» »

Ali je možno Linksys router uporabiti kot navaden Switch?

Ali je možno Linksys router uporabiti kot navaden Switch?

HitriPepe ::

Imam linksysov wireless router, ki ima vgrajen tudi 4 portni switch in eden WAN port za ADSL povezavo.

Sedaj pa problem:

Namreč ko je povezan z internetom ima potem samo en ip nazunaj in to mi dela težave.
Sedaj bi ga rad uporabil kot navaden switch torej da bi vsak računalnik, ki je na njega priklopljen sam vzpostavil ADSL povezavo, s tem pa pridobil različen ip, ne tako kot zdaj ko imajo vsi istega.

Sedaj pa mi to nikakor ne uspe naredit, saj noče vzpostavit povezave. ADSL povezavo imam priklopleno v WAN port ostale računalnike pa na switch porte.

A je to sploh možno, oziroma je keremu uspelo in kako se to neredi so glavna vprašanja ki me zanimajo.

Oziroma če ima kdo kakšno drugo idejo kako priti do tega da bo imel vsak računalnik drugačen ip navzen.

Lp
www.STROJI.NET

SasoS ::

Vkopi ADSL modem v switch port ane

HitriPepe ::

Zanimivo, tega še edino nisem probal, grem potem testirat, če bo delalo!
www.STROJI.NET

pujsek_ ::

Hehe jaz bi raj ruter prodal pa bi switch kupo, pa ti ostane dnar za vikend :\

HitriPepe ::

Ja sam ne smeš pozabit da je to wireless router in da so preko njega povezani še trije ki se z tem nebi strinjali. :D

Jutr bo probal zvezat direkt, saj bi že bil, pa je problem ker je na strehi, pa je snežnkalo te dni !! Neb rad z strehe padu zarad tega8-) :
Bom sporočil kaj bo ratalo!
www.STROJI.NET

Lith ::

hja, ti sam vklopi ADSL v enake porte kot imaš ostale računalnike (ne pa v WAN priključek, ki je malo odmaknjen), potem pa instaliraj na vsakem rač. SIol ADSL in se povezuj (samo mislim, da je omejeno št. povezav na 2)

OmegaBlue ::

Število povezav je omejeno na 4 in ne nameščaj SiOL-ovega ADSL klienta..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563859 (688) c23po
»

Kateri router z PPPOE ?

Oddelek: Omrežja in internet
152004 (1747) Jinto
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912668 (12200) iro
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384845 (4364) SasoS
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254516 (4066) BBB

Več podobnih tem