» »

Prodaja spletnih strani

Prodaja spletnih strani

rokpok ::

Pozdravljeni. Imam eno mogoče malo čudno vprašanje vendar vseeno. A obstaja kakšna spletna stran, na kateri bi lahko kdokoli prodajal spletne strani ali pa kaj podobnega temu? Recimo da bi pokazal sliko spletne strani, podal ceno in čakal če se bo kdo spomnil kupiti :)

Prosim za odgovor, ker me resnično zanima.

Lp

Iztok Smolic ::

Ja obstajajo strani kjer prodajajo dezign ce to mislis ...

dr_gee ::

rokpok ::

Ne ne. No mogoče sem malo čudno napisal. Jaz nebi kupoval spletnih strani ampak prodajal. To, da se da dobiti web template to vem, ampak jaz bi jih prodajal. ;)

[MYTiX] ::

Naredi svojo spletno prodajalno spletnih predlog.

dr_gee ::

Če se jih da kupiti se jih verjetno da tudi prodajati...
Potegni dol kako internetno trgovino(npr. osCommerce), jo malo preurediš in lahko začneš...

rokpok ::

Ja ampak kolikor vem potem moraš izdajat račune in tako dalje (če se motim me prosim popravite). Bistvo vprašanja je bilo, če bi obstajalo kakšno podjetje, ki bi zbriralo web template in jih potem prodajalo.

dr_gee ::

Če nisi pravna oseba ali podjetje, ti računov ni treba izdajati, sicer ga pa lahko v wordu narediš in ga sprintaš itd.
Če ti misliš, da bi podjetjem, prodajal svoj designe s tem v Sloveniji ne bi zaslužil, ker ti za eno temo ne bi nihče dal več kot 35 prešernov. Sicer vem za eno SLO stran, kjer prodajajo template, vendar jih kupujejo na ameriških straneh za smešno ceno ne pa od posameznikov.

Elemen_T ::

Če nisi pravna oseba ali podjetje, ti računov ni treba izdajati, sicer ga pa lahko v wordu narediš in ga sprintaš itd.


Lepo prosim, ne zavajaj ljudi s podatki o katerih nimaš blage veze.
Če boš kot fizična oseba "v wordu naredil in sprintal" račun, ga boš lepo nasankal.

dr_gee ::

Če si tolk pameten, pa povej zakaj bi "nasankal". Jaz sem mislil račun, kjer bi bil samo podatki o naročilu(ime template), o ceni in na št. računa na kerga mora človk plačat...

Elemen_T ::

Zakaj?

Zato ker biti pravna oseba pomeni nekaj prodajati.
Torej moreš biti zato pravna oseba, ja?
Ne morem ti drugače povedat.

Kot fizična oseba računov ne moreš izdajati legalno. Lahko pa jih nelegalno - tako kot lahko tako počneš en kup drugih reči.

Če je v interesu stranke, pa se lahko za prodajo zmeniš kako drugače. Naprimer preko honorarne pogodbe ali pa študnetskega servisa (če gre za podjetje).

dr_gee ::

Ne vem, kakšen račun si imel ti v mislih, jaz sem govoril pač za nek navaden papir, kjer bi pisalo kaj si kupil, kolko je cena in kam oz. kako moraš to plačat. Če ste narobe razumeli se opravičujem.

Elemen_T ::

rofl

Ja sej to je račun!

Ne moreš od nekoga zahtevat denarja za določeno storitev/izdelek, ki jo/ga javno prodajaš.

Tako jest takisto ne morem na kongrescu odpret burekčinice, če nimam dovoljenja za obratovanje, prodajanje oz izdajanje računov.

dr_gee ::

Saj to ni zahteva, če plača bo design dobil, če ne pa ne.

Elemen_T ::

AAA!!

Dejte ostali povedat, a sem jest tolk neumen, a ne znam razložit, al pa je tako plačevanje kot ga omenja wsfreak legalno?

DMouse ::

d) none of the above

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

smash ::

ilegalno

Ales ::

Predlagam ws-freaka za naslednjega finančnega ministra... :D

Ciho ::

Da se prek pogodbe, avtorskega honorarja, študentsko izplačilo, za plačilo se lahko domeniš na več načinov, račun pa lahko izdaš le kot pravna oseba (podjetje, sp, doo, dno, mogoče tudi svobodni umetnik :\ ). V wordu pa lohk informativno za podjetje napišeš koliko bi bila cena, računa pa nikakor ne SMEŠ izdajat, te lohk vsak prijavi, pol boš pa nasankal!!!!

Ziga Dolhar ::

Fizična oseba ne more izdajati računov? -- S.P. ni pravna oseba. Torej to ne drži. Mora biti kleč nekje drugje. Gremo ga poiskat.
https://dolhar.si/

dr_gee ::

kaj pa mora pol bit napisano na listu, da se obravnava kot račun???

Elemen_T ::

Poglej na račun za telekom, elektriko, mobitel, ipd Pa boš videl kako velik mote bit gor napisan8-)

Uporabnik ::

Čist simpl, če fizična os. napiše račun si lahk pol pravna os. sam rit z nim obriše, ker ga pač ne more dat med dokumentacijo, oz. lahko sam bolš da davčne tega ne izve.

Lahk da pa direktor mulcu pet jurjev v žep un mu da pa template, pa goni se... Ke j več pa že ne bodo hotl, sej je to čisti neto in mu je škoda.

S.P. :
Zakon o gospodarskih družbah opredeljuje samostojnega podjetnika (s.p.) kot fizično osebo, ki na trgu samostojno opravlja pridobitno dejavnost.

Dejansko je s.p. nekje med pravno in fizično osebo, odvisno iz katerga vidika gledaš.

dr_gee ::

Torej če si fizična oseba, sploh ne moreš ničesar prodajati?

nojus ::

lahko, če imaš dejavnost prodajalne ali pa posrednika.
sovražim Gargamela.

zvitorepec ::

Hm, kaj pa recimo programer, ki napise program in ga nato proda... ali pa umetnik, ki naslika sliko in jo nato proda... ali pa pisatelj, ki napise knjigo in jo nato proda...? Nobeden izmed njih pa ni pravna oseba - gre pac za avtorsko delo.
Po moje lahko ravno tako izda racun za svoje delo, do 31.3. pa mora v dohodninski prijavi vse zasluzke prijaviti kot avtorski honorar.
IMHO
HOWGH!

Elemen_T ::

No torej - avtorski honorar.
To je že pogodba in davek pove svojo zgodbo.

Ne moreš pa svojega izdelka ocenit na 100 jurjev in ga legalno iztržit za isto vsoto.

dr_gee ::

Torej če ti hočeš izdat račun in prejet plačilo kot avtorski honorar, moraš pogodbo sestavt in pol neki v zvezi z dohodnino ali kva?

para! ::

V dohodnini moraš dohodek prijavit kot avtorski honorar.
Death before dishonor!

dr_gee ::

Do roka za oddajo dohodnina oz. počakaš na drugo leto ali pa moraš prijavit tisto leto, kot si honorar prejel?

para! ::

Dohodnino prijaviš, ko je rok za to, ne morš kr zbirat kdaj boš prijavu.
Death before dishonor!

dr_gee ::

Kaj pa če še nisi polnoleten :)) ?

Skrat ::

Dohodnina nima nobene veze s polnoletnostjo ampak s tem koliko in na kaksen nacin zasluzis nek denar/imas premozenjsko korist. :\
Free software is a matter of liberty, not price.

crni999 ::

Jaz sem imel pred leti isti problem in sem ga rešil takole. Svoje templates sem prodal nekemu angleškemu podjetju,ki se ukvarja s prodajo templates na internetu,pa še zelo dobro so plačali. Te pa opozarjam,da če boš poskušal kaj takega, da imaš res dobre templates.
Veliko sreče ti želim pri tvojem delu.

Mr.G. ::

Oseba,pravna oseba,kakršnakoli oseba.....

Bom razložu po kmečko...

V primeru,da oseba x izda račun za opravljeno delo osebi y,na računu MORA pisat KAM bo ta denar ODPLUL (se nakazal!)(na računu mora pisat še veliko drugih reči..ampak pustimo sedaj to!).
No...ko ta denar pluje na račun osebe x gre obvezno preko davkarije kjer ga osebi x prilepijo (knjižijo!). Torej davkarija (DURS-Davčna Uprava Republike Slovenije) ve,da je oseba X prejela nek denar (npr.1000000$).

DURS osebi x nato zaračuna akontacijo davka,davek in davek na dobiček (to je tisto kar oseba x sveto verjame da je njeno....pa se je mal zaj.....!!)>:D ;(( ;(( ;((

Lepše je delat na črno ali sivo ali rdeče:D, ampak je treba paziti s kom delaš,ker se po svetu potikajo osebe z,ki izredno rade lovijo osebe x .

Tako bo dokler ta naša mala državica ne bo spregledala in zmanjšala davke od dobičkov in ostalih požrešnih kozlarij.

Lahko,da sem malo odšel z poti,upam pa da sem vsaj malo razložil kam gre vaš težko zaslužen denar!

Lp,

Elemen_T ::

V Sloveniji imamo še relativno nizke davke.

Mr.G. ::

Ne vem če je temu točno tako,ker, navsezadnje, skoraj 50-53% davka ni ravno malo. To pa seveda niti ni(mogoče) tak problem, kot to, kam lahko vložiš svoj denar.Zelo malo in ozko definirano je, kam, ga lahko,da si oproščen davka.

Lahko,da imajo ostale države večje davke,lahko, pa da imajo tudi večjo izbiro vlaganja denarja, kjer si oproščen davka.To, pa je zelo veliko vredno.

lp,

Elemen_T ::

Načeloma ni niti slučajno davek 50%.
Nevem iz kje tebi ta podatek.

Kar se pa tujine tiče - pa kar verjemi;)

Tu bi lahko še kdo drug kej pripomnil. Jest nekaj podatkov vem, vendar ne morem bit čisto prepričan...

Mr.G. ::

Slučajno sem bil 3 leta s.p. (samostojni podjetnik)...zraven službe in mi lahko verjameš da je tako.Govorim o golem denarju in davkih.Kar daš v stroške (in moraš bit hudičevo pazljiv kaj delaš!) tukaj ne štejem.

l.p

simbad ::

ja, so tisti 42 ali 43% obdavcitve, vendar na OD.

Mogoce se motim, prosim popravite me, lahko izdas dokument na katerem pise kaj nekomu "racunas" po neki postavki:

primer: 1x namestitev Windowsov 5.000
1x namestitev pozarnega zidu 2.000
in potem poves kam naj se to nakaze.

S tem ni nic narobe, vendar moras vedeti, ce ti kdo tega ne placa mu nic ne mores. Pri tem moras obvezno navesti, da DDV ni obracunan oz. da ga ne obracunavas!!

Najbolje je navesti da je za interno uporabo in to je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postranski dohodek

Oddelek: Loža
359624 (8470) Vikking
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21540521 (35358) kkk7
»

Kdo lahko koristi avtorsko pogodbo?

Oddelek: Loža
257656 (6653) fosil
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5523047 (17679) K0K0
»

Kako tržiti programe brez polnoletnosti ??

Oddelek: Programiranje
411896 (1264) Nejc Pintar

Več podobnih tem