» »

Postavitev bakrenega ali aluminijastega droga

Postavitev bakrenega ali aluminijastega droga

pitagora ::

Ne vem nekako sem prisel na idejo da bi postavil tanek recimo debeline fi 50mm
debel drog dolzine 20 m
in bi sedaj, ko se priblizujejo nevihte lovil strele seveda bi te strele vodil tako, da nebi usle izpod nadzora zamislil sem si tudi neko tuljavo skozi katero bi potem stekel ta tok, hocem doseci mocno mag polje
za kasnejso koristno uporabo....
Pa se nekaj, tale ideja se izvaja na lastno odgovornost.
LP
OKO
lp pitagora

rkb2 ::

1. Narediš en ducat močnih (motor Estes E9) modelarskih raket, na katere pred navežeš še ~500m bakrene žice premera ~0.3mm (v kovinskem kolutu, ki je lepo uležajen & ozemljen).

2. Poiščeš primerno izstrelišče (goli vrhi kakih bližnjih gričev) in celotno mašinerijo zmontiraš ko je še lepo suho vreme, lokalnemu veleposestniku pa še v žep kakih 50K,
da te ne bo z vilami preganjal.

3. Ko vidiš prihajajočo nevihto lepo pripraviš dežnik in se odpraviš na izstrelišče.

4. Ko začne grmeti & bliskati začneš lepo sprožati rakete.

Ta ideja se izvaja tudi na vašo odgovornost.

Dr_M ::

ubistvu, bi blo bols ce bi biu drog iz aluminija, ker je cenejsi in mnogo lazji. na koncu bi pa dau eno zlato oz. pozlaceno spico :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zlabo ::

fi 50mm bo prešvoh za 20m višine, se bo pomojem zvijal ko prasica, pa kar $$$ bi mogu odštet za tolk aluminija, pa še zvarit morš pol.

Kukr sem jaz po TV gledu, to delajo z modelarskimi raketami in žicami, tako kot je reku rkb2. Pol se pa med nevihto znanstveniki zaprejo v bunker, ki je v bistvu faradayeva kletka.


Sploh pa ti ne priporočam da se igraš s takimi stvarmi, ker zna bit res nevarno, ne sam za tebe, ampak tud za koga v bližini:(
Če hočeš samomor delat se vrž z mostu, pa maš najmanj stroškov:P >:D joke:P

Aja pa če se boš šel ubijat s strelo, nam pol (če se novš do smrti ubil:O ), pol tuki gor napiš kok deleč stran te je fuknel (moj rekord je 23,46m:P >:D :D )


LP, zlabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabo ()

pitagora ::

Ja res je nevarno saj bi se zaščitil s tako imenovano faradeyevo kletko, ki je resitev za vse tegobe.
Milsim pa da je cenovno ugodnejse drog kot pa rakete...
pa se bolj je vodljivo....
LP
OKO>:D
lp pitagora

T0RN4D0 ::

kake ideje folk... a se sploh da to uporabit? Štrom s tem pridobivat?

jst bi ti predlagu da se prim pol za štango...


folk, vas bo štrom še prej ubow k mene... :\ :D >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zlabo ::

Ja sej pravm da nej gre rekord poderat kok deleč ga bo odfukal, pa za kok stopinj celzija se bo segrel:P
Že se hočete zadevat s štromom je 230V čist dost;)

Sam verjetn bi človk sam eksperimentiru rad, če ma cajt dnar pa jajca, kar veselo na delo;)

LP, zlabo

grabber ::

8-O Ja in kam boš shranjeval to poceni pridobljeno energijo??8-O
Će ti seveda uspe boš pa kar prevelika konkurenca za nuklearko in še koga:\

Drugače pa se je s tem največ ukvarjal Nikola Tesla pa mal po Googlu poglej pa boš našel kakšen koristen link.

Dr_M ::

Će ti seveda uspe boš pa kar prevelika konkurenca za nuklearko in še koga

ce bi v 24 urah ujel use strele na zemlji, nevem ce bi dubu vec elektrike, kot je v enmu svincenmu avtomobilskem akumulatorju...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

DR.M to pa po mojem nikakor ni res... ker so oblaki kr resni kondezatorji, sam je problem kak ulovit oz shranit energijo..

Pa res... gremo tekmovat... jst upam da bom dubu kako cinšpulo med počitncam da nardim svojga spark generatorja, OKO si bo štango nekam zabil, pol jih pa še neih par najdemo (hm, oko, kaj praviš, jima prepustima svoji napravi? >:D ) pa gremo (grete) tekovat kirga bo dal vrgl, kdo se bo bol segrel, pa kdo bo dalj živu... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr_M ::

Tornado Boy: je je res...na vegovi smo racunal, kok casa bi gorela 100W ce bi ujel eno povprecno strelo...in tega rezultata nikol v zivljenju ne bom pozabu....

1 sekunda
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DSmidgy ::

Zej je odvisno kako ste računal - kam ste dal (+) pa (-) na katero višino - potencialna razlika. Tokovi so kar veliki, napetosti pa tudi, če gledaš da pride iz oblakov na tla in je prebojna trdnost zraka dosti velika.

Dr_M ::

to je res....ampak kaj bos pocel z 10ms kolikor traja strela?? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Nekje sem prebral, da se ob iseku solidne strele lahko sprosti 1kWh energije. To pa je kar nekaj ur dela zarnice...

Brane2 ::

Dr_M:

Lahko bi si denimo napeljal zico na 2. glavo.

V teh par ms bi dozivel elektricni orgazem svojega zivljenja in smrti.... >:D

Dr_M ::

Brane2: samo ce me bos drzu za roko, pa stal v vodi >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

Msilim da je branetov podatek bolj točen. :)

Ker se mi zdi da sem nekje gledal, da če bi vse strele lahko lepo uovili, nebi blo nobenih težav z el. energijo več.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Dr_M ::

jest ne verjamem v strele, kot v nek energy provider... (dokler mi nebo kdo dejansko pokazu, da je to brezpogojno res)

Nekje sem prebral, da se ob iseku solidne strele lahko sprosti 1kWh energije.

precej vec kot 1kW, ampak ne "h", ampak kvecjemu nekaj "ms".
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

T0RN4D0 ::

Ok, sicer so strele v vlažnem zraku, sam tak mislim da za 1mm rabiš okol 1kV (mogoče 10) tak da napetost je itak neverjetna, tok pa je kakršen pač je... štroma dost. samo mislim da je problem to uskladiščit.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zlabo ::

Električna prebojna trdnost zraka je 3,3 x 10^6 V/m, torej 3,3 MV/m
Podatek je pa iz knjige Zdravko Žalar: Osnove elektrotehnike 1
Aja, pa to je pri 20°C

LP, zlabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabo ()

T0RN4D0 ::

no ja, ni malo, čerprav po mojem v vlažnem zraku in po možnosti še (kislem :\ ) dežju se to precej zmanjša...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pitagora ::

Taksen preizkus zahteva cisto glavo, jasen pogled na zadevo in predvsem dosti korajže, ker kot vemo strela ni cista linija recimo ravna crta v zemljo, tukaj nastopijo tudi lokalni preboji in zato se tako razprsi, ce bi bila dosti velka koncentracija elektronov na špici tega droga, bi mogoče še uspelo samo je pa res rizično, sedaj kujem nacrt za raketo, ki bi odvijala zico in bi potem po zici vodil strelo samo bi jo skurlo...... raketo in zico hocem reci. se studiram...............................>:D :\
lp pitagora

Brane2 ::

Saj ni vazno ce skuri zico. Ta se upari, vendar tam kjer je bila se mikrosekundo nazaj zica, dobis plazmo in tam bo stekel se preostanek strele. Z tanko zico torej le zagotovis prevodno pot za uvodni impulz, potem pa (verjetno) stvar nadaljuje po isti poti sama...

Brane2 ::


Dr_M:

precej vec kot 1kW, ampak ne "h", ampak kvecjemu nekaj "ms".


Mislim, da sem kar prav napisal-kWh.

V tistih nekaj ms da stvar od sebe gigawatte moci, ko pa to zintegriras po casu, dobis kWh...

Azrael ::

Klik!

Starejša temo, kjer je tudi govora o moči strele.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

In koliko časa traja posamezna stopnja strele? Začetna stopnja priprave razelektritve je najdaljša in traja okoli 100 ms, nato sledi stopničasti vodnik, ki zaradi vmesnih postankov med tvorbami krakov zbere nekako 10 ms, medtem ko zadnja faza, povratni udarec, traja le borih 0,2 ms.

Tokovi v strelah dosegajo nekaj deset tisoč amperov, napetosti lahko dosežejo tudi nekaj milijonov voltov, povratni udarec pa traja le kako desetinko milisekunde. Od tu lahko ocenimo moč na nekaj 10GW, oziroma sproščeno energijo na okoli 1MJ (mega Joule). Sproščena energija lahko segreje približno 2 kg vode od nič stopinj do sto stopinj Celzija. Celotna sproščena energija torej niti ni tako impresivna, kot bi lahko naivno pričakovali, vsekakor pa nas kar osupne trenutna moč, ki se sprosti ob udarcu strele.


kasni kilowati na uro... :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

DR_M:

Ti se ocitno nisi sposoben narediti en krog po ljubljanski obvoznici s hitrostjo 100 km/h, ker bi ga koncal v manj kot eni uri... :\


... in tisto niso kW/h (kiloWatti na uro) ampak kWh (kiloWatt ure)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

T0RN4D0 ::

ja 2kg vode lahko sefreješ za 80 C°

kar v bistvu ni neki, če gledaš kolk V in A (miljoni V in tisoči A) se sprosti... samo kaj ko traj desetinko milisekunde. :\

mislim da bi bil projekt zanimiv- ne toko zarad pridobljene energije, samo zato da vidiš če bi ti lako kaj uspelo....
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Delo je zmnožek moči in časovne enote npr. kWh ali Ws. Moč strele se res lahko meri v GW, čas pa je manjši od s in izračun da rezultat, ki pravi da strela opravi manj dela kot ga opravi npr kuhinjska pečica pri peki piškotov.

Še en čisto drug primer: enaka teža dinamita opravi 3x manj dela kot enaka teža črnega premoga. Samo moč dinamita se sprosti skoraj trenutno, premog pa to delo(toploto) oddaja postopoma, lahko tudi par ur skupaj. Hipotetično, če bi dinamit lahko uporabili za kurjavo, bi ga porabili 3x več kot premoga v isti kurilni sezoni. Obratno, če premogov prah eksplodira (in se njegova moč sprosti v trenutku) so posledice še hujše kot pri enaki količini dinamita. Nesreče v premogovnikih in brodolom R.M.S Lusitania to krvavo potrjuje.

Tako pa sem čisto OT...

Poanta je: Moč in delo sta dve različni stvari, kdor tega ne ve sešteva hruške in jabolka, žal.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

Na vrt si bos postavil drog za lovljenje srele? Daj se rajsi takoj z mostu dol zabrisi. Ceneje se bos fental.

Res pa, da ne bo tako spektakularno...

;>

Dr_M ::

Brane2: typo pac.... moderator si, obnasas se pa kot 5 letn froc....

ampak jebiga, tut ti nisi vseved. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Aja, se ena ideja... Ce je drog prevec nestabilen, ga lahko drzis med nevihto....

smilyxx ::

Ja pa po možnosti bodi moker od dežja ki bo padal :) . Drgač pa je tole dost zanimiva ideja za sprobavat sam pomoje mal preveč nevarna, pa tut pametnih neviht (vsaj pri nas) zadnje čase ni.

Lp
Save water.
drink beer.

pitagora ::

Ideja že ideja samo kaj ko manjka tistih, ki bi si to upali izvediti hočem reči sprobati moč strele.
Glede na odgovore sklepam da sem jaz edini:D!!!?
Tisti, ki pa hoče delati samomor imam boljšo idejo....
jaz ga še ne bom nekaj časa no tako dolgo dokler me ne pobere od................ BOG SI GA VEDI OD ČESA!!!!
LP
lp pitagora

zlabo ::

Evo OKO, če daš ti ves dnar k bo potreben za postavitev LIGHTNING CENTRA ti pridem pomagat:P


P.S.: Če odkrijeva toplo vodo bodo zasluge skupne, dobiček bova delila;)


LP, zlabo

pitagora ::

Spet si mi dal idejo iskanje tople vode s pomočjo strele, ja kar se pa tiče deljenja donička toliko kot kdo vloži toliko potem ven dobi.....
ali pa se mu vrne večkratno...
Tako da če imaš kaj kapitala......
kar se pa tiče nevarnosti pa vsak podpiše papir na katerem jasno piše delam na lastno odgovornost...
Lep dan
OKO
lp pitagora

BigWhale ::

Ah, ne rabi bit moker od dezja... cisto vseeno je ;)

smilyxx ::

BigWhale: Če je moker se od njega lepše kadi :). Drgač pa bi za to probavat mogu en bunker nardit, tko fallout shelter pa u faradejevo kletko. Sam ne vem kaj boš dosegu s temu, da ti štrom po eni palici pride v tla, ražnjiče pekel? :)

Lp
Save water.
drink beer.

zlabo ::

Ej OKO, če stvar narediš maš največja muda na forumu:D
Če ti po pravic povem jih jaz nimam dost da bi se s strelo igrov:8) Smo že marsikaj počel s frendi, sam strela pa....
Jaz bi rad še mal živu, komi 15let sem na temu zjebanmu svetu pa sem šele začel okušati sladkosti tega zjebanga sveta:D :P

P.S.: lohk pa se dobiva čez 50 let:D :P

LP, zlabo

BigWhale ::

Mislim, dobro je imeti na umu, da okrog tacga 'lovilca strel' strela skuri vse mogoce elektricne naprave... Tko da, ce mislis delat to pred blokom, potem te bodo sosedje zlo kleli... )

> Jaz bi rad še mal živu, komi 15let sem na temu zjebanmu"

In ze daj si mnenja, da je svet 'zajeban'. Hm, pejdi OKOju drzat strelovod medtem ko bo on tuljavo navijal...

T0RN4D0 ::

In ze daj si mnenja, da je svet 'zajeban'. Hm, pejdi OKOju drzat strelovod medtem ko bo on tuljavo navijal...
ROFL! :)) :D :D :P :D :D :))


Pa saj to ne treska kar rako... Pa mislim da je lepo povedu da bi na hribu nekje bogu za hrbtom postavu... lapred nosom al kako...:D


DRugač pa strelo se da prežvet... 8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::


Brane2: typo pac.... moderator si, obnasas se pa kot 5 letn froc....


Hocem ti dopovedat, da gre za mentalni typo.

Strela ima lahkko 1 kWh energije, ne glede na to, da traja 1/1000 sekunde...


ampak jebiga, tut ti nisi vseved.


Res je, in zaradi tega se ne sekiram. Sekiral bi se, ce bi bil vsejed... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

zlabo ::

@BigWhale: nism napisu zajeban ampak zjeban. Mam pač tako mnenje, mal poglej okol, ljudje se pobijamo med sabo, nasilje povsod, tepemo se za vsak košček zemlje, ne maramo s med sabo...Sam to je že tema za odelek: Problemi človeštva tko da nebi tuki o tem:P
So pa seveda tud dobre stvari na temu svetu in to znajo bit zeloo dobre, in to so tiste "sladkosti";)

Drgač pa: za tako stvar se ne splača tvegat, tvegu bi za kej kar bi blo res novo odkritje, strelo so pa že kar dobr raziskal:P


LP, zlabo

pitagora ::

Raziskal ze ampak kaj ko je pa se niso ujel strela je kot kaca brez postanka,
ti moras samo nastaviti "mis"ki jo privabi v akumulacijo.
Res da je ne nameravam loviti samo ena izkusnja gor dol bi mi pa kar nekaj pomenila predstavljaj si da se pogovarjas s kolegi in jim omenis jaz sem pa lovil strele a ves kako bi se te izogibali :D
hocem reci cenili bi tvoj pogum in znanje ki ga moras imeti da se lotis taksnega nacrta.....
LP
OKO:\
lp pitagora

Pyr0Beast ::

Tuljavo bi ti pa itak prebilo, drog je lahko votel, ker gre štrom itak samo odzunaj, lahko je tut železen, ventar Al ne rjavi in je lažji. Špica na koncu štange je lahko iz srebra, važno je samo, da je zelo ostra, da se doseže večja prebojna napetost. (televizor-prst, televizor-igla- seveda v temi) :))
Štango na vrh hriba, od štange pa 20 metrov 5mm kabla. Probaj in boš videl. Jast na vrtu probam nikoli več :'(
Lahko tudi posoliš okolico kot sem jst, pa sem mel natrijevko za 10ms
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

OKO, ti bomo dali Darwin Award ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sončna elektrarna? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27858449 (28839) BigWhale
»

OMFG - Vse o strelah, praktičnega

Oddelek: Pomoč in nasveti
484416 (3000) Azrael
»

Leti, leti tehnologija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
577761 (6192) Thomas
»

Moč klime -- nateg?

Oddelek: Loža
267443 (6990) frenk
»

Surgeprotector - ali varuje pred strelo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
424340 (3732) AngelOfDeath

Več podobnih tem