» »

3 'šasije' za Windows Phone 7

3 'šasije' za Windows Phone 7

engadget - Da bo Microsoft za uporabo Windows Phone 7 zahteval zelo ozek nabor strojen opreme, že vemo, a je vse skupaj morda celo strožje, kot se je predvidevalo sprva. Ob izidu sistema, skupaj s prvimi napravami, bodo slednje praktično enake na zunaj, zagotovo pa vse enakega tipa - škatlaste oblike, ki jih bo mogoče upravljati le prek na dotik občutljivega zaslona. Trenutne razvojne različice, s katerih so tudi vsi predogledi vmesnika, naj bi bili prva specifikacija šasije, medtem ko naj bi dodatni različici sledili kasneje. 1. šasija naj bi se tako ponašala z gigaherčnim procesorjem (morda Snapdragon, ki ga poznamo iz Nexus One in HTC Desire?) in čipom za grafično pospeševanje, ki bo nadvse dobrodošel za prelepe prehode med meniji. Za 3. šasijo še ni nobenih podatkov, a se špekulira, da bi bili lahko klasične, candybar oblike, podobno kot npr. Nokia E71 in E72. Za 2. šasijo je nekaj več podatkov, saj naj bi poleg na dotik občutljivega zaslona uporabljala tudi fizično tipkovnico QWERTY, skrito pod zaslon. Primer takšnega telefona je npr. Motorolin Droid. Pričakovan izid naprav v 2. ali 3. obliki še ni znan.

25 komentarjev

js osebno ::

Primer 2. šasije naj bi bil bolj podoben mobilniku Palm Pre*
Drugače pa nevem odkod ste pobrali ''prelepe'' prehode med meniji.

P4ajo ::

Vsekakor so optimistični glede načrtov, da se jim bo tudi trg mobilnih telefonov, kjer je konkurenca za razliko od računalnikov veliko bolj prisotna, prilagajal.
Če jim uspe, bodo svojo prisotnost precej zasidrali, če pa ne...

poteza v smislu: windows key on mobile phone ftw

JurijTurnsek ::

the apple way: malo raznolike strojne opreme = večja stabilnost programske opreme.

dobro ali slabo, odvisno kako vzameš
http://www.slatnaskejta.com

techfreak :) ::

JurijTurnsek je izjavil:

the apple way: malo raznolike strojne opreme = večja stabilnost programske opreme.

dobro ali slabo, odvisno kako vzameš

Potem je tudi še the linux way: veliko raznolike strojne opreme = enaka stabilnost programske opreme.

In verjetno so problemi predvsem pri piscih gonilnikov in ne pri samem operacijskem sistemu.

Relanium ::

Važno, da bo windows logo-tipka

techfreak :) ::

Čeprav zakaj sploh morajo biti tipke na touch-screen telefonu?

Bor H ::

Zato da lahko greš iz programa, ki nima tipke exit? Da lahko utišaš klic brez gledanja na ekranček?

sicer pa, zakaj rabiš linuxfrika v temi od windows phone 7

techfreak :) ::

Zato da lahko greš iz programa, ki nima tipke exit? Da lahko utišaš klic brez gledanja na ekranček?

Torej bodo pač programerji začeli pisat delujoče programe. Glede klica bi pa lahko dali tipko ob strani in ne pod ekranom.

Bor H ::

Tega ne moreš pričakovati od programerjev, kaj pa če se program sesuje? Boš resetiral telefon? Ni lih prijetno jemat baterije ven, ker se ti je usu kak neumn program.

techfreak :) ::

Ponavadi se program sam zapre, če se sesuje. Vsaj na iPhonu. Nevem zakaj ne bi mogli tega implementirati na Windowsu.

Bor H ::

Ker če pade v kak infinite loop je težko ugotovit da se je sesu ane? Sicer ma pa tudi iPhone knof. Debatiramo lahko o potrebni količi knofov, ne pa o potrebi po njih.

techfreak :) ::

količina knofov pod ekranom? 0
količina knofov ob strani telefona? tam so lahko, ampak ne preveč

Bor H ::

Zanimivo da si večji genij kot vsi designerji vseh firm skupej. Če je celo apple, nekako predstavnik "minimalizma" se odločil za en knof, če imajo vse android naprave knofe (štiri se mi zdi), pa je bil android ravno tako narejen za na dotik, prav tako Palm Pre potem je že nekaj na tem. Če so pa knofi ob strani pa ratajo rahlo nefer do levičarjev/desničarjev

techfreak :) ::

In kje sem to trdil? Vse kar sem naredil je to, da sem povedal sem svoje mnenje.

Bor H ::

Seveda, ampak tvoje mnenje je totalno kontra razvoju, kot da bi jst reku da bi bili avti boljši s tremi gumami, al pa da dejmo začet vsi obračat ekrane navpično

techfreak :) ::

Bor H je izjavil:

Seveda, ampak tvoje mnenje je totalno kontra razvoju, kot da bi jst reku da bi bili avti boljši s tremi gumami, al pa da dejmo začet vsi obračat ekrane navpično

Zakaj pa se potem gumbov ne doda programsko na touch screen? Tako bi lahko zamenjali funkcijo gumbov ter pridobili malo več uporabnega ekrana.

Bor H ::

Verjetno je lažje zagotoviti zanesljivost s fizičnimi knofi, mogoče se to sliši kot branjenje slabega programiranja ampak raje vidim 5mm krajši (ožji?) ekran in višjo zanesljivost kot pa kontra

PrimozR ::

techfreak :) je izjavil:

Ponavadi se program sam zapre, če se sesuje. Vsaj na iPhonu. Nevem zakaj ne bi mogli tega implementirati na Windowsu.

A iPhone pa nima knofov pod displejom?

r0ker ::

techfreak :) je izjavil:

JurijTurnsek je izjavil:

the apple way: malo raznolike strojne opreme = večja stabilnost programske opreme.

dobro ali slabo, odvisno kako vzameš

Potem je tudi še the linux way: veliko raznolike strojne opreme = enaka stabilnost programske opreme.

In verjetno so problemi predvsem pri piscih gonilnikov in ne pri samem operacijskem sistemu.


kaj spet nakladaš. enaka že, ampak enaka čemu?

DejanL15 je včeraj ob 19:20:08 izjavil:

" Ponavadi se program sam zapre, če se sesuje. Vsaj na iPhonu. Nevem zakaj ne bi mogli tega implementirati na Windowsu. "

Ne, tudi na craPhoneu se ne zapre vedno.

just stfu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

techfreak :) ::

kaj spet nakladaš. enaka že, ampak enaka čemu?

Linuxu, ko še ni imel toliko gonilnikov? Pač čeprav so dodajali gonilnike je še vedno bil stabilen, proti OS Windows, ki ima probleme že s tiskalniki.

" Ponavadi se program sam zapre, če se sesuje. Vsaj na iPhonu. Nevem zakaj ne bi mogli tega implementirati na Windowsu. "

Ne, tudi na craPhoneu se ne zapre vedno.

ponavádi in po navádi prisl. (a?) 1. izraža ustaljenost dogajanja zaradi pogostnega pojavljanja: ponavadi sedi na tej klopci; bil je že ponavadi malo neresen; spet laže kot ponavadi 2. izraža značilnost česa zaradi pogostnega pojavljanja: za rano ostane ponavadi brazgotina; v mestih so ulice ponavadi asfaltirane / nebo je v pozni jeseni ponavadi megleno; prim. navada ?

Ponavadi pomeni, da se to dogaja pogosto ampak ne pa vedno. In se niti ne spomnem, kdaj se mi program ne bi zaprl, če bi se sesul. Se pa spomnem, da se mi je craPhone večkrat sesul med tem ko je bil v stand-by.

Bor H ::

Dejan: nehej bluzit, windows so se mi manjkrat usul kot linux, oboji pa nekako konvergirajo proti sesutje/leto, izstevši tisti dan dva ko se spraviš igrat s sistemom kjer sta pa oba nestabilna, sprijazn se da windows 2010 niso več windows 2002, tako kot bi ti verjetno se upru če bi ti začel metat argumente (kar sem ti že omenil) da rabiš za inštalacijo linuxa znat konzolo in da nimaš funkcionalnega GUIja

btw: je pomembnejša podpora čudnim tiskalnikom (men so winsi še za vsakega sami najdi) al grafičnim (katere moreš ročno doinštalirat na večini distribucij)?

gzibret ::

gzibret je premaknil sporočila v grammar nazi tema.

techfreak :) ::

Bor H je izjavil:

Dejan: nehej bluzit, windows so se mi manjkrat usul kot linux, oboji pa nekako konvergirajo proti sesutje/leto, izstevši tisti dan dva ko se spraviš igrat s sistemom kjer sta pa oba nestabilna, sprijazn se da windows 2010 niso več windows 2002, tako kot bi ti verjetno se upru če bi ti začel metat argumente (kar sem ti že omenil) da rabiš za inštalacijo linuxa znat konzolo in da nimaš funkcionalnega GUIja

btw: je pomembnejša podpora čudnim tiskalnikom (men so winsi še za vsakega sami najdi) al grafičnim (katere moreš ročno doinštalirat na večini distribucij)?

Kot "Windows so se mi usul" misliš kaj? Da si moral računalnik restartati ali, da si moral Windows ponovno namestiti?
Jaz se ne spomnim, kdaj mi je Linux/Windows tako zaštekal, da sem ga moral restartati. Ponovno sem ga pa moral namestiti že večkrat, ker je enostavno postal preveč počasen.

Glede inštalacije pa ne pozabimo, da je Linux imel že leta 2004 (verjetno še prej) popolnoma grafično inštalacijo.

Bor H ::

Kot "windows so se mi usuli" mislim da sem mogu knof stisnt, čeprav kot pomislim je tudi drugo res ampak ne bom trdil ker nisem dovolj vešč v linuxu in bi verjetno lahko kakšno sesutje odpravil.

To glede inštalacije sem ti pa točno jst hotu povedat, ne meči neumnosti v temo, ki so držale 5 ali več let nazaj, garantiram ti, da so bili win2k3 že dokaj rocksolid, Vista pa tudi, ko so driverje poštimal, kar je pa itak problem pri vsakem sistemu (ponavljam, Fedora 12 mi na laptopu ni hotla delat z driverji tudi 2-3 mesece po izidu končne verzije).

Smeagol ::

Video izgleda ok, sicer pa mi tudi na sedanji verziji nic ne manjka. Bom pa pocakal, da pride ven verzija s fizicno QWERTY tipkovnico. Do takrat mi bo tudi stara verzija zadostovala.

Upam, da ne bo prevec omejitev pri strojni opremi. Seveda to zelo poenostavi pisanje softwarea, ampak rade volje dam kak euro zraven, ce lahko izberem hardware, ki mi bo najboljsi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339948 (32905) boolsheat
»

Toshiba premika meje zaslonov ultrabookov s KIRAbookom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3714628 (11813) HupChup
»

Velika izbira telefonov z Windows Phone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5510904 (9095) Lonsarg
»

Četverica novih Dellovih mobilnikov

Oddelek: Novice / Ostale najave
93516 (2915) Spock83
»

Symbian^3 predstavljen že aprila?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
184617 (3407) PrimozR

Več podobnih tem