» »

win 2000/xp in VIA matične plošče = rač. zmrzuje??!

win 2000/xp in VIA matične plošče = rač. zmrzuje??!

ajagodnik ::

Živjo,

nonstop imam težave s tem, da mi računalnik z win 2000 oz. tudi z win xp naključno 2-3 na dan popolnoma zmrzne.

Pri xp-jih je problem z acpi, vsaj tako piše pod system events
Pri win 2000 pa je problem nekaj z oakley... pod system events

Na internetu sem opazil, da znajo biti problemi z ploščo, ki ima VIA čipovje in acpi,
vendar teh problemov nisem imel preden sem kupil in namestil innovision geforce4 mx SE.

Sistem:
Procesor: PIII Celeron 700 MHZ
Plošča: Lucky Star 6VA694X
Grafična: inno GeForce4 mx SE 64Mb ram
Ram: 256

Imam naložene najnovejše VIA 4in1 gonilnike. Prav tako ne rešijo problema, Lucky-starju pa strani ne delajo in ni mogoče nadgraditi bios.

Ali ima kdo podobne izkušnje s tem, oz. se spozna na to kako se "skensla" acpi?

Resnično sem že obupal zaradi teh težav.

Hvala,

ajagodnik@volja.net

nicjasno ::

Ce so se problemi zaceli od kar mas to grafo notri.... si ze pomislil, da je grafa vzrok tvojih problemov?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Poldy ::

Moj sosed ima popolnoma iste probleme. Grafično ima isto, matična pa je tudi via, je pa od abit-a. Le procesor ima 1,8 GHz. Računalnik mu je kdaj "zmrznil" tudi med inštalacijo Windows XP. Imel ga je vsaj 4x na servisu zaradi tega in niso odkrili napake. Na koncu je obupal in kupil novo matično Asus(nf2) za cca. 27k sit. Sedaj mu vse dela bp.

Lahko da je kakšna povezava med grafično in Via. Naj ti kakšen kolega posodi katero drugo grafično, pa boš videl če je tu problem.

lp

ajagodnik ::

Sem poskusil skenslat acpi, naredil sem svežo inštalacijo win2000 brez acpi (F5 ob zagonu-->HAL=standard pc), pa je vse po starem :(.

Sem zloadal rivatuner, dal agp na 1x in še marsikaj na minimum pa nič. Verjetno be potrebno res menjat grafično, prej je računalnik z ati rage pro delal brez problema, pa z poskusno ati radeon 9000 tudi.

Sem pa opazil, ko sem imel odprt računalnik, da se tale ventilator bolj slabo vrti na grafični oz. včasih kar neha, pa potem spet začne?!?
A se ga da mogoče kako uštimat, da se bolje vrti? Mogoče je pregrevanje, kar bi pojasnilo naključnost?!?

LP

iztok31 ::

Zna bit da je grafična, če si jo lih zamenov, sam zdi se mi da na tvoji plošči ne delujejo kondenzatorji, ker je to največkrat vzrok da ti zmrzne. Poglej kondenzatorje če se napihujejo, če se ne zamenaj, pa bo dobr, to je zdej velikrat pri abitkah, tko da se vzam mal cajta zato, aja če ti ne dela venntilator na graf. to je pa jasn da obstane, zamenjaj ventilator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iztok31 ()

ajagodnik ::

Kondenzatorji napihujejo? Kako pa to prepoznam?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nerazumno resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61303 (1184) MortalL
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151315 (1147) bili_39
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231674 (1263) RUSKIE
»

Win2k težave z instalacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
18813 (659) TESKAn
»

nov računalnik mi zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211183 (931) tomo2

Več podobnih tem