» »

Powerstream vs. Modstream

Powerstream vs. Modstream

«
1
2

igor0203 ::

Zanima me kaj je bolš da kupim, OCZ Powerstream 420W ali Modstream 520W? Razlika v ceni je 3k. Ker je bolši za navijanje, tišji, itd.
Tisti k mate Powerstreama/Modstreama povejte vaše mnenje o tem napajalniku.

Wolverine ::

ModStream 520W
če ti kaj pomaga, verjetno ti bodo vsi priporočali Powerstreama
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

igor0203 ::

Ja sam zdej me mal bega kaj naj nabavm, al Powerstreama al Modstreama. Slabost pr Powerstreamu je to, da je sam 420W, sam ma pa dobro 12V linijo, pr Modstreamu mi je pa ušeč to, da je modularen in da je 520W... Tko da zdej ne vem a bo tist 420W Powerstream zadost za mojo konfiguracijo, 520W mi je pa pa predrag..

Kakšrna kol mnenja/izkušnje so zelo dobrodošla, tko da se kr razpište ;)

Good Guy ::

a ni razlika sam v trem da se da pr enmnu štelat posamezne linije


Če se motim me popravte :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tribal ::

Ma kup enermaxa 485 ATX 2.0
bola stvara! cena okol 27k sitnih

igor0203 ::

a je dober? k bi rad kšn res dobr napajalnik do max. 30k.
a ta ATX 2.0 pomen uno da se mu da 12V linijo štimat al kaj?

igor0203 ::

anyone? :8)

dxx ::

Se mi zdi da je tale po specifikacijah, glede na ceno še najboljši.
Klik!

Good Guy ::

ja sej so tut 550w napajalci za 10k pa niso dobri tko da ne nasedit takim oglasom ker je to en navaden crap linije tok nihajo da kr groza
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mzidy ::

In zakaj imaš ti LCja za 10k?(vidim v podpisu)

Tribal ::

ATX2.0 pomeni da ima ločene linije 12V, se pravi matična posebaj, grafična posebaj. Posluši mene pa vzami lepo tega Enermaxa, je daleč tha best za svoj denar. Un superflower je pa khm. se ne sme rečt.

Enermax je tih, linije so skoz rock steady, pa ENERMAX so že od nekdaj zelo dobri napajalniki.

Tribal ::

mzidy: Glih zato k ga ma pa lohka pove o njem, da ima crap linije :D pa da je crap all the way.

Še enkrat ENERMAX all the way. Lahko pa tudi za kakšnim ANTECom pogledaš.

P.S. Enermax je težak za 2 LC power 550W tolk za info >:D

Tribal ::

PS še to ne kupuj napajalnika ki ne podpira ATX2.0 standarda. Ker če kupuješ novo in drago stvar jo boš par let imel, je tako?

igor0203 ::

ja to itak. mal sm JIMa kontaktiru, pa prav da lahko zrihta Tagana 530W Super Silent ATX 2.0. A je ta Tagan dobr? Sej vem da je 480W različica res dobra, sam na splošno me zanima če je Tagan kakovosten kt npr. Enermax al pa Antec? Kaj pa Antec NeoPower 480W?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Good Guy ::

zakva mam jst lc-ja ker je dober za tak denar isti kurac sam da sm dau jst enkrat manj kt bi pa kdo dal za 400w 20k pa bi bil isti kurac
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

igor0203 ::

sej trenutno mam tud jst tega LC 550W, sam mi linije ful nihajo, tud z voltmetrom sm meru, pa mi ob Foldingu, Prime95, SuperPI in 3dMarku03 12V linija pade na 11.83V.

Tribal ::

Enermax pa Antec sta zakon. Tagan je načeloma tudi zelo dober. tako da odloči se med njimi.

igor0203 ::

hja problem je v temu, ker se ne morem odločit med temi, veš? zato pa vas sprašujem za pomoč... ;)

Tribal ::

Z nobenim ne boš zgrešil nakupa. Sam imam tega Enermaxa in ti lahko rečem da je v vseh pogledih vredu. Edino to mu manjka da bi imel kable po potrebi to kar ostali že skoraj vsi imajo. za ANTECA pa TAGANA sm pa sam slišu da sta oba dobra.

igor0203 ::

Hja, jst še zmer ful premišljujem med temi... Zdej se nekak najbl nagibam k Antecu NeoPower..
Se mi zdi da ga kuglvinkl, sam nism pa prepričan.

Tribal ::

Po Želji, pejt po obliki gledat
ker ti je bolj všeč
pa ker bol v tvoje ohišje paše :D

igor0203 ::

kok so pa pr teb kej linije stabilne? zdej sm mal gledu teste, pa na temu Antecu pade 12V linija tud na 11.83V....

Tribal ::

Pr men nikol ne pade pod 12V skoz tm okol 12.0315-12.103 tm okol

DominusSLO ::

Jaz mam enermaxa noisetaker 485W, kupil v trstu za 102EUR. Cena je še vedno ista in sem super zadovoljen...
Trenutno imam pc sestavljen na mizi(ohišje v predelavi) in se napajalnik sploh ne segreje niti malo(sploh mlačen ne postane). imam pa epox 8rda+ pro plato, barton 2500+ na 2310Mhz, 2x512MB,R9700pro,3x 7200rpm diski, 2 cdrom pogona, dodatno mrežno in zvočno.
LP

igor0203 ::

Tribal, a ti maš tega Coolergianta?

Tribal ::

točno tegale :)

ENERMAX EG485AX-VHB Coolergiant ATX2.0

igor0203 ::

aha. kakšne ma pa kej linije? zdej sm mal na netu bral, pa se mi zdi ful čudn, eni hvaljo Enermaxa, drugi pa ne. Tko da sm zdej še bl v dilemi kaj nj kupm.... :8)

DominusSLO ::

Moje linije: Enermax EG495AX-VE(W) SFMA V2.0

Mi pa MBM ne kaže pravih vrednosti s to plato( na prejšnji mi je kazalo vse, kot je treba). Edino kar je "pravo" so nihanja napetosti(procentualno).

Ni ravno par dni, se je pa že izoblikovalo končno stanje. Vmes sem igral včeraj ene 2 urci americasarmy, danes pa HL2 kako urco.

LP

igor0203 ::

jst sm meu v mislih kok majo posamezne linije A???

Tribal ::

A nimamo zato interneta da pogooglamo pa mal pogledamo take zadeve?

Mal si poglej na netu ane, ima pa več kot dovolj A >:D

Moj sistem je P4 3.6GH X800XL 1GB rama na 240MHZ pa 4 diski, 2 cdroma, neonke vodno hlajenje bla bla bla. Tko da poraba je visoka :8) Ampak nihanja napetosti skoraj ni!
so pa v rangu 0.03-0.04 V

mzidy ::

DominusSLO: +12linijo maš 11,01?8-O

DominusSLO ::

mzidy
Ja in 3,3 imam 1,62V... :\
Sej sem napisal, da mi MBM s to plato ne kaže pravih vrednosti... Kar se vidi so nihanja voltaže v %.

igor
Tukaj so podatki click

igor0203 ::

Tribal: sej sm googlu, sam k ni skor nč testov teh Enermaxov, veš? vrjem, sm že use preisku.

DominusSLO: danke... :D

igor0203 ::

no evo pa sm kupil napajalnik..
in sicer ENERMAX EG565AX-VHB Coolergiant ATX2.0 v Mlacomu za 32k.
Res dober napajalnik, ogromen, velik kablov, tih k miška,... Tko da sm z nakupom zelo zadovoljen! Aja, pa 12V1 ma 18A, 12V2 pa tud 18A...

Wolverine ::

Daj malo testiraj linije:)
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

ČIP 008 ::

Zdaj boš mel dve tri leta mir z napajalnikom.

igor0203 ::

MBM mi kaže napačne številke, zato z MBMjem ne morm zmert. +5V linija je kao 3.01V pa take... drgač pa sm pustu Burn-In pa Folding in Prime95 laufat, in mi je v Smartguardianu pokazal naslednje številke:
ATX +12V : 12.83V ( idle ) =>1.77 (load)
ATX +5.0V : 5.02V (idle) => 4.99V (load)
ATX +3.3V : 3.29V (idle) => 3.25V (load)

A so u redu linije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

igor0203 ::

Še slikca:

GUFY ::

Igor0203: Če si za napajalnik dal 32K bi pa še malo prišparal in si kupil OCZ-ja.
Pa še slikica OCZ-ja v akciji. :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

igor0203 ::

hja še teh 32k sem dal stežka od sebe... :D sj sm meu v mislih tega OCZja al pa Silverstone Zeus 650W. kupoval sm za nekaj let naprej, ker ne mislim potem spet dajat tok dnarja za napajalc. sej vem da je ta OCZ res pošast, sam me je motil to da ni ATX 2.0, veš? pa tud če bi biu ene 5k cenejši, bi ga takoj kupil. sej drgač je pa ta Enermax tud ful dobr, sm prečekeru cel xtremeforum in sm videl dost pohval glede Enermaga in njegovih napajalnikov. res da ni velik testov od Enermaxa na netu, sam mi je useen to dost pomagal. sm pa drgač meu v mislih tud Anteca NeoPowe, sam se mi ni dal it do funtecha... :D
v glavnem, ful sm zadovoljen z nakupom.

Wolverine ::

GUFY: zakaj pa nisi SilverStone zeus-a vzel? OCZ ima 5 let garancije kar je super, Silverstone pa 2 kar je potem prednost OCZ-a. Glde stabilnih linij pa po moje OCZ potegne kratko proti Zeus-u. Ali ne?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

igor0203 ::

kokr jst vem, tkrt k je GUFY kupoval OCZja, cool-pc še ni mel tega Zeusa... to so jih šele pred kratkim dobil.

@GUFY: kok se pa tvoj OCZ kej greje? moj Enermax je skor mrzel, ven pa čist rahlo piha topel zrak. pa še vent mam na ful in ga komi slišm

GUFY ::

Napajalnik se prav nič ne greje, venta se pa tud komaj slišita. Zelo sem zadovoljen s tem napajalnikom sploh pa ker so linije ne glede na obremenitev čisto stabilne.:D

igor0203 ::

ma sej, najbl važn je da si z nakupom zadovoln, ane? jst sm s tem Enermaxom ful, nihanja napetosti so pa tud minimalna. a te kej mika da bi unga Zeusa uzel? :D

JIM22 ::

Jest sem isto zlo zadovoln z OCZ PS 520W. Linije stabilne ko kamen in nihajo ZELO malo. Kar pomeni, da pod full load gre dol za ene 0,04V, pa še to ne skos.

Igor0203: kok sem vido, teb pr tem enermaxu zelo niha linija 12V. Mogoče sem te narobe razumel?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

igor0203 ::

zanima mi za 0.6V. tisto sm se zmotu k sm gor napisu za 12V linijo. tkole je prav:

+12V : 11.83V (idle) => 11.77V(load)

JIM22 ::

Aha Igor pol je pa to čisto druga pesem. Spet si se mal zmoto:D. Zaniha ti za 0,06V>:D.

Kaj pa sistem se ti zdaj kej bol navije?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

ČIP 008 ::

Pa saj ma to vredu če zaniha samo 0,06v. Koliko pa kaj tebi JIM22 zaniha +12v linija? Sigurno več!

igor0203 ::

aja, ups... :D
hja ne vem, k nisem še kej tok naviju, proc laufam na 270 x 9 oz. 2430MHz. mi je pa ful dobr, k mam posebi napajanje sam za grafično, k prej sm meu kabl spelan na 2 diska pa grafično.
pa še za SLI mi ni treba skrbet k je tud SLI kompatibilen. edin minus je to da ni modularen, sam sm kable že urihtu, tko da ni pene.
a teb se pozna kej pr navijanju? jst zdej čakam na Twinmos SP pa bomo pol vidl kok je sposobn napajalnik... >:D

JIM22 ::

Pr navijanju se ziher kak % procent pozna. Recimo, če linija čim majn niha, rabiš mogoče malenkost nižjo napetost, kot bi jo sicer rabo za enako navitje sistema. Pr mojem procesorju me omejuje memory controler. Procesor rabi dost malo napetost za delovanje pri 2880mhz (1,6V), tak da nič ne pomaga če mu dam za 2920mhz tud 1,75V ni stabiln.

ČIP 008: linija pade za kako sekundo za 0,04V in gre takoj nazaj na vrednost, ki je enaka kot pod idle (12,16V). Mislim, da Gufy-ju tud ne niha velik. Naj sam več pove.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127602 (5209) sid911
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727550 (16096) LittleDevil
»

Nakup napajalnika za dolgi rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503908 (3273) ekseR
»

Kater napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331364 (943) Pyr0Beast
»

Powerstream 600W

Oddelek: Kaj kupiti
271434 (1025) Caligula

Več podobnih tem