» »

Izbira avtomobila

Izbira avtomobila

1
2
3

The Player ::

tale res lep. ampak je zavajanje. slikat bi moral z kompleti feltn ki jih da zraven, ne s temi ki so na slikah, ki jih ne da. torej bi moral ceno spustit še za kakih 200-300eur


Zakaj je zavajanje? Saj je lepo napisal, da tista platišča niso všteta v ceno. Nikjer ne piše, da je prodajalec dolžan priložiti poleg celotno sezono pnevmatik. Če bo prodal bo prodal, drugače pa bo prisiljen spustit ceno.

Kar mi pade na misel je, da mogoče avto prodaja že od poletja/jeseni, pa se mu sedaj ne da delat novih fotk, kjer bi zamenjal pnevmatike in avto lepo stoji od takrat (glede na to, da je v pol leta naredil samo 1000km od velikega servisa).

Potem pa še tiste izjave zakaj dajati 2K€ za 20 let star avto.

Problem je, ker so v Sloveniji cene prenapihnjene. In potem imaš na voljo ali skeširati se za avto ali pa uporabljati javni prevoz.
Ker večina ljudi ne bo hotela iti na javni prevoz, ampak bo še zmeraj želela imeti avto, bo raje vzela 20 let star avto za 2K€, ker za kaj več nimajo.

Na enem YT videu iz ZDA so rekli, da 5 let star avto izgubi 63% vrednosti. Za hec sem šel na avto.net in ugotovil, da cene pri nas padejo bolj za 30% kot za 60%, govorim seveda za svoj specifičen primer. Ampak dejstvo je, da so pri nas cene prenapihnjene in če ni konkurenčne ponudbe potem vzameš tisto kar ti je na voljo.

m0LN4r ::

Moj delovodja se je zadnje 3 leta trudil s svojo alfo (159, crna z usnjem vsegaboga), en kup problemov, avto je dokaj pogosto stal na sihtu v garazi, bil kr nekajkrat pr mehanikih, poraba se pri normalni voznji nenormalna;
letos januarja se je tega avta znebil in nabavil nekaj manjsega, hitrejsega, varcnejsega, sodobnejsega novega. Naslednika mojega.

Tip je presrecen, da se je znebil te Alfe, tok denarja je zmetal v njo zadnja tri leta, da ga je ze vest pekla in po novem letu reku zdaj mam pa pun kurac tega avta in sel do enga dilerja, pa sel staro za novo.

 Stara ljubezen

Stara ljubezen


 Nova

Nova


 ljubezen

ljubezen



Ne mislim rect, da so Alfe slabe sploh. Alfe 159 so ble zabaven avto v garazi in vcasih na cesti tudi, do naslednjega boks stopa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

freesty je izjavil:

To bo moj avto za v trgovino, na morje, v sluzbo.. Torej all around. Ampak 99% se bova max 2 vozila z njim. V bistvu je skoraj vseeno kateri avto kar se tice uporabe. Pac za ~3 jurje mi je skoraj vseeno. Glavno da zdrzi kaksni 2 leti pol pa ga magari podarim dalje. Seveda, dlje kot zdrzi boljse je. Bi pa imel avto, ki ne izgleda ravno iz prejsnega tisocletja. Zato se mi alfa 159 dopade :)
Zame daily avto pomeni, da bo vedno vzgal in se odpeljal iz tocke A v tocko B in pri 15+ let starem avtu je to pac loterija, lahko da pol leta nebos videl mehanka, lahko da eno leto, lahko celo tri leta, lahko pa da bos delal termine pri mehaniku vsako cetrtletje. Pac ne mores vedet. Ali sprejmes ta riziko ali ne.
Bos imel splaniran dopust na morje, pa te bo ravno takrat zacelo nekaj zajebavat, a bos odpovedal apartma, avto pustil doma itn.

Se strinjam z hojnikom, ko ti je predlagal cliota na liz. Verjetnost, da prides na morje in te ne bo jebalo nekaj, je neprimerno vecja.

Avti tipa Alfa 159 se zelo verjetno ne prodajajo zaradi tega, ker so se lastniki navelicali zanesljivosti in izgleda tega avta.

PS: Tako kot zgoraj mAXTER, najverjetneje bo svojo alfo prodal sele, ko bo za na odpad. Pol pa bo nasankal tisti, ki jo bo kupil za njim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Meizu ::

Ja sam problem alf in tega uroka z njimi je, da je alfa 100x bolj "avtomobilisticni" avto kot vsi ti gti volksvagni in seat cupre skupaj.

Pac kdor je vsaj enkrat v zivljenju vozil tastaro 156ko 3.2V6 ve, o cem govorim. :)

Alfa 159 bo ravno tako kot 156 dolga dolga leta ostala dizajnersko relevantna (to gre italjanom res dobro od rok), medtem ko je se vsak VW ali Seat ali Megane RS po parih naslednjih generacijah... yet another car.

The Player ::

Meizu je izjavil:



Alfa 159 bo ravno tako kot 156 dolga dolga leta ostala dizajnersko relevantna (to gre italjanom res dobro od rok)




oprosti, nisem se mogel zadržati :))

PS. ni alfa, je pa še zmeraj italjan

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Menda je 159ka diesel kar zanesljiva, posebej tisti nekoliko mocnejsi JTD motor. Meni je iz tiste ere vsec se BMW trojka imas vhodnega sest cilindrasa 323i in nasledji, imajo noro super motor in takrat se niso imeli toliko konjev, da bi bili predrag za zavarovati.

Meizu je izjavil:


Pac kdor je vsaj enkrat v zivljenju vozil tastaro 156ko 3.2V6 ve, o cem govorim. :)


Te dvomim, da so tako poceni. :) Imajo kar legendarni status.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov

NewGreandeal ::

The Player je izjavil:


Na enem YT videu iz ZDA so rekli, da 5 let star avto izgubi 63% vrednosti. Za hec sem šel na avto.net in ugotovil, da cene pri nas padejo bolj za 30% kot za 60%, govorim seveda za svoj specifičen primer. Ampak dejstvo je, da so pri nas cene prenapihnjene in če ni konkurenčne ponudbe potem vzameš tisto kar ti je na voljo.


V USA komot dobiš 5 kreditnih kartic, 8 kreditov od bank in tako furaš nove avte vsakih par let.
Pri nas še zmeraj večina avte kupuje s kešem iz žepa, naprednega potrošniškega sistema se oprijemajo šele mlajše generacije.

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov



Kaj pa tu ne stima designersko? Da ne govorimo o notranjosti. Avto je iz leta 1998.

matobeli ::

Iz 96 celo.

Nič ne štima, grd avto :))

Armaturka tudi povprečna.

IL_DIAVOLO ::

borisk je izjavil:

Horas je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne išči tezav in vzami Hyundaia.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

http://avtonasveti.com/hyundai-coupe-20...


tale res lep. ampak je zavajanje. slikat bi moral z kompleti feltn ki jih da zraven, ne s temi ki so na slikah, ki jih ne da. torej bi moral ceno spustit še za kakih 200-300eur



z 105KM je tole takšna nepremičnina, da večje ni, pol boljš da kupi kliota, se bo vsaj pelal, če že ne gleda oh in sploh
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Saj mas 140 konjske razlicice, tisto pa pali.

NewGreandeal je izjavil:

The Player je izjavil:


Na enem YT videu iz ZDA so rekli, da 5 let star avto izgubi 63% vrednosti. Za hec sem šel na avto.net in ugotovil, da cene pri nas padejo bolj za 30% kot za 60%, govorim seveda za svoj specifičen primer. Ampak dejstvo je, da so pri nas cene prenapihnjene in če ni konkurenčne ponudbe potem vzameš tisto kar ti je na voljo.


V USA komot dobiš 5 kreditnih kartic, 8 kreditov od bank in tako furaš nove avte vsakih par let.
Pri nas še zmeraj večina avte kupuje s kešem iz žepa, naprednega potrošniškega sistema se oprijemajo šele mlajše generacije.


Naprednega strizenja ovc ja.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

matobeli je izjavil:

Iz 96 celo.

Nič ne štima, grd avto :))

Armaturka tudi povprečna.


Za tiste case je bil ta avto aston martin kar se dizajna tice, definitivno sploh v tistem cenovnem rangu. Meni osebno je se danes privlacna, precej timeless obline. Podobno kot nekatere Lancie.

The Player je izjavil:

Meizu je izjavil:



Alfa 159 bo ravno tako kot 156 dolga dolga leta ostala dizajnersko relevantna (to gre italjanom res dobro od rok)




oprosti, nisem se mogel zadržati :))

PS. ni alfa, je pa še zmeraj italjan


Bah pusti Fiat, tisto so pac konzumerski avti za navadne potrosnike, kjer je dizajn na kvecjemu kaksnem sedmem mestu. Pa tudi fiat je dal kak model ali dva ven, ki zgleda prav fino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

Ja sam problem alf in tega uroka z njimi je, da je alfa 100x bolj "avtomobilisticni" avto kot vsi ti gti volksvagni in seat cupre skupaj.

Pac kdor je vsaj enkrat v zivljenju vozil tastaro 156ko 3.2V6 ve, o cem govorim. :)

Alfa 159 bo ravno tako kot 156 dolga dolga leta ostala dizajnersko relevantna (to gre italjanom res dobro od rok), medtem ko je se vsak VW ali Seat ali Megane RS po parih naslednjih generacijah... yet another car.
Mas dve moznosti, jet another GTI ali RS ali pa ce si poseben ni nujno, da si lep.

Cakaj malo, ti pa ves o cem govoris, ker si ze sprobal lahkega GTIja namesto te tezke krave? Sory, ampak potegnil si ven najjaci motor za primerjavo, ki pa po danasnjih standardih ni nic posebnega. Jebeni Hyundai i30N dela kroge okoli te alfe.

Oblika pa je itak subjektivno mnenje, glede tega se sploh ne rabimo pogovarjat. Alfa je posebna, ker jih res ni toliko na cesti, kot ostalih omenjenih, le zakaj... Ce bi bilo pa vec alf na cesti, kot nevem Audi RSov pa GTIjev, bi pa govorili obratno, to je pac tako.
Je pa dejstvo, da je zadeva en velik dinozaver in nostalgiki enostavno ne morejo mimo tega.
Meni ta oblika ne potegne, kakor marsikomu ne. Tudi zeni ne, pa se ukvarja poklicno z dizajnom, pa na celem sihtu niti en ne pada na to obliko.
Pa tocno te 156 in 159 v nasprotnem primeru bi jih mrgolelo po cestah, se zenske se rajsi odlocijo za druge sportne oblike. Sem ze padel v debato zakaj, pa so mi razlozili, da tista maska pod logotom oblike obratnega trikotnika enostavno ne sovpada z celotno sliko avtomobila in rahlo spominja na tole:


Imajo pa lastniki alf po pogovorih sodec zelo mocan fanbase. Majhen, ampak zelo mocan.

matobeli je izjavil:

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov

Kateri stari ljudski avto je po danasnjem okusu sploh lep. Eh. Takrat so samo malo pleh spigali pa na papir narisali kak bo. Danes je to malo drugace.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

TheBlueOne ::

matobeli je izjavil:

Iz 96 celo.

Nič ne štima, grd avto :))

Armaturka tudi povprečna.


Takrat me je fasciniral. Ce ti je kul Top gear, so imeli realen prispevek o 166. Alfe so pogosto nekoliko specificne in se jih moras navadit, tako pac je pri stilsko zanimivih zadevah. Morda je se bolj "acquired taste" Alfa Romeo rz, desinersko ponovno nekako super. :)

m0LN4r ::

Za tiste case je bil ta avto aston martin kar se dizajna tice, definitivno sploh v tistem cenovnem rangu. Meni osebno je se danes privlacna, precej timeless obline. Podobno kot nekatere Lancie.
Poceni replika znanih znamk je lepota ali pa da se na dalec vidi, da je poceni ponaredek?

Pac, moras bit zaljubljen v tisti grill spredaj, da ti je ta specificna oblika vsec. To je pac stvari okusa.
Se pa se enkrat ponovim, ce bi bila ta oblika tako oh in sploh, bi jih mrgolelo na cesti. Zdaj pa jih je samo se tu pa tam kak.
Ves to je tisto, ko hodis po trgovini z pohistvom ali dekorjem, pa si reces uh kak je to kul, samo v bajto domov pa to ne bo slo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

166ka je svoj cas imela eden najbolj naprednih dizajnov, ne pozabite da so se takrat prodajal golf 3 ter uni stari skatlasti passati do l.96.

m0LN4r ::

PS: Recimo KIA Stinger ima podobne linije in poteze, pa je vseeno oblikovno dalec dalec spredaj.
166ka je svoj cas imela eden najbolj naprednih dizajnov
A so to z colami merili ali z prodajnimi stevilkami ali pa ker so dobro placali za reklame?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

Pac, slab glas iz preteklosti, zato slabe prodajne stevilke.

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:



Se pa se enkrat ponovim, ce bi bila ta oblika tako oh in sploh, bi jih mrgolelo na cesti. Zdaj pa jih je samo se tu pa tam kak.


To pac ni res, posebej, ce je nekega tipa avta prodanega bolj malo. Praviloma so ravno redki avti najbolj lepi.

m0LN4r ::

Ti si tudi eden tistih, ki pravi, da ce si izjema, drugacen ali poseben, da si avtomaticno lep?

Kak je ze tisto, ni vse umetnost, kar je cudno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

-valvoline- ::

vw/vag pa tudi mercedes so kraljevali zarad preverjenih dizelskih motorjev, ne zarad lepote.

m0LN4r ::

TheBlueOne je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Se pa se enkrat ponovim, ce bi bila ta oblika tako oh in sploh, bi jih mrgolelo na cesti. Zdaj pa jih je samo se tu pa tam kak.


To pac ni res, posebej, ce je nekega tipa avta prodanega bolj malo. Praviloma so ravno redki avti najbolj lepi.
Juke, Cactus, Captur. Cudni, ampak dizajnerski in lepi.

Res ne morem, da o 156 ne napisem, da izgleda, kot na glavo postavljen coln z stirimi kolesi, sem pa uvideven in vem, da je to nekaterim vsec. Tako kot so omenjeni razni Capturji, pa Cactusi, Juki, celo Prius je nekaterim vsec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

black ice ::

Haters gonna hate. Dajte OPu raje kak pameten nasvet na kaj paziti pri nakupu namesto, da si merite onete.

OP: oglej si vse naštete avte v živo in jih pelji krog ali dva. Vzemi si čas in se pozanimaj o vseh modelih na specializiranih forumih, kjer boš izvedel več o najbolj pogostih težavah, ki pestijo naštete avtomobile. Pozanimaj se kje boš servisiral avto, marsikateri mehaniki se specializirajo zgolj na posamezne znamke. V nakup vkalkuliraj še ceno velikega servisa (če avto nima verige) in majhno rezervo za nepričakovane malenkosti. Našteti avti niso novi in po tolikih kilometrih bo nekaj odpovedalo, četudi bo to potrošni material.

IL_DIAVOLO ::

matobeli je izjavil:

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov



Za letnik 98 je to zelo lep avto. Kaj lep, brez konkurence najlepsi tistega casa.

freesty ::

black ice je izjavil:

Haters gonna hate. Dajte OPu raje kak pameten nasvet na kaj paziti pri nakupu namesto, da si merite onete.

OP: oglej si vse naštete avte v živo in jih pelji krog ali dva. Vzemi si čas in se pozanimaj o vseh modelih na specializiranih forumih, kjer boš izvedel več o najbolj pogostih težavah, ki pestijo naštete avtomobile. Pozanimaj se kje boš servisiral avto, marsikateri mehaniki se specializirajo zgolj na posamezne znamke. V nakup vkalkuliraj še ceno velikega servisa (če avto nima verige) in majhno rezervo za nepričakovane malenkosti. Našteti avti niso novi in po tolikih kilometrih bo nekaj odpovedalo, četudi bo to potrošni material.


Ja ravno zato bi rajsi vzel avto za 3k, da mam se malo na zalogi za avto.

Kar sem pricakoval od te teme je, da bi mi pomagali izbrati kateri motor je boljsi pri katerem avtu in pa katerega sploh ne. Ali pa kaksno konkretno alternativo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Meizu ::

m0LN4r je izjavil:

Za tiste case je bil ta avto aston martin kar se dizajna tice, definitivno sploh v tistem cenovnem rangu. Meni osebno je se danes privlacna, precej timeless obline. Podobno kot nekatere Lancie.
Poceni replika znanih znamk je lepota ali pa da se na dalec vidi, da je poceni ponaredek?

Pac, moras bit zaljubljen v tisti grill spredaj, da ti je ta specificna oblika vsec. To je pac stvari okusa.
Se pa se enkrat ponovim, ce bi bila ta oblika tako oh in sploh, bi jih mrgolelo na cesti. Zdaj pa jih je samo se tu pa tam kak.
Ves to je tisto, ko hodis po trgovini z pohistvom ali dekorjem, pa si reces uh kak je to kul, samo v bajto domov pa to ne bo slo.


Ne vem od kje ti to o poceni oblikah in podobnih stvareh, ko je pa kar nekako dejstvo v svetu avtomobilizma, da imajo alfe v veliki vecini brezcasen dizajn, kar velja tako za 166, kot 156. Ce tebi ni vsec je vse ok, ni pa zdej to konec sveta.

In ja, pac iz dizajnerskega stalisca ter stalisca "petrolheada" vzamem alfo cez bilokaterega VWja any time, any day. Pac ni isto, to je kot da primerjas neko huskvarno z ducatijem.

Kaj je hitrejse in kaj ni je v koncni fazi irelevantno, imas super avte za miljon €, ki jih se vedno na nurburgringu povozi Porsche GT2 za pol manj ali vec.

koyotee ::

freesty je izjavil:

black ice je izjavil:

Haters gonna hate. Dajte OPu raje kak pameten nasvet na kaj paziti pri nakupu namesto, da si merite onete.

OP: oglej si vse naštete avte v živo in jih pelji krog ali dva. Vzemi si čas in se pozanimaj o vseh modelih na specializiranih forumih, kjer boš izvedel več o najbolj pogostih težavah, ki pestijo naštete avtomobile. Pozanimaj se kje boš servisiral avto, marsikateri mehaniki se specializirajo zgolj na posamezne znamke. V nakup vkalkuliraj še ceno velikega servisa (če avto nima verige) in majhno rezervo za nepričakovane malenkosti. Našteti avti niso novi in po tolikih kilometrih bo nekaj odpovedalo, četudi bo to potrošni material.


Ja ravno zato bi rajsi vzel avto za 3k, da mam se malo na zalogi za avto.

Kar sem pricakoval od te teme je, da bi mi pomagali izbrati kateri motor je boljsi pri katerem avtu in pa katerega sploh ne. Ali pa kaksno konkretno alternativo.

Sem ti ze povedal, da ce bi rad imel 159 vzemi 2.4jtdm 210km in nobene druge.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Tud za Celico, kot kandidata, je bilo napisano da ima VVTL-i motor lahko probleme (Suzuki motor, malo preveč navit za njegovo dobro).

Alternativa je bila tudi že podana: MX-5, katerakoli, vse so dobre.

Raptor F16 ::

freesty je izjavil:

Pocasi se spogledujem z avtomobilom. Nagledane(zaenkrat) imam naslednje:

Alfa Romeo 159
Alfa Romeo Brera
Hyundai Coupe
Toyota celica

Torej nekje med 2 in 6k eur.

Trenutno sem v taksnem stanju, da bi imel lep avto. Da dam to iz sebe dokler se ni otrok. Ima kdo izkusnje?

In pa vem ja.... ahh alfa.. To so sami problemi... Poslusam ze od nekdaj, vendar nikoli od lastnikov alf. Tako, da malo sumim, da je malo napihnjeno vse skupaj. Mogoce se tudi motim zato pa vprasam.


IMHO je kretenizem, da delate celo znanost okoli otrok.

Avto na koncu še vedno lahko prodaš. Kretenizem je kupovati z načrtovanjem 5 let vnaprej. Kdo ti garantira, da ne boš "po nesreči" kakšne bjondine zaplodil ? :P

Če si pa večni devičnik se pa sploh ne obremenjuj, ker ti niti avto ne bo pomagal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov



Za letnik 98 je to zelo lep avto. Kaj lep, brez konkurence najlepsi tistega casa.


Mercedes jo poseka.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

2dark ::

Raptor F16 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov



Za letnik 98 je to zelo lep avto. Kaj lep, brez konkurence najlepsi tistega casa.


Mercedes jo poseka.


Kater mercedez iz konca 90ih?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

nicksonn ::

Raptor F16 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tud Alfa ni zmerej delala lepih avtov



Za letnik 98 je to zelo lep avto. Kaj lep, brez konkurence najlepsi tistega casa.


Mercedes jo poseka.

:))
Tale grdoba?

Najgrša E klasa ever!
x n!

mAXTER ::

m0LN4r je izjavil:

PS: Recimo KIA Stinger ima podobne linije in poteze, pa je vseeno oblikovno dalec dalec spredaj.
166ka je svoj cas imela eden najbolj naprednih dizajnov
A so to z colami merili ali z prodajnimi stevilkami ali pa ker so dobro placali za reklame?


Pa kje si našel ravno Kio Stinker ;(( Tolk enga plastičnega kiča kot je pa na tem avtu nametanega pa ne najdeš kr tako..no razen na novih bmw-jih :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

m0LN4r ::

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za tiste case je bil ta avto aston martin kar se dizajna tice, definitivno sploh v tistem cenovnem rangu. Meni osebno je se danes privlacna, precej timeless obline. Podobno kot nekatere Lancie.
Poceni replika znanih znamk je lepota ali pa da se na dalec vidi, da je poceni ponaredek?

Pac, moras bit zaljubljen v tisti grill spredaj, da ti je ta specificna oblika vsec. To je pac stvari okusa.
Se pa se enkrat ponovim, ce bi bila ta oblika tako oh in sploh, bi jih mrgolelo na cesti. Zdaj pa jih je samo se tu pa tam kak.
Ves to je tisto, ko hodis po trgovini z pohistvom ali dekorjem, pa si reces uh kak je to kul, samo v bajto domov pa to ne bo slo.


Ne vem od kje ti to o poceni oblikah in podobnih stvareh, ko je pa kar nekako dejstvo v svetu avtomobilizma, da imajo alfe v veliki vecini brezcasen dizajn, kar velja tako za 166, kot 156. Ce tebi ni vsec je vse ok, ni pa zdej to konec sveta.

In ja, pac iz dizajnerskega stalisca ter stalisca "petrolheada" vzamem alfo cez bilokaterega VWja any time, any day. Pac ni isto, to je kot da primerjas neko huskvarno z ducatijem.

Kaj je hitrejse in kaj ni je v koncni fazi irelevantno, imas super avte za miljon €, ki jih se vedno na nurburgringu povozi Porsche GT2 za pol manj ali vec.
Ne to pravijo predvsem trdi petrolheadi, ki so bili ali so se lastniki alf. Od drugih prakticno tega ne slisis in avtomaticno, ce ti je ta oblika vsec se avtomaticno v takih krogih gibas. Jaz sem glede tega nevtralen, mi je vsec samo nova Julija, ostalo pa ne. Vseeno je dinozaver kakorkoli obrnemo zadevo, samo je alfa petrolhead dinozavrom tezko priznat.

mAXTER je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PS: Recimo KIA Stinger ima podobne linije in poteze, pa je vseeno oblikovno dalec dalec spredaj.
166ka je svoj cas imela eden najbolj naprednih dizajnov
A so to z colami merili ali z prodajnimi stevilkami ali pa ker so dobro placali za reklame?


Pa kje si našel ravno Kio Stinker ;(( Tolk enga plastičnega kiča kot je pa na tem avtu nametanega pa ne najdeš kr tako..no razen na novih bmw-jih :D

Ta kic so ocenili, kot lepi kic v medijih, tako kot so to storili 20 let nazaj pri alfi.

Je pa res, da 20 let nazaj ni bilo tolko kica, ker se niso znali modelirati v 3D in pleh upogibati na poceni nacine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BoredMarvin ::

Letnik 1998... E39 all the way najlepša. Res pa je da je FL z AE še večji cuker.

Meizu ::

Ne to pravijo predvsem trdi petrolheadi, ki so bili ali so se lastniki alf. Od drugih prakticno tega ne slisis in avtomaticno, ce ti je ta oblika vsec se avtomaticno v takih krogih gibas. Jaz sem glede tega nevtralen, mi je vsec samo nova Julija, ostalo pa ne. Vseeno je dinozaver kakorkoli obrnemo zadevo, samo je alfa petrolhead dinozavrom tezko priznat.



Se v Top Gear so mogli priznat, da so pac alfe tata mata kar se tice petrolhead-izma in dizajna.

BoredMarvin je izjavil:

Letnik 1998... E39 all the way najlepša. Res pa je da je FL z AE še večji cuker.



Ni svoh, ne more se pa realno primerjat z dizajnom alfe ali lancie iz tistih casov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Raptor F16 ::

2dark je izjavil:



Kater mercedez iz konca 90ih?

MercedeS !

W220


Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Definitivno boljse od grdega bmw-ja.

matobeli ::

V top gear so rekli tudi tole:
Alfa builds a car to be as good as a car can be....briefly.


Kakorkoli, konkurent BMW5 v 90h sta bili 164 in 166, če je 166 po faceliftu še nekak zgledala sta bila pre-facelift model in 164 pač grda. Še jebeni japonci so nardil bolje z svojo Xedos 6.

V segmentu športnejših zadev je zadeva mal drugačna. Aja ne, ni. GTV iz 90h je spet en čuden avto, sicer dobra rit, ampak rabiš met še vrečko sabo.

'90 in '00 do objave 159 niso bila ravno naklonjena alfi, prej in kasneje pa so nardili kar nekaj lepotic.

Lancia ima ravno tako kar nekaj kiksov. Treba vedet da niso vsi furali Delta Integrale...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

2dark ::

Raptor F16 je izjavil:

2dark je izjavil:



Kater mercedez iz konca 90ih?

MercedeS !

W220




Ta ni lep. Notranjost dolgočasna.

BoredMarvin je izjavil:

Letnik 1998... E39 all the way najlepša. Res pa je da je FL z AE še večji cuker.



Ta sploh ni lep. To lahk izjavi sam nekdo ,ki je brez okusa in trd bmw fanatik.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Raptor F16 ::

2dark je izjavil:


Ta ni lep. Notranjost dolgočasna.


A tole je pa kao lepo in zanimivo ?








Sekret
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

2dark je izjavil:





Ta sploh ni lep. To lahk izjavi sam nekdo ,ki je brez okusa in trd bmw fanatik.


Velika večina ljudi se s teboj ne strinja.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Meizu ::

Raptor F16 je izjavil:

2dark je izjavil:





Ta sploh ni lep. To lahk izjavi sam nekdo ,ki je brez okusa in trd bmw fanatik.


Velika večina ljudi se s teboj ne strinja.


Seveda, ker je ogromno trdih bmw fanatikov :D

Raptor F16 je izjavil:

2dark je izjavil:


Ta ni lep. Notranjost dolgočasna.


A tole je pa kao lepo in zanimivo ?








Sekret


Te armature, ki si jih nalimal vse po vrsti predstavljajo sport in duso avtomobila.

Tista armaturka mercedeza predstavlja pisarno.

Sploh 159ka ima zame najlepso armaturko vseh alf. Pa dalec po cenovnem razredu navzgor !!kar se tice sportnosti!!

Da ne bo spet kdo pisarn tu noter omenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Raptor F16 ::

Meizu je izjavil:



Da ne bo spet kdo pisarn tu noter omenjal.



Meh...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Oooo nenene. Dusa manjka, dusa!

2dark ::

Meizu je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

2dark je izjavil:





Ta sploh ni lep. To lahk izjavi sam nekdo ,ki je brez okusa in trd bmw fanatik.


Velika večina ljudi se s teboj ne strinja.


Seveda, ker je ogromno trdih bmw fanatikov :D



Kdor trdi, da je tista žalost zgoraj lep avto je lahko samo goreč BMW fan. Avto je oblikovno ok, daleč od lepote, kot eni sanjajo.

Alfe so pa tako v notrnajosti vse grde.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

matobeli ::

Uau, nisem si mislil da imajo tagrde alfe še gršo notranjost.

Raptor F16 ::

Meizu je izjavil:

Oooo nenene. Dusa manjka, dusa!


Ima pa Leder, Alcantaro, Navigacijo,...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Se v Top Gear so mogli priznat, da so pac alfe tata mata kar se tice petrolhead-izma in dizajna.
Petrolheadi in Top gear so pa sinonim za dizajn in umetnost xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

2dark je izjavil:

Meizu je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

2dark je izjavil:





Ta sploh ni lep. To lahk izjavi sam nekdo ,ki je brez okusa in trd bmw fanatik.


Velika večina ljudi se s teboj ne strinja.


Seveda, ker je ogromno trdih bmw fanatikov :D



Kdor trdi, da je tista žalost zgoraj lep avto je lahko samo goreč BMW fan. Avto je oblikovno ok, daleč od lepote, kot eni sanjajo.

Alfe so pa tako v notrnajosti vse grde.
Meni je ta bmw bolj vsec od alfe pa sem anti bmw, pa tut tist star mercedes zgoraj je lepsi od alfe. Alfa deluje predvsem otrocje, celo malo hipstersko
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AVTOMOBILI všečni (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8614545 (12336) Unknown_001
»

Alfa Romeo 147 1.9 JTD, mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311551 (10345) dottor
»

Lahko alfa sploh zajebe z dizajnom? kaj izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6314362 (12023) c00L3r
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811976 (9998) Martin Krpan
»

Nakup avtomobila Alfa Romeo 156 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10823975 (21925) Valvoline

Več podobnih tem