» »

Življenska doba doma zapečenega cd-ja?

Življenska doba doma zapečenega cd-ja?

the_matrix ::

Koliko naj bi bila življenska doba doma zapečenega cd-ja? Ali je odvisna od hitrosti, pri kateri ga zapečemo in podatkov na njem (glasba/ostalo). Zakaj je treba glasbo snemati pri manjših hitrostih, da jo bo res možno predvajati na vseh predvajalnikih?

arch5 ::

pomojem je odvisna predvsem od kakovosti medija, in ravnanja z njim ter njegovega hranjenja.

ShowDown ::

smartbuy trdi da njihovi CD-ji zdržijo 120 let.>:D

sosko1 ::

Ne vem če bi to za smart buy veljalo, ker so se mi po cca enem letu pričeli luščiti ob robu

ShowDown ::

saj jaz tudi dvomim da zdržijo 120 let, ampak teko piše na ovitku.:))

Primoz ::

cdje v skatlce.. pa pokonci... pa na hladno (in predvsem temno)... pa nobenih nalepk. Pa nobenih napisov ;)

Zdrzi preverjeno 8 let+ ;))
There can be no real freedom without the freedom to fail.

OnTheMic ::

Sosko1, se pridružujem tvoji izkušnji, tudi moji SmartBuy-i se že luščijo kot trdo kuhana jajca:(

Vaudek1, CD-ji že morda "živijo" 120 let, podatki na njih pa "odmrejo" že v ranem otroštvu:\

Primoz, a v CD-player jih lahko damo?:)) JOKE:))

Drugače pa imam neke 10 let stare TDK-je s temno modro odbojno plastjo, še danes nobenega error-ja, česar pa žal ne morem trditi za 1 leto stare TDK-je. Kvaliteta CD medijev drastično pada...

Glede hitrosti snemanja glasbe pa je problem v tem, da je optika v navadnih CD-predvajalnikih pač narejena za 1x speed branje in je temu primerno tudi manj natančna kot recimo 52x CD-ROM pogoni. Zato mora biti zapečena sled bolj natančna in izrazita, da jo optika sploh zna prebrat. Večjo izrazitost zapisa pa lahko v splošnem dosežemo le z manjšo hitrostjo pisanja. Tu se največkrat pokaže, kako dober je v resnici pekač -> kako berljiva je glasba, zapečena z višjimi hitrostmi, v kakšnih starejših predvajalnikih.

LP:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Tiger ::

Na žalost je doba odvisna tudi od hitrosti snemanja, pred časom (nekaj mesecev nazaj) je bila objavljena ena raziskava, kjer so "ugotovili", da CD-ji posneti z hitrostjo 24x ali več, zdržijo samo ene 2 leti?? Verjetno je šlo tukaj za CDje nižjega cenovnega razreda.

ShowDown ::

na SmartBuy sicer piše da so razred AAA ampak jaz bi jih ocenil kot ŽŽŽ.:D SIcer res da Smartbuy nima težav s kompatibilnostjo vendar z obstojnostno podatkov pa ima krepke težave. To pa je itaq znano da so stari CD-ji bolj obstoljni kot novi. Eni najbolj obstojni CD-ji so Maxell-ovi CD-ji. sicer stanejo tudi približno 200SIT. Statlica je debela.0:)

Lio ::

mah, tm več kot 10let malokdo radi iste podatke. Vsaj jst tko mislem. Ok, glasbo mogoče, ampak glede glasbe se mi zdijo najbolj vzdržljive vinilke.

Jst ::

Šest let nazaj se je začela moja kariera "peka" s 2x snemalcem, katerega proizvajalca se pa ne spomnim več. Fujitsu cdji z mp3ji mi danes še kar lepo delajo. Sicer sumum, da imajo nekaj errorjev, vendar Teac 52x jih prebere v celoti.

Potem sem kupil LiteOn 48x12x28. SmartBuyi posneti leto nazaj ne delajo več oz. redkokateri se prebere v celoti. Verbatim, Sony, Plextor cdji so pa še vedno brez napak - preverjeno z Nero CD/DVD Speed. Sicer nisem preveril VSE, ampak nekaj izbranih, na katerih imam glasbo (mp3je).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so CD-R mediji izdelani v Sloveniji dobre kvalitete označba 1010

Oddelek: Kaj kupiti
302109 (1561) Poldi112
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776260 (4171) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978423 (6669) Zheegec
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168412 (5827) City
»

Prazni CD-ji - Kvaliteta!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342123 (1566) Lime

Več podobnih tem