» »

Athlon 64 DA ali NE?

Athlon 64 DA ali NE?

«
1
2 3

Jeronimo ::

Dilema. To be or not to be, ali prevedeno v slovenščino, kupiti Athlona 64 3000+ ali kupiti raje "navaden" Athlonov procesor. Raje počakamo še kakšen mesec ali pa so cene že toliko padle, da price/quality ustreza za nakup?

Kot sem seznanjen software za nas navadne smrtnike še ne podpira 64 bitnih ukazov. je potem nakup smiseln?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

boštjan ::

študiraj še,da boš moral še plato kupit za ta amd

Dr_M ::

mislsm da se splaca pocakat se mal, da se zadeve umirijo. ni se tok velik modelov zuni, pa tut pri nas so cene se pretirane.se ksn mesec al pa 2 se splaca pocakat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Edino kar se splača kupiti je plata okoli s939, ki bo podpirala 90nm tehnologijo proc.. Tega pa ne veš vsaj do izida s939.
Your focus determines your reallity

Jeronimo ::

Govorim za možnost pri nakupu novega compa. Glede na to, da kakšnih večjih denarnih razlik ni, bi potem bila boljša 64 inačica?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Longinus ::

Mislin da se ne splača zdaj kupovat athlona 64 ker cene so še pretirano previsoke saj za moje razmere hehe pa mislim da glih ni kaj dosti software zunaj ki podpira 64bit mogoče pa se celo motim .
Od same hitrosti pa bi izbral athlona 64 kot pa druge čeprav so plate dražje.

Brane2 ::

Ce isces low-budget stroj, potem je zaenkrat A64 IMHO bolj kriza. Pocakaj se par mesecev.

Ce pa res ne mores cakaqt, potem ubodi kaj turboekonomicnega za navadnega Athlona + CPU.

Jaz bi vsekakor pocakal.

Jux ::

Samo, če pa razmišljaš o naupu ranga p4 2.8, potem pa po mojem menju amd64 sploh ni slaba izbira. Vendar bodi pripravljen na porodne krče platforme.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zheegec ::

Bolj kot ne že vse štima, problemi se lahko pojavijo povsod, prav tako pri AXP kot pri P4 in A64.
Če gledamo cene v tujini, potem je nakup A64 3000+ zelo privlačen, tudi če računamo še plato zraven je to 60K za Athlona64 in VIA K8T800 plato (60K za oboje).
Mogoče bi se splačalo počakati na nForce3 250, drugače pa se Athlon64 kar splača.
Seveda bo tudi s939 zelo dobra, samo trenutno je ni, AXP je končal svojo pot (vsaj na SocketA), P4 bo tudi dobil novo podnožje (pri 3.8GHz se mi zdi), tako da karkoli kupiš sedaj ima bolj omejeno dobo, samo se pa A64 že kar splača.
Drugače po price/performanse zmaga AXP2600+ >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

stefn ::

In kdaj naj bi izšle nForce3 in s939?!
Jst bi si tut ubodu A64 pa me še vedno skrbi kko je s platami, da ne bodo pol igre delale (se mi je že zgodilo, k sm pred tremi leti kupavu exotiko;)! To je edino vprašanje k mi ne da miru glede A64 - če pa ni problema, pol pa "just show me where to sign>:D" !
Pa še to: ktera plata je zdej superiornejša (pr mlacomu jih majo že kr neki, čeprou so vse bol tko)

Brane2 ::

Vem kaj boste rekli, a jaz namesto TYAN S2885 nocem nobene druge plate. No, razen ce bo kje kaka naslednica z USB 2. :D :D

...In mogoce stirimi CPU socketi. (Ko smo ze pri zeljah)... >:D >:D
Je pa res, da hoce stvar registered ECC RAM in za navijanje sploh ni primerna....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Zheegec ::

K8T800 čipset obvezno dokler še ni nF3 PRO250.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jeronimo ::

torej če počakamo še ene 2 meseca dobimo že plate, katere bomo lahko procesorsko nadgrajevali kakšne dve leti?

Če je v igri res tako malo časa, potem je zdejle kakršenkoli nakup popolnoma nesmiseln.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zheegec ::

Splača se počakat na s939 A64 (oziroma dual channel A64 FX), sploh ker bo 90nano SOI >:D
Drugače pa kakor hočeš, samo vsak nov nakup sedaj pomeni nadgradljivost največ do P4 3.8GHz oz A64 3700+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Trubadur ::

najprej se upraš kaj ti bo tak procesor?grem pa stavt da menaš kšnga 2500+ bartona
Berite Thomasa!

Jeronimo ::

Trubadur: menjam P150. Po tolkih letih s P150 z lahkoto počakam še tri mesece. :D

Po vaših odgovorih sodeč bi lahko sklenil tole v naslednje - kakršen koli nakup računalnika zdejle, ko se nam v kratkem obeta menjava socketov, bi bil bolj zablodel nakup.

Hvala za mnenja.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Trubadur ::

opa pol pa sori.sam mi gre na jetra k eni menajo 2 mesca str pc z novim za 1000 pik v 3dmarku
Berite Thomasa!

JustVi ::

naj menjajo, kaj te moti

O Hammerju govorimo že toliko časa, sedaj da bo kar naenkrat 90nano 939...PCI Express..

Bojim se, da se boš potem načakal

verjetno bomo kupico S754 prej pokupit.

Čakam še na SIS in 250, bo mogoče še kupon za DOOM zraven.

Jeronimo ::

Ni kej Trubadur... saj verjetno je veliko takih, kot si omenil.

Edin kar bi mogoče bilo v korist, da ne čakam preveč je, da bodo cene nove tehnologije navite. In potem bom rekel, ja... mal bom še počakal da cene padejo, potem bo spet nova tehnologija na vidiku .... in tako naprej začaran krog.

Mogoče bi se vseeno odločil za zdejšnje S754..... kaj pa vem ..... :|

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

Gandalfar ::

Za večina win32 userjev se nakup ne splača. Prav tako se ne splača večini linux userjev. Splača se ti pomojem samo, če rabiš ogromno računske moči in predeluješ ogromne količine informacij in imaš nadzor nad izvorno kodo tega programa.

Drgač itak stalno 32bitno okolje emuliraš.

aja .. mogoče bi se splačal, če bi hotu 8gb rama nabit v kišto

iskra ::

A ne obstaja tudi Win XP 64 bit verzija?? 8-O nekje sem bral o tem ... Win XP Pro 64 bit - če se ne motim je bilo to omenjeno v JAE katalogu ... :\

dodatek: Athlon 64 3200+ je pred prihodom Athlon 64 3400+ stal celih 110.000,00 SIT ali nekaj več, čez noč pa je cena padla na 77.000,00 SIT ... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

boštjan ::

zaenkrat so še v beta fazi

Fury ::

Jeronimo: ni fora v tem da se ne splaca ker prhaja nova tehnologija, ampak predvsem v dejstvu, da je to kar bi ti zdej kupil prva generacija athlon64 platform sploh, zato je mnogo stvari se neoptimiziranih in nedorečenih...

naslednja generacija (novi chipseti) bo verjetno velik bolj izpopolnjena in manj težavna, zato se splaca cakat. ne zato ker bos takrat hitrejsi procesor dobil za isti dnar (tudi zaradi tega seveda, ampak v tem primeru bolj ne)

no.. to je moje mnenje.

para! ::

Ker trdiš, da si do zdaj delal s P150, dvomim da se ti splača investirat v 64 bitov.

Svetujem ti nakup P4 (800FSB) sistema. To je zelo hiter sistem.

LP
Death before dishonor!

Fury ::

jest ti pa svetujem denarnici prijazen AMD sistem k bo pol cenej pa minimalno pocasnej (ce sploh) za vecino stvari k jih bos pocel :)

ampak ker vidm da si tak tip k ma comp dolg cajta pol ti res bl priporocam da pocakas kksna 2 mesca da pridejo neke normalne maticne in tanovi A64 procesorji in si ga ubodes in si za dolgo casa kul.

Poldi112 ::

Jaz ti priporocam najcenejsega durona s precej rama. Ali pa rabljeno zadevo. Prakticno vse racunalnike sem kupil rabljene od ljudi ki hocejo imeti najnovejso tehnologijo. Cenovno je to precej ugodna varjanta.

profii ::

kdaj pa pridejo na police procesorji (in matičme) z 1000mhz vodilom (hypertransport al neki tazga)?

Mr.B ::

Proti koncu poletja. Vsaj za intla 1200MHz, ter ostale dobrote.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuglvinkl ::

Ravo prej sem gledal specifikacije za nforce 250. Še vedno 800.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Jp, ni še videti podpore za 1GHz HT (tehnično gledano je sicer pri K8 1600MHz, novi bodo pa z 2GHz HTT).
Saj razlike verjetno ne bodo hudo različne, itaq bodo samo v Opteronih na začetku, kjer pa najbrž bodo razlike.
Bo pa za dual channel DDR533 treba že imeti 1GHz HTT >:D Ali pa za DDR2, samo to ne bo kmalu pri AMD (ker pač ni potrebe).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Ne vidim, zakaj naj bi 1000MHz HT prinesel tako hude razlike. V enoprocesorskih sistemih bo to sploh prineslo 0.0% .

Stvar ze sedaj napumpa pri 800 MHz cez HT 6.4 Gb/s, tam pa ima povezan AGP bridge in southbridge. Oziroma ne, southbridge je na povsem svojem HT linku.

Kolk teoreticno prenese AGP 8x ? 2 Gbyte/s ? Prava malenkost za HT. Tudi nove generacije kartic (ki pridejo, ce pridejo cez vsaj eno leto) ne bodo zahtevale vecjih hitrosti, kot jih denimo sedaj ponuja HT. Pa se to teoreticno. Prakticno bo povsem dovolj ze pol manj.

Bistveno vec bi se lahko poznala sirina RAM vodila, pa se tu poceni enokanalni Athlon64-3000 v relevantnih benchmarkih sesuje mojega dvokanalnega Opterona ko staro kanto.

Sam bi se torej fokusiral tu predvsem na ceno plat/CPUjev in na OCabilnost teh zadev- za domace navijalne masine.

Tle je samo kech do kod bojo sli obstojeci Athloni, kako bo padla cena platam in kako se bo obnesla cela zadeva. Lahko denimo postane novi Tualatin Celeron- ne najhitrejsa stvar pod soncem, ampak zanimivo blizu, solidno OCabilna pa smesno poceni...

Profiji in zahtevnejsi uporabniki bodo pac posegali po drugih resitvah, a za mularijo z vodnim hlajenjem itd bi tole lahko bila resitev.

Tisti, ki hocejo dualCPU sisteme so pred drugo dilemo, ceprav niti ne tako veliko. Tu cena plat povsem spodobno konkurira obstojecim dual 32-bitnim resitvam.

Par jurjev gor ali dol a v istem cenovnem razredu. Registered RAM je pac malce pocasnejsi in mogoce nekoliko drazji( je*esh pol takta) a to je cena zanesljivosti.
Poleg tega se hitrost vodila se ne bi smela tu tako zelo poznati, ker je vse ostalo itak na svojih vodilih. Vdelani memory controler drzi dostopni cas kratek, bursti ki bi lahko zafilali bandwidth bodo pa prej izjema kot pravilo.

Xgeneration ::

64-bitnega procesorja ti še ne priporočam. Vsaj dokler ne prispe Intelova konkurenca. Do tedaj namreč ne boš vedel, kako dobri so ti procesorji v resnici (predvsem v 64 bitnih aplikacijah).

Sam imam AMD Athlon XP2500+. Kipi kakega Athlona 3200+, ta navadnega, pa boš zadovoljen. Ali pa istega Intela, če maš še več denarja.

Za 64 bitne procesorje je še čas. Šele v začetku leta 2006 pride Windows (in z njim tudi igre), ki bo znal ta procesor popolnoma izkoristiti. Sedanji operacijski sistemi (razen Linux-a) so 32bitni - torej 64-bitov procesorja sploh "ne uporabijo".

Čez 2 leti, ko ta Windows pride, pa boš računalnik tako ali tako moral nadgraditi. Pa boš takrat razmišljal o tem.

Zdaj kupi tak računalnik, da ti bo 2 leti zadosti npr
AMD Athlon XP 3000 ali 3200+
2x512 MB DDR 400 ram
ATI RADEON 9800XT
pa kak velik disk

pa bo to to!!

LP
:D

Zheegec ::

V enoprocesorskih sistemih bo to sploh prineslo 0.0% .

Saj sem rekel da se bo to poznalo najprej pri Opteronih, saj bo hitrejša povezava med CPUjema (CPUji).
Trenutni maksimum dual channel PC3200 RAMa je 6400MB/s (teoretično walda), to je toliko kot prenese 800MHz HT, kakršen je sedaj. PC3500RAM najbrž že zafila nanavit HT link, sedaj pa zraven šteješ še AGP (PCI Express), pa je že bolj razumljiv 1GHz HTT.
Xgeneration: AXP3000+ je v SLoveniji dražji kot A64 3200+, je pa AXP3200+ počasnejši od A64 3000+.
Zakaj potem ne bi vzel raje A64 namesto AXP, sploh če pri tem PRIŠPARAŠ $$$ ??
Pa kaj potem če 64-bitne zmožnosti še niso izkoriščene, saj imamo 32-bitne teste in po teh je A64 3000+ v igrah boljši od P4 3.2GHz, drugje pa nekje konkurečen s 3.2GHz, nekje pa zadaj (kakšno kodiranje zvoka/slike, recimo v kompresiji je spet spredaj...)
Ko pridejo Win XP AMD64 (v Q3 2004, torej od julija naprej nekje) boš to lahko štel kot bonus, ne pa kot razlog za nakup danes, razen če na veliko lavfaš Linux.
Če ciljaš nekje na ta cenovni rang v katerem je Athlon64, potem se definitivno splača vzeti le-tega in pa eno VIA K8T800 plato.

Glede nadgradljivosti: A64 na s754 gre do 3700+, P4 (Prescott) gre najbrž do 3.8GHz, A64 FX s940 gre najbrž do FX-55 ali FX-57 (menda A64 FX ne bo opuščen na S940 še kar nekaj časa), AXP na SocketA je že končal, XP3400+ najbrž ne bo nikoli izšel, vsaj na SocketA nikoli ne.
Moj nasvet -> če boš čakal, potem čakaj na s939 pri AMDju IN SocketT pri Intelu (P4), če ne boš čakal je pa Athlon64 zelo dober nakup če ciljaš v ta cenovni rang.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jux ::

Se strinjam z alienom.

Drugače pa če dobiš ob nakupu novga kompa za več al manj iste performanse napram p4 še 64bitnost, zakaj nebi zagrabil? Pač ko bodo prišli operacijski sistemi ki izkoriščajo 8 dodatnih registrov boš mel cca 15% boost preformans. Zastonj.

Eden je umes razlagal da a64 emulira 32 bitov. Njet, amd x86-64 tehnlogija ma samo razširjene registre na 64 bitov, pa še 8 novih ma dodanih (poleg 8 obstoječih). Drugače bo pa preskok na 64 bitov še dolg, konec koncev - koliko časa je trajalo da smo iz 16 prilezli na 32.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

Ker trdiš, da si do zdaj delal s P150, dvomim da se ti splača investirat v 64 bitov.

Svetujem ti nakup P4 (800FSB) sistema. To je zelo hiter sistem.


Jazz, če že svetuješ pol vsaj razlož zakaj, kako, ne pa "kup P4, ful je hitr".
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Gandalfar ::

Pač ko bodo prišli operacijski sistemi ki izkoriščajo 8 dodatnih registrov boš mel cca 15% boost preformans. Zastonj.


mhm .. cez dve leti .. ne splaca se ti sedaj toliko vlagat v 64 bitov. Kupi nek povprecen 32bitn AMD sistem in prides dost pocen skoz pa stvar bo se vedno (pre)hitra za vsakodnevno delo. Ko bodo pa dejansko zacele prihajati ven aplikacije, ki bodo prilagojene za 64 bitov (cez dve leti) in jih bos potreboval/zelel uporabljati bodo pa tudi 64bitni proci primerno cenejsi, da te bo upgrade takrat stal priblizno toliko kot je danes cenovna razlika med enim srednje zmogljivim 32bitnim in 64bitnim procom..

vsaj jzt gledam tako na stvar..

Mr.B ::

Strinjam se z Alien-om.
Še vedno ne vidim prednosti 64bitnika v domači uporabi. Cena v tem trenutku ne odtehta pohitritve.
Spremenili se bodo socketi, spremenile se bodo komplet plate, nove tehnoligije in to naj bi postalo aktivno konec poletja.Do takrat se ne splača kupovati.Microsoft še vedno ni določil kdaj bo njegov XP 64 prišel ven....

Tisti, ki misli danes kupoveti nov računalnik si omislite nekaj povprečnega da bo zadostovala nekako dve leti. Tudi z grafiko ne pretiravajte, nebi šel čez R9600PRO ali XT. DOOM in podobne igre ne bodo kaj bolje tekle na R9800+++
Čez dve leti bodo prišle ven v2 BTX plat in podobno, prav tako PCI Express bo s strani čipseta popravljen, z grafiko bo tako kot s prvo verzijo AGP kartic, ki so bile samo PCI kartice z vodilom AGP, brez ostalih funkcjonalnosti, le da sedaj bodo AGP kao PCI Express.Naj verzija 1 novih zadev testirajo drugi, z drugo verzijo pa bo šele aktualno.

Bolj je postal aktualen SP2 za Windows XP.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DjTonic ::

Hm zanimiv review so spisali na <b>CPUPerformance</b> spletni strani. Presenetilo me je predvsem to, da npr v 3DMarku pri višjih ločljivostih cpu popolnoma zgubi na hitrosti in se obnese približno enako kot njegovi tekmeci, no ja če štejemo P4 3.0 in AXP 3200+ za tekmeca.

Zheegec ::

DjTonic - mogoče ga pa omejuje grafa >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

So pa kekci, da pridejo do take ugotovitve. Ja normalno, da pri visokih resolucijah cpu ne igra vloge ampak postane ozko grlo samo grafa.
Kar se tiče nakupa A64, čisto odvisno kak uporabnik si, če misliš navijat potem A64 ni prava stvar oz. s P4ko okoli 2.6 (več sigurno ne) GHz dobiš hitrejšo in cenejšo konfiguracijo (če govorimo o normalnih načinih hlajenja). Če pa ne misliš navijat in hočeš samo top (od 3GHz dalje) sistem potem je o A64 zelo za razmislit, saj je po večini malenkost hitrejši od P4ke cenovno pa bolj ugoden.
Na 64 bitne winse pa jaz nebi stavil prav kmalu, če malo berete, imajo ogromne probleme že s portanjem gonilnikov za grafične kartice in prav gonilniki za večino naprav bodo največji problem, pri hitri razširitvi 64bitne popularnosti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Xgeneration ::

No sej jaz sem samo povedal, da ga jaz ne bi vzel.

Tistih par odstotkov, kot je boljši na testih, se v resničnosti sploh ne pozna!

Čez kakšni dve leti bo dotični procesor 100% dodatno izpopolnjen.

LP

JustVi ::

hudičev pocen je tole,
tako da ni dileme.

2500+..... 25k gre na 3000+
NF7-S .....27K ma vse kar se zmisliš
DDR 400.. 21K lahko naviješ

očitno je najnižja cena $ naredila svoje

čez 1-2 leti ko, če, boš menjal, boš samo ob par 10K SIT.

P.S.

zanimivo, da je BOX z tri leta garancija enak ceni brez hladilnika.

o BOX hladilniku smo že predebatiral, no sam sedaj ga poklonijo.

P.S.S.

če imaš P150, ta AMD je bil tak en šit, res ne moreš več čakat.

Kaj bi se sedaj matral še z Bugi v A-64 konf. kup izpiljeno zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

morphling1 ::

Kaj vsi nekaj sanjate o bugih. Zadeva deluje 100% stabilno brez kakršnih koli problemov v 32 bitnem načinu, vsi gonilniki so 100% preverjeni in delujoči. Pa tisto o izpopolnjevanju, pa kaj mislite da gre za prototip kjer pol stvari še ne deluje in jih bodo sčasoma priklopili in poštimalni.
Kr neki...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JustVi ::

No nobena zadeva do sedaj še ni izšla dokončna in brez napak. Čez leto bo ena A-64 konfiguracija nudila bistvno več tako harwera kot softwera.

To sedaj je čista osnova, kaj ji vse manjka bomo vedeli čez eno leto

Zheegec ::

Ma saj čisto vse deluje, brez problemov, driverjev je toliko kot jih je za tvojo konfiguracijo.
Edino platforma ima nekaj težav - K8T800 ima težave z navijanjem (odklenjen PCI/AGP bus, tako kot je na vseh VIA platah), nForce3 PRO150 ima HT na 600MHz, namesto na 800MHz, samo nobena od teh stvari ne vpliva na stabilnost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Mi lahko prosim tule napišeš spisek napak, ki jih ima tale A64 ? Seveda bo čez eno leto ta konfiguracija nudila več, katera druga konfiguracija pa tega ne nudi, tej zadevi se reče razvoj in ta se ne ustavlja. Samo v tem trenutku imaš že recimo z A64 3000+ bistveno hitrejši sistem kot z A32 3200+ pa še cenejši je. Pa mi sploh ni treba mislit na 64 biten software, to je samo bonus, ki se ga bo dalo v neki bližnji/daljni prihodnosti izkoristit.
V tem trenutku je primeren nakup nekega top sistema brez da se zafrkavaš s tweakanjem in navijanjem, samo P4 ali A64 pač odvisno od dela in tvojih zahtev oz. potreb.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JustVi ::

Mi lahko prosim tule napišeš spisek napak

napaka ==> relativno

pustimo času

ni idealne stvari

Jeronimo ::

Rezime:

Če bi kupoval top end sistem, potem se mi splača kupiti A64 ker je itak v 32 bitnih aplikacijah hitrejši in cenejši od navadnega A3200+ in še zdrži mi lahko kakšno leto več. Prihajajoče 64 bitne aplikacije ga samo spravijo v hitrejše preračunavanje. Iz tega sledi, da se zdejle ta trenutek, ne splača več kupovati top end sisteme z 32 bitnim athlonom, ker imajo mnogo krašo življensko dobo kot 64 bitni.To je v primeru če si bi rad omislil comp za ene 4-5 let.

V primeru, da bi rad čez kakšne 2-3 leta pobral vse piškotke kekatere bo 64 bitna tehnologija uporabljala, pa sedanji A64 niso primerni. Potem se mi bolj splača kupit enega A2500+ kater mi bo zdržal 2 leti minimalno. Pa recimo R5600XT. S tem sistemom pridem ceneje skozi, vendar me potem čez dve leti čaka nakup procesorja, matične plošče in po vsej verjetnosti grafične kartice.

Nekdo je med članki predlagal 2x512 DDR spomina. A ni tako, da trenutno Windows OS izkorišla le okoli 315 MB spomina. Če se ne motim se to zasledil nekje med neko debato na slo-techu. Če je temu tako, potem se res nima smisla toliko stegovati. Dual 256 DDR zadošča za vse potrebe.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

JustVi ::

Samo v tem trenutku imaš že recimo z A64 3000+ bistveno hitrejši sistem kot z A32 3200+ pa še cenejši je

ni vse res
npr. cena
"bistveno" je tud presežnik

to je samo bonus, ki se ga bo dalo v neki bližnji/daljni prihodnosti izkoristit.

imaginarno

V tem trenutku je primeren nakup nekega top sistema brez da se zafrkavaš s tweakanjem in navijanjem, samo P4 ali A64 pač odvisno od dela in tvojih zahtev oz. potreb.

so še drugi primerni sistemi, če ne upoštevamo Gnarja

Dr_M ::

JustVi: ti, ki si prevec filozofsko razpolozen, nisi primeren za pogovor o hardweru, ker ti vec kot ocitno precej stvari ni jasnih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923330 (15110) 54j0
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745479 (23348) RC14
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946568 (3897) Dr_M
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241972 (1680) TribesMan
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826191 (4924) Zheegec

Več podobnih tem