vir: Slashdot
Kot gre sklepati iz imena, gre za OS, ki takoj po zagonu naloži Mozillin brskalnik (točneje Gecko, ki je render engine); uporabniški vmesnik in vsi programi pa so izvedeni kot spletne aplikacije po načelu HTML5+CSS3+Javascript. Prve špekulacije so bile, da gre za odgovor na Googlov Chrome OS in na njem temeljujoče poceni študentske laptope, a Mozilla se je zgleda odločila za izdelavo celovite mobilne platforme, ki bo delala tudi telefonih in vse bolj priljubljenih tabličnih računalnikih.
Mockupi ne kažejo nič presentljivo novega gleda na zadnjo ponudbo iOS 5 oz. Android 4. Telefon ima le malo fizičnih gumbov in se zato intenzivno zanaša na na dotik občutljiv zaslon in njegove geste. Aplikacije so predstavljene z ikonicami, notifikacije se prikažejo na vrhu in jih je mogoče potegniti dol. Priložene so vse socialne igračke. Mozilla tako kot glavno prednost izpostavlja popolno odprtost platfome, ki bo povsem brez "lastniških delov, ki bi bili povsem odvisni od enega dobavitelja". Pripravljajo nove HTML5 API-je za dostop do telefona, SMS in MMS sporočil, kamere, USB priključkov, Blootootha oz. NFS čipa, kar bi, če se prime, lahko precej prijetno vplivalo tudi na ostale platforme. Potem obljubljajo robusten model za upravljanje privilegijev, ki bi onemogočil zlorabo osebnih ali prometnih podatkov. Glede aplikacij so skopi - omenja se zgolj možnost poganjanja ali enostavnega portanja Android aplikacij (na kar stavi tudi BlackBerry s svojim BBX).
O podprtih napravah še ni podatkov.
Malo je škoda, da so se odločili za svoj projekt namesto navezave na MeeGotov naslednik Tizen (Intel + The Linux Foundation), ki je že precej dodelan in zasleduje podobne cilje.