» »

Enermax, Antec ali LC-Power

Enermax, Antec ali LC-Power

delfinus ::

Torej kupujem nov PSU. Sedaj imam Chiefteca 360W, ki pa mi za mojo Graficno kartico Geforce FX 5900SP by MSI ne zadosca vec, saj graficna kartica pac zahteva svoj davek. V glavnem s tem napajacem ne morem vec toliko overclockati kot sem lahko nekoc, ko sem imel v kisti Hercules Radeona 8500.
Poganjal bom Abit NF7-S v.2.0, AMD Athlon 2500+ overckan seveda, MSI Geforce 5900SP, Corsair DDR Twinx XMS 2 x 256Mb PC3200C2, 2xWD 80Gb, DVD Rom Pioneer 120s, Teac CDRW 24x, SB Live Platinum, 3Com mrezna, ATI TV Wonder, 2x 80mm fan 1W, 2x92mm fan 3W, 1x120mm fan 4W

In sem malo posrfaul naokrog in sedaj se odlocam med temi modeli napajalnikov:

ENERMAX 465P-VE
3.3V=35A
5V=35A
12V=33A
Total Power= 460W

Mlacom: 27.360 SIT

ANTEC True PEC480
+3.3 V: 30A
+5.0 V: 38A
+12.0 V: 22A
Total Power=480W

JAE: 28.800 SIT

LC-POWER
+3.3 V: 32A
+5.0 V: 40A
+12.0 V: 24A
Combined Power 3.3V in 5V=
Total Power=550W

PC-Cool: 13.999 SIT (zelo ugodno)

Kaj mi svetujete? Sploh me zanima LC-Power, nisem se slisal ene konkretne kritike in reviewa, ki bi ga ocenil in primerjal z drugimi.

lp, D.

Dr_M ::

od vseh teh je najboljsi antec true power. ce mas namen kupit tok mocn napajalc, ker po njem. po testih na tomshardware je antec eno stopnicko visje od enermaxa.:) za LC...nevem :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Se pridružujem mnenju Dr_Mja. Imam Anteca TruePower 380W in opravlja svojo nalogo naravnost odlično.
Za LC power sem prvič slišal v Bug-u, kjer so testirali dva modela, vendar tega ki ga ti omenjaš ne. Za LC Power LC6550 so kot pozitivno ugotovili, da ima dobro razmerje med ceno in kvaliteto in da je tih. Kot minus pa da ima malo število priključkov.
Če boš navijal, ti vsekakor priporočam Anteca.

delfinus ::

HEy!

Ali ima ta ANTEC, ki ga omenjam 480W tudi kontrole za V linije, da vsako posebej nastavis, ali ima to samo najdrazji model Anteca? Kako je pa z ANTECOM TRUE 430 PEC ima kontrole za napetosti? Mogoce mi bo zadostoval ze kar ta in bom prihranil se nekaj tolarckov.

lp, D.

TribesMan ::

Kontrole napetosti ima samo TrueControl serija. Se pa da vse TruePower napajalnike lepo modat in povečat vse linije na željeno vrednost. Itaq je nastavljanje pri TrueControl precej omejeno, zato je mod še vedno boljša rešitev.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

delfinus ::

Mod kot odprtje pokrova in zasuk trimerja ali mod kot lotanje?

lp, D.

Dr_M ::

mod kot lotanje umes enga potenciometra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OZZY ::

Dlfinček - nisi najdu testov...le kje si iskal. Jaz sem jih že prred prodajo v cool-pcju prebral na netu in so zelo pozitivne. Predvsem so ble linije stabilne in večinoma ni bilo padca pod vrednosti ...se pravi 5, 3.3 in 12V. Je kr nekaj testov na netu samo najt jih jje treba...ali pa servirat na pladnju. Jaz mislim, da bi se splačalo nabavit ta napajalc.
Go with the flow.

Nesta ::

Dlfinček - nisi najdu testov...le kje si iskal. Jaz sem jih že prred prodajo v cool-pcju prebral na netu in so zelo pozitivne. Predvsem so ble linije stabilne in večinoma ni bilo padca pod vrednosti ...se pravi 5, 3.3 in 12V. Je kr nekaj testov na netu samo najt jih jje treba...ali pa servirat na pladnju. Jaz mislim, da bi se splačalo nabavit ta napajalc.


OZZY to je blo za LC-Power 550 Watt mislen ane? Torej je zadevca tud fajn za rahlo navijanje ?;)

mloncar ::

jst sem lastnik LCja, pa sem zelo azdiviljen z njim! tko de ti ga priporočam!

najceneje ga boš dobil v mlacomu, kjer stane 11k!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Caligula ::

Za tako povprecen sistem je LC popolnoma dovolj-razen, ce bi rad dal enkrat vec denarja, da bos iz procesorja iztisnil dodatnih 50 Mhz, ki se nikjer ne poznajo. Mimogrede, LC stane 10 jurjev v Mlacomu tko, da PC COOL ma visoko ceno.

Nisi napisal kaj bi rad delal? Je navijanje tvoj hobi in ti cemenje pred PCjem cel dan zaradi dviganja frekvence po 1 Mhz pomeni kako posebno zadovoljstvo? Pol si pac kupi drazji PSU ceprav tudi testi ne nakazujejo, a bi bili dejansko kaj boljsi. LC je racionalna izbira. Ostali pa pac za zabavo.

Je pa po testih in izkusnjah uporabnikov sodec LC odlicen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

bond007 ::

še en zadovoljen lastnik tega LCja se oglaša. . ČE kupiš tega 550w lcja, boš zlo zadovoljen, že 420W LC bi ti komot zadostoval za kak bolj požrešen sistem, kot je tvoj... Devat 20,30 jurjev za napajalnik se mi zdi čisto preseravanje... razen če maš v mislih hudo navijanja z phase change ali tekočim dušikom.

MEDENA ::

jaz sem pa dobil TAGAN 480W od Owce za dober keš ... :D

pivmik ::

Jazst mam LC Power 350W(360?), je zelo tih in dela super. Četudi sploh nimam ohišja je zelo tih. Za moje potrebe je odličen, ker nimam neke super požrešne grafične ker praktično ne igram igerc.
LP, Gregor GRE^

mloncar ::

iz mlacomovega cenika:

LC Power LC6550 550W (1x120mm) silent 10.488 11.040

in še 5% popusta na gotovino!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727751 (16297) LittleDevil
»

Kater napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331372 (951) Pyr0Beast
»

Powerstream vs. Modstream (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
633501 (2644) GUFY
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342476 (1889) Caligula
»

napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
462120 (1480) Trdi

Več podobnih tem