» »

Kateri router z PPPOE ?

Kateri router z PPPOE ?

Ajnstajn` ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kateri router bi moral kupit, ki ima na voljo, da se sconnecta preko PPPOE in ima funkcijo "wired PPPOE-pass Trough".

Rabil bi najcenejšo varianto.

Lp.
//

Jinto ::

Zakaj sploh rabiš pppoe passthrough?

Verjetno kar si želiš, lahko narediš s tem:

black ice ::

Zakaj imaš na skici na routerju povezana wan in lan porta? Ne bi bilo boljše povezati wan port routerja direktno na modem?

Jinto ::

Zato da lahko tako router na WAN portu uporablja PPPoE povezavo in da lahko dodatno, še tiste naprave, ki so vezane na switch uporabljajo PPPoE (v tvojem primeru to ne bo možno).

Ajnstajn` ::

Jinto, ne razumem zdaj točno tvoje slike?

kaj je razlika zdaj če povežem LAN vhod z WAN vhodom?
//

Ajnstajn` ::

No mene v bistvu najbolj zanima, kakšen Wireless router naj kupim, da bom lahko šel s telefonom na internet (brezžično) in bo router nameščen na mestu, kot prikazuje spodnja slika?





Se opravičujem ampak ne vem kako mi je ratal naredit quatro post...
//

Zgodovina sprememb…

xCore ::

zakaj bi pa v tvojem primeru sploh rabil switch?

Modem (če maš tistega ki je modem ruter vse v enem) nastaviš na dhcp, na routeru pa izklopiš da dela kot switch.
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

BlaY0 ::

Če ga jaz prav zastopim, bi rad z računalniki (priklopljenimi v switch) še vedno hodil na net prek posamičnih PPPoE povezave, s telefonom pa direktno oziroma prek routerja, ki bi bil v tej sliki izenačen z ostalimi računalniki...

Sicer ne vem, zakaj bi bilo to dobro ampak OK...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Ajnstajn` ::

točno tako kot je povedal BlaYo

z ostalimi računalniki preko switcha, s telefonom pa preko routerja. in tu me zanima, kakšen router mora bit da bo to delovalo.
//

Zgodovina sprememb…

gregor_m ::

V bistvu boš zelo težko dobil WiFi ruter, ki PPPoE ne bi podpiral. Tako, da če ne rabiš kakšnih drugih posebnih nastavitev si kupi najcenejši WiFi ruter oz kakšenga z "dobrim dometom WiFi omrežja".

Bolj bi znal biti problem različne PPPoE seje na istem priključku. Pri siolu mislim, da imaš lahko hkrati samo dve PPPoE seje. Torej ena bi bila na ruterju, nato pa ti ostane samo še ena seja za en računalnik.

Jinto ::

Ajnstajn`
PPPoE protokol deluje na layer 2 nivoju ISO/OSI (Ethernet), kar pomeni, da deluje kjerkoli iz switcha (torej na delu mrežje, ki je na istem switchu).

Če povežeš dva switcha, torej switch na modemu in switch na routerju, bosta delovala v bistvu kot en sam switch.

Router se uporablja za prenos prometa med omrežji (layer 3 promet) in PPPoE povezava običajno ne deluje čez WAN(če tega ne podpira).
Če boš torej naredu povezavo med obemi switchi in nato še iz poljubnega switch-a v WAN port, bo delovalo vse kar rabiš in še naprave bojo v istem omrežju.

Če boš pa vezal kot na tvoji sliki (switch na tvoji sliki je sicer brezpredmeten - je isto kot če ga ne bi bilo in bi bil namesto tega le kabel), bojo naprave na switchu-modema in na switch-u routerja ločene z routerjem in se ne bojo "videle." Iz naprav vezanih na router, pa ne boš upal vzpostavljati PPPoE sej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

BlaY0 ::

Včasih je bila omejitev 4 seje. Amapk to je veljalo na en račun. Lahko imaš recimo dva računa... eden je za lupit 10/10, drugi pa za staro mamo 1/256.

Jinto ::

ups, failed edit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

BlaY0 ::

Da se vse naredit samo z enim routerjem ki ima itak switch notri. Točno tako kot je Jinto napisal in narisal s tem da v bistvu switch "odrežeš" stran oziroma ga postaviš v svoj VLAN ter nanj ne bridgeaš Wi-Fi AP-ja.

Ajnstajn` ::

in kateri router naj zdaj na koncu vseeno kupim da mi bo tako delalo?

potem bo tale stvarca špilala?
http://www.mimovrste.com/artikel/247000...
//

Zgodovina sprememb…

Jinto ::

Vsak k podpira PPPoE bo delal (tako kot sem narisal), to pa pomeni da bo skoraj vsak delal (tudi ta TP link). So pa kakovostne razlike med routerji, katerega vzeti je odvisno od česa rabiš (hitrost, moč signala...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modem -> Router, statičen IP

Oddelek: Omrežja in internet
172962 (2636) crniangeo
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198238 (4131) kihc
»

Router na router

Oddelek: Pomoč in nasveti
252441 (1780) dela
»

Težava Amis

Oddelek: Omrežja in internet
133348 (3234) Hayabusa
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384728 (4247) SasoS

Več podobnih tem