» »

Kaksen avto vozite?

Kaksen avto vozite?

««
33 / 37
»»

D3m ::

... sedijo lahko štirje odrasli.

Vsi našteti (rabljeni) avtomobili so dražji, kot Aygo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Valvoline ::

Aygo ma šasijo z citroena c1 če se ne motim,tudi mašina 1.4hdi je podobna če ne enaka.Skupno sodelovanje med toyoto in psa.

RejZoR ::

D3m je izjavil:

... sedijo lahko štirje odrasli.

Vsi našteti (rabljeni) avtomobili so dražji, kot Aygo.


Priznam da sem ga tle fajn užgal mimo. Ne vem zakaj mi je skoz na misel hodila Toyota iQ...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T-h-o-r ::

omg valvoline

dizel no way in hell

never, ever


dizli mi grejo na živce :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

djordjevic ::

Never say never. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

T-h-o-r ::

ne ne


sploh pa ne zdaj, ko turbo bencinarji prehitevajo vse po desni :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

djordjevic ::

Nisem imel v mislih vag-smrduhov. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Ko bo v prihodnosti kšn rabljen a4 becinar za 3k ki bo pil 5-5.5l(namest sedajnih 9-10l) bencina oz enako kot dizel mogoče še jaz vzamem bencinarja. Prej bo vse šlo na CNG,elektriko in vodik kot da se bo to zgodilo.
:)

T-h-o-r ::

ampak, zabava je neprecenljiva :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Nisem imel v mislih vag-smrduhov. ;)

Samo zate:

RejZoR ::

Tolk o eko motorju... Poraba je mogoče lahko nizka ampak v zrak dizli zmečejo bistveno več sajastega sranja. Filter trdih delcev gor ali dol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Valvoline ::

RejZoR je izjavil:

Tolk o eko motorju... Poraba je mogoče lahko nizka ampak v zrak dizli zmečejo bistveno več sajastega sranja. Filter trdih delcev gor ali dol.

1.8T golf

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Pokaže pa posnetek avta, ki ima očitno ali zapacan EGR ali kaj podobnega. ;(( Facepalmaj se raje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Pokaže pa posnetek avta, ki ima očitno ali zapacan EGR ali kaj podobnega. ;(( Facepalmaj se raje.

Niti ne,to je standardni dci,hdi in tdi po prevoženimi 100kkm.

sirotka ::

Valvoline je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Pokaže pa posnetek avta, ki ima očitno ali zapacan EGR ali kaj podobnega. ;(( Facepalmaj se raje.

Niti ne,to je standardni dci,hdi in tdi po prevoženimi 100kkm.


Japajade. Moj dci jih je 190k obrnil, pa ne kadi skor nič, edin takoj ko gas daš. Samo to vsak dizel.

djordjevic ::

Valvoline je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Pokaže pa posnetek avta, ki ima očitno ali zapacan EGR ali kaj podobnega. ;(( Facepalmaj se raje.

Niti ne,to je standardni dci,hdi in tdi po prevoženimi 100kkm.

Japajade.
No grave is deep enough to keep us in chains.

OmegaM ::

Mah, še kar Alfa Romeo 156 2,4 JTD, 315k prevozenih.

Se kakhi 100 k prevpzim pa bom menjal :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

zlobcek ::

Thor haha še en, ki je premlad za dizla. Jest sem tud.

Vozim pa golfa 5 GTI stage 2. Ampak glede na cene benza me bo kmal minil.

Mi je pa hudo všeč dizel zvok 6 valjev od BMW.
Fotru je prej 2,0TDI 140 konj skuril 9,5L na 100 v passatu B6 4motion, še prej 9 v B5,5 - 1,9TDI 130 konj isto 4 motion. Zdej ma na računalniku 7,5 v petki E61, 2,5 xdrive in okol 200 konj.

Uglavnem moja naslednja mašina in xdrive. Enkrat, če bojo finance. Nevem sicer še, kaj bo okol našraufan... 330xd coupe? mljask. ;P

mr Vragec ::

Vozim: Škoda Octavia Combi (Family) 2.0TDO 105kW

djordjevic ::

zlobcek je izjavil:

Uglavnem moja naslednja mašina in xdrive. Enkrat, če bojo finance. Nevem sicer še, kaj bo okol našraufan... 330xd coupe? mljask. ;P

Touring. Definitivno. :) In ja, zvok 245-konjskega šestaka otopli srce še tako zakrknjenim nasprotnikom dizelskih motorjev. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Nope.

Isotropic ::

kaj ti bo tak avto, zlobcek? mogoce, ce mas firmo, da si ga pises v stroske, drgac je pa en navaden fail.

Half-Saint ::

Naslov teme je "Kakšen avto vozite?", pogovarjate se pa o vsem ostalem sranju. Kakšen je pol namen teme in kje so admini? Meni brišejo post, ker postam v prazgodovinski temi, ki mi jo je mimogrede slotech forum sam ponudil pod "Vredno ogleda"..

Vozim: Renault Megane 1.6 1998
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

D3m ::

Valvoline je izjavil:

Aygo ma šasijo z citroena c1 če se ne motim,tudi mašina 1.4hdi je podobna če ne enaka.Skupno sodelovanje med toyoto in psa.


Peugeot 107, Citroen C1, Toyota Aygo. So vsi isti po specifikacijah, edino oblika je druga. Delajo jih v isti tovarni na Češkem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WarpedGone ::

Pleh je isti, sam plastika, farbe in nekaj malega opreme se razlikuje.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Isotropic je izjavil:

drgac je pa en navaden fail.

Mhm, boš povedal, ko boš imel za sabo en par km v takem avtu. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

zlobcek je izjavil:

Thor haha še en, ki je premlad za dizla. Jest sem tud.

Vozim pa golfa 5 GTI stage 2. Ampak glede na cene benza me bo kmal minil.

Mi je pa hudo všeč dizel zvok 6 valjev od BMW.
Fotru je prej 2,0TDI 140 konj skuril 9,5L na 100 v passatu B6 4motion, še prej 9 v B5,5 - 1,9TDI 130 konj isto 4 motion. Zdej ma na računalniku 7,5 v petki E61, 2,5 xdrive in okol 200 konj.

Uglavnem moja naslednja mašina in xdrive. Enkrat, če bojo finance. Nevem sicer še, kaj bo okol našraufan... 330xd coupe? mljask. ;P

Ni mi jasno kak folk pride do porabe 10l na tdi mašino razen če je skoz 100% mestne vožnje.
Zate bi bil golf GT TDi z 170 konjev dober kompromis,še vedno gti ampak pije pol manj ko bencinski brat.Pa še čipaš ga lahko na 220-230km.
:D

Zgodovina sprememb…

detroit ::

od 33 strani, še nism našu dizla šparovčka, ki bi pil manj oz enak ko moj jajček 1.9tdi. A sploh obstaja kaj novejšga, nekaj kar bi pilo pod 5.0 in da ni skiro?:)
Skero

;-) ::

Valvoline je izjavil:

zlobcek je izjavil:

Thor haha še en, ki je premlad za dizla. Jest sem tud.

Vozim pa golfa 5 GTI stage 2. Ampak glede na cene benza me bo kmal minil.

Mi je pa hudo všeč dizel zvok 6 valjev od BMW.
Fotru je prej 2,0TDI 140 konj skuril 9,5L na 100 v passatu B6 4motion, še prej 9 v B5,5 - 1,9TDI 130 konj isto 4 motion. Zdej ma na računalniku 7,5 v petki E61, 2,5 xdrive in okol 200 konj.

Uglavnem moja naslednja mašina in xdrive. Enkrat, če bojo finance. Nevem sicer še, kaj bo okol našraufan... 330xd coupe? mljask. ;P

Ni mi jasno kak folk pride do porabe 10l na tdi mašino razen če je skoz 100% mestne vožnje.
Zate bi bil golf GT TDi z 170 konjev dober kompromis,še vedno gti ampak pije pol manj ko bencinski brat.Pa še čipaš ga lahko na 220-230km.
:D

Ker tak avto vrjetno kupiš zato da boš šparal na bencinu ? In če kupiš tak avto vrjetno ne razmišljaš sploh o primerjavi z dizlom.

RejZoR ::

Jezst sploh ne gledam na ceno. Tankam ko gre tank proti koncu. Če se bencin slučajno poceni ko moram it tankat, potem kul, ne bom pa zarad tega zganjal panike in norel tankat zato ker je šel dol za 0,2 centa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

detroit je izjavil:

od 33 strani, še nism našu dizla šparovčka, ki bi pil manj oz enak ko moj jajček 1.9tdi. A sploh obstaja kaj novejšga, nekaj kar bi pilo pod 5.0 in da ni skiro?:)

Ne. Dizli zadnjih nekaj let imajo DPF, kar dvigne porabo iz "olala" na "oh ja".
Zbogom in hvala za vse ribe

T-h-o-r ::

djordjevic je izjavil:

zlobcek je izjavil:

Uglavnem moja naslednja mašina in xdrive. Enkrat, če bojo finance. Nevem sicer še, kaj bo okol našraufan... 330xd coupe? mljask. ;P

Touring. Definitivno. :) In ja, zvok 245-konjskega šestaka otopli srce še tako zakrknjenim nasprotnikom dizelskih motorjev. ;)

pri močnejših bmw motorjih je že praktično vseeno, ali je dizel ali ne, ker se niti v pospeških skoraj več ne razlikujejo (ok, razen od turbo bencinarjev :P )
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

detroit je izjavil:

od 33 strani, še nism našu dizla šparovčka, ki bi pil manj oz enak ko moj jajček 1.9tdi. A sploh obstaja kaj novejšga, nekaj kar bi pilo pod 5.0 in da ni skiro?:)

odvisno od marsičesa... pri 1500Kg avtu imam z 1.9 JTDm 170HP porabo okoli 7... Pri 120 po tempomatu je pa res okoli 5.5, ampak kdo pa vozi tako? Po AC se gre 160+, po ovinkih pa gasaa :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Valvoline ::

330ka je zakon mašina,novi in stari moodel,sam pa registracija stane kar precej. Pa sploh niso požrešni,kak liter več na 100km kot moj 1.9tdi.

WarpedGone ::

T-h-o-r je izjavil:

pri močnejših bmw motorjih je že praktično vseeno, ali je dizel ali ne, ker se niti v pospeških skoraj več ne razlikujejo (ok, razen od turbo bencinarjev :P )

Ne bo nikoli res za isti rang mašin.
Dizl bo uporabno delal med 2 in 4, bencinar pa med 2 in 6 tisoč vrtljaji.
Bencinar gre v 2. do 100, pri dizlu moraš dat vmes v tretjo.
Druga prestava benciranja je bolj uporabna kot pri dizlu, itd.
Zbogom in hvala za vse ribe

detroit ::

ma jst imam avto samo za prevoz, če bi si želel kupit tistega ki mi je ušeč bi koštal okoli 20-90k (gtr ali 350z, sl65 black ipd:) in potem da se vozim kar na naftni ploščadi da ne bo zmanjkal benza.... anywhat DPf je kak anti dust particle filter al kva:P Nub za avte
Skero

djordjevic ::

WarpedGone je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

pri močnejših bmw motorjih je že praktično vseeno, ali je dizel ali ne, ker se niti v pospeških skoraj več ne razlikujejo (ok, razen od turbo bencinarjev :P )

Ne bo nikoli res za isti rang mašin.
Dizl bo uporabno delal med 2 in 4, bencinar pa med 2 in 6 tisoč vrtljaji.
Bencinar gre v 2. do 100, pri dizlu moraš dat vmes v tretjo.
Druga prestava benciranja je bolj uporabna kot pri dizlu, itd.

Eh, 330xd itak mora biti avtomatik, tam pa se ne sekiraš za prestave. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

WarpedGone ::

Hmm, ma BMW kakšne "tiptronic" avtomatike, kjer lahk zahtevaš motorno zaviranje?

>> anywhat DPf je kak anti dust particle filter al kva:P Nub za avte
Ja, Diesel Particulate Filter. Smrtna obsodba za dizlski motor.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

WarpedGone je izjavil:

Hmm, ma BMW kakšne "tiptronic" avtomatike, kjer lahk zahtevaš motorno zaviranje?

>> anywhat DPf je kak anti dust particle filter al kva:P Nub za avte
Ja, Diesel Particulate Filter. Smrtna obsodba za dizlski motor.

Vsi avtomatiki (velja za BMW) imajo ročni način prestavljanja, če si lahko s tem kaj pomagaš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

WarpedGone je izjavil:

Hmm, ma BMW kakšne "tiptronic" avtomatike, kjer lahk zahtevaš motorno zaviranje?

>> anywhat DPf je kak anti dust particle filter al kva:P Nub za avte
Ja, Diesel Particulate Filter. Smrtna obsodba za dizlski motor.


Si DPF iz svojega že dal ven ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

detroit ::

Si predstavljam da škatulja od nissan note 1.5dci ima ta dpf bi mi pil okol 5.5...No ja še bi šlo:D
Skero

WarpedGone ::

Z 1.5dCi bodi previden - mal prepogosto crkujejo ojnični ležaji. Nekateri jih menjajo preventivno. Nekateri s tem nardijo še dodatno škodo.
Zbogom in hvala za vse ribe

T-h-o-r ::

warped, kako ti služi laguna? kakšna večja okvara itd?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

WarpedGone ::

Ne diraj lava dok spava.
V zadnjem času me preseneča sam aktivna regeneracija DPF, ki se mi sproži po kakšnem dalšem tiščanju po AC, če je sam regionalka tut aktivne regeneracije ni. Go figurae ... Mal sumim MOLovo nafto. Drugače b.p.
Zbogom in hvala za vse ribe

Boeing ::

Valvoline je izjavil:

...prav hecno je da 30 let star golf2(če ima 5 prestav xD) porabi enako ali manj k golf6...



Kar potrjuje dejstvo, ki ga osebno že dolgo zagovarjam, ti pa mu vztrajno nasprotuješ - da se pri golfu od serije 1 pa do serije 6 ni spremenilo popolnoma nič, razen oblike pleha, lučk, armaturke in osvetlitve instrumentov.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

D3m ::

Boeing je izjavil:

Valvoline je izjavil:

...prav hecno je da 30 let star golf2(če ima 5 prestav xD) porabi enako ali manj k golf6...



Kar potrjuje dejstvo, ki ga osebno že dolgo zagovarjam, ti pa mu vztrajno nasprotuješ - da se pri golfu od serije 1 pa do serije 6 ni spremenilo popolnoma nič, razen oblike pleha, lučk, armaturke in osvetlitve instrumentov.


|HP EliteBook|R5 6650U|

dzinks63 ::

Kako lahko sploh primerjate golf2 vs golf6. Golf2 je traktor v vseh pogledih, oprema nula, mašina dinozaver. Golf6 je falkon proti 2. Oprema ni da ni, varnost na višku, navor in moč motorja faktor 3x. Če pa bi že kdo rad golfa2 direktno primerjal, mora iti pa 2 razreda nižje, saj ga že polo šišne v vseh pogledih.

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

Pričakovano bi bilo da bi se poraba znižala napol v 15-20 letih razvoja,pa se ni.Teža in varnost so se seveda izboljšali,ampak prav hecno je da 30 let star golf2(če ima 5 prestav xD) porabi enako ali manj k golf6.
Ax je itak kartonska škatla,omenu sem ga zgolj zarad porabe. xD

Če je zate višja teža izboljšava, tudi prav.

Valvoline je izjavil:

;-) je izjavil:

Povečale so se pa zmogljivosti, če bi še vedno razvijali tiste 50KM motorje bi se mogoče tud poraba znižala, je pa nesmisel razvijat 50KM motorje, ko pa Golfa kupijo kmetje pa so vrjetno ponavadi v hribih doma ali pa kdaj vlečejo prikolico.

Prav hecno je ko taki kot si ti k so nesposobni si pravega avta kupit(normalno VW dizel power pod pokrovom) pljuvajo čez ostalih ki znajo kaj je avto in vedno kupiijo VW. Ne morm verjet kak ste fauš. Sej si boš enkrat že kupu dobrega TDIja,ne bodi tok jezen.
:D

Čak čak. Kako je nesposoben si pravi avto kupit, če pa nima niti enega VAGa? Mojstrsko se je izognil največjemu failu, ki ga lahko kupiš v Sloveniji. Pa ja, fovš bom voznikom precenjenih in slabo opremljenih avtomobilov z neudobnimi sedeži. Fovš iz bistveno bolje opremljenega (za enak denar) in bistveno bolj udobnega italjana ;)

djordjevic je izjavil:

zlobcek je izjavil:

Uglavnem moja naslednja mašina in xdrive. Enkrat, če bojo finance. Nevem sicer še, kaj bo okol našraufan... 330xd coupe? mljask. ;P

Touring. Definitivno. :) In ja, zvok 245-konjskega šestaka otopli srce še tako zakrknjenim nasprotnikom dizelskih motorjev. ;)

Otopli ne. Edini sprejemljiv dizel, glede na zvok? Definitivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Valvoline je izjavil:

330ka je zakon mašina,novi in stari moodel,sam pa registracija stane kar precej. Pa sploh niso požrešni,kak liter več na 100km kot moj 1.9tdi.

A to za BMWja govoriš? Ker 530xd ima kar lepo okrog 8 porabo. Zdej če ti pa tvoj oh in sploh ljudski vagon dizel pokuri 7, zakaj se sploh matraš? :D

dzinks63 je izjavil:

Kako lahko sploh primerjate golf2 vs golf6. Golf2 je traktor v vseh pogledih, oprema nula, mašina dinozaver. Golf6 je falkon proti 2. Oprema ni da ni, varnost na višku, navor in moč motorja faktor 3x. Če pa bi že kdo rad golfa2 direktno primerjal, mora iti pa 2 razreda nižje, saj ga že polo šišne v vseh pogledih.

Em...
Golf6 je traktor v vseh pogledih, oprema nula, mašina dinozaver. Oz. čak, a zdej so že common rail? :> Pa oprema nula je za povprečnega slovenskega golfa :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

alexmarsic ::

Uff teh je kar nekaj kar jih vozim kar redno...

V moji dejanski lasti je Citroen Saxo 1.0 97 letnik
Trenutno vozim Opel Astro Classic 1.4 16v 2006 letnik
Občasno pa vozim še dva (ponavadi za vikende):
Mercedes C270 letnik 2004 in Mitsubishi Pajero 2.7 letnik 94 al 95 ne vem točno
««
33 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10912380 (9274) mr_chai
»

Kok ste stari? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48349794 (22801) BivšiUser2

Free energy (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35261539 (50332) Gandalfar
»

Alfa Romeo...

Oddelek: Na cesti
132198 (1549) balocom

Več podobnih tem