» »

FX 5900 ali 9800XT ???

FX 5900 ali 9800XT ???

1
2
»

DjTonic ::

Tudi morphlingu se je Asus Radeon 9800XT slabo navijala, ko jo je imel na testu. Pa tudi po tujih forumih so imeli težave pri navijanju te grafe. Eden je rekel, da si po flashal bios na drugo 9800XT, samo bol ni bilo več glasu od njega. Drugače pa je asuska malo drugačna, poleg nereferenčnega dizajna je tudi brez Overdriva (Jaz ga ne rabim). Ima pa Smartdoctorja,...

cole-22 ::

Pa se to sm pozabu povedat,da so v JAEtu predn so mi vrnl dnar rekl,da mi zato nedela k mam KAO presvoh napajalnik in so me ze skor preprical,da nj kupm 420W sam sm jim reku,da bom prnesu mojo kisto in nj prklopjo 420W napajalc pa ce bo vse ql da ga vzamem!No pol smo to probal in kaj je blo???ISTO kot prej vse je blo u ku.cu!JAE sucks!!!>:D

cole-22 ::

Ja sj to je tut edina dobra lastnost,da ima smartdoctorja drugo pa sucks!

PS:DjTonic dj mi sam povej kok je mela al pa ma tvoja grafa na defolt stopinj?

DjTonic ::

Na default ima cca 40-45C odvisno od temp sobe in njene obremenitve. Zdaj sem izstisnil max 479Mhz iz gpu-ja, vendar bi si mogel za več vodni blok inštalirat ali pa it na mraz in tam naredit en bench. Ko bom mel plato voltmodano še bom poskušal dalje.

Caligula ::

DR M, ATI je goljufal enkrat pa njihova zadeva je performanse spremenila za 2%.

Sej je bla se na tem forumu debata o tem in so bli neki linki. Poglej jih.
Tam je pisalo tudi kaj pravijo sedaj na to pri ATIju in Nvidii. Ati se je temu uradno odrekel, Nvidia pa ne. Pravijo, da bodo to se poceli. Skratka ne, da bodo tako kot pravijo pri ATIju (ti pravijo, da bodo optimizirali za vse aplikacije-igre,..) ampak da bodo predvsem za benchmarke dodatno optimizirali... (WTF!?!)

Napako so naredili oboji. Ampak samo cepci lahko pri cem takem vztrajajo.
ATI se je posipal s pepelom in nehal. Nvidia gnoji z drobnim tiskom, izmikanjem,..

To, da se bojijo primerjanja s konkurenco v najbolj razsirjenih testih na svetu ti pove kaj si svoji mislijo o zmogljivosti svojih izdelkov v primerjavi z konkurenco.

Se enkrat-firma ni vazna. ATI je vsaj nehal. Nvidia pa je cedalje hujsa. Samo tobacna industrija in podoben crap tolk gnojijo z drobnim tiskom.

Jaz o taki firmi ne morem met visokega mnenja. Vsaj ne dokler se to ne spremeni.
Bi bil pa pocasi res vesel, ce bi se par konkurentov teh dveh firm v kratkem malo ojacalo.

Pa nasploh, ne da se mi neki zdaj drekat o prerekanju keri so boljsi.
Ko Nvidia neha tko gnojit jo bom lahko sploh normalno obravnavu.
Glede na to, da tko skor siljo ATI v to, da bi spet mogl zacet goljufat je res cudn, da se niso spet zacel.

Ker neobvescen folk si pol dejansko zdej po testih misl, da so Nvidiine kartice hitrejse....

Dr_M ::

Juras: pa ti res verjames v to da ATI ne goljufa vec? a kr tko na lepe oci verjames to?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

cole-22 ::

DjTonic!Ja kr uredu mas stopinje.Jsm mam pa kr visok 60stopin na defolt :8) pa sm klicu v servis pa so rekl da je to cist uredu,da ni panike!No sj dela normalno sam se mi usen zdi da je prevec!

cole-22 ::

Aja pa Juras pa Dr_M nehita se kregat ;)

Caligula ::

Dr M, resne korporacije se kadar dajo resne izjave ne zajebavajo, ker vejo, da ce neki odkrito recejo in jih dobijo na lazi, da gre njihova kredibilnost po gobe. Razen, ce ze vedo, da bodo itak propadli,... Enron, Parmalat,.. pa tipicna politicna legla korupcije-old style velike firme.

Tudi Nvidia je zato takrat zelo hitro priznala po zacetnem zanikanju.

Mislis, da se bo Jankovic kdaj o res pomembni zadevi javno zlagal v izjavi? Ni sanse.
Korporacije si tega ne morejo vec privoscit.

ATI je podal uradno izjavo, da tega ne namerava vec poceti.
Nvidia je povedala, da bo to se naprej pocela v nekem intervjuju in zdaj te stvari skriva v drobni tisk.

Optimizacija gonilnikov za vse aplikacije je nekaj-to hocemo da delajo, ker nam to izboljsuje nase izdelke.
Tom da nam probajo onemogocit, da bi lahko ugotavljali realno in dejansko stanje v najbolj razsirjenih testih sploh pa takih, ki pogosto narekujejo nakup, to, to je pa goljufanje.

Se ce bi zdej ATI spet zacel jih nebi mogu krivit tako kot Nvidio.
En ponavadi zacne in ce je folk neosvescen more drugi sledit, ker drugace zacne zgubljat trzni delez zaradi nategovanja prvega.

Pa tukaj sem podal moje videnje. Vec se mi o tem n da razpravljat. Itak ma vsak svoje mnenje. Midva bova najina samo ponavljala, ce se to nadaljuje pa je pol zato skoda casa pa placa v tej temi.

AJA, ASUS SE PRI GRAFICNIH NE SPLACA. Samo cena je visja, performanse pa enake ali slabse.
V PC FORMAT so testiral vse te XTje pa 9800 PRO. Zmaga Hercules, ker je najhitrejsi in najcenejsi-Sapphire mu je enakovreden a precej drazji. Asusa so pa raztrgali, ker je amlo slabsi pa najdrazji.

Dejansko se tud pri nas zarad cene najbolj splaca HErcules, ker ma kvalitetne komponente in se dobr navija. Za kaksen Gigacube pa ne vem. To je Gigabytova zadeva sam ne vem koliko se kaj navija. Je pa 79.000 SIT. Hercules je pri JAE za gotovino nekako enako, bi pa raje vzel Herculesa. Pa se 3 leta garancije ima.

Fury ::

Jep.. hercules so hudo pocen, ker so v evropi narjeni.

Caligula ::

Vprasanje, ce je to razlog, so pa pocen pa dobre.

Verjetno pac najbolsa izbira in to ne samo na nasem trgu.

Fury ::

za blago narjeno v evropi, nej nebi blo carine in se prevozni stroski so ful manjski, k ni overseas:)

Caligula ::

Ma ni samo to. Dost je cenovna politika tuki glavna.
Herculesove grafe so isti tajvanski crap sam kle pakirane. Ce bi se tok to splacal bi tud vsa konkurenca kle pakirala,..

To je vse bolj estetski made in Europe.

PA tud Asus ni drazji od ostalih zarad takih stvari. So ostali tud Tajvanci.
Gre za cenovno politiko.

Pa se uvoznik je JAE, k zna cist spodobno kake cene postavt kdaj oz ne unici ugodne cene, ki jo dobijo z nekim kmeckim napihovanjem.

Hercules je tudi v ZDA najcenejsi. PC FORMAT je za ameriski trg pa so prsl do teh zakljuckov.

car ::

Se prav da ce se ze glih odlocim pa kupim 9800XT se najbolj splaca Hercules al pa Sapphire, ki naj bi imela vse kar je treba tud overdrive. Asusa pa vsekakor ne.

boštjan ::

overdrive je brezvezen,ševedno boš moral navijat
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FarCry (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
64744979 (18902) X-Hair
»

Grafične-dilema (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1598082 (5852) strictom
»

GF 5900 ali R9800 pro

Oddelek: Kaj kupiti
321686 (1314) Grey
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985584 (3716) Dr_M

Se pripogneš, ATI te pa nategne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
714821 (3266) Caligula

Več podobnih tem