» »

Test mašin??!!

Test mašin??!!

falotXP ::

Prosil bi vas za predlog za sestavo dveh sistemov, se pravi, enaga z AMD procesorjem(Athlon) in drugega z Intel (Pentium4) procesorjem, da bi z 3D Mark-om in z drugimi testi ogotovili, kateri je boljši!
Jaz sem na strani AMD mašin!

ERGY ::

Ubistvu to ni potrebno, ker imas na "NAVIJANJE" 3dmark teste, ki so narjeni z mnogo masinami. Not mas tud razlicne proce amd in intel in vse razlicnmo tko, da tm poglej. Mas vse na pladnju sam poglej kaj mas gori, to pa ja ni tesko....>:D


LP ERGY

Zheegec ::

Samo tisto so malo čudni testi - pač nekdo zna bolj navijati, nekdo manj, manjka A64 itd.
Lahko bi šli na stock delati teste, samo če kdo ima takšen sistem...
Ima kdo A64 3400+, ima kdo P4 3.2GHz, ima kdo AXP3200+, imate vsi enake grafke (po možnosti R9800XT/PRO), enak RAM (2x512 PC3200) na enakih timingih in pa enak OS fresh install in pa enake driverje ?!

Če ste na vse odgovore odgovorili z "da", potem ste dobrodošli :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

falotXP ::

No, ti testi so bol tako...hočemo narediti test, kjer bodo le plate in procesorji drugi, ostalo pa vse isto, brez vsakega navijanja in tako ugotoviti, kateri računalnik oz. procesor je boljši v testnih programih.

Caligula ::

Pa sistemi z Nvidiami lahko lazno prikazejo visje stevilo tock kot z Radeoni, ker Nvidia malce ali pa ne tako malce goljufa pri driverjih, da ti umetno dvigajo pike.

Skratka to ni ravno dober nacin.

Mogoce s kakim testom prav za sistem.

falotXP ::

Še vedno vam ni jasno kaj hočem. Ne zanimajo me grafične, lahko sta obe nVidia ali obe Radeon, vseeno je, samo isti morata biti, ker me zanimajo točke oz. pomembnost procesorja!

Caligula ::

Jah potem pa se slabo izrazas glede tega pa mislim, da nimas dobro razciscenih pojmov. Med katerim Intelom, katerim Athlonom, s kakimi platami,...

Zadeva je pa drugace preprosta. Intel s hiperthreadingom melje Athlone in Bartone a je drazji.

AMD ima cenovno prednost.

Plate so za Intela drazje a so tudi precej bolj zmogljive in z RAMom dost vecje stale delajo,..
Se pa pozna recimo kar precej pol se posebno v 3Dmarku01 pri Intelu, kjer bratu ob isti graficni stisne ven njegov intel recmo ce sta oba nenavita pa je bil njegov takrat 2600 moj pa athlon 2400 kakih 2000 pik vec. Najmanj.

Pa se pri 3D marku03 se pozna kakih 1000 pik.

AMDje mamo radi predvsem zaradi cene.

Zna bit malo drugace zdaj z 64 bitnimi procesorji a sam s tem pac nimam izkusenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

falotXP ::

Vsaka jim čast, da si dobil naziv persona rudis!
Jaooo, si pacijent, da primerjaš 64 bitne procesorje z 32 bitnimi...jaooo
Če ne veš kaj sprašujem ne odgovarjaj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seveda 64 bit procesor

Oddelek: Kaj kupiti
341687 (1155) fahrenGONE
»

Pentium 4 6XX (EMT64) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
957932 (5302) Jaka83
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876707 (5351) Dr_M
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317029 (4552) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210627 (7416) Zheegec

Več podobnih tem