vir: Android Central
8,9-palčna izdaja ima še nov senzor fotoaparata na zadnji strani, ki ima po novem 8 milijonov točk za zapis slike. Obenem je za dobro tretjino lažji od predhodnika in tako tehta le 374 (WiFi) oz. 384 (LTE) gramov, medtem ko predhodnik v WiFi izdaji tehta 567 g. Manjši 7-palčni Kindle Fire HDX v primerjavi s predhodnikom prihrani okrog 40 gramov in po novem tehta 303 (WiFi) oz. 311 (LTE) gramov. Cene so enostavne, snovni, 16 GB WiFi 7-palčni Kindle Fire HDX stane 229 dolarjev. Če ne želite reklam, vas bo to stalo dodatnih 15 dolarjev na katerikoli izdaji izdajah. Vključitev LTE-ja za AT&T oz. Verizon (ločeni napravi) prav tako stane dodatnih 100 dolarjev pri katerikoli izdaji, medtem ko višanje kapacitete pomnilnika stane 40 dolarjev za vsak skok.
V primeru 8,9-palčnega HDX-a je osnovna cena 379 dolarjev, izključitev Amazonovih reklam ter dodatek LTE-ja staneta enako, kot na 7-palčnežu, torej 15 oz. 100 dolarjev, medtem ko je višanje kapacitete nekoliko dražje, saj stane 50 dolarjev na stopničko. Najdražji 7-palčni 64 GB Kindle Fire HDX brez reklam in s podporo LTE tako stane 424 ameriških dolarjev, 8,9-palčna izdaja z enakimi specifikacijami pa 594 dolarjev.
Še vedno bo na voljo starejša, a nekoliko osvežena 7-palčna izvedba Kindle Fire HD, v katerem ima dvojedrni procesor frekvenco 1,5 GHz ter ima zaslon z ločljivostjo 1280 x 800 pik. Na voljo bo v 8 in 16 GB izvedenkah ter le z WiFi povezljivostjo. Najbolj zanimiva je cena, ki znaša 139 oz. 169 dolarjev, izklop oglasov pa stane standardnih dodatnih 15 dolarjev.
Vsi trije modeli bodo imeli nameščen Kindle Fire OS 3.0, ki nosi kodno ime Mojito. Osnova še vedno ostaja Android, tokrat izdaja 4.2.2, a pri Amazonu poskrbijo za temeljito preoblačenje. Uporabniki imajo zdaj na domačem zaslonu možnost prikaza vsebine na 'vrtiljaku' oz. v bolj običajni mrežni razporeditvi. Izboljšali so povezovanje z njihovimi oblačnimi storitvami, ki olajšajo ter pohitrijo usklajevanje vsebin med napravami. V sklopu WhisperSync, kot imenujejo usklajevanje, bo po novem mogoče usklajevati še potek v igrah, medtem ko bodo razvijalci le-teh tudi lažje dostopali do funkcij za deljenje dosežkov na socialnih omrežjih. Izmed slednjih sta Twitter in Facebook dodobra integrirana v operacijski sistem, torej je deljenje raznovrstnih stvari enostavno. Obenem bo Kindle Fire OS sam vedel, kdaj nekaterih vsebin že dlje niste uporabljali in bo ponudil možnost shranjevanja le-teh v oblak s pritiskom na le en gumb, kar bo sprostilo prostor na napravi.
Največja novost je The Mayday Button, 24-urna, 7-dnevna, celoletna videopodpora uporabnikom. Kadarkoli med uporabo najdete težavo, lahko pritisnete na gumb in pokazal se bo manjši okenček, v katerem boste videli (prek zvočnikov pa slišali) podpornega tehnika. Ta bo v živo lahko pomagal reševati težave oz. razložil nove funkcije, pri čemer mu bo v pomoč oddaljeno risanje po zaslonu (gumb, ki ga je potrebno pritisniti, bo lahko npr. obkrožil). Vsekakor gre za zelo inovativno reševanje problema podpore strankam.