» »

hdd -bad sektor=?

hdd -bad sektor=?

lepi joker ::

Kje v XP-jih lahko natačno preverim če ima disk badsektorje?Ali pa mogoče z kakim drugim programom..

Hvala za pomoč

PhotoBlaz ::

Da ne bom nove teme odpiral......

S katerim programom bi lahko naredil reparaturo Bad-Sectorjev na WesternDigital disku?
Hvala

cryptozaver ::

Bad sektorji = tezave --> kanta za smeti!

alkoo ::

če maš NTFS datotečni sistem daš preverjanje diska in ti preverja med zagonom. po preverjanju pa izpiše statistiko med drugim tud poškodovane sektorje.

obstajajo pa tud programi zato. mislim da je en tak badsector pro al neki tazga. sm pa to zasledil tuki nekje na forumu. mal poišči tuki po forumu al pa po googlu.

meacho ::

Za Wd diske klik

lepi joker ::

bom se malo bolj potrudil:

Imam Maxtorja 80 gb ata133 in win xp.Kje v xp-jih oz s katerim programom naj pogledam če je disk fasal badsektorje?
V disku je 2x nekaj počilo in od takrat mi sistem po določenem času zmrzne in pomaga samo reset na ohišju.
Do zdaj pa z njim nisem imel nobenih problemov.

Še zdaj pa nisem najdel s čim naj pogledam

lepi joker ::

zdaj sem pogledal z CHKDSK ,pa mi napiše da ne najde nobenih problemov na disku.
Pa ta program pove ,če so badsektorji?

alkoo ::

če maš FAT32 ti ne bo pokazal. poišči kak program.

Ch4N93 ::

pojdi na moj računalnik -> desni klik na particijo(disk) ki ga želiš pregledati -> lastnosti -> zavihek orodja -> pregled diska
-> obkljukaj obe možnosti ("samodejno popravi..." in "poišči bad sektorje...") ter stisni začni

namenski program za to je npr. Partition Magic, ki pa ni zastonj
(razen v cvetl...)

barbarpapa1 ::

Bodi pozdravljen Lepi joker

Sam sem nedolgo tega imel resne probleme z Maxtor diskom (sem tudi imel odprto temo na to...). Idi na Maxtorjevo spletno stran tukaj, poišči tip diska, ki ga imaš (glede na navedbe predvidevam, da je eden izmed tipov 6Y08XX (XX določa ali je SATA in koliko predpomnilnika ima). Dolpotegni njihov program Powemax, ki je namenjen za analizo diskov in pa low level format. Samo sledi navodilom (Zaženeš Powermax z diskete ob zagonu računalnika), pa boš hitro vedel pri čem si....

Ko sem vračal disk (sem imel srečo, je bil še v garanciji), me je serviser samo vprašal, ali sem opravil tovrstno analizo. Ko sem mu rekel, da sem in da mi je vrnilo kodo o napaki, je kodo samo zapisal in brez besed vzel disk....Sedaj čakam kaj bo...

LP

Jože

Zgodovina sprememb…

lepi joker ::

barbarpapa1: tudi ti en lep pozdrav.Hočem že celi dan potegniti ta program dol ,ampak mi ne najde serverja za dol potegniti ,pa saj bo,,pa bom pol videl na čem sem....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910551 (6724) kmetek
»

Temperatura diskom vendarle ne škoduje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619789 (6829) MrStein
»

[windows] USBdisk se ne priklopi pravilno

Oddelek: Operacijski sistemi
131021 (914) christooss
»

Disk WD 120GB crknil?

Oddelek: Strojna oprema
221251 (948) DominusSLO
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311399 (7027) ChiefThunder

Več podobnih tem