in za nameček še užali tvoj kraj in tebe?

A kakega MSDSL-ja, ki sicer ne podpira telefona, pa ne bi mogli uredit? Smo ravno v razdalji, ki podpira to DSL tehnologijo.

Microsoft ::

No, vceri sm se zaspal, pa sm bil prepozn, da bi poklical.

Samd dans!;(

Poklicem na siol administracijo in so mi rekl, da je bil vklop zavrnjen. ;((

Nc, poklicem na telekom. Tam mi en zagotovo, da mozno, verjtetno,... krnki no. Ni znal povedat al ja al ne. No, pol mi je se kar reku, da sm verjetno jaz zahteval neke meritve (ampak jih nism). Sm reku, da ni noben bil pr nam. No, pol je reku, da za take meritve ni treba, da kdo pride do hise fizicno.
Zdej bi nej dal neko vlogo na telekom, da naj pridejo to zmert in baje nimajo nekega obrazca na njihovi strani. Kak ste potem vi, ki ste zahtevali te meritve, sprozili postopek?

No, dej pa vi povejte. Al je treba, da kdo pride do hise, da oprav te meritev al ne?

Ker neki upanja se mam, saj bi naj bil 5050m stran od centrale...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

PROTOTIP ::

Hm tvoja naročnina ali pa moja je verjetno premajhnega pomena za njih. Drugač pa, mislim, da se dons ADSL vse preveč uporablja za p2p, ki omogočajo enostaven download filmov, mp3, igre... in to tudi nekako vpliva na na to, da se na te širokopasovne povezave z internetom, s strani avtorjev, gleda postrani in ta negativen odnos se potem seli do ponudnikov te tehnologije. Ne bom govoril, da sem pa jaz "angelček" kar se tiče teh stvari >:D, toda jest če imam kak denar odveč, potem raje kupim kaj originalnega, čeprav do onih "starih rokerjev" verjetno denar sploh ne pride. Toliko, kar se tiče moralne dileme :), potem je tu še izguba dobička s impulzi, ki tečejo, če maš navaden al pa ISDN modem.
A slučajno kdo pozna koga, ki ne mora niti ISDN-ja met, ker je predaleč? Moj bratranc mi neki o tem pravil.

Mavrik ::

Dajte no... bodite malo razumni.
Zakaj zaboga pa potem rabiš 1Mbit+ linijo? Z email ali on-line špile? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

PROTOTIP ::

Ja, ja itak, pa za domače videoposnetke (ki so po naključju dolgi ok. 100 min in zelo kvalitetni >:D)

vag ::

Še jaz bi dodal mojo zgodbo. Jaz sem oddaljen od centrale cca5km. Kabla je verjetno še nekaj več. Iz Siola in Telekoma sem dobil pozitivne odgovore. Zalomilo se je, ko je prišel iz Telekoma opravit meritve.Meril je na omarici blizu mene. Prenos je bil od 0.6-0.7Mbps in seveda negativna meritev. Rekel je, da avtomatsko stornirajo moj zahtevek za ADSL.
Vseeno sem bil interesent in s posebno izjavo, ki sem jo podpisal, sem ga hvalabogu dobil.Živim na vasi in druge možnosti ni. Ni paket kot sem si ga želel, ampak bolje kot dial-up. Pa še delim si stroške na dva dela.
Aja, pa 10% popusta mi obračunajo na Siolu zaradi slabega prenosa.

PROTOTIP ::

Vse vas, ki ste 7-8 in več km oddaljeni od centrale še enkrat želim vprašat, kak da vam sploh dela, ker je omejitev pri ADSL 5,5 km, da ne bom jest bedasto se jezil na telekom tule po forumu. Imate mogoče kake posebne kable, lokalni ojačevalec in kako do njega, ali pa sploh ne veste točno kje je centrala, torej lahko da je bližje, kot si mislite. Počasi mi gre namreč na jetra, da berem po internetu, kak neka babica živi daleč stran od mesta kjer je možen "le" ADSL, pol se nekdo drug spet hvali, kak ima pri razdalji 9km od centrale, ob navadnih 5-žilnih kablih 2Mbit downloada in da bi lahko imel še več...

Gandalfar ::

PROTOTIP: vse kar ves o teh ljudeh je, da so od nekoga slisali, da so oni tolk pa tolk km od centrala in da se njim zdi..

SiOL-u je v interesu ti dat adsl. Ce ne zaradi drugega, da si bo zvecal monopol. Ce zivis v rovtah in si edini tam potem bos malo dlje cakal. Poslovna logika. Ne gre pa za namerno zanemarnje podezelja, ker bi imeli ljudi iz podezelja za slabse. Samo ne splaca se takoj tja vse potegnit.

Saj bo. Dosti kmalu.

Senitel ::

Gandalfar: Ok logično ampak jaz imam še vseeno "problem" s Telekomom oziroma Siolom... Zakaj je minimalna ponujena hitrost 1Mb? Zakaj ne 512Kb ali 256Kb? S tem bi gotovo pokrili večji del spektra tako glede ljudi, ki so bolj oddaljeni od centrale, kot tudi tistih, ki bi hoteli samo poceni (ali še cenejši) stalen dostop do interneta.
Potem imam pa še drug problem. V naš kraj ima Telekom potegnjenih točno 75 paric. Kapaciteta je zasedena DO KONCA (25 ISDN linij ostale linije zatlačene z analognimi priključki) edina možnost da dobiš nov telefonstki priključek tukaj je, da si kupiš GSM. Cevi za optiko imajo položene že ene 6 let, centralo obljubljajo že 6 let in vsakič ko jih vprašaš je odgovor "kmalu". Imajo vsaj še ene 20 interesentov za ISDN in vsaj kakšnih 5 za ADSL, ki so precej "pissed off". V bistvu sem sit tega njihovega "kmalu"! Naj rečejo čez 5 let pa se tega držijo (itak se pa ne znajo držat rokov, kar smo lahko občudovali lani, ko so napeljali tistih 25 ISDN linij v 8 mesecih, namesto v dveh).
Hvala bogu, da prihajajo ven nove zadeve glede tega. WiMax bo itak prej na razpolago, kot mi bodo postavli centralo tukaj. "Civilizirani" del Slovenije imamo pa pri nas itak na dlani (beri v vidni liniji).

Gandalfar ::

Senitel: kaj ce bi znotraj vasega obmocja postavili shared wifi in obstojece adslje nabili na 8mbit?

PaJo ::

Taka je pac zal Telekomova politka. Nic ne moremo pomagat. Koliko je meni znano siol folku, ki je predalec spusti in da nizje hitrosti, samo moras bit dovolj vstrajen, to so priznali tudi telekomovi delavci sami, saj v bistu hitrost tak nastavijo v centrali ne pri Siolu :D

Kar se pa tice tega, da nekdo rece da mu aDSL na 9km dela, ta ziher laze, ok, mogoce mu dela se na kakih 6 mogoce 6.5km, kaj vec je po mojem nemogoce, vsaj brez vmesnih ojacevalcev ne. Pa se na tej razdalji ziher ne dela vec kot kakih 512kbit.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

PROTOTIP ::

Ce zivis v rovtah in si edini tam potem bos malo dlje cakal


Kako bi se ti počutil, če bi se ti rodil v kraju, ki je oddaljen malo več kilometrov od mesta in bi ti jaz reku da živiš v rovtah? Kak bi se ti počutil, ob plačevanju 16 in več ksit za ISDN in bi te nekdo mirne duše "potolažil", da boš pač še malo počakal? Veš Gandalfar, ni lepo da se ljudje tako izražajo, sploh če se imajo za neko "tajno policijo". Tudi jaz imam svoj ponos in svoje ideje in si zaslužim, da bi bil v družbi obravnavan enako kot drugi.

Gandalfar ::

S taksnim odnosom kjer odkrito zahtevas, da se ves svet vrti okoli tebe pac tega ne bos dobil.

Sicer sem globoko hvalezen Telekomu za ADSL, ker mi sredi mesta kabl se vedno ni na voljo.

sicer pa kakor sem napisal.. ce je dovolj volje bi se lahko kaksni WiFi linki postavljali. Ce je pa samo ideja siol cakat potem bo pa bolj tezka..

Senitel ::

Gandalfar: Sem že razmišljal o WiFi, pa je problem pokrit z enim AP-jem. Rabil bi vsaj še dva, da bi speljal signal "okrog" ovinka. Ali pa bi moral postavit AP dlje stran ampak potem je že razdalja problem (že tako bi imel jaz 3.3Km). WiMax bo bolj prikladna zadeva >:D. Najboljša varijanta pri nas bi bila, da bi si naročili recimo najeto linijo, postavili AP sredi vasi (tam, ko ima itak Telekom že antene za wireless analogno telefonijo), pa pokrijemo vse interesente brez problema. Samo dobiti najeto linijo je pa spet mission impossible.

cdflip ::

Khm ...
Jaz sem od centrale oddaljen 8,5 km in mi adsl 2Mbit ,kar v redu deluje. Je pa res ,da se mi občasno sesuje.

Gandalfar ::

Senitel: usmerjene antene pa to? Pomojem mas to narejeno v enem mescu zdaj poleti. MaxWiFi bos pa se nekaj casa cakal..

2nemesis ::

Folk je usmerjene antene še ojačal, tako da je dodal še satelitski krožnik.

Druga možnost pa imaš radioamatersko povezavo. Ker oni niso omejeni glede frekvenc in moči oddajnika. Jim lavfa tudi 50 km daleč ... itd.

PROTOTIP ::

cdflip: A si prepričan, da si 8,5 km oddaljen od centrale? Mogoče je cestna razdalja 8,5 km in dolžina kablov 5km al pa imate kako ojačalo ipd... Kak je s tem občasnem sesuvanjem? Kje imate telefonske "omarice"?

PaJo ::

Ziher ni 8,5km kabla od centrle do tebe, ker je to ze cez fizicno mejo delujocega, sploh pa na taki razdalji zihe ne dela 2mbit, mogoce ce bi mel sreco 512kbit;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

PROTOTIP ::

Folk najbrž ne ve, kater kraj je mišljen kot centrala. So glavne klicne centrale, torej 01-Ljubljana, 02-Maribor... potem pa so manjše centrale, ki so nadgrajene v večina slovenskih mest. Še enkrat poudarjam, dajajte le zanesljive odgovore, da ne bom za brez veze težil kakemu uradniku na Telekomu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol ADSL ali T-2

Oddelek: Omrežja in internet
382033 (1343) svecka
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113705 (7708) Jan987
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
303983 (2706) SKull
»

ADSL razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
421898 (1202) bf4ed
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482880 (1530) BC3

Več podobnih tem