Slashdot - Razvijalci is MIT-ja in Texas Instruments so razvili nov čip, ki je po njihovih besedah tudi do desetkrat učinkovitejši kot trenutno obstoječi čipi. Pri tako visoki energetski učinkovitosti so posebno zanimive nove možnosti, ki jih takšni čipi odpirajo - tako bi se lahko določene naprave (npr. srčni spodbujevalniki) napajale iz toplotnega gradienta človeka ali iz njegove gibanja.
Do takšne učinkovitosti so raziskovalci prišli tako, da so preoblikovali samo vezje - današnji čipi namreč uporabljajo 1 V napetosti, novi pa samo 0,13 V, kar je pomenilo, da so morali raziskovalci na novo razviti ne samo spominsko in logično vezje, pač pa tudi visoko učinkovite pretvornike napetosti. Ker so trenutno razviti čipi še v prototipni fazi, lahko prve komercialne aplikacije, ki bodo izkoriščale novo-razvito tehnologijo, pričakujemo v petih letih.
Ker so trenutno razviti čipi še v prototipni fazi lahko prve komercialne aplikacije, ki bodo izkoriščale novo-razvito tehnologijo pričakujemo v petih letih.
Končno enkrat realna napoved za splavitev novega izdelka. Ponavadi vedno slišimo: "proti koncu prihodnjega leta". Kar je neumnost, glede na to, da je potrebno zadevo optimirati, stestirati na 1000 in 1 način. Nenazadnje pa je potrebno postaviti proizvodnjo linijo, ki je za mikrotehnologijo, ki se uporablja pri izdelavi čipov zelo zahtevna.
če gledamo iz thomasovega stališča, kjer se sprašuje koliko energije porabiš za nek izračun.. potem je naslov nekako primeren.. saj je dejasnko učinkovitost flop/wat boljša... laikom bolj primeren in manj zavajajoč bi seveda bil z manjšo porabo.
se pa tudi jaz pridružujem mnenju o 5 letih... fino je da enkrat za spremembo ne piše tistih optimistični 2 leti.. čeprav je vprašanje tudi če bo teh 5 let vzdržalo.. ekonomija in potrošniki bodo povedali svoje.