» »

napajalnik

napajalnik

«
1
2

gape0000 ::

Zanima me če bo 300W napajalnik (dubu sm ga zravn ohišja)dost dobr za takle sistem:
athlon xp 3000+,
gigabyte 7NNXP,
2xCORSAIR VS 256 MB DDR 400,
gigabyte Radeon 9800PRO 128MB DDR--> to bom zdej dubu zato me zanima če bo delal normalno s 300W napajalnikom
(nimam namena navijat)
Kaj mislte a bi rabu močnejši napajalnik al bo ta dost?

Dr_M ::

ce je dost kvaliteten napajalnik bo delal bp, ce je pa samo ksn kvazi 300W bos pa hitr ugotovu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

(nimam namena navijat)

Slej kot prej, ce preveliko obiskujes to stran se ti bo zlustalo vrjemi :) Tako da se ti splaca kaj bolsega vzet, ce pa vseeno vstrajas pa ti predlagam da posezes vsaj po 350W.

lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

msmiha ::

300W ti bo vrjetno zadostovalo, tudi če je neke x firme, Jaz mam 250W X firme pa navit proc Athlon XP 1,43GHz@2,083GHz pa se mi sam včasih sesuje iz neznanega razloga :P
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

boštjan ::

gape0000 in vsi drugi,kolko vemo,da poleg ohišij ne prihajajo kakšne kvalitetni,še manj pa stabilni napajači in s tem da maš celo nForce2 system,kjer se še poleg plate in proca,tudi grafa napaja iz 12V linije,ti priporočam,da rečeš v trgovini,da ti dajo kakšnega kvalitetnega,ki ma 12V linijo večjo od 20A.samo pol pričakuj,da boš za takšen napajač dal več kot 10k.no saj če si 9800pro kupo,pol ni denar problem.

Dr_M ::

boštjan: jest mam macase ohisje, pa je biu zravn mascase napajalnik in dela bp. res pa je da ni za ksn extremni sistem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

samo kolko vem nimaš 9800pro,nforce2 plate in 3000+ proca,ali se motim?

Dr_M ::

ne nimam, bi pa vse to poganju BP (na defultu seveda)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

bi,bi,samo bi se preveč poznalo pri 12V liniji,ki bi padla.te nove grafe z MOLEX priključkom,kar dosti 12V linije popapajo.

laibachnsk ::

Napajalnik je švoh definitivno,sploh pa če je kakšen no-name.Če bi imel radeon 9600xt,pol bi bil dovolj,radeon 9800pro pa žre elektriko.Najmanj 350w če ne še več(seveda ne no-name).Po moje ti ta 300w napajalnik,sploh ne bo zagnal sistema.

DimmniBurek ::

Jest mam tak sistem(podpis)+ R8500, DVD, CD-RW, Creative live player 5.1, WD 80Gb, pa napajalc Xfirme 300W pa mi dela BP. U sredo grem po dva venta 120mm-titan, in mislm da bi moglo delat OK
There Is No Stronger Drug Than Reality

gape0000 ::

Ja hvala za pomoč, zdej to grafično bom dubu u petek a če probam se mi ne more nč sfukat al kako? A se mi lahko kej prekur al se mi sam ne bo zagnou sistem tko k je napisu "laibachnsk" (To sprašujem k res nimam blage veze o napajlnikih ...)

boštjan ::

zagnat bi se ti moralo,samo vprašanje stabilnosti,ko boš kakšno igro pognal,ker dvomim da si kupo 9800XT,da boš z njo slikice gledal.glej ,že če kupiš geforce5900 ti v manualu piše MIN 360W PSU.mene je še na to prodajalec opozoril.

Dr_M ::

ce bo delal bo, ce pa ne bo pa ne bo. to bos hitr vidu.pomembno je samo to, da spremljas napetosti in ce bodo nizje od specificiranih za vec kot 10% sigurno ne bo delal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gape0000 ::

No men se kr zdi kokr mam jst sreče da mi ne bo delal tko da a mi lahko za vsak slučaj poveste ker napajalnik se mi splača (moč, firma?), boštjan kupu bom pa PRO ne XT-ja.

boštjan ::

tukaj je en za dobro ceno,pol pa še maš 420 in 360W čifteke pri JAE,prvi te pride okoli 15k,drugi pa 12k.

Tilen ::

okey tole pa mi je zdaj dalo mislit =) a je tale 550W nekaj taksnega kot moj 400W ki je v totalni p**** ?Ker je cena napram Chiefteku in Anteku enostavno SMEŠNA! Vprasanje je koliko pri enih in drugih placas samo "firmo", kaksne izkusnje s tem 550W ?? ma kdo kaj takega?IN kaksna oz za koliko bi se povisal raciun za EL na mesec.

Lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

tale napajalnik nima aktivnega PFC-ja.
se en link ki je dejansko povezan s tem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Tilen ::

a lahko na kratko poves kaj to je ?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

se en link kjer je res na kratko opisano :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

OK, torej glede na to kar pise v tem clanku naj ne bi bil iskoristek popoln ker pac tega PCF-ja ni in pise tudi pac da brez tega PCF-ja PSU-ji sploh niso priporocljivi. In sedaj postavimo v vrsto tega 550W in pa Chieftek 420W, za katerega bi se odlocil Dr_M ?
Pa saj tale 550W ina tudi PCF ampak samo "passive" :)

Passive PFC also does not use the full energy potential of the AC line.
To pa v praksi pomeni koliko?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krucymucy ::

kratka zgodbica o tem kako AthlonXP 2200+ in GF5900XT v druzbi dveh diskov in 768MB rama ne dela s 400W, dela pa s chieftekom 360W

Vesoljc ::

ti W samo lažejo, kar je pomembno, je koliko Amperov lahko napajlc spusti po določeni liniji...
ko primerjate napajlce, zraven napišite še to...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dr_M ::

jest tut zdej gledam za novim napajalnikom in se nekak odlocam med Antecom truepower 330 in SL350...oba mata podobno ceno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

OK, dilema je med naslednjima dvema :
LC-Power 550 Watt, 120mm Single Fan, Gold Edition
Moč: 550 Watts
+3.3 V: 32A
+5.0 V: 40A
+12.0 V: 24A
-5 V: 0,5A
-12 V: 1A
+5Vsb: 2,0A
1 ventilator, temperaturna regulacija
Pasivni PFC

CENA : 13.999

ter:
Chieftec HPC-420-302DF

+5V +3.3V +12V1 -5V -12V +5Vsb
40A 30A 18A 0.3A 0.8A 2A

CENA : 14.520

Torej, ce gledamo samo MOČ (A), je prvi seveda boljsi nakup glede na svojo ceno, kajti 12V linija ima kar 24A 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Hmmm. Tud jest že krepko obupujem nad današnjimi napajalniki. Zadeve so še posebej za overclockane mašine prešvohotne. Svetli izjemi sta Antec in Enermax. Venda pri enermaxu podpiram samo serijo ki ima dve ločene 12V linije (eno za CPU drugo za periferijo). Danes malo gledam kako bi potweakal svoje "ultra super napajalo" za 5kSIT. In po meritvah sem ugotovil da imam samo s procesorjem enormno obremenjeno 12V linijo. Kajti samo na kablu od napajalnika do plate izgubim 0.2V! Medtem ko na 3.3V in 5V liniji izgubim okoli 0.03V na kablu. Vprašanje če sploh obstaja napajalnik ki bi rešil moj problem z nihajočo 12V linijo...

A slučajno kdo ve če bi se dalo kje kupiti nova ATX konektorja za na plato (tavelkega in malega 12V), ker bi rad zamenjal tele obstoječe drate z nečim bolj konkretnim, recimo 2.5mm^2, 99.999 pure cooper kabli, pomojem bi že to precej olajašalo moje težave. PA usmerniške diode bi blo mogoče pametno menjat, ali pa kr dodat še eno vzporedno, ker se segrevajo k pr norcih... še posebej una na 12V liniji. Pa mogoče dodat kako dušilko pa dodatne kondije. Potem pa smo že tam kjer bi moglo bit nekaj razlike. No seveda je Antec z svojo True Power serijo tukaj daleč spredaj pred konkurenco... Tam je regulacija veliko boljša kot povsod drugje.

Ker ubistvu sploh ni toliko važno kolikšen tok je sposobna prenesti določena linja, temveč kako dobro jo napajalnik regulira. Nihajoče napetosti so smrt.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

Tribesman, ce bi se odlocal za napajalnik in bi izbiral med tistima dvema ki sem jih "ponudil" bi se odlocil za ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Hmmmm. Glede na slabe izkušnje iz Chieftecom ne bom o tem napajalniku rekel nič slabega niti nič dobrega, ker pač ne bi bilo fer. Sem pač dobil slab kos. O unem drugem pa ne vem kaj dosti, razen en review sem prebral, pa še ta je bil bolj površen... Ne zgleda slab, vendar je nekako čuden priokus v ustih ko gledam tele ultra high power napajalnike, ki ubistvu še vedno temeljijo na istih načrtih in tudi vezja so skoraj popolnoma identična, kot pri prvih 200W ATX napajalnikih.

Takole bom rekel. Če hočeš res dober napajalnik je edina opcija trenutno Antec TruePower, če pa si se odločil da ne daš 24kSIT za napajalnik, potem pa je ubistvu vseeno kaj vzameš. Vzami teha 550W sigurno ne more bit slabši od ostalih napajalnikov za ta denar. Sej konc koncev zadeva je električno popolnoma enaka vsem drugim, razen Antecu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Dr_M skoraj bi spregledal tvoj post. Vsekakor kupi true powerja. Verjemi da se ti tistih dodatnih 20W ne bo poznalo toliko kot popolnoma ločene in regulirane linije. Sploh pa če nimaš ultra požrešne mašine, je tale 330W truepower prava izbira.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no sej ko bom kupoval bom verjetn res kupu true 330. sicer pa mislm da bi biu sposoben poganjat tut ksno bolj pozresno masino :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

Samo za informacijo: v podpisu je moja konfihuracija, napajalnik je Enermax 365, pa dela bp. Mel sem še več stvari naenkrat gor (še en disk in opt. enoto --> bp!). Tudi, ko navijem ram, proc in grafo, še vedno bp čez vse teste. Upam, da to komu koristi...

boštjan ::

saj enermax napajalniki so eni najboljših

Dr_M ::

lohk si pa tega kupte...ENERMAX EG851AX-VH ActivePFC 650W 78.600
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Veš kako je Fizikalko. Tvoja konfiguracija sploh ni nevem kako požrešna. Recimo Athlon @ 2000MHz (predvideva da z okoli 1.7V) požre nekje 50-60W energije. Recimo kak ultra napiljen Barton @ 2600MHz z napetostjo okoli 2.1V požre okoli 140W. In to je smrt za napajalnik. Moreš računat da je to obremenitev 12V linije nekje z 13A... Skratka čist štala. Poleg tega imaš ti grafo na 5V liniji, kar pripomore k bolj enakomerni obremenitvi napajalnika. Recimo moja grafa se napaja z 3.3V linije, prav tako kot RAM in cela plata. Kar pri meni obremenjuje 5V linijo je disk, DVD ROM, TV kartica ter dva ventilatorja, to je vse skupaj okoli 2A toka, kar pomeni da se bo vsak napajalnik z kombiniranima 12 in 5 voltnima linijama posedal na 12V.
Prav zato ima Antec trenutno tako prednost, saj je vsaka linija regulirana posebej neglede na obremenitev. Pri standardnem designu pa je tako, da če ena linija (5 ali 12) preseže "dovoljeno" mejo napajalnik zmanjša obe hkrati...
Danes ko pridem domov se lotim predelave napajalnika. Poizkušal bom izklopiti ta "overvoltage protection" na 5V liniji. Sicer bo potem najbrž zaradi tega 5V linija malo bolj opletala, vendar to zame nima bistvenega pomena. Druga stvar ki je v planu je menjava močnostnih Schottky diod. Sem v enem Compaqovem staremm napajalniku našel zelo dobre diode ki prenesejo 45A, napram zdajšnjim ki so 15A. Pa bom probal če se da kej razstavit ATX konektor, bom probal zamenjat tudi kable. Bom poročal o uspehu modifikacije...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

satan333 ::

Ko ti zaradi preobremenitve skuri napajalnik, lahko skuri tudi komponente katere ta napaja (plošča, itd...). Zato je bolje kupiti dovolj močan napajalnik z zalogo moči preventivno, kot pa potem znova kupovati nove komponente. Tako se izogneš velikim problemom.

frenk ::

za napajalnik se definitivno splača dat veliko...jest vsem priporočam anteca:)

jest mam chiefteca 420W in imam po modifikaciji(samo trimer sem zavrtel) 12V linijo stabilno koš še nikoli prej

12V...11.98V
5V....5.24V
3.3V..3.3V

proc je navit iz 1466 na 2448 pri 222FSB-ja, NF7-S, 512MB RAM-a, 2xraptor, cdrw liteon, 15W požrejo ventilatorji na 12V liniji, itd, itd...

res pa je da sem mel probleme z 12V linijo preden sem jo "modificiral", ampak zdej pa laufa kot urca

zanimivo se mi zdi tud, da mi MBM5 zdaj bere tudi 3,3V linijo, glede na to da je včasih ni...ste to opazil?


p.s.: 12V linija ne skače niti za 0.01%, seveda pa je proc vedno obremenjen s foldanjem:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

TribesMan ::

satan333: če bi poznal delovanje ATX switcher napajalnika ne bi govoril takih neumnosti. Edina šansa da ti napajalnik kaj skuri je če ti v komp useka strela in vse prebije po dolgem in počez. Da bi pa sam napajalnik kaj uničil pa je skoraj nemogoče. Ker če crkne napajalnik ponavadi odleti ali:
-transistor
-usmerniški mostiček
-močnostne usmerniške diode
-v zelo ekstremnem primeru bi mogoče lahko prebil transformator (recimo če crkne ventilator in se napajalnik pregreje)

In v vseh naštetih primerih bi bila prva stvar ki bi jo napajalnik naredil ob tem je da bi odletela varovalka. Sploh pa je napajalnik narejen tako da sta primarna visokonapetostna linija in sekundarna nizkonapetostna linija popolnoma galvansko izolirana, to nekako pomeni da tudi če bi napajalnik totalno zdivjal napetosti ne bi narasle več kot 20% preko meje. Potem bi se pa itaq zaradi prenapetostne zaščite ugasnil...

Zadeva je dejansko narejena tako da če ji fali samo ena malenkost se bo ugasnila, ali pa bo zgorela varovalka...

Komur je napajalnik skuril plato ali še kaj več naj ve da so ble tle vmes ene višje sile...

frenk:

Nevem kaj misliš z 3.3V linijo sam men jo že od vsega začetka odčitava... To pa da ti linija ne skače pa je najbrž zato, ker GF4 se napaja iz +5V linije in zato lepo skrbi za ravnovesje. Chieftec je recimo ob mojemu bremenu totalno odpovedal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

frenk ::

tribesman: včasih kolikor jest vem se na NForce2 platah ni dalo brati s senzorja za 3.3V, ampak samo Vcore, Vdd in Vddr...upam da me spomin ne vara...ja če bi na 12V linijo še kaj prklopu bi se skor zihr sesedla, ampak jest hočm rečt samo da po modifikaciji sem dobu tolk stabilno napetost 12V, da to skor 100% razlike...pred modifikacijo je napetost padla tudi pod 11.4V in je nihala tudi za 0.1V:D, zdaj, po modifikaciji pa niti malo ne niha in je stabilna 11.98V...je pa sigurno Antec velik bolši :)

Tilen ::

meni lepo odcitava 3V linijo ampak je tako slaba zarad nekega noname PSU-ja da bom ponorel
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Hehe... me is back!!!

Napajalnik je moddan. Ubistvu je vse kar sem naredil to, da sem vzel moj napajalnik in še en crknjen 200W napajalnik iz Compaqove mašine in sem začel preseljevanje komponent. Ta Compaqova zverina je na papirju res samo 200W vendar je zadeva 3* predimenzionirana. Tud ene komponente na tem napajalniku nisem videl da bi bila manjša od kakšne v mojem "400W" napajalniku. No in kaj vse smo danes naredili? Tole:
Prva stvar ki sem jo ušpičil je bila selitev močnostnih diod iz compaqa v moje skropucalo (v mojem so bile 10A diode, v Compaqu pa kar 40A... zadeva je tudi pakirana v večjem ohišju zato se tudi bolje hladi. No nevem koliko je prinesla ta modifikacija, vendar je prva stvar ki sem jo opazil zdajle ko laufam tole predelano reč ta, da se hladilno rebro na katerem so diode veliko manj greje, ker je več kot odlično! Sem že vtišla ventilator...
Druga stvar je bila ta da sem iz Compaqa pobral izhodne dušilke in jih montiral v prazna (!) mesta pri svojem, to pomaga k manj ripple-a v izhodni napetosti.
Tretja stvar je bila povečanje kapacitivnosti na vseh linijah. Ubistvu je zdaj na vsaki linij napajalnika vsaj 3* več kapacitivnosti kot prej. To prav tako pomaga k manj nihanja in bolj gladki izhodni napetosti. Vsekakor zelo pomenben dodatek.
Četra stvar ki je bila postorjena je bil dodaten vod energije od napajalnika do matične plošče na 12V liniji. Dodal sem dve 2.5mm^2 žice (eno za + in eno za maso) direktno med ploščico napajalnika in med ATX 12V konektor (un mali z 4imi priključki). Tu je napredek ta da je sedaj padec napetosti na kablu namesto 0.2V samo 30mV, to se pravi 6* manj. Vsekakor velik achivement.

No in rezultati? Ja napredek je več kot očiten. Najbolj se pozna pri 12V in 3.3V linijah.

12V linija je prej nihala med 11.3V in 12.1V z povprečjem pri 11.6V, sedaj se ta napetost giblje med 11.8V in 12.3V z povprečjem 12.1V! Pol volta več, z bolj stabilno linijo! Zakon... komaj čakam en mrzel dan ob 3DMarku...

3.3V linij je prej nihala med 3.4V in 3.66V z povprečjem okoli 3.6V, sedaj se ta napetost nahaja med 3.62V in 3.71V z povprečjem pri 3.69V
To se tudi avtomatsko pozna na bolj stabilni RAM napetosti... spet bomo testiral ko bo čas za to.

5V linija se je začuda spustila iz 5.4V na 5.05V, s tem da je sedaj popolnoma stabilna pri 5.05V nič nihanja, prej se je nahaja med 5.3V in 5.4V.
Sicer mi stabilnost te linije ne pomeni praktično nič, saj gor nimam nobenega zahtevnega bremena, mi pa veliko več pomeni nižja napetost te linije, ker sedaj ta linija z previskoko napetostjo ne vpliva več na 12V tako da je vse v najlepšem redu!

Negativne napetosti so ostale tam kjer so bile... in ubistvu me ne motijo nič... :)

Povzetek:

Manjše nihanje napetosti CPUja, manj nihanja napetosti RAMa, manj posedanja... in CPU stabilno deluje z 30mV manj napetosti kot prej... Neeet!

Vsekakor vredno časa sploh pa denarja... in veste kaj, linije so sedaj bolj stabilne kot pa z cvilečim Chieftecom... Eh ja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

satan333 ::

TribesMan: Vidim da si strokovnjak s tega področja. Zgoraj sem navedel lastne izkušnje.
Po vgradnji močnejše grafične kartice in pekača se je napajalnik zaradi preobremenitve začel močno segrevati, seveda je po tem kupljen nov močnejši kvaliteten napajalnik. Toda ravno takrat je računalnik začel zmrzavati, vedno pogosteje. Rešitev je bila osnovna plošča v smeti in nakup nove.Pred tem je bilo delovanje idealno. Prisotnih pa ni bilo nobenih višjih sil.

Alexius Heristalski ::

Živjo!
Tudi sam kupujem kvaliteten napajalnik, pa me zanima, če sta Antec True430, 430W ATX in CWT-430ADP 430W ATX res popolnoma identična tudi po zmogljivostih in kvaliteti, ne le po specifikacijah?
CWT je nekoliko cenejši.
Hvala!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

TribesMan: Ti si iz geto napajalnika naredil skoraj Anteca!:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Alexius: Tole je še daleč od Anteca... Ko sem mel na sposoji Tic-ovega TP 430W sem videl kaj je to Antec kvaliteta. Tam pa napetosti dejansko nič ne nihajo. Res carski napajalniki. Če ste pripravljeni odšteti denar ki ga zahtevajo za njih vsekakor ni druge opcije.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Pri IN.P.U.T. imajo TP430 za 22800, poštnina je zastonj, kar ugodno po moje ... verjetno ga bom kupil.
TribesMan, kako se potem moda tega Anteca - je treba kaj spajkati ali samo trimerje obračaš kot pri Chietecu?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr_M ::

treba je trimerje nalotat, ce hoces spreminjat napetosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Poceni - link.

TribesMan ::

Aleksius:

Mod Anteca je dokaj enostaven, ni treba nič ohišja odpirat. Ker ima vsaka linija speljano do ATX konektorja posebno žičko s katero meri napetost na konektorju in jo potem regulira. vse kar moreš naredit je to da precvikaš žičko pri tisti liniji ki jo hočeš povišat, potem med oba odrezana konca vštukaš 10[ohm] uporček, nato pa med maso in tisto stranjo uporčka ki gre proti napajalniku priciniš en multiturn trimer z upornostjo 1k[ohm], čist simpl. Na začetku mora bit trimer v poziciji da ima največjo upornost. Če hočeš potem povišat napetost na tej liniji samo počasi vrtiš trimer tako da se upornost na njemu zmanjšuje.

Preprosto ko pasulj. Postopek potem ponoviš za vse linije ki bi jim rad povišal napetost... Pa dobro je da te trimerje potem pritrdiš na glavni ATX kabel tako da so na roki in boš potem lahko reguliral zadeve.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Ni druge, tega Anteca bom kupil. TribesMan, hvala za pomoč in podatke!

lp
8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DjTonic ::

Tole se res splača nabavit. Jaz bi mel kakšnega True480 pa ga nisem našel na ceniku.

TribesMan: Ja tisto z 10 ohmi ter 1k gre za 3.3, medtem ko pa moraš za druge linije izbrati druge vrednosti za optimalno delovanje.

Npr za vmod +12V linije se uporablja 68ohm fiksni + 10k trimer.

A ma kdo izkušnje z Antecom 550W baje je kr nekaj težav z voltmodom, morphling, a nisi ti imel en čas tega Anteca?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322109 (1573) DjTonic
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291873 (1342) cbelica
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806658 (5270) BigSexy
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241483 (1137) svejk
»

Do koliko lahko dvignem 12V, 5V in 3V linije

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251908 (1502) boštjan

Več podobnih tem