Google je prisoten na privzeti domači strani, v vrstici za iskanje (CRTL-K) in tudi naslovni vrstici (CTRL-E), če tja vnesemo kaj, kar ni spletni naslov. Dobavitelji distribucij lahko spremenijo ime, izgled in še marsikaj (ti. branded izdaje, npr. Debianov Seamonkey ali Gentoojev Pango), a te tri stvari morajo pustiti na miru, če želijo ohraniti ime 'firefox'.
vir: ComputerWorldK sreči sta danes obe organizaciji najavili obnovo pogodbe za naslednja tri leta, kar bo ključno za nadaljevanje Mozillinih projektov. Pogajanja so bila sicer kar vihrava. V začetku meseca je udarila (sicer pričakovana) novica, da je Chrome prehitel Firefox po uporabljanosti, potem pa so padle obtožbe, da Google javno blati Firefox kot manj varni brskalnik. Fundacija se je odzvala zadržano - pripravil so različico z MS Bingom in še pred dvema tedna govorili, da se glede privzetega iskalnika pogajajo z več dobavitelji. Kot rečeno, se je taktika izšla.
Mozilla Foundation je sicer leta 2003 ustanovljena neprofitna organizacija, ki skrbi za razvoj Firefoxa, Thunderbirda, njunih mobilnih različic, Composerja (oblikovanje spletnih strani), Sunbirda (koledar), Chatzille (IRC odjemalec), layout engina Gecko in javascript engina Rhino, DOM inspectorja (vidnega zlasti v Firebugu), bug trackerja Bugzilla in številnih drugih knjižnic in projektov. Večino dela opravijo prostovoljci, ki so zelo dejavni tudi pri nas (prevode ureja ekipa okoli Matjaža 'mathjazz' Horvata, ki je trenutno tudi zaposlen tam). Zadnje mesece nas sicer ne najdušujejo pretirano z idejo o enem firefoxu na 6 tednov in opuščanjem podpore za starejše različice (številne linux inštalacije še vedno poganjajo ff 3.6), a naj jim bo.
In če smo že tu, Firefox 9 je pravkar izšel.