» »

Kurzor pusca sled v AutoCADu

Kurzor pusca sled v AutoCADu

pubreski ::

Kako naj odpravim omenjeni problem. Namreč tako v verziji 2000 kot 2002 mi kurzor pusca sled (krizce) pri premikanju po delovni povrsini. Ce mis premikam pocasi so krizi zelo na gosto, pri hitrem premikanju pa redkeje. Ko sliko povecam/pomanjsam (zoom) krake izginejo. Uporabljam pa WIN2000.

ferdo ::

problem imaš z grafiko, to je prvo kar lahko veš.

gonilniki za grafično? uporablaš kake moddane gonilnike?
maš mogoče navito grafično?
frekvenca pomnilnika je prevelika?

Sigurno je softwerski problem. če je problem v hardweru potem spravi frekvence na DEFAULT in opazuj, če problem še vedno na novo instalerej grafične gonilnike, vendar ne moddane.

PS: drugič, morač problem zastavit bolj na široko, napisat, kako konfiguracijo imaš, ketere gonilnike uporablaš, skratka nesmeš skrivat detajle, če bi rad pravo diagnozo.

Pejdi k zdravniki pa mu reci da te boli, najprej te bo vprašu kje te boli, itd... malo se zamisli, kako skopariš z informacijami, pa nisi edini, vedno je tako.

Potem morem pa jaz in tisti, ki rešujemo tak problem, PREDVIDEVAT, kaj lahko imaš ti, da imaš tak problem.
NAPIŠI VSE! PREDVIDEVAM PA TO ! -> če si premalo napisu, se neznaš lotit tega problema, zato pa si prišel po pomoč, to kar pa sedaj pišem pa že spada v denijeve zvezde:D in tudi tako zgleda, če se na tak način lotimo določenega problema.

ZATO... še 1x od začetka, ti si na vrsti!
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

pubreski ::

To, da je problem najverjetneje softverski, je tudi meni jasno.
Podrobnejših podatkov pa nisem navajal zato, ker sem upal, da mi bo odgovoril kdo, ki je že imel podoben problem.

Konfig:
plata ECS K7S5A
Duron 1G
256 DDR 133
grafika Hercules Prophet 4500 64Mb (za driver pa moram še pogledat)
navit samo proc

Problem se pojavlja samo v Autocadu, v drugih programih ni nič podobnega.

BoO ::

odvij proc pa bo. Autocad je zelo občutljiv na navit proc

iskra ::

Meni dela AutoCAD iste probleme pa nimam čisto nič navitega računalnika ... :\ Gonilnike imam najsodobnejšejše za vse komponente ...

ferdo ::

pubreski, za info. ti bi povedu, da sem imel tudi jaz takšen problem in enako konfiguracijo kot ti, razlika je bila v tem:
900mhz Athlon
3D prophet 8500LE @8500 64MB

problem sem rešu s tem, da nisem naviju grafične niti procesorja in uporabljal nevem katero verzijo ampak starejšo verzijo ATi gonilnikov "takrat, še niso bili tako novi kot so sedaj - več kot leto dni nazaj..", pa je vse lepo delalo.

ker imava različne kartice je biu najbrš navit procesor "predvidevam" .

Procesor spravi v normalne megaherce, in javi o napredku, če je isto, imaš nekje drugje problem "kartica-driverji?"
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

pubreski ::

Kot že pričakovano nastavitev originalne frekvence ni nič pomagala. Bom še probal drugačne driverje.

Še kakša druga ideja? Mogoče kakša nastavitev v ACADU?

iskra ::

~Puberski: imaš nastavljeno strojno obdelavo slike ali softwersko?

pubreski ::

Kje pa to nastavljaš?

iskra ::

Pod Options -> System -> Current 3D graphics display: Properties -> Desno spodaj v novoodprtem oknu imaš accerlation in izbereš hardware, če še nimaš. Kvaliteta slike je velikoooo boljša in tvoj problem s kurzorjem bo verjetno izginil.

pubreski ::

Problem odpravljen z novejšim driverjem za grafično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122458002 (26734) LittleDevil
»

Problem z Club 3D 6600GT! Cisto s***** od grafe!!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
564526 (3652) pharaon
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89042332 (24730) sharp
»

radeon 9600(non-pro) koliko naviti?

Oddelek: Navijanje
271538 (1292) killah bee
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427690 (4915) rap3r

Več podobnih tem