» »

Chieftec napajalnik?

Chieftec napajalnik?

«
1
2

Eschelon ::

Ga že kdo ima? Koliko so glasni, kake so performanse? Se bolj splača dodat 10K pa vzet enermaxa?

WhiteWolf ::

Jaz mam CHIEFTEC 420W (17 jurjev)! Kupil sem pri AGTju, kjer ne zaracunajo postnine! Zadeva je prakticno neslišna, skratka sem zadovoljen!

MALJUTKA ::

odiedog: Saj ne rabiš dodat 10K, pa maš Enermaxa EG365AX VE FMC (17 K) takšnega, kot ga ima kuglvinkl, pa verjetno še kdo. Pa sploh ne vprašat, če so (smo) zadovoljni z Enermaxom!
LP

Dr_M ::

biti zadovoljen je precej relatovna stvar. jest sm tut zadovoljen kle z enim noname 230w napajalcem.
drugac pa osebno bi se odlocu za Chieftec-a.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blisk ::

No tud jst mam tega čifteka, pa sm zlo zadovoljen.
Res vredn svoga dnarja.

MALJUTKA ::

Dr__M: Ja, saj je vse relativno, ampak Enermaxova serija certifikatov pa so DEJSTVA !

Dr_M ::

zakaj bi daju 30% vec za certifikat, ce lohk dobis VSAJ tako kvaliteten produkt za manj denarja?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MALJUTKA ::

Pa , a ti res mislis da se taksni certifikati dajo eni firmi samo zato, ker ima IME ?
Sicer pa, ne vem kako lahko sodis o mercedesu, ce imas BMW-ja?

San ::

Imam Chieftec 360W, je najbolj tiha komponenta, bolj kot Zalman, in ima zelo majhna nihanja napetosti (1,85-1,84, 5V se ne spomnim, sam že to nekaj pove, da se ne spomnim:) - 2100+@2700+ in 2x512Rama, zasedene vse PCI slote, 2 diska in 2cd-roma.

MALJUTKA ::

SunTrace: Ja, in ?
A je kdo rekel, da je to slab PSU ?
Pravim samo, da je Enermax dober PSU. Lahko pa ti recem tudi tole: Imam Enermaxa, malo bolj potratne komponente od tebe in se pri FULL LOADU obrati obeh ventov se vedno ne dvignejo za vec kot 100 obratov,laufata pa oba na cca 1000 obratih (resnicno neslisno) . Kar pomeni, da ima PSU se muchos rezerve. A mi lahko ti to trdis za svojega?

frenk ::

Jest mam tud tega chiefteca pa dela zlo ok.

+5V=>+5V
+12V=>12,04V

Stvar trenutno ni navita, ko pa je navita se pa +5V spusti na +4.95V
Ta napajalnik je tudi na testu ven pljunil 417W...torej:D

mato22 ::

Jest mam tud Chieftec 360W, ki sem ga dobil poleg ohišja in dela super, je pa tudi skoraj neslišen.

MALJUTKA ::

Frenk: Spomni se teme , ko je kuglvinkl kupoval (in nato kupil) Enermaxa. Sicer pa ne vem, kako lahko PSU ven "pljune" neko stevilo vatov?
Da pa ne bi slo vse skupaj predalec pa samo se tole: Nihce ni rekel, da je chieftec slab PSU, pravim samo to, da ne mores govoriti, da je chieftec oh in ah in D BEST, ce pa nisi nikoli uporabljal boljsega PSU-ja ( beri Enermaxa ) .
LP in brez zamere

frenk ::

MALJUTKA: "Sicer pa ne vem, kako lahko PSU ven "pljune" neko stevilo vatov?"

Poglej mau test na tomshardware. To gre tko da napajalnike do konca obremenijo in potem pogledajo kolk vn da. A ni logičn??

Matek ::

MALJUTKA, si imel ti Chiefteca?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MALJUTKA ::

Ej, frenk, a je tebi sploh jasno, kaj ti pove OVERLOAD test ??? Ce pa ze hoces primerjat chiefteca in enermaxa z overload testom, pa naj ti napisem tole: Tvoj chieftec(420W) se je obesil pri obremenitvi 417W. O.K.? Ja. Enermax (365W) pa se je (na istem testu) obesil pri obremenitvi 389 W. A je potrebno se kaj rect, al si znas sam izracunat koliko % nazivne moci je sposoben shendlat chieftec in koliko enermax ?

Matek ::

ampak še vseeno je za isto ceno chieftec izpljunil več moči
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MALJUTKA ::

MadManMato:
1. Ja, sem ga imel in mi je lep cas celo dobro sluzil
2. Ze trtjic pravim, da chieftec NI SLAB PSU
in 3. Povej mi, koliko prisparas, ce namesto enermaxa vzames chiefteca ISTIH performans?

frenk ::

MALJUTKA: Od kdaj je pa važn kašna je definirana Watt-aža? Men je važn da vn plune tolk kokr pač jih. Se tud strinjam da je enermax ena boljših firm, torej ima dobre napajalnike, ampak ne gre mi v glavo zakaj bi kupoval napajalnik, ki ima manj watov in isto stane. Al so tisti certifikati res tolk vredni, al je pa sam ime tolk pomembn???:\

MALJUTKA ::

Mah, glej, meni niso vazni niti certifikati, niti ime! Dejstvo je, da obe firmi (ne pozabit Anteca) delata dobre PSU-je. Razlika je v finesah, ali pa ce hoces v malenkostih. Kot sam vidis, ena taksna malenkost je ta, da ti chieftec ne zmore zagotoviti tovarnisko obljubljenih vatov, medtem ko enermax ne samo da zmore, celo vec ti da od obljubljenega. Ja, saj je se vedno pri istih vatih chieftec cenejsi, ampak jaz recimo se raje odrecem kaksnemu pivu, pa raje vzamem taksen PSU, katerega maticna firma ne rabi lagati o njegovih specifikacijah, da bi me prepricali v njegov nakup. Ampak, to je MOJE prepricanje in mnenje. In ko pridemo do osebnih mnenj in dejstev zmanjka, je pa tako ali tako brezveze diskutirati dalje, katerega se bolj splaca vzet, saj je potem to odlocitev vsakega posameznika posebej.
Mar ne?

frenk ::

Se strinjam:D

Dr_M ::

no ja...ce bi ze kupu res drag napajalc, pol bi definitivno uzel anteca. enermax je pa samo znamka ki jo je ustvaril mlacom in je bolj kot ne samo rahlo nad povprecjem.lepo si oglejte test na tomshardware :\ :\


no ja...drugac pa usi sluzijo namenu, rajt?:) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Tradewind ::

OK, vse lepo in prav, kako pa je kaj s chieftec-vim 340w napajalnikom? A mogoče tega nobeden nima, kkao ste kaj z njim zadovoljni...?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

boštjan ::

enermax je pa samo znamka ki jo je ustvaril mlacom

to je pa isto kot da bi reko, da je TEHNOUNION avtomobilsko znamko BMW ustvaro

MALJUTKA ::

Bostjan : Napisal si moje misli. Vsaka nadaljna pripomba oz. ugotovitev glede njegove izjave bi bila odvec...

Matek ::

Verjetno je Dr_M mislil, da je Mlacom v Sloveniji Enermax priljubil, ker se drugega nekaj časa ni dalo dobiti in so to dobri napajalniki, pri nas so bili nekaj časa najboljši. Potem je Redrat začel prodajati Antec Truepower serijo, ki je bila boljša, ampak sedaj imajo pri mlacomu nove serije Enermaxov, ki se lahko kosajo z Truepower serijo po moje.

Tako da če bi rad malo prihranil in ne misliš izvajati tako zelo ekstremnih overclockov, kar kupi Chiefteca, če pa hočeš res najboljše (kar se dobi pri nas :D ) pa kupi ali enermaxa ali anteca.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MALJUTKA ::

MadManMato: Doslej si v tej temi napisal najbolj posten in realen post! BRAVO

Matek ::

Hvala:D

Upam da bo zdaj konec prepira in da se bo odiedog odločil kaj kupiti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Cosmo ::

Hmm..zakaj že ne bi mogel z Chieftekom dosegati ekstremnih overclockov:\
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

GUFY ::

Jaz imam Chieftek napajalc 420 w pa je čist kull in je skoraj neslišen. :) :) :)


Tako da če bi rad malo prihranil in ne misliš izvajati tako zelo ekstremnih overclockov, kar kupi Chiefteca, če pa hočeš res najboljše (kar se dobi pri nas ) pa kupi ali enermaxa ali anteca..


MadManMato, kaj si pa s tem mislil?!?!?!



Matek ::

Točno to :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

boštjan ::

Ja če kdo hoče izpodbijat MMM izjavo je to tisti ki mu je s 420W čiftekom ratal extremni o/c.

Verjetno je Dr_M mislil, da je Mlacom v Sloveniji Enermax priljubil, ker se drugega nekaj časa ni dalo dobiti in so to dobri napajalniki, pri nas so bili nekaj časa najboljši

To pa se ne bi jaz strinjal,da je Mlacom enermaxa priljubil.enermax si je sam ustvaril ime in s testi so to dokazali in ker se je začelo povpraševanje po enermax PSU-jih jih je mlacom uvozo,simpl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Cosmo ::

Ja no in zakaj bi z 389W dosegel vecji o/c kot z 417w? Napetosti so pri obeh stabilne le da ma en 28W vec za isto oz. nizjo ceno.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Dr_M ::

ah...ce hoces res dobr napajalnik si kups anteca, ce pa hoces pocen pa dober pa chieftec.
drugac pa jest nebi napajalnika preobremenjeval...ker ti lohk odleti se tok oh in sploh kvaliteten...se pravi,samo do deklarirane vrednosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MALJUTKA ::

Samo eno vprasanje tistim ki KAO na ime in certifikate nic ne date :

ZAKAJ pa potem ne vzamete nekega NONAME npr. 400W PSU-ja za cca 8 K namesto, da dajate toliko vec za chiefteca. Pa saj chieftec je SAMO ime. Mar ne?

boštjan ::

Jaz sem glih tega 400W za 8k z dual ventom vzel in za1X vse OK8-) .res pa je, da ne bom nič navijal na tej plati.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

frenk ::

MALJUTKA: tlele je odgovor=>5v=>40A, 3,3V=>30A, 12V=>18A...to je to:D

Dr_M ::

MALJUTKA dej pust kle ljudi pr miru pa pejt kam drugam jokat.
zakaj bi mogl usi met enermaxa? mi lohk razlozis?? zakaj nebi smel kupit chiefteca?? lohk razlozis?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Dr.M dobro si preberi kaj MALJUTKA pravi. Nikjer ne piše,da je čiftek slab,ravno nasprotno,tudi ne piše da bi morali enermaxa kupit,tako da be cool and keep this thread on a normal level,no flaming

San ::

Flemanje se je začel takoj za mojim postom z mlatenjem prazne slame s strani MAljutke. Nej si ogleda model mal naslov teme - Napajanik Čhieftec. Ne Enermax in certifikati. Tipa zanima kako je folk zadovoljen z njimi, ne ostala navlaka ki jo je ta model zvlekel v to temo.

boštjan ::

Njegove posti so v redu in povejo dejstva zakaj naj se odloči za enermaxa,nena pa sili v nakup.Razumeš,dava še druge možnosti.In isto se bo zgodilo,če bo kdo vprašal:KAKO STE ZADOVOLJNI Z Ti 4200?

MALJUTKA ::

SunTrace: Odiedog v prvem postu sprašuje, če se splača dat 10K zraven cene za chiefteca, pa vzet Enermaxa. Ja? Ja. Jaz sem mu samo skušal po najboljših močeh razjasnit, zakaj je med tema firmama razlika v ceni (ki pa še zdaleč ni 10K). Imel sem (in še imam) oba PSU-ja, tako da mislim, da moji posti niso iz trte zviti. Nisem napisal, da bi vsi morali imeti Enermaxa, ravno obratno. Odiedog je v svojem prvem postu povprasal po RAZLIKAH med OBEMA firmama, in mislim da je to vprasal LASTNIKE dotičnih PSU-jev, oz. ljudi, ki imajo ali so imeli kakrsnekoli izkusnje z ali eno ali drugo firmo. Jaz posedujem OBA PSU-ja, torej imam tudi izkusnje z obema, in mislim, da sem celo bolj kompetenten za odgovore oz. pojasnila na njegovo povprasevanje kot ti. Mogoče se motim. Nisem pa z ničemer žalil ne tebe, ne Dr.M-a in ne chiefteca. Torej, kaj bi rad?

boštjan ::

tak zdaj pa vsi prenehajte z flemanjem.govora je o čiftek napajalniku in ali se splača dat malo več za enermaxa.Razno razne spore rešujte v PM

MALJUTKA ::

Odiedog: Ne moreš zgrešiti ne z enim, ne z drugim napajalnikom. Vprasanje je samo, če si pripravljen dati nekaj SIT vec, in s tem dobiti ( ali pa celo izgubiti ) nekaj več kvalitete. Dejstvo pa je, da sta ti firmi na skoraj popolnoma enakem nivoju, in kaj lahko se zgodi, da je kateri model chiefteca celo boljsi ( in cenejsi ) od enermaxa ali obratno.
Kakorkoli, odločitev je tvoja, želim pa ti obilo stabilne napetosti pri novem PSU-ju.
Mislim, da je bil to moj zadnji post na tem forumu, za katerega sem do danes mislil, da ste na njem sami dobri in pošteni fantje.
Vsem hvala lepa za kakrsnokoli pomoc, ki sem jo bil deležen na tem forumu in
LP, MALJUTKA

mare87 ::

Koliko molexov pa ma ta Chieftec 420w?

frenk ::

mare87: devet

mare87 ::

Uh super>:D verjetno bom jas tudi tega kupil zdraven Abit NF7 rev. 2.0.

boštjan ::

MALJUTKA,pa ja nas ne boš valda po enem mescu zapusto

San ::

Otroka, ki kuha mulo se pusti pri miru, ker ga drugače samo razvajaš, boštjan. Z takim pristopom se ne pride nikamor. Če pa sam sebe bena, je to njegov problem, ne moj in ne tvoj.

kuglvinkl ::

MALJUTKA: ne sekiri se.
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533653 (2868) Karaya 52
»

Napajalnik?

Oddelek: Navijanje
201764 (1507) DjTonic
»

Pomoč pri izbiri napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
5824 (777) MilkyWay
»

kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
121791 (1614) Fury
»

PSU za okoli 15k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
421953 (1464) MALJUTKA

Več podobnih tem