» »

Franc Rode, kardinal!

Franc Rode, kardinal!

1
2
»

iration ::

Men se pa zdi, da se tale "novinar" ni kaj preveč trudil z raziskovanjem, kaj je Rode mislil, ker je tisto, kar si je zamislil, da si Rode misli, lepo izrabil na še en napad na enega izmed bolj javno izpostavljenih nekonformističnih ljudi.

Off topic: a sem pri tebi negativno zaznamovan, ker se mi Jež ne zdi novinar ali zato, ker ne tulim s tabo v rog, ko se napada Rodeta? Either way, ne obremenjuj se preveč. :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Če bi zdej mene vzeli za nadškofa -- za kar sem versko moralno sicer zelo malo primeren, da ne rečem neprimeren, ampak denimo -- potem bi se neokomunistom za Rodetom še kolcalo!

Samo point je ta, da kakšen Stres bo ravno tako "problematičen" za LDS/ZL oblast, kot je bil Rode. To, da jim je šel tako na jetra, pove več o njih, kot o njem.

Vsaj 2/3 Slovencev verujoči Katoličani, to je normalna situacija v Sloveniji. To mora biti tudi nekje "legalizirano".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Meni gre Rode včasih na jetra - čeprav vedno manj. Pa kaj potem? Mam pravico, da mi gre na jetra, tko kot ma on pravico, da postane kardinal, če mu to paše. Njegova nova služba me pa prav nič ne moti, še privoščim mu jo. Bog lonaj :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

cirecire ::

....tisti članek v Delu o Rodetu...

Pa saj je vse tako predvidljivo, da človek pomisli, da imajo članke že kar za kakšno leto vnaprej napisane. Pa saj če bereš Delo, Dnevnik, Mladino, saj niti ne skrivajo koga imajo radi in koga sovražijo.

Nekateri novinarji pač mislijo, da bo cerkev enkrat pozabila na biblijo in svoj program uskladila z programom ZL in LDS.
Sreča nekaterih novinarjev, ko Rode ni postal kardinal je trajala samo nekaj mesecev.
Zdaj pa so toliko bolj nesrečni.

Mogoče bo pa sedaj dr.Stres postal novi nadškof pa bomo naslednjih 10 let zopet brali iste članke.

antonija ::

Ne vem zakaj vsi tle obravnavajo clanek kot napad na rodeta? Kaj je blo tko strasnega v temu clanku da naj bi se zdaj rode pocutil ogrozeno/napadeno? Not so bla nasteta dejstva, kjer pa dejstev ni (ne obstajajo) je pa novinar podal svojo razlago in jo utemeljil z argumenti. Nikjer ni napadel nikogar. (mogoce edino ustanovo, ne pa osebe)

Off topic: Pri meni ni nihce zaznamovan vnaprej, lahko pa pride zelo blizu te definicije s svojimi izjavami. Osebno pa ne odobravam "prvega vtisa" in podobnih bedarij, zato tudi ne ocenjujem ljudi preden kaj ne zvem o njih. In tvoje mnenje glede clanka v delu sem izvedel. Ce si pa slucajno veren je pa to tvoj problem, ne moj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

iration ::

> Ce si pa slucajno veren je pa to tvoj problem, ne moj.

Tudi slučajno nisem veren, prav tako ne moji starši, niti ne stari starši. Da si o Rodetu ne misliš raznih kozlarij, ne rabiš biti veren. Pa tudi če bi bil, to ne bi bil nikakršen problem, ne zate ne zame :).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Trubadur ::

In komu od vas je Rode kadarkoli težil?

se strinjam.....
Berite Thomasa!

jk ::

Perci:
Meni gre Rode včasih na jetra - čeprav vedno manj. Pa kaj potem? Mam pravico, da mi gre na jetra, tko kot ma on pravico, da postane kardinal, če mu to paše. Njegova nova služba me pa prav nič ne moti, še privoščim mu jo. Bog lonaj .


Točno tole sem danes prebral v Novicah. :D :D :D :D Časopisu mislim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jk ()

perci ::

A res? :)) Bom moral avtorski honorar zahtevat :D

ali3n ::

g. Rode je malo "netaktičen" - ni "politik"; zato ga ne marate; + Armani obleka in manikirani nohti, medtem ko parlamentarci hodijo okoli ko "cotlni".... glavo ma pa na pravem mestu...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Thomas ::

Danes je še uradno.

http://www.asianews.it/view.php?l=en&art=5459

Čestitam.

Samo nekrščanski kot sem, še bolj privoščim duševne bolečine tistim, ki jih ta reč grize.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Npr. meni. ;((

Thomas ::

Absolutno!

Trenutno smo Slovenci narod z največjo koncentracijo kardinalov per capita. Enega na milijon imamo. Čin!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

In kaj mamo od tega, če smem vprašat?

Thomas ::

Isto kot od celega peharja kolajn, ki jih bodo prinesli iz Torina.

Prepoznavnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Pretiravaš. Večina ljudi ne pozna niti enega kardinala, športnike pač.

OwcA ::

Trenutno smo Slovenci narod z največjo koncentracijo kardinalov per capita. Enega na milijon imamo. Čin!

Kdo je pa ta drug?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Tale.

Slovenec v Kanadi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Večina ljudi ne pozna niti enega kardinala, športnike pač.

Rodeta pozna nekaj milijonov ljudi, njihov šef je. :P

Športnikov, ki so šli iz Slovenije v Torino - pa z izjemo Mazice - ne pozna noben.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Pusti zdej naše trenutno slabe smučarje. Kaj pa Čop, pa Čeplakova,...

Thomas ::

Tako šport kot kultura in kot religija je nekaj, s čemer se jest ne ukvarjam. Moji bratje Slovenci se pa. Dosegli so kar nekaj zavidljivih uspehov v vseh teh disciplinah, kar blagovni znamki SLO koristi.

Let it be!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Peace. 8-)

drejc ::

Congrats!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

Katermu komunistu gre pa to v nos? :)

Kolikor vem se commies ne ubadajo tolk s cerkvijo, da bi vedeli, kaj kardinal sploh je.

Je pa vcasih imel kak predrzen govor, verjetno ne bi bilo slabo, ce bi se ga malo povprasalo, kaj misli o svojih kolegih, katoliskih duhovnikih, ki so se igrali pedofilijo. Obicajno taka vprasanja zelo hitro odpravi z "to se dogaja v angliji in ameriki"... Neodgovorno, ce ne kaj hujsega, takole zanikat dejstva.

Barakuda1 ::

Bodite skrajno previdni pri pisanju sporocil...


:|

Upam, da v okviru istih kriterijev, kot so veljale za sporen karikature.

Barakuda1 ::

Sicer pa gospodu Rodetu čestitam. Vsekakor je takšno imenovanje velika čast (tako navznoter RKC, kot tudi sicer)

Treba pa je vendarle reči, da je bilo to imenovanje na nek način pričakovano, glede na njegovo dosedanjo funkcijo v kuriji.

In prav nič se ne bi čudil, če bo gospod Franc Rode eden najresnejših kandidatov za novega papeža (ko bo prišel čas za to)

drejc ::

svojih kolegih, katoliskih duhovnikih, ki so se igrali pedofilijo


Krščanski nauk je da so vsi smrtniki, brez izjem, grešniki. Tako bi ti pomoje odgovoru. Loh bi pa še en datamajning ti vrgu v fris ki bi pokazu da je manj pedofilov med duhovniki kot med "common folks".

:\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

madmitch ::

Nekdo je napisal, da občuduje njegovo pokončno držo. Lepo in prav, se popolnoma strinjam, človek vedno stoji za svojimi načeli in je odprt za različna mnenja; svoje in napačna.

Kot kristjan bi bil vendarle lahko malo bolj strpen. Kaj ni ravno to vrlina pravega kristjana. Ali gre tudi on po načelih, če so lahko oni lahko tudi mi?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zavo ::

In prav nič se ne bi čudil, če bo gospod Franc Rode eden najresnejših kandidatov za novega papeža (ko bo prišel čas za to)


Dvomim. Letos bo 72 let star. Kardinal, ki je primeren za papeža pa ne sme preseči 80 let. Mislim, da Benedikt še nima ravno namena it rakom žvižgat naslednjih 10 let.

Drugače pa čestitke Rode-tu, vendar tudi mene precej bolj veseli dejstvo, da si bo nekdo prste in roke ogrizel >:D .
pcoprema.cjb.net

Barakuda1 ::

Dvomim. Letos bo 72 let star. Kardinal, ki je primeren za papeža pa ne sme preseči 80


To že res. Toda 8 let je kar dolga doba.
Po drugi strani pa ni za prezreti, da pravzaprav že kar dva zaporedna pontifikata nismo dobili Papeže izmed takoimenovanih "kurijskih škrlatnih pricev."

Upoštevaje dejstvo, da je gospod F. Rode, glede na funkcijo, ki jo ima, praktično že sedaj 2 najvplivnejši mož rimske kurije, ni za izključiti tudi takšne možnosti. Resno mislim.

Oxford ::

Tudi moje čestitke. Sploh pa ker je "praktično že sedaj 2 (verjetno 2.?) najplivnejši mož rimske kure (ups kurije)". :\
Tale Benediktus XVI. precej bogi izgleda, torej zna biti 8 let za njega dolgih celo večnost. Torej ima Rodman kar nekaj možnosti, da se kvalificira v finale pri naslednjem konklavu. Malo težko bo, ker bodo kardinali težko potrdili novega papeža slovanskega rodu. Ampak - pustimo se presenetiti.0:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sveti Peter in njegovo b.m. spočetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14719193 (13665) Okapi

rode

Oddelek: Loža
181649 (1007) DragonHeart
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112315 (10594) ABX
»

Trenja na POP TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1006500 (5291) Caligula
»

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816512 (5253) Asgard

Več podobnih tem