» »

Nakup stanovanja

Nakup stanovanja

Dodgeviper ::

Nevem kam bi se obrnil glede tega, pa sem se odločil da kar sem.
Vprašanje pa glasi takole
Ali se splača kupit stanovanje pred vhodom v evropo ali ko bomo v evropi?
Predvsem me zanima kaj mislite? ali se bodo stanovanja še podražila ali ne, ter ali bojo krediti na bakah kaj ugodneji ali ne?
Če pa kdo ve kje bi bil kak forum o takih debatah, bi bil vesel da mi napiše ali karkoli.
Lp

Add: Sevede to vprašanje se sodi nikamor drugam kot direktno v "Pomoč In Nasveti". Sej ne morem verjet!:'(

Dodgeviper ::

Očitno tu nebo pomoči :(
Ali mogoče kdo ve kje bi dobil kak info?
Hvala
Lp

Smorny ::

Glede na to, da se vrednost nepremičnin povprečno poveča 3,5 % na leto moraš dobro premisliti ali se ti splača kupiti stanovanje! Kupovati se splača majhna stanovanja oz. garsonjere, medtem ko se velika stanovanja splača najemati, denar pa vlagati drugam, kjer boš imel večje dobičke. Po mojem mnenju (in informacijah) se ne bi smelo po 1.5. zgoditi nič drastičnega oz. če bo prišlo do nihaja, se bo le-ta na na dolgi rok izničil.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ali3n ::

Če imaš kaj našparano (govorim o 8 mio+) se morda splača kupiti; najemnine (3-4 sobno) so od 100k sit naprej -> kar je že mesečni obrok kredita... (vsaj tvoje je..).
Je pa težko govoriti na splošno... tu štejejo detajli.. 8-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Smorny ::

Glede kreditov, ki imajo obrestno mero vezano na €, se splača stvar 2x premisliti. Trenutno je € obrestna mera podpovprečna (določa jo združenje Evropskihbank) in zato zelo ugodna (to tudi oglašujejo), vendar se bo verjetno tudi normalizirala in zato glej, da se ne ujameš na limance. Ker je lahko obrok, ki ga boš plačeval čez 3-4 leta do 25% večji, kot si načrtoval. Žal tako je.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Redkvica ::

Pred tako veliko investicijo je koristno poiskati čimveč informacij. Splača se nekaj časa spremljati recimo
http://www.nepremicnine.si21.com

in brati časopis Finance. Finance lahko spremljaš tudi v spletni varianti, najceneje kot brezplačno registriran uporabnik. Nekateri od člankov so sicer plačljivi, veliko pa je brezplačno dostopnih. Finance imajo tudi rubriko Nepremičnine.
http://www.finance-on.net/

ADF ::

Kolikor vem, bi se naj cene stanovanj v Lj. dvignile v prihodnjih letih za 10%. Potem bi naj tako obstalo (o tem sicer močno dvomim). Do takrat bodo v veljavi tudi večji davki na nepremičnine.
Če smatraš nakup stanovanja zgolj kot investicijo, potem mislim ,da so zaenkrat (kakšno leto ali dve) boljša naložba skladi.

Dodgeviper ::

Hvala za odgovore in nasvete
Stanovanje sem pa mislil kupit preko kredita, v kombinaciji nekaj jaz+ večina oče. vbistvu bi jaz bil soplačnik.
Našparano pa raj rečem da nimam nič.
Pa še neki če lahko pomagate?
Kako je kaj z prepisom stanovanja na sina, glede na ta primer kjer bo moj oče večinski lastnik.
Pa še to ali bi v tem primeru, glede na to da sem jaz soplačnik, oče prodal stanovanje, četudi jaz tega nebi hotel?
Hvala
Lp

MadMicka ::

Če bo oče lastnik ali solastnik, lahko potem kadarkoli prepiše nate stanovanje in sicer tako, da naredita darilno pogodbo. Tu davka ni, stroški za notarja pa tud niso prov veliki, če pogodbo sestavta sama.

Če bo oče lastnik, lahko proda celo stanovanje, če pa bo solastnik, pa zgolj svoj del. Pomoje, če si edinec, potem bi lahko stanovanje kr direkt nate pisal, se pravi, bi bil ti edini lastnik. Če pa boš dal še kaj denarja zraven, potem pa moraš biti vsaj solastnik.

Avenger ::

Nihanja bodo, ampak ne potresi... srednje-dolgoročnih sprememb pa po mojem ne bo bistvenih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Loki ::

Pa še to ali bi v tem primeru, glede na to da sem jaz soplačnik, oče prodal stanovanje, četudi jaz tega nebi hotel?

ce bi ti ze zivel v tem stanovanju, bi se zadeve glede tega zelo zakomplicirale...

ce si ti solastnik, potem ne - brez tvojega privoljenja.
da bi bil oce edini lastnik - v to se niti ne spuscaj. ne mores vedeti, ce se ne bosta cez leto na smrt skregala.

ce bos ti navidezno kao podnajemnik (v stanovanju -- prijavljen), pride v postev zakon (ne vem kateri, o stanovanjih se mi zdi), po katerem te ne more vreci ven neupraviceno (- torej ce placujes "najemnino" redno, ti ni stanovanje primer za sanitarno inspekcijo....).

z "najemnino" sem mislil tvoj delez kredita, je pac fotr tako zavarovan, ce bi se ti kej spuntal (ker bi se skregala ipd.).



ta post ne izraza real-world scenarija, samo nekatere mozne razplete zgornje zgodbe.



p.s. naj bi pa sla stanovanja v (po) naslednjih 5 letih dol, predvsem najdrazja (LJ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

MadMicka ::

Loki, a mi lahko poveš, kje piše, da solastnik ne sme prodati svojega deleža na stanovanju brez soglasja drugega solastnika?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109820 (62793) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029163992 (133937) thramos
»

Dediščina in prodaja stanovanja. Kako in kaj brez nategov?

Oddelek: Loža
4914453 (12903) St235

Več podobnih tem