vir: Axios
Ameriška zakonodaja, natančneje pravilo 701 SEC, namreč sedaj dopušča tako solastništvo le zaposlenim in vlagateljem. Zato bi bilo potrebno v predpisu vzpostaviti novo kategorijo, ki bi solastništvo dopuščala tudi neodvisnim pogodbenikom, ki s principalom sklepajo večkratna kratkotrajna pogodbena razmerja. To bi seveda sprožilo številne nadaljnje nejasnosti, ki bi jih bilo prav tako urediti, denimo na področju obdavčitve takega lastništva. Pravzaprav je težav cela kopica, denimo eden od predpisov SEC, ki število delničarjev v kakem podjetju omejuje na 2000, sicer zapade pod povsem nova pravila poslovanja, med katera sodi denimo tudi obveznost rednega javnega poročanja, enako velja za podjetja, ki imajo več kot 500 lastnikov s tujim državljanstvom, oboje bi bilo pri Airbnb - ta v 190 državah ponuja nekaj milijonov namestitev - neizogibno.
Airbnb je sicer pred meseci napovedal, da bo podjetje julija prihodnje leto začelo prek javne prodaje svojih delnic kotirati na borzi. Vrednost podjetja je trenutno ocenjujena na 31 milijard ameriških dolarjev.
Airbnb pa ni prvi, ki je prišel na tako idejo. Podobno so načrtovali tudi pri startupu Juno, ki se ukvarja s ponujanjem zasebnih prevozov, pa pri Uberju, čigar vodstvo se je s tem namenom tudi nekajkrat sestalo s predstavniki SEC.