» »

Franc Rode, kardinal!

Franc Rode, kardinal!

«
1
2

Thomas ::

Ja, res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

In kaj je tukaj kaj posebnega? Zaradi mene je lahko tudi papež, samo da bo mene pustil na miru in ne vzbuja nestrpnosti in sovraštva kot dosedaj!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Po Rodetovih besedah na današnji novinarski konferenci je s tem imenovanjem izkazana izjemna čast tako slovenski cerkvi kot Sloveniji nasploh.


KAJ ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

ma pospravjo ga nej nekam, da se ne bo utiku v stvari, ki se ga ne ticejo. sustar je biu 100x boljsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Meni je Rode všeč. Pa čeprav sem ideološko dlje od njega, kakor vsi neokomunisti, ki ga tako ne marajo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

Meni je Rode všeč.

moje iskreno sozalje.:\ :(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Rode je bil pač prvi, ki si je upal jasno in glasno nahruliti etablirane politike v Sloveniji, z njihovo ideologijo vred.

Ne glede na to, kako prav/narobe je imel, je to nekaj pomenilo za razvoj demokracije, da le ni tako SZDLjevska, kot si jo zamišljajo v LDS in ZL.

Sicer pa jest v njegovo ustanovo ne nosim orehove potice in jajc blagoslavljat. Mnogi njegovi ljuti nasprotniki bodo pa kmalu to spet morali. Eni za vsak slučaj če je res kaj na tem, druge bo prisililo sorodstvo in sosedstvo. In sicer na soboto pred prvo nedeljo, po polni luni, po pomladanskem enakonočju!

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

IMHO bi moralo domace duhovnistvo povzeti nekaj shaolinskih prijemov.

Da bi recimo pred podelitvijo kardinalskega cina opravili kak kung-fu test, ki bi ga po moznosti prenasala lokalna TV...

Takrat bi taki dogodki lahko resneje zanimali sirso in predvsem mlajso javnost... :D

BTW: Takoj se javim za statista s palco... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

GregiB ::

Jaz sem vesel, da odhaja. Mnenja sem namreč, da je s svojim pumpanjem o spravi v bistvu povedal, da smo slovenci med seboj še vedno "skregani, slovence je razklal na ne samo dva ampak kar precej taborov, v svojih izjavah pa je pokazal veliko mero nestrpnosti do drugačemislečih, sploh ateistov... V sedanjih časih bi v Sloveniji bil najboljši kakšen diplomatski nadškof in ne ultraklerikalen kričač...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Alexius Heristalski ::

Moram reči, da se strinjam s Thomasom. Rode je človek s pokončno držo, ki stoji za svojimi stališči, se ne obrača po vetru. "Liberalnim" dušebrižnikom seveda ne ugaja, da se g. Rode ne strinja z njimi in to pokaže, zato ga imenujejo nestrpnež, spodbujevalec sovraštva in podobno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Mihc ::

Končno ga bodo nekam spravl, samo da nam neha teži!

Bog nas je uslišal!:D

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

jeso ::

In komu od vas je Rode kadarkoli težil?

Poldi112 ::

Ne gre za to da so Rodetova stalisca drugacna od "liberalnih dusebriznikov", ampak nacin kako jih podaja in odnos, ki ga ima do nasprotno mislecih.

Thomas ::

Kakšen odnos imajo "liberalni strpneži" do drugačemislečih??? ... Hehe!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alexius Heristalski ::

To je zelo zanimivo vprašanje, odgovor pa je znan ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Pat_MaGroin ::

Meni se je Rode priljubil s stavkom "Veste, jaz sem nejeveren Tomaz, dokler ne vidim, ne verjamem", ki je bil odgovor na vprasanje novinarke POP TV glede ene ratifikacije (se zdle ne spomnem tocno). Kar dokazuje, da je sefe pameten, saj ne verjame v nekaj, ce tega ne vidi, hehe. Ostale ovcke pa lepo na pranje mozganov ...

LP

Poldi112 ::

Kakšen odnos imajo "liberalni strpneži" do drugačemislečih??? ... Hehe!

To je zelo zanimivo vprašanje, odgovor pa je znan ...

Glej, izjave da ateist vrze oceta v kontejnar in podobne (mislim da sem zadel bistvo, ne zdi se mi vredni iskati citata) in podobne pac niso na nivoju in se jih "liberalni strpnezi" ne posluzujejo.
Kaj si mislijo je pa nekaj drugega...

Brane2 ::


Meni se je Rode priljubil s stavkom "Veste, jaz sem nejeveren Tomaz, dokler ne vidim, ne verjamem", ki je bil odgovor na vprasanje novinarke POP TV glede ene ratifikacije (se zdle ne spomnem tocno). Kar dokazuje, da je sefe pameten, saj ne verjame v nekaj, ce tega ne vidi, hehe. Ostale ovcke pa lepo na pranje mozganov ...


In kako potem lahko postavijo za kardinala nekoga, ki ne verjame v Boga ?
Ali to potem ni vec pogoj za to delovno mesto ?

Brane2 ::

No, da ne bom izpadu prevelik pra*ec...

Pri Rodetu mi je vsec, da vedno pove to kar misli.

Ni mi vsec to, da se full preresno jemlje in obravnava vse ostale kot gresnike itd.

To mogoce pali v cerkvi, a izven bozje rezidence se zdi nekako mimo...

Poldi112 ::

Rode seveda verjame v boga. Tist njegov stavek samo na zanimiv nacin pove, da ne verjame vladi. Tudi slucanjo se tu on ne identificira s Tomazem v verskem smislu.

antonija ::

Men se edina dobra stran rodeta zdi to, da stoji za tem kar pove in da ni opurtunist (upam da sm prau napisu). Po drugi strani je pa to biu tud hitler. Reku je da so zidi bli krivi da je nemcija zgubila taprvo vojno in da jih bo izgnal/eliminiru in jih je. Reku je da bo naredu vec lebensrauma za nemce in ga je vsaj probu.

To zdej ni biu poskus poistovetenja hitlerja in g.Rodeta, ampak le primer da ni vse zlato kar se sveti. Tud ce je rode pokoncen moz in stoji za tem kar pove se ne pomen da ma kakorkoli prav al pa da ni nestrpen al podobne stvari. Ma pac eno dobro lastnost, vse drugo pa nazalost ni nevem kaj....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Vice ::

Je to nagrada za sprejet sporazum z vatikanom ali bolje nagrada da je cerkev spet dobila zemljo nazaj s katero ne zna upravljati?

Boh si ga vedi :\

ali3n ::

...ali bolje nagrada da je cerkev spet dobila zemljo nazaj s katero ne zna upravljati?


imaš kak link?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zheegec ::

Delno offtopic: Mislite da je Rode prebral Hlapce? >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Rode je načitan. Če bi bil tudi ti, bi vedel da Rode Cankarja ne ceni prav preveč.

Razlog več, da mi je Rode všeč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Men tud cankar ni vsec, sam mi tud rode ni.:))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Bodite skrajno previdni pri pisanju sporocil...

Zheegec ::

Thomas ne razume šale oziroma sarkazma, zato sem dal pa smajlija zraven :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vice ::

ali3n link česa, kako cerkev stalno jamra, da se vrtijo v rdečih številkah hkrati pa mora biti v naravnem parku dober gospodar z vidika ohranjanja narave kar z dobičkom nikakor ne gre skupaj. Težka bo sory

rozica ::

ste opazili nekakšne "satanski" izraz na Rodetovem obrazu ... pa se nič ne razburjam zarad tega ampak glede na njegovo poslanstvo je to prav zanimivo :D in mene spravlja v smeh
sicer pa: zdej kardinal... kmalu papež???

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

borchi ::

rode pač s svojimi izjavami da jajca na mizo, pol pa mu eni po njih hodijo, drugi pa se počutijo vse blažene ko s tujim po koprivah opletajo.

najprej sm mislu napisat, da je rode verjetno čist kul, da pa dela za napačno firmo. pa sm si premislu, ker če bi recimo en direktor firme na tak način delal red v firmi, kot ga skuša rode delat v sloveniji, bi vzrojili vsi sindikati, invalidi, vegetarjanci in lubadarji.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

iration ::

Rožica, kakšen je pa "satanski" izraz?

Sicer pa, kdor bi rad Rodetu zaprl gobec, je nestrpnež in nič druzga.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

antonija ::

Kdor bi rad komurkoli fizicno zaprl gobec je nestrpnez in nic drugega. To so v zgodovini bli predstavniki ustanove, za katero dela g.Rode, mal preveckrat, da bi jim sploh lahk se kej resnega vrjeu. Stalisca pa od srednjega veka niso cist nic spremenil, pa tud ce bi jih ze kje mogl (razne "cudezne" relikvije in podobno) se jih oklepajo kot da so najneumnejsi ljudje na svetu. Ta dvolicnost cerkve kot ustanove (ne vernikov, ustanove) me pa tko mocno moti da je to joj!;((

edit: pa sam dvakrat sem spremenil odgovor, tle pa pise da sem ga trikrat!;(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

madmitch ::

ker če bi recimo en direktor firme na tak način delal red v firmi, kot ga skuša rode delat v sloveniji, bi vzrojili vsi sindikati, invalidi, vegetarjanci in lubadarji.

E vidiš, lepo si to napisal, če bi rode delal red samo v svoji firmi, bi bilo vse OK, hoče ga delati tudi izven nje. Pa sej drugač je čist uredu. In vse čestitke pri napredovanju.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BigWhale ::

Hitro nazaj na temo. Hitro hitro!

antonija ::

Juj, dones so pa polcaji sitni!:P

Kakorkolize, cestitke g.Rodetu za napredovanje! Kar se pa drugih stvari tice....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

cirecire ::

Najbolj smešno je bilo videt kisel obraz Mirana Potrča ko so ga vprašali kaj misli o napredovanju Rodeta. Če je Potrč nesrečen po tem je to dober znak.

Očitno je bilo veselje ZL, LDS in nekaterih njihovih novinarjev pred nekaj, meseci ko Rode ni postal kardinal preuranjeno.

Thomas ::

Bojazen, da bo Rode postal kardinal, je stara že nekaj let. Ko pred časom Rode ni postal kardinal (izmed 32 novih se mi zdi), so se zelo oddahnili. Zato je zdaj njihovo razočaranje toliko večje. Hehehe ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rozica ::

Demos: pogled in zakrivljene obrvi me mal spominjajo na kakšnga "parklna" ;)
meni se pač take asociacije porodijo, ko ga vidim ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

DavidJ ::

Tudi meni je figura Rodeta všeč. Pokončen, odkrit, neizprosen in trden v svojih stališčih.

Njegova stališča so pa nekaj drugega.

Šuštar je bil večkrat tiho in ljudje so ga (raje in) bolj poslušali. Slovenija je že sekularizirana do te meje, da tako ortodoksnih stališč, kot so njegova, skoraj nihče ne jemlje resno, vsaj po mojih opažanjih.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

BigWhale ::

Naslednje traparije zelo verjetno ne bom zbrisal, bom zaklenil...

:)

antonija ::

A je kdo danes (16.2.2004) prebral v Delu clanek o Rodetu in njegovem vodenju cerkve v sloveniji? Men se ne zdi zgresen...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

iration ::

> Men se ne zdi zgresen...

Men pa.

:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

antonija ::

Zakaj pa? Vse trditve v njem so argumentirane, pa tud nic izmisljenih izjav in dejstev ni noter...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

Muftija v Delu ne more računat na tako "prijazen" članek, kot lahko nadškof RKC.

To je nekoliko sprijeno.

Kaj pa je z vso kakor ateistično LDS/ZL? Pol jih hodi občasno vseeno v Cerkev, pol je fanatičnih Zelenih poganov.

Ateizem je samo za 10% populacije. Za 90% je RKC še "najmanjše zlo". :P
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

Cel članek sloni na: "Ne, nadškof je skoraj zagotovo mislil ..."

In ne, nadškof zagotovo ni mislil tega in tako je cel Ježev komentar brezpredmeten.

:)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

antonija ::

Clanek sloni na "odhajam iz bojisca v generalstab". Na zalost g.Rode ni podal natancnejse razlage kaj je s tem mislil, zato mnenje nekoga mora biti "vrjetno je s tem mislil", saj tudi novinarji niso sposobni brati misli. Ce jih pa ti lahko beres, potem ti pa lahko samo cestitam! Sam verjetno se potem pocutis uzaljenega ker ves kaj si o tebi mislim... Ali pac?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

iration ::

Novinarji res niso sposobni brati misli, nekateri pa zelo radi sugerirajo :D

Sicer je tole zelo off topic: da nisi mogoče ti mal nestrpen s svojimi mislimi o meni?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

> Na zalost g.Rode ni podal natancnejse razlage kaj je s tem mislil, zato mnenje nekoga mora biti "vrjetno je s tem mislil", saj tudi novinarji niso sposobni brati misli.

"Verjetno je s tem mislil" nima nobene veze z novinarstvom, to se najbrž strinjaš. :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

antonija ::

Novinarjem pa ne preostane drugega kot da sklepajo in sugerirajo, ce govornik pove samo izjavo, ne pojasni pa pomena le te. Kar se mene tice je potem izjava odprta za interpretacije javnosti, in ta interpretacija je bila lepo argumentirana in ni vsebovala izmisljenih dejstev ali izjav. Je pa vsebovala ugibanja (ki niso bila predstavljena kot dejstva), kar je pa pricakovano, saj g.Rode ni podal nobene razlage za njegov (zdaj ze) slavni stavek.

Se off topic: IMO nisem nestrpen v svojih mislih, sem pa (vsaj za nekatere) nesramen. Je pa ravno to lepota misli da si lahko mislis karkli hoces, pa to ni kaznivo. Sam pazit je treba kaj komu poves, pa je vse po zakonu in pravilih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sveti Peter in njegovo b.m. spočetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14719108 (13580) Okapi

rode

Oddelek: Loža
181639 (997) DragonHeart
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112293 (10572) ABX
»

Trenja na POP TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1006457 (5248) Caligula
»

Zakaj se cerkev ni združjiva z državo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816469 (5210) Asgard

Več podobnih tem