» »

Katero grafično do nekje 60kSIT?!

Katero grafično do nekje 60kSIT?!

1
2
»

mkonci ::

Radeon 9800 Pro 8-O

PrimozR ::

Preber celo temo. Ne bo špilov igrc, za kar je ATI dobr. On rab nVidio.

freserovski ::

mene zanima, če obstaja kaka nVidia, ki ima vgrajen kak ok tv tuner v rangu radenon 9800 AIW (SE) ?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

murmur ::

bastadu/
Se strinjam, glede OpenGL-a je edina pametna izbira Nvidia [ ja, zaradi driverjev],
Leadtekova FX5900 XT je vsekakor vredna nakupa, pri nas te bo prisla ~50k sit +-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

MEDENA ::

je to ta ?

Leadtek nVIDIA GeForce FX5900XT Video Card, 128MB DDR, 256-bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model "WinFast A350XT TDH" -RETAIL

LOL

pr nas 50K..ZDA 185$

kje mi živimo...........

Bevcan ::

Ja ja v zda dobiš konkreten računalnik s 17" lcd monitorjem za 500$. Sam če se pa nalezeš prehlada pa nisi zavarovan lahko pa prodaš svojo desno ledvico, kje oni žvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

bastadu ::

XT varianta je ja najbolj okrnjena od serije 5900?

Dr_M ::

ubistvu dela samo na nizjih frekvencah in ni nic okrnjena.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

A potem je 5900 Ultra fizično eneka navadni 5900-ki?

Dr_M ::

lahko da ma pcb drugacen, ampak vseeno ma 8 cevovodov in 256 bitno pomnilnisko vodilo.
dela samo na nizjih frekvencah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kajzer ::

LX verzijo moreš vzet in ne XT. LX bi naj mela enak PCB kot navadna in Ultra.

bastadu ::

Kocka je že skoraj padla. Nameravam vzeti Leadtek WinFast A350LX THD My VIVO za dobrih 55kSIT. Na Leadtek-ovi strani sem zasledil, da ima LX verzija 2,8ns rame, za razliko od navadne 5900ke, na kateri so 2,2ns. Zanima me, če je ta razlika hardwearske narave ali je odvisna od firmware-a? Ker sem čul, da se te kartice z flash-modom da lepo spraviti v FX5950U8-O Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Caligula ::

Te kartice se ze brez firmware flasha spravijo do tja in se cez. Navija se za salo.
Samo za igre je Radeon boljsi. Za open GL bo pa kar pravsnja samo bos moral se hlajenje prestelat, ker je nagravzno glasna. Sej ni tezko-par vijakov pa je..

bastadu ::

A ta kartica dejansko zgleda tako kot spodaj na sliki? Če ja, se mi zdi nekakšno pretiravanje ta velika zaprta škatla... Sicer pa se mi zdi, da se ta LX varianta fizično razlikuje po ramih z navadno 5900, ker na njihovi strani zraven LX z rdečo piše:
Note:
LX version comes with 2.8 ns memory speed


BTW: Kako pa se kaj obnesejo ASUSke?


MEDENA ::

V čem je fora 256mb ddr-2 or 128mb ddr?

Kakor vem so 256mb karte nasplošno slabe za navijat?

Kaj pravite na sapphire ati radeon 9800pro video card, 128mb ddr, 256-bit, dvi/tv-out, 8x agp, model "radeon 9800pro-u 128" -retail?

To je radeon 9800 pro ultimate edition, ima heatpipe cooling, nima klasičnih ventilatorjev...

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Ma nehaj ze komplicirat. Vzami najcenejso grafo, ki ustreza temu kar rabis in je to to.
Ce zaradi Open GL Nvidio 5900 pol 5900LX.

Ce za igre pol 9800 PRO in to najcenejsega,..

Kaksen heatpipe neki clovek...
ATI je ze z stock coolerjem tih. To bi Nvidia rabla.

Skratka vzami normalno in cimcenejso zadevo in z 128 Mb RAMa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

Ne sej ni tok dražji 239$ samo k ma tudi rame in zadaj vse hlajeno :P

Drugače bom pa vzel eno za 210$ pa je...

Caligula ::

Jah ce ti to i pomembna razlika pa vzami pa pol doma en vent usmeri na vso to zadevo pa je.

Sam ne vidim pametnega razloga, da bi za ta denar iz USA narocal. Pol se postnina pa carine,.. Pejt v JAE, ko dobijo Powercolorje po 50 jurjev al pa na Bolhi za 48 jurjev Sapphire pa je.

Zakaj bi ti to sploh narocal iz ZDA? Mas rad komplikacije, placevanje za nakazila v tujino, glavobole, ko t vrzejo se carino na postnino,..pa sranje, ce kartica crkne!?!

WTF?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

bastadu ::

Mogoče ve kdo, kdaj bo pri nas za dobiti nVidio serije 6800?

DjTonic ::

Kakor vem so 256MB karte nasplošno slabe za navijat ?

Malo se motiš poglej malo navitja High End grafičnih. Odvisno je tudi od hlajenja, dostopni časi čipov,...Meni gredo rami na 9800XT na max 875Mhz DDR. DDR 2 ali (G)DDR 3 to pa so naslednje generacije pomnilniških čipov, ki se mi jih ne, da zdaj posebaj opisovat. DDR 2 pa prihaja sedaj tudi v osebne računalniki z novimi Intelovimi čipovji. Če gre npr za DDR 2 533 gre v bistvu za 133Mhz modul (133x4).

MEDENA ::

Mislim,da se bom odločil za 9800SE......kurc le ceneje..nekje 30K :D

Zdej pa samo še vprašanje če je tale OK

POWERCOLOR ATI RADEON 9800SE Video Card, 128MB DDR, 256-bit, DVI/TV-Out, 8X AGP, Model "R98SE-C3" -RETAIL 154$





kakor vidim rami so v "L" obliki....in pa rdeč PCB...

Mislite,da se jo da 100% softmodat v 9800PRO ?

Caligula ::

Matr a ti sploh kej beres? ;(
Itak da ni ziher.

Pa tud te majo v JAE pa verjetno se da zment, da probajo, ce se da softmodat pa mas pol ziher za 42 jurjev.

Od kje teb obcutek ,da se to splaca iz ZDA narocit? Ti ves, da so pol se carine pa DDVji pa postnina,.. pa te pol pride tok kot tuki al pa drazje,.?

MEDENA ::

Caligula.....lahko bi vedel,da mam kolega tam pa naroči zame in mi pošlje kot gift pa gor napiše vrednost do 100$ :D

Vpraši cbelico in pa s5cougar kako sta dobila 2400+Mobile :P

Jaz sem ju naročil, kolega založil, dobil jih brez problema "Oproščeno carinskega postopka" :D - kolega napisal gift in pa value 50$ LOL.....itd....

Sam edino velikost škatle grafične kartice me moti |O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Caligula ::

Pa a ti resno misls, da za graficno kartico se bo to tud dal?
Procesor, kaka flash kartica, RAM,.. to se gre. Za graficno pa zihr nau slo.

Pa zakaj bi sploh tvegal, ce so ralike tolk majhne. Pa se garancijo mas tuki...
Zdej so koncno cene teh kartic tud pr nas tok nizke pa bi ti zarad par jurjev sel tvegat pa se zafrkavat pa se brez lokalne garancije bil...

MEDENA ::

mah kurac poglej 9800SE je kle 42500 pizda + 1000 za benz do LJ lol...gor v ZDA pa cca 31000 ...to ni nekaj jurjev.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

net_spy ::

jez sm kupu radeon 9800 se pa dal ene driverje gor dodal en ventilator in sem dobil radeon pro 9800

MEDENA ::

net_spy si lahko bolj natančen :D

Caligula ::

Ja sam tukaj mas garantirano, ce se zmenis. Tam ma pa kolega delo s tem, denar mu mors tud nekako dat, cakas, garancije nimas tukaj, pa se na koncu se ti mimogrede zgodi, da obticis z kartico ranga malo boljsi 9600 PRO pa se na carini se lepo usede gor in zahteva carino ceprav je gift,..

Skratka jaz sam nebi tega tako kupil. Pa se ves cajt ko si ga na netu porabil za iskanje vsega tega, ves cajt ko bos se cakal,..

No ja, vsak po svoje.

Sicer ma pa dinodj v MBju po 155 Evrov 9800SE.
Al pa ce gres sam v Pelugo sam te isto pride verjetno..

Skratka Avstrija je se vedno blizje za garancijo kot ZDA pa se tveganja ni,...

Sam ti prevec kompliciras in tko se stvari nikoli ne splacajo.

freserovski ::

caligula: že večkrat sem opazil, da ljudem prav vsiljuješ svoje mnenje. Pač nimaš vedno prav, saj včasih se lahko s tem sprijazniš :)) . Če njemu tako paše, zakaj pa ne. Jaz bi tudi raje naročal iz ZDA (in sem že) in iz nemčije, ker dokler naši trgovci nebojo konkurenčni jim ne pustim niti $
ps. pa brez zamere! :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

Cobra: pa so cariniki na Brniku kaj alergični na velikost paketa ? Sej uradnega računa itaq ne bo notri....Oni pa itak ne morejo kar po svoje nekaj cenit..pač gift do 100$ vrednosti :D

freserovski ::

ja lahko carinijo po svoje, pač "njihova" vrednost blaga, oz. boš moral predložit račun ali kaj podobnega :), no sicer carinili itak nebojo (oz., če bojo bo to minimalno) bolj te lahko udari po žepu ddv, ki ga znajo zaračunat na celotno vrednost. No, jaz sem že tudi mel 1 paket kot gift, ko sem ga dobil domov po pošti je bil odprt (bil je ipod), ampak niso komplicirali. Vrednost je pa bila nekje 400$
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

MEDENA ::

mah sej pr men bo vrednost nekje 150$....kaj ni do 200$ brez vsake carine ?

Caligula ::

Cobra problem je, da mam vedno prav. Ni pa nujno, da je to vedno kar komu pase. In ja, cariniki so pozorni na velikost. Fora procesorjev,.. je, da grejo v kuvertico,.. Grafa pac ne.

In postnina + grafa (ce sploh ne stejem carine in DDV) je vec kot 155 Evrov kolikor das za grafo Dinu pa se pol bi mel se vedno tukaj garancijo.

Tko da nebi jaz prevec rad poslusal bluzenja o tem kdo ma prav. Pol raje dajte vedet, da vam pase tako in tako pa eni ne bomo vec zgubljali casa z nasveti. Probam dat dober nasvet dokler imam obcutek da nekdo hoce pametno cez priti. Ce pa ne gre za to je pa se najboljse, ce se takoj to pove.

Ocitno je to tak primer tako da dovolj z moje strani.

LP

simbad ::

Ok, fantje,...kje dobim FX5900 XT za 50.000 sit? >:D . Ima kdo izkusnje s tistima dvemoma preprodajalcama na spletnih straneh?

Se kaj veliko pozna ce kupim z 128 ali z 256mb rama?

Pa še nekaj čisto za info: Radeon 9600 z 256 ali 9800 z 128MB? Je razlika velika?

Bobb ::

Ja, tudi jaz sem dolgo kupoval, pa nič kupil. Stalno čakaš, da bodo cene padle, samo takrat so pa zunaj novi boljši modeli, pa si spet v pi**i. Pa naj bo to grafična, procesor, digitalni foto ali pa kaj drugega. Predolgo se ne splača tuhtati. Prebereš teste, vprašaš par ljudi, ki to imajo, preveriš denarnico, nato pa "dolge pa gas". Tako vsaj nekaj imaš, drugače pa samo pizdiš in kalkuliraš, ostali pa to uporabljajo pa se fejst imajo:)) .

Lp Bobb

DjTonic ::

Pa še nekaj čisto za info: Radeon 9600 z 256 ali 9800 z 128MB? Je razlika velika?

DA, 9800 je opazno hitrejša zaradi močnejšega GPU...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

freserovski ::

Mene zanima nekaj, pa bom kar tukaj vprašal ;
Človek pravi, da ima na ramu od radeona 9800 aiw oznako na ramu: K4D263238E 6C33, ter, da je njegova frekvenca 337,5 MHz , in da se uspešno moda v 9800 pro (ima 256 bitno vodilo) na samsogovi strani link pa piše, da je največja frekvenca 300 Mhz. Kako je zdaj s tem...?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

morphling1 ::

S tem je pač tako, da imajo čipi z dostopnim časom 3.3ns pa nazivno hitrost 300 MHz, nič drugega. Kakšen bios in hitrost je pa določil proizvajalec kartice je čisto njegova stvar.

Kar se 9800 SE kartice tiče, kupovat nekaj kar se moda nekako 40% uspešno v 9800pro preko luže ali čez mejo ne da bi bilo preverjeno je vsaj zame prevelik rizik da eventuelno prišparaš 10k.
Sicer pa MEDENA, na paketu lahko piše gift ali pa romantična pesmica, če se bo carinik spomnil, da ti bo zadevo ocarinil, jo tudi bo. Pri tem ti stroški zelo lepo narastejo, ker boš plačal takso, DDV in carino na celotno vrednost+PTT, pa še na carinsko pošto boš moral po paket, razen če ni v paketu računa in bo vse skupaj z povečanim računom prišlo na tvojo lokalno pošto, kjer boš lahko plačal in prevzel paket.
Aja pa 9800SE se najde že za 38.990 sit, pa jokat zakaj pri nas cene niso enake ZDA je tud čist mimo, če bi bili mi brez DDV ja bi bile zadeve tudi malo drugačne, samo je*** ga, tam jih pa drugje država cuza

To pa je tudi vse kar sem imel za povedat v tej temi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

freserovski ::

aha, torej je možno, da ima ta kartica frekvenco RAM-a 337,5 MHz?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

morphling1 ::

The memory modules are Samsung's K4D263238E-GC33 parts. 4 on each side of the PCB and specced to 300MHz (600MHz DDR), they provide 600Mbps/pin sampling which on a 256bit memory interface and factory overclocked by Hercules to run at 340MHz, allows for the 21.76GB/sec bandwidth figure quoted on the previous page

Je možno :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

[MYTiX] ::

A se da POWERCOLOR Radeon 9800SE hardmodat v 9800pro? In me zanim se ce rabis dodatno hlajenje?

freserovski ::

aha, GC33 so ne 6C33, pol pa bom verjetno vzel to kartico :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

MEDENA ::

morphling1...ja canyon 9800se bog 38990 res je ja.....si ti v Ljubljanskem bofu ? :P

VASkO ::

ti rami so ne samo GC33, ampak 8E-GC33 :)
nova revizija in so meni na 9800 sli na 392mhz, 8E-GC2A pa mi grejo na 412mhz

MEDENA ::

eno vprašanje

CANYON 9800SE ima HYNIX 2.8ns.......kok je to Mhz zmožno ? Tista formula ?

Pa še to

kaj imate eni 9800PRO R360 CORE ? dočim 9800SE pa R350 ....a nima R350 tudi 9600/PRO/XT ?

Dr_M ::

1000/x.x ns +10%
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

LOL kakšnih +10% 8-O. Samo npr 1000/2,5=400 se pravi, da so 2.5ns pomnilniški čipi deklarirani pri 400MHz.


kaj imate eni 9800PRO R360 CORE ? dočim 9800SE pa R350

R360 jedro je v bistvo GPU od 9800XT. Te pa so zato dajali gor, ker so očitno imeli probleme z dobavo "starejših" jeder. V glavnem so bili to radeoni od Sapphira, katere si si lahko potem še lažje modal v 9800XT. No PCB je še vseeno ostal od 9800 Pro toliko o tem, čeprav sem že enkrat o tem pisal se mi zdi.

a nima R350 tudi 9600/PRO/XT?

Hehe ne! Nima, saj spadajo ti radeoni v Value razred zato je gpu označen kot RV350 ter RV360.

MEDENA ::

djtonic thanks za razlago...ja RV350 je moj lite 9600pro lol

Dr_M ::

DjTonic: to si nism jest zmislu, ampak proizvajalci cipov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019663 (12728) Janac
»

Grafične-dilema (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1598081 (5851) strictom
»

Katero grafično kartico kupiti za malo denarja - veliko muzike? :)

Oddelek: Kaj kupiti
432017 (1348) Fury
»

Katero grafično do 50.000 Sit Kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
231703 (1223) JurDoZ
»

Že spet grafične

Oddelek: Kaj kupiti
151414 (1286) boštjan

Več podobnih tem