» »

Mathematica in računanje z napakami

Mathematica in računanje z napakami

jakaaaa ::

Živjo!

Zanima me, kako pripravim W Mathematico do tega, da bi računala z napakami (s fizikalnimi količinami).
Poleg tega me zanima še, zakaj noče racionalizirati enot. Napiše mi npr. Sqrt[Meter^2], četudi bi lahko samo Meter.
Hvala.
Jaka

ql000 ::

pozdrav!

katero verzijo uporabljaš, pa dej malo več napiši. sam uporabljam Mathematico 5, za faks.

LP

jakaaaa ::

Trenutno uporabljam verzijo 5, ne vidim pa bistvene razlike med to in verzijama 4 in 4.2.
Kar pa zadeva problem: Če denimo računaš z ralnimi fizikalnimi količinami, so te pač obremenjene z napakami. Saj veš: relativna in absolutna - 1m+-1cm, 1m*(1+-0.01). No in tako izmeriš kvadrat, ki bi mu rad izračunal površino z napako vred.
Čao.

ql000 ::

mislim, da mathematica ne podpira avtomatsko določevnje napak (kak error margin al kaj podobnega). jaz bi zadevo tak rešu, da bi napisal algoritem, vhodni podatki,..., pol maš pa formulce za relativno al pa absolutno napako, vse skup daš v zanko (če maš več podatkov do[...];). sam nevem al sploh kater tak program podpira take zahteve? en cajt sm probaval maple 9 pa nisem bil preveč zadovoljen.

LP

ql000 ::

ja pa to sm še pozabu, če bi rad malo več z enotami delal, pol ti je edina varianta MathCAD, ta je prav narejen za take zahteve. sam je pa glupo določevanje globalnih in lokalnih spremenljivk.

LP še enkrat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mathematica

Oddelek: Šola
202474 (1450) bluefish
»

Cantor, Russell ... Teorija množic. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1439385 (7866) Odin
»

Konstante vesolja

Oddelek: Znanost in tehnologija
342545 (1648) Eschelon
»

Kaj je težje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
856178 (4908) hruske
»

Izkoristek (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5319944 (19091) BigWhale

Več podobnih tem