» »

Napajalnik

Napajalnik

The B ::

Mam 8rda+ in 1700+. Na tej plati se proc napaja iz +5V linije. Grafična je R9700 ki se baje tud napaja iz +5V linije. Mel sm enga no name (CRS) 300W napajalnik ki je mel na +5V liniji 30A. Zato mi je ta linija padala tud do 4.78V. V povprečju pa je bla tm nekje 4.81V. Ker mam vse navit in povišane voltaže pa miljon (7) ventilatorjev sm mislu da je čas da napajalnik zamenjam. Ker nimam dnarja sm kupu en no name (L&C) 400W napajalnik. Ki ma na +5V liniji 40A. In glej ga zlomka +5 linija pada še bolj kot prej (4.30V !!!). Pa še glasnejši je. Zdej pa uprašanje:
1. A nej tega prodam pa dam nazaj tastarga?
2. A se nej ne sekiram in mam tko dokler dela?
3. A nej ga odprem pa pogledam če se da kej linije zmodad? (Sam nimam pojma o elektriki :8) )
4. Neki čist tretga?
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

jest10 ::

Starega notri

Ted ::

4. Prodaj oba in kupi novega - poceni denimo chieftecha za 10 jurjev (360w) pri Jaetu.

Strommeisster ::

Dej not starega, pejt zamenjat novega...

Do 4,6V se jest nebi sekiral, 4,3 je pa mal premal...

LP

neki123 ::

Če je res 400 W napajalc, mora biti tudi precej težek. Če je lahek kot tisti 300W ali pa še lažji, potem to ziher ni to. Ne kupuj "No Name" robe. Raj daj kakšnega jurja več pa bo mir. In za tiste stvari ki jih ti poganjaš bi moral biti vsaj 500 w napajalnik.

jest10 ::

neki123:
Dej no da se ti ne bom smejau. 500W:D :D

neki123 ::

Se vam verjetn niti sanja ne, kakšno škodo lahko povzročijo preobremenjeni slabi napajači. Vprašte mal na servisih, pa vam bodo povedal. Ne vem pa zakaj rabte tolk ventilatorjev. Če je problem zračenje enostavno odpreš kišto in mir.

Mr.B ::

Pri napajalniku lahko preveriš kvaliteto napajalnika oz. koliko je resm močan, že po debelini žic. Pred kratkim sem kupil en poceni napajalnik 400W za kolegov računalnik, pa je imel žičke ne žice, seveda so se tudi lepo ogrele.
Če hočeš dober 400W napajalnik si omisli nekaj okoli 10.000 sit. Če pa kaj še bolj fensi pa še najmanj 5.000 več+.
500 watni napajalnik ne rabiš, razen če si ga kupil 5.000 sit, potem res rabiš 500W, realno pa si kupil 300W napajalnik. Tudi če pretiravaš za prihodnost s porabo recimo Procesor 120W, grafika 80W, plata in ostale kartice 60W ter še 60W za diske, ventilatorje CD rome in še kaj.
Torej če kupaš 360W napajalnik imaš čez moči čez glavo.
Realno pa če imaš en normalni procesor + grafiko srednjega razreda +512MB rama, en disk in en CD-rom ostalo integrirano na plati, imaš 300W čez glavo. Seveda če boš kupil konkretni napajalnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

The B ::

Dobro jutro!
Hvala za vse odgovore!
Najprej en popravek: Tm k piše 7.3V bi mogl pisat 7.83V :8)
Da še mal bl predstavm problem: rihtam si vodno hlajenje in takrat bo šlo neki ventilatorjev na hladilnik neki pa verjetn stran. Rabm jih pa tok ker mam enga na mosfetih enga da to pol piha stran od proca tri da pihajo po ramih, grafični in proti procu od zgori in enga da od spodi piha not in po grafi. Rabm vse. :) Dobr verjetn bi šlo brez dveh recimo.
No in takrat bom napetost procesorja verjetn še povišu, pa VDD mod... In bo še večji problem s +5 linijo. Pa še grafična se iz tam napaja in me skrbi da ne dobi dost štroma (višje navitje).
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

neki123 ::

Sem mel 300 W napajalc, P4 2,4, trije diski ( 1x 120 GB, 2x 80 GB ), 1GB rama, CD pekač, venilatorji samo na hladilniku procesorja, v napajalcu in na grafi, pa se mi je začel comp med pečenjem CD-ja resetirat. in to ne samo enkrat. Pol sem pa kupu 420 W napajač od Chifteca in problemov ni več. Je pa ta napajač dvakrat težji od tistega 300 W. Pa kišta je skoz odprta, da je zraka dovolj.

neki123 ::

Pa še neki. Sem vidu kr neki compov pri katerih je bila mamaplata uničena zarad napajalnika. EN je mel uničene poleg plate še disk in pekač. Kupte si orh napajač in boste manj pisal na Slo-techu o svojih problemih.

Dr_M ::

ma ce das 10-15k sit za en ql napajalnik, bo sposoben use poganjat.

neki123: pa lahko res trdis, da so ble plate unicene zarad napajalnikov?? sm ze meu neki cudnih napajalnikov, pa so prej sami spustil duso, predn so kej unicl. pomoje so tiste komponente unicl nesposobni uporabniki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

Dr_M, praksa kaže, kadar gre napajalnik, ponavadi gre še plata. Je pa odvisno od napajalnika, in ni povezano z preobremenjenostjo ali modificiranjem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

Mr.B: sej pravim, men sta ze 2 napajalnika sla, pa nikol nista nc sabo uzela.:)
nevem kasni talenti ste vi, da vam use tok crkuje.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

Dr_M, praksa , ko v povprečju na mesec obrneš čez 100 mašin, ti je jasno, kot pa ti recimo eno na leto pa res dela kot po maslu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

neki123 ::

Zaradi nekvalitetnih Kondenzatorjev v napajalnikih se začnejo le-ti sušit in posledica tega je da napetost, ki jo daje napajalnik ponori in uniči hardwear na plošči, ki je občutljiv na nihanja napetosti.

Dr_M ::

Mr.B: no tut jest nism cist brez izkusenj :)

sicer ne pravim da res ni mozno to, ampak da se ti to zgodi, je moznost res minimalna...0.001% npr...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

neki123 ::

Dr_M

registriran: 07.02.2001 Poslano: 18.01.2004 12:54:29 | odgovori
Mr.B: sej pravim, men sta ze 2 napajalnika sla, pa nikol nista nc sabo uzela.
nevem kasni talenti ste vi, da vam use tok crkuje.

Gram prakse je vreden tono teorije.

Jest vidm da teb tolk crkuje ( "men sta ze 2 napajalnika sla" - si napisal ), ne pa nam. Mi tu samo odgovarjamo na prošnjo za pomoč in to iz izkušenj, ki so se nam nabrale. Ko sem zgoraj omenjal svoj 300 W napajač, nisem reku da je crknu, ampak je bil verjetno preslaboten. Ta še vedno dela v računalniku, ki ima manj porabe energije.

Trubadur ::

kaj pa vzporedna vezava obeh napajalcov?

http://www.slo-tech.com/clanki/2nap/2nap.shtml
Berite Thomasa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trubadur ()

Mr.B ::

neki123, v februarju imamo dobavo 3000 mašin samo eni stranki! Na količino mašin, ki gre ven, vedi da imamo že samo statistično vrjetnost na moji strani.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TribesMan ::

Čes se ti izsušijo kondenzatorji ne bo nobena napetost ponorela. Ker je transformator tako nrejen da da ven maks 10-20% večjo napetost kot je naziva. Zato je skoraj nemogoče da bi se kaj takega naredilo. Razen če seveda v napeljavo trešči strela. Potem napetosti res ponorijo. In lahko mi verjameš ker se kar dobro spoznam na tele switcherje. Bolj možno bi bilo da se kej uniči zaradi prevelikega nihanja izhodne napetosti, sam verjetnost da ti crkne kondenzator je ista pri enmu Antecu za 30 jurjev, kot pri OEM napajalniku za 10 jurjev. Pač napake v materialu so mogoče, ni pa pravilo da so v poceni napajalnikih bolj pokvarljive komponente. Večinoma gre razlika v ceni na račun bolj komplicirane zasnove napajalnika. Recimo boljši imajo vsako linijo posebej regulirano, slabši pa imajo vse skupaj zvezano in je nastavljeno fiksno razmerje med napetostmi, ki se jih da potem vse skupaj dvigovat ali spuščat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

The B ::

@Trubadur: S tem sm se že neki hecu pa ni blo dobr. Problem je da more še vedno en napajat plato in proc. Diski pa ostala šara ni problematična.
Zdej se bl nagibam da bi prodal oba in kupu novga. Al ENHANCE ATX1136H 360W al pa HPC-360-302-DF NAPAJALNIK . Oba sta 360W, oba masta 35A na +5V liniji in oba masta dva venta (kar verjetn pomen da sta tišja?). Pa staneta prbližn isto (čiftek jurja manj).
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Dr_M ::

Jest vidm da teb tolk crkuje ( "men sta ze 2 napajalnika sla" - si napisal ), ne pa nam.

sla sta mi 2 200W noname napajalnika ki sta gonila masino ki porabi nekje med 250 in 300W. tok med frendi...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Mr.B pa mas ksn neposreden dokaz, ki kaze na to da je napajalnik unicu plato, al je to samo izgovor nesposobnih serviserjov ki ne morejo ugotovit kaj je dejansko narobe.
ce mas dokaz ti rade volje verjamem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Jest bi vzel Chiefteca.... po možnosti 420W... dobiš ga pod 15k... Zelo dobra cena za tak napajalnik.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mAsA ::

Mam 250W napajalc pa brez problema dela :
AMD xp1700+
Ati radeon 8500
TV kartica
512 mb ddr rama
2 trda diska (60+120 GB)
2 DVD enoti
Ventilator je samo na procesorju (temp je tam okoli 52-54°C) in seveda v napajalniku.

Ali mi lahko nekdo prosim pove, koliko pa to vse skupaj porabi moči ?

Hvala za odgovore.

krneki ::

Enkrat smo dobili ene 20 pcjev, ki so imeli en drek napajalnike. Mislim, da je ene 10 napajalnikov v teh mašinah pocrkalo v enem letu in kakšna polovica od teh so šle tudi matične, ko je crknil napajalnik, kar je tudi pisalo na delovnem nalogu. Tako, da jaz kar verjamem v to, da lahko napajalnik povzroči odpoved matične.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava napajalnika v serijskem PC-ju

Oddelek: Loža
152162 (1857) Dr_M
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727703 (16249) LittleDevil
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535415 (4814) TribesMan
»

Nujno potrebujem nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
382065 (1497) Dr_M
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422899 (1864) tha_man

Več podobnih tem