» »

Ali so CD-R mediji izdelani v Sloveniji dobre kvalitete označba 1010

Ali so CD-R mediji izdelani v Sloveniji dobre kvalitete označba 1010

Haki ::

Lep pozdrav,

pred kratkim, sem dobil v roke CD-je z označbo 1010 [CD-R: 700 MB : 80 Min : 54x]. CDjev z označbo 1010 še nisem uporabljal, sem uporabil par CD-jev z označbo BigBang in nisem bil preveč zadovoljen, glede, da 1010 izdeluje ista firma razmišljam, da jih vrnem v trgovino:) Kakšne izkušnje pa imate vi z CDji z označbo 1010 in katere znamke vi kopujete?
  • spremenil: Haki ()

Tugo ::

da uzignem post in da dobim tut jst enak odgovor, kot ti.
izkusnje s temi CDji!
Kdorkoli!

lp, T.

MasterMiG ::

Dobra tema. Js mam pekač NEC 3500 (ja, ta k je zdele ful pocen:D ) in sm mel problem. Nikakor ni hotu pećt CDjev pr polni hitrosti (48x). Vse te ta pocen znamke iz BigBena, to je en šit. Nč ni hotl pečt na višji hitrosti kt 32x. Pol sm pa js mal znoru in sm kupu 10 različnih CDjev in sm jih testeru. Večina jih je za en drek, samo Traxdata pa HP so v redu.
Torej, če hočte dobre CDje, kupte Traxdata al pa HP.
There is nothing to fear but the fear itself.

Tugo ::

Traxdata, hmmmm... zdej sm pa v dilemi...
si slučajno probal ta oranžne SmartBuye?

Vem, da sem imel (imam) probleme z raznimi CDji pri peki s Teacom 40x. Noče mi jih zapečt s 40x hitrostjo (deklarirani kot 52x). Zapiše pa na neke "čudne" stare (650M in 700M) tudi s 40x hitrostjo, pa čeprav so deklarirani kot 16x ali pa sploh nič ne piše. Zato je tuki tut moja dilema katere CDje kupit, da bojo čez 10 let še berljivi. Modri SmartBuyi (32-52x) so bili vsi za en drek. Ampak teli oranžni pa so bili čist ok, samo jih še nisem nabavil, so pa med najcenejšimi! Preizkušeno so delali na 40x hitrosti, pa je moj Teac zelo špičast kar se tiče medijev in pisanja na njih.

Ima še kdo izkušnje s 1010?

lp, T.

ddeben ::

Js priporocam bele Smartbuy-e....mi jih pece res pri 52x hitrosti. Te z oznako 1010 mi pa pece pri najvec 32x.

Tugo ::

bele?!?
kje si jih kupil?

oranžne si probal?

lp, T.

ddeben ::

U bistvo je podlaga cd-ja bela nato pa ma neki oranznega gor narisanega... Kupu sm jih...em...mislim da v InterSparu. Oranznih pa se nisem videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Kaufmann ::

Jaz kupujem Traxdata, Fujifilm ali Maxell vsi so od Riteka. Vse se da pečt na 52x(2min,40sec), od ca.300 zapečenih vsi dejujejo bp.
ni podatka

Tugo ::

short link

http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

sej to je to :)

res so beli, ampak se imenujejo ORANGE :P

sm jih pa testiral tut na Lite-Onu 48x in delajo dobr. Vsaj so delal, to je nekaj mesecev nazaj. Upam, da bojo delali tut tisti, ki jih imam namen kupit :)

lp, T.

---------------------------
skrajsal sem ti en link - P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Tugo ::

mokelembembe:

kakšne so kej cene teh CDjev in kje jih kupuješ?

lp, T.

CCfly ::

Traxdata pfej. Na polici mi leži vsaj 10 pokvarjenih. Dosedaj se dobro držijo TDK, MMore, Fuji in Maxell.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Kaufmann ::

Tugo: Traxdata sem jih veliko kupil v Leclercu 1300sit/25kom, Maxell v Comtronu 3500sit/50kom. Zdaj samo še Maxell in Fuji kupujem ker imajo lepšo in bolj gladko(obstojno?) površino kot Traxdata.
Pekač imam Asus ki ne prebavlja Smartbuyev, LG in še nekaterih.
ni podatka

Haki ::

Hvala za nasvete. Sam prisegam na TDK, oranžni SmartBuy in Sony. Kaj pa cd-ji z označbo 1010? So kaj prida? Zgleda kot, da mi ne preostane drugega kot, da jih začnem uporabljati, saj se je račun nekam založil - Murphi(jeb** mu m****) - tako jih ne bom mogel vrniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Haki ()

cekr ::

Kaj kompliciraš? Porabi jih pa bo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Haki ::

Jaz sem perfekcionist. Raje nimam stvari, kot pa da bi imel stvar slabše kvalitete:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Haki ()

cekr ::

Ja, kaj si jih pa potem kupil, če si prefekcionist?
Od začetka so bili velenski CD-ji res malo slabše kakovosti-spraskani, sedaj so pa čisto vredu. Če jih Philips certificira, potem se sigurno ne igrajo iz svojih strank.
Problem so pa CD-ji v torticah in to pri vseh firmah. Precej večja je verjetnost, da je vmes škart.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Haki ::

Saj jih nisem JAZ kupil, v tem je problem.

Han ::

Zate pridejo v poštev potemtakem samo Taiyo Yuden plošče. Pri nas so se dobile pod znamko Plextor (CD-R), a jih žal ne najdem več...

Quikee ::

Tudi nekateri Maxell-i so TY mislim da... predvsem ce pise gor MIJ je velika verjetnost da so TY ;) Sicer pa CD-ji so se tak al tak dobri samo za kak audio al pa kaj podobnega.. zdaj ko so DVD pekaci in mediji tak poceni sploh ne vidim vec razloga, da bi se CD-je uporabljali. Jaz CD-ja nisem posnel ze najmanj pol leta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

ddeben ::

Ja tugo... to so ti cd-ji:)

Mr.B ::

Če so to uni modri, potem so podn. Niti en ni bil zapečen, tako kot mora biti, na NEC2500, nekem sony-u tudi ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MasterMiG ::

CCfly: Zanimivo, jst sm zapeku vsaj 300 Traxdat, nekatere so stare že 4 leta, pa ne vem niti za eno, ki bi bla pokvarjena.
Se pa strinjam, da so TDK tut ful v redu CDji.
There is nothing to fear but the fear itself.

iso2000 ::

Han: Glede Tayo Yuden - ali si vprašal v PC-Hand v trzinu? Oni so bili/so uvoznik za Plextor in vem , da so imeli te cd-je. Ko sem jih nazadnje kupil je bila celo cena ugodna 50kom za ca. 3500 Sit.

LP

Jackass ::

Teli cenejši cd-ji so itak vredu sam za podatke. Js sm tut sprobu že bataljon cd-jev, pa vem, da večina teh cenejših, ni vredna popolnoma nč. Muska ponavad preskakuje (pečm na 8× hitrosti).

In po mojih izkušnjah je najbolš Sony, dobr se obnesejo tut Fuji, MMORE, TDK, pa tut z Verbatim nism mel kej dost problemov.

Zlo sm pa razočaran nad cd-ji firme LG, ki glih ne velja za nek pofl ala SmartBuy... pa niso vredni niti tolarja. Za podatke še, če pa musko gor posnamš pa tko preskakuje, da ne morš poslušat.
jAcKaSS

Tugo ::

kako pa lahko CD preskakuje? sej ni gramofon.
mal več napiš, prosim!

lp, T.

MasterMiG ::

CDji itak ful preskakujejo. Jst mam take težave z filmi. Mam ene 300 filmov, vse na CDjih, in je šit, pa mi pr enih filmih kr vn meče. Skoč na začetk. Pa morš dt nazaj na tja, kjer je nehal in naprej gledat. Če gledaš en film v hišnem kinu, pa ti je ful udobn na kauču, ti gre, verjem mi, fuuul na živce k morš hodt popravlat.;(
Sicer so to že precej stari CDji, pa še ena slaba ferma je (Verbatim).
Prou razmišlam, kaj nej z bazo vseh teh filmov. Za disk jih je preveč, vsaj mislm, mogoče bi mogu premislt o tračnih enotah.:D
There is nothing to fear but the fear itself.

Quikee ::

Zakaj pa CD ne bi mogel preskakovat... sej je podobn gramofonski plosci... na CD-ju je tudi "sled" po katerih so podatki v spirali zapisani od notranje proti zunanji strani. In tudi tukaj se lahko zgodi da ob tresljajih "preskoci" naprej. Pri podatkovnih CD-jih to ni tako kriticno kot pri audio CD-jih kjer se v zvok bere v realnem casu (ce ni vmes bufferja).

Jeebs ::

Folk, folk, folk! Pa dajte se pomirit no! Mislm, kakšne pa v tej temi ven bašete se morm samo na ves glas smejat. SmartBuy CD-ji, 32x in večja hitrost in potem nekateri bluzite o 10 letih?8-O

TEAC pogon (48x/40x/12x), 4x hitrost pečenja, Verbatim mediji.:D Po tehnični plati mi ni še noben zaj...
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

MasterMiG ::

Ja, CDji lah preskakujejo. Sam da že v osnovi mn kot gramofon, ker tm je bla igla, ki je morala lih pod pravim pritiskom pritiskati na vrtečo-se ploščo. Pri cdjih pa podathe bere glava, ki se premika v smeri x po nekakšnih 'tirnicah.' ZAto CDji že v osnovi manj preskakujejo kokr plate.
Sploh pa še pred parimi leti diskmeni niso mel vgrajenih blažilcev tresenja, in če si jih tresu, so ful štekal in preskakval.
Sam dons so take tehnologije, da je to zelooo redko.
There is nothing to fear but the fear itself.

[SpydeR] ::

Pri men se najbolj obnesejo Sony in Fuji cdji, pa Verbatim dvdji so tut ok.

Največ problemov sem mel s SmartBuy & Miller cdji (največ slabo zapečenih, neberljivih).

Poldi112 ::

Uporabljam skoraj izkljucno eProFormance. Imam tudi skatlo Sony cdjev, pa so tudi ok. Vse samo za data. Smartbuy so se mi kvarili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSI pekac

Oddelek: Strojna oprema
281346 (1103) HroSCeK
»

CD-R do 52X !? - Kater !?

Oddelek: Kaj kupiti
91177 (994) frenk
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776354 (4265) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978525 (6771) Zheegec
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168534 (5949) City

Več podobnih tem