TG Daily - Po novici, da je Qualcomm dosegel še eno pomembno zmago pri dobavljanju čipa, ki bo skrbel za povezovanje z Verizonovim WCDMA omrežjem v novi različici iPhone-a, smo zdaj izvedeli še, da so za pomoč pri proizvajanju svojih čipov prosili bivšo AMD-jevo livarno, GlobalFoundries. S sklenitvijo partnerstva so pri Qualcommu dobili dostop do naprednih proizvodnih tehnologij v 45 in v prihodnosti v 28 nm-proizvodnem procesu z nizko porabo, medtem ko so pri GlobalFoundries dobili eno, zanje tako pomembno, stranko več, sploh ko gre za podjetje, kot je Qualcomm. Po mnenju TG Daily je Qualcomm namreč tiha grožnja za Intel, saj so njihovi sistemi na čipu, ki sicer vsebujejo procesorje ARM, iz dneva v dan zmogljivejši. Kar gigahertčni Snapdragon npr. poganja Googlov Nexus One, kar slednjega naredi enega izmed najzmogljivejših mobilnih telefonov in ga postavi ob bok HTC-jevemu HD2, ki uporablja enak procesor. A v mobilnih telefonih sicer vedno bolj pogosti Qualcommovi čipi se počasi selijo tudi v prenosne računalnike predvsem manjših dimenzij (smartbooki), pričakujemo pa jih lahko tudi v tabličnih računalnikih brez tipkovnic, primer česar sta Lenovo Hybrid U1 in Skylight. Dogovor, ki se bo začel uresničevati tekom letošnjega leta v GlobalFoundries Fab 1 v Dresdnu, ne bo ekskluziven GlobalFoundries, saj pri Qualcommu stavijo na razpršeno izdelavo svojih zasnov.
Pa saj ni rekel,da bi dal Core 2 proc v telefon. zanima ga, kolikšna je razlika med gigahertčnim Qualcommom in gigahertčnim Core 2. Sicer je nekajr azlik tudi znotraj Core 2 (predpomnilnik in podobne zadeve, povezane tudi z namembnostjo - desktop/mobile - in procesom izdelave), ampak načeloma, če te zanima zmogljivost CPUja v Snapdragonu, poskušaj najdi teste ARMov. Snapdragon je pač SoC, kjer za CPU naloge skrbi ARM (dodan je še grafični čip, vezno čipovje, verjetno tudi GPS, WLAN, itd.)
Kakšen filing sem dobil včeraj pri predstavitvi Terga 2 čipovja.
Da v ne tako daljni prihodnosti bo za home userje v resnici dovolj samo nekaj, kar bo lahko zmlelo 1080p. Klasične kište kot jih poznamo danes se dokončno poslavljajo. Notebooki bodo zdržali malo dlje, mogoče bo veliko tablic. Kar se mene tiče, ima največ možnosti da preživi velik prikazovalnik.
Ker mislim, da so firme (TI, Qualcom) zdej dosegle tisto stopnjo, ko lahko na tem segmnetu prav lepo konkurujo Intelu.
Ce bo to res, kar obljubljajo za Cortex A9, lahko Qualcomm kar pospravi svoj snapdragon
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
Kakšen filing sem dobil včeraj pri predstavitvi Terga 2 čipovja. ... Ker mislim, da so firme (TI, Qualcom) zdej dosegle tisto stopnjo, ko lahko na tem segmnetu prav lepo konkurujo Intelu.
Aha, tudi sam sem bil navdušen nad vsem predstavljenim, upam samo, da bomo videli dosti uporabe.
@arjan_t: Sej Qualcomm ima tudi še kar nekej čipov v izdelavi/ravoju (Snapdragona je šele začetek in to niso več novi čipi sploh), poguglaj malo. Sploh pa je še nekaj drugih igralcev/čipov, ki obljubljajo podobne zmogljivosti oz. vsaj uporabo.
Problem je, da ne bomo ostali pri 1080p? In kmalu bomo potrebovali... Oz. bo dovolj samo nekaj kar bo poganjalo 4K ali 2540p, ipd... Nikoli končana zgodba.
Ce bo to res, kar obljubljajo za Cortex A9, lahko Qualcomm kar pospravi svoj snapdragon
In kaj Qualcommu preprečuje vgraditi dual Cortex A9 v Snapdragona? Nič. Snapdragoni so, kot rečeno, SOCji, poleg ARM CPUja imajo pač zraven še nekaj priveskov.
Problem je, da ne bomo ostali pri 1080p? In kmalu bomo potrebovali... Oz. bo dovolj samo nekaj kar bo poganjalo 4K ali 2540p, ipd... Nikoli končana zgodba.
Šur, samo point je bil drugje.
Tako kot so netbooki pokazali: v tem trenutku se močno vlaga v "good enough tech", kar je bilo še pred kratim čist nepredstavljivo. Ne rabiš več Intla/AMD-ja z desktop proci, to je bil moj point. Za maile in "socialna" omrežja bo čist dost nek tablet. Če boš rabu seminrasko, boš vzel notebook la pa prklopu keyboard na to.
Tole z good enough tech je precej dober opis stanja. Močan hardver se je vedno prodajal zato, ker je obstajal nek softver ki ga je rabil za delovanje. Zdaj pa so špili so itak odvisni bolj od GPU, FullHD tudi že vsak spodoben proc predvaja (čene ga pa tudi GPU zna), za browsat po netu pa za office pa je težko porabiti tolk CPU ciklov :). Sej so tudi drugi razlogi zakaj imeti CPU ampak s tem kar sem dosedaj naštel, se pokrije večino potreb ljudi. Dejansko trgu manjka nek killer application ki bi poganjal to hrčkovo kolo kupovanja boljše in boljše mašinerije.