» »

Sončna očala z dioptrijo?!

Sončna očala z dioptrijo?!

shadowfax ::

Zdravo,

kakšne so opcije, če želim imeti sončna očala z dioptrijo? Leč ne bi rad nosil, ne bi pa imel tistih očal, ki se zatemnijo na soncu, to mi je res grdo. Kdo bolj pozna to področje in lahko kaj svetuje? Kakšna je približna cena? Dioptrijo imam sicer samo -1 na obeh očesih.

Hvala!

Trance4mer ::

Ja jaz uporabljam adidas evil eye, lahko menjaš šipce, posebi nastavk za pritrditev leč. Zdej če so ti predraga obstajajo cenejše varjante od firme NRC, ki ima podobni sistem.
Žal jaz pač nosim športna očala in ne kaka fensi, ker se mi ne ljubi imet 10 različnih očal. Drugač ti pa vsak optik lahko naredi sončan z dioptrijo, odvisno kako se zmeniš.

otago ::

Očala ki se zatemnijo, se imenujejo fotosenzibilna. Mnenja so deljena, se pa ne priporoča mladim (vsaj tako je bilo razloženo).

Pogledaš lahko tudi spletne strani proizvajalcev sončnih očal, večina ima možnost naročila stekel z dioptrijo. Računaj pa da bodo sončna očala/stekla cca. 100 eur dražja. Trditev velja za Oakley, sem gledal pred nekaj leti.

Furbo ::

shadowfax je izjavil:

Zdravo,

kakšne so opcije, če želim imeti sončna očala z dioptrijo?

Greš do kateregakoli optika, izbereš sončna očala in rečeš, da ti vgradijo zatemnjena stekla s tvojo dioptrijo.
Pri vseh modelih (kakšna zelo ukrivljena stekla) to ne bo šlo, pri dosti pa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Imeti moraš še ena očala za ponoči in ena za pod vodo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

d4vid ::

Jaz imam tak okvir, da se čez očala da nastavek in iz navadnih očal nastanejo sončna.

Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tony1 ::

Hudo, kje si kupil tale očala? Katere znamke so? :)

MajorM ::

Tudi sam sem včasi nosil podoben sistem sončnih šipc kot jih je nalimal d4vid. Pa se mi zdi, da ni toliko OK. Ne vem kakšne imaš zadržke pred lečami, ampak še ena pozitivna lastnost je da si lahko potem kupiš normalna sončna očala.

Jaz sem si kupil takšna, ki so večja in ščitijo tudi pred svetlobo od strani. Se mi zdi da je to bolje kot pa čisto ozka sončna očala, pri katerih ti pada sončna svetloba od vseh strani (razen od spredaj seveda).

knap ::

jaz uporabljam adidas evil eye
glej očala ki imajo "performance insert"

http://www.adidas.com/Eyewear/content/v...

krneki0001 ::

knap je izjavil:

jaz uporabljam adidas evil eye
glej očala ki imajo "performance insert"

http://www.adidas.com/Eyewear/content/v...



Še en tukaj, ki to uporablja. Odlične so.

otago ::

Imam podobna očala s sistemom clip-on sončnih stekel, Adidas (podobno).

So ok, vendar ti svetloba sipa od strani, pač posledica dokaj majhnih stekel. Če ne nosiš s sabo še etui-ja, šipc nimaš..ali pa jih nimaš kam odložiti. Za kakšno vožnjo v avtomobilu pa so super. Okvirji so kvalitetni, lahki in vredni $.

Razmisli vseeno o lečah. Je potem lažje nositi / kupit obična plavalna očala, sončna očala, morebitni zaščitna očala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Vesoljc ::

pri taki mali dioptriji nimas problemov. izberi okvir in barvo ter zatemnjenost sipc. klinc je edino da mors s seboj nosit 2 para ocal. klip-on sistem sem imel ze 2x, pa mi ni bilo tako prakticno. prec fases zapacane sipce.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

shadowfax ::

Ja saj zaradi nizke dioptrije bi raje kar stekla z dioptrijo, ker načeloma imam namen očala potem imet kar nekaj let, dioptrija pa se mi tudi ne vem koliko ne spreminja. Rad bi nekaj v Rayban stilu, polarizirano, če je možno. Bom zgleda moral kar do kakšne optike.

Wrop ::

Sam imam dvoje očal. Navadna in zatemnjena. Navadna sem moral po 10 letih menjat, ker so bila že res razmajana, pa še dioptrija se mi je malo poslabšala. Najbolje, da greš v optiko kaj je vse možno. Jaz sem vse skupaj dobil za 320 €. Cenejša za polovico cene. Okvirno pa lahko rečem, da okvirji so od 80 € naprej, šipce pa od 25 € naprej/kos, odvisno kaj hočeš, dal sem še 20 € za vstavljanje šipc v okvir. Mislim, da lahko kar računaš 150+ €.

Yohan del Sud ::

@OP. Tako kot ti imam -1 na obeh očesih in tako kot kolega Wrop nad mano imam ena (nova) zatemnjena zunanja očala in dve (stari in zastareli) polomljeni notranji varianti (sem bolj štorast). AMPAK. Če si malo tečen in poznaš pravice (in si normalno zavarovan), ti pripada en socialen pregled na leto in eni socialni špegli na dve leti (zatemnjeni tudi štejejo). Čakalna doba je 6 mesecev plus. Pa rečt moraš kaj. Je tudi posebna tema to nekje tu okrog.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pregled na leto zastonj je kjerkoli. Tudi pri privat optikah.

Yohan del Sud ::

Dobiš tudi kjerkoli zastonj vzorce sira v vseh šparih. In? :D
www.strancar.com

Mravlek ::

krneki0001 je izjavil:

knap je izjavil:

jaz uporabljam adidas evil eye
glej očala ki imajo "performance insert"

http://www.adidas.com/Eyewear/content/v...



Še en tukaj, ki to uporablja. Odlične so.


Tudi sam imam te....draga zadeva je pa kar fajn da menjaš samo leče če se ti menja dioptrija, je pa nekje tudi meja tam do -5 dioptrije.
Meni je šlo skozi še glih za glih... ;)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

RedDrake ::

Furbo je izjavil:


Greš do kateregakoli optika, izbereš sončna očala in rečeš, da ti vgradijo zatemnjena stekla s tvojo dioptrijo.
Pri vseh modelih (kakšna zelo ukrivljena stekla) to ne bo šlo, pri dosti pa.

Tole.
Pa še dodal bi, da tudi zelo ukrivljena stekla niso problem, ampak se plača.
Za moja Serengeti, sem dal več kot 350 EUR samo za stekla.
Ampak je tako, da kamorkoli gledam, je dioptrija prava. Izdelovalec stekel je Carl Zeiss, ki je bil hkrati edini, ki je tako ukrivljena stekla z dioptrijo izdelal. Pa izbral sem top, se pravi vse možne premaze in kar obstaja.
Stvar je res odlična, kontrast je izjemen, gledam lahko direktno v smer sonca (ne v sonce samo seveda), polarizacija še dodatno pomaga, rosijo se ne če sem malo bolj aktiven, hkrati je okvir povsem zaprt, tako da svetloba ne pride notri nikjer, v tunelih je vidljivost še vedno več kot zadovoljiva (se mi zdi da se zatemnitev zmanjša če je tema), ipd ...

krneki0001 ::

Mravlek je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

knap je izjavil:

jaz uporabljam adidas evil eye
glej očala ki imajo "performance insert"

http://www.adidas.com/Eyewear/content/v...



Še en tukaj, ki to uporablja. Odlične so.


Tudi sam imam te....draga zadeva je pa kar fajn da menjaš samo leče če se ti menja dioptrija, je pa nekje tudi meja tam do -5 dioptrije.
Meni je šlo skozi še glih za glih... ;)


Ne vem v kaki optiki si bil, jaz imam 5.75 minusa na enem in 6.50 minusa na drugem in še cilindra 2.00 na obeh očesih, pa nimam problemov da mi naredijo leče za v klip. Plastika še dodatno stanjšana in antirefleksni sloj gor so mi naredili brez problemov.

Modri dirkač ::

otago je izjavil:

Očala ki se zatemnijo, se imenujejo fotosenzibilna. Mnenja so deljena, se pa ne priporoča mladim (vsaj tako je bilo razloženo).

Pogledaš lahko tudi spletne strani proizvajalcev sončnih očal, večina ima možnost naročila stekel z dioptrijo. Računaj pa da bodo sončna očala/stekla cca. 100 eur dražja. Trditev velja za Oakley, sem gledal pred nekaj leti.


Problem je, da v avtu to samozatemnjevanje ne deluje, ker avtomobilske šipe ne spustijo čez UV žarkov, ki zadevo aktivirajo.
Jih imam tudi sam, pa bom moral kupiti sončna samo za vožnjo.
Everybody lies!

Mare2 ::

Je to kaka leva firma? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Barko ::

Da obudim malo to temo....

Torej v spomladi 2015, se pri mojemm optiku naročil komplet stekel Essilor v akciji 1+1 (bela stekla + sončna stekla). Letos sem po naključju odkril, da so sočna stekla od Essilorja druga, "bela" pa od neznagea proizvajalca. Pri drugemm optiku sem preverjal Essilorjev katalog v katerem so narisane vse gravure - oznako in tip stekla vgravira proizvajalec v vsako steklo! Rezultat: temna stekla so Essilorjeva bela po da od neznage proizvajlca, ki ima za gravuri oznako smeškota - smile :-)

Vprašanje: ali je kdo med forumaši, ki lahko pove kateri proizvajalec gravira svoja stekla z oznako "smiley" - smeško, da vidim kaj mi je optik podtaknil :-( oz. kje bi lahko to pridbil to informacijo.

Yohan del Sud ::

Če kaj pomaga, moja skoraj 3 leta -1/-1 socialna po meri narejena sončna očala slišijo na ime Safilo. Nekaj iz vzhodne evrope, ampak dela.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Barko ::

Hm, me veseli, da si zadovoljen ampaka kolkor jaz vem Safilo ni neka vzohdnoevropska no name firma, ampak takoj na drugem mestu za italijansko Luxottico, ki izdeluje vse brende od Ray Bana do Polo Ralph Lauren, Oakly itd.

Torej še vedno me zanima, če je tu kdo, ki lahko pove kdo je proizvajalec stekel, ki imajo vgravirano oznako "smiley". Gravura je običajno na robu proti nosu.

Yohan del Sud ::

Heh, šel poguglat, imaš prav ja. Ampak na mojih piše made in Hungary (z res drobnim tiskom). To s smilyem pa res ne znam pomagat.
www.strancar.com

laguna1 ::

Da ne odpiram nove teme, sin je bil na zdravniškem pregledu in je tudi predložil da ima očala z neko minimalno dioptrijo in cilindri. sedaj tri leta se ni nič spremenilo in ni ime nič napisano v vozniškem.

Do sedaj ni nikoli vozil z očali, niti ni imel nekih problemov, da ne bi videl, in tudi sedaj vidi brez problema brez očal. a je v vozniškem napisano pač da nosi očala. Sedaj me zanima, kako policija ugotavlja ali so sončna očala z dioptrijo ali ne... ali moraš imeti račun za očala da dokazuješ..

tomhuggins ::

laguna1 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, sin je bil na zdravniškem pregledu in je tudi predložil da ima očala z neko minimalno dioptrijo in cilindri. sedaj tri leta se ni nič spremenilo in ni ime nič napisano v vozniškem.

Do sedaj ni nikoli vozil z očali, niti ni imel nekih problemov, da ne bi videl, in tudi sedaj vidi brez problema brez očal. a je v vozniškem napisano pač da nosi očala. Sedaj me zanima, kako policija ugotavlja ali so sončna očala z dioptrijo ali ne... ali moraš imeti račun za očala da dokazuješ..


Odgovor na vprašanje se skriva v osnovah fizike oz. zdravi kmečki logiki. Sin naj preprosto policaju da očala, da jih sproba. Ko bo policaj videl "en drek" skozi leče, bo mu najbrž jasno, da gre za dioptrijske leče in nebo imel pravne podlage za globo.

laguna1 ::

ja, upam, da bo tudi policaj po kmečko razmišljal in ne po črti zakona... no saj ne vem, kaj tam piše...

NiggerBob ::

Če ima v vozniškem dovoljenju vpisano omejitev, da vozi z očali in ga bo policist ustavil brez očal na nosu, lahko napiše kazen. Če so sončna očala res z dioptrijo, bo policist preveril senzorično, s svojimi lastnimi očmi.

Lahko pa ima sin vpisano, da vozi z očali ali s kontaktnimi lečami. Takrat lahko ima kontaktne leče v očeh in na nosu sončna očala brez dioptrije. Ob kontroli se to pojasni policistu.

Mogoče še opomba, da že pri minimalni dioptriji, npr. -0.50, lahko pade vidna ostrina na 0.6 in tista domača razlaga, da "vidi brez problema brez očal" enostavno ne drži vode. Saj vidi, ampak ne vidi dovolj dobro, da bi lahko upravljal z vozilom v cestnem prometu.
Če vidi pešca šele na razdalji 60m, ko bi ga moral videti že na 100m, potem ne vidi dovolj dobro in zdravnik ni iz svoje lastne kaprice predpisal omejitev vožnje z očali.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NiggerBob ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957542 (616) del0
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39379822 (7780) Buggy
»

Poceni vs draga sončna očala (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23256642 (47609) darkolord
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513273 (12606) ulemek
»

soncna ocala z dipotrijo problem

Oddelek: Loža
243911 (3369) OwcA

Več podobnih tem