» »

Problem pri overclocku ..

Problem pri overclocku ..

BigSexy ::

Imam Bartona 2600xp@2.2ghz (fsb 190), 512 nekega no-name rama, matično NF7-s rev2, napajalnik 420W chieftec in grafo Radeon 8500 LE..

Problem se pojavlja pri igranju iger, ker me pogosto vrže nazaj na namizje (po igranju cca. 15 min NFSu). Najprej sem mislil da je RAM, pa ga imam nastavljenega na najbol relaksiranih nastavitvah, poskusil sem tudi z memtestom86, ki ga prestane bp. Temperatura samega procesorja ne preseže 55c, v ohišju pa je max. nekje 31c. Radeon ni nič navit.. in dobro hlajen, tako da prestane vse teste (3dmark,etc.) bp. Procesor prav tako prestane vse teste.. (folding@home,prime,etc.). Voltaže so tudi vredu, pretiranih nihanj ni, res je sicer da min. 12v linije pride tudi do 11.50, ampak mislim da bi to ŠE moralo zadostovati..

Zdej mi je pa že počasi zmanjkalo idej, kaj bi sploh lahko bilo ?:\

Ideje zaželjene ;)

Lp /Uroš

boštjan ::

si probal igrat pri nenavitem procu?Pa probaj naviti tole 12V linijo,narediš pa tako

BigSexy ::

Nenavit dela bp. Saj ravno zato tudi jaz sumim napajalnik..

p.s. tnx za povezavo ;)

morphling1 ::

Po čem sklepaš da prestane vse teste, kot so Folding in prime95. Koliko časa si jih pustil laufat? F@H s -forceasm -advmethods -forceSSE je sigurno bolj obremenilen kot nek NFSu. Ti folda brez težav in napak, če recimo narediš en ali dva paketa?
Metanje na namizje je bolj znak nestabilnega proca kot pa napajalnika, en test 3dmarka 2k1 ali 2k3 nista dovolj dolga da bi pokazala celotno sliko, že v 2k1 lahko nastaviš na looping in ti bo potem teste ponavljalo v nedogled. Odkljukaj prvi in tretji test (zelo spominsko in procesorsko požrešna) ter benchmark looping in pusti za dalj časa pa boš hitro videl če te meče ven.

Če ti ne niha ravno vcore, je +12V linija lahko tudi 11.5 ali še manj pa bo mašina delovala več ali manj brez težav, podobno je za +5V, edino +3.3V v nekaterih platah direktno vpliva na napetost chipseta in je malo bolj važna, čeprav tudi 3.1V ni problem, da bi zaradi tega štekalo če je vse ok nastavljeno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

delfinus ::

Od kar sem kupil novo graficno kartico Geforce FX 5900 mece ven iz 3Dmarka03 tudi pri meni, ce imam seveda CPU nastavljen na 1,8V in 11 x 200 = 2200Mhz, plata ABit NF7-S v2.0. Prej ko sem imel Radeona 8500LE nisem imel teh tezav. Torej mi geforce kartica lepo pije 12V linijo. Sedaj imam nastavljeno 10 x 200 in je vredu in pri CPU voltazi 1,75V.

Kaj sem poskusal. Potvikal sem malo 12V linijo v Chieftecu 360W, jo dvignil iz 11,71 na 12,19V, sedaj me vrze iz 3Dmarka ven nekoliko kasneje, seveda z upostevanjem, ce je CPU navit na 11 x 200Mhz. Vrze me ven po enem 6 loopu (prej me je vedno takoj pri prvem demotu pri tocno dolocenem kadru). Malo sem spustil navitje in sedaj je OK. V igrah tako ne opazim razlike ali je navito ali ni navito, se pa opazi pri temp.
Definitivno napajalnik vsaj pri meni. Lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

ferdo ::

lahko, da se ti grafa pregreje, prtedvidevam "ne vem točno"

sem pa siguren, da imaš problem z procesorjem oz. hlajenje le tega. sigurno je to, da se ti ko igraš, segreje na tako temp. da enostavn vn vrže, ohladi surovo moč tvojega bartona, in potem boš zadovoljen.

BigSexy ::

Morph: bom poskusil še kakšno daljšo serijo benchow (folding&3dmark), pa bom nato poročal..
Sicer pa, če se bo izkazalo da je procesor nestabilen, kaj storiti ? Voltažo sem dal vse do 1.875, več se mi zdi pa bedasto, saj se potem že preveč segreva v smislu heat/performance.

morphling1 ::

Bog vedi kaj bi ti pomagalo :)
hint: glej fedov post nad tvojim
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BigSexy ::

bah, temperatura je že kul:) Grafa se pa tut ne pregreva (enkrat se mi je, ko sem jo hladil zgolj pasivno,odkar pa je gor še en vent pa super deluje).

Eno vzgojno brco bo tale moj pc dobil, pa ni vrag da nebo pol delal tko k treba :))

delfinus ::

Kar se tice CPUja se ne pregreva saj je venomer na 46 idle in pa max 53 na full load. To ni vzrok. Graficna ni overclockana in jo imam na default in se tudi ne pregreva. V Chieftec dragonu imam 5 ventov 2 x 92mm za CPU, 1x 120mm ob graficni, 1x intake 1x outake. Je dobro prevetreno.

3Dmark03 sem lahko pognal takoj, ko se je PC zbotal (hladna masina) in se je kresnil nazaj na desktop (3DMark03) na tocno dolocenem kadru 1 demota ob seveda 11 x 200 in 1,8V. Potem je sledilo rahlo modificiranje Chieftec napajalnika in povecanje 12V lonije iz 11.70V na 12.19V potem je zadeva zacela delovati bolj stabilno in se ni vec sesuvala na tistem kadru. Ampak sem gnal 3DMark03 kar nekaj casa, preden se mi uspe sesuti. Zdaj pa se ponavadi sesuje ali ob prvem demutu nekje drugje ali pac pri CPU testih poljubno. Vcasih se je takoj zdaj se ne vec.

Moja konfiguracija:
Abit NF7-S v2.0, AMD Athlon 2500+ 10x200Mhz, MSI Geforce FX 5900SP, Chieftec 360W, Zalman 6000Cu 2x92mm fan, 2 x WD 80GB 8mb cache, DVD Pioneer 120s, Teac CDW524E, ATI TV Wonder, 3Com 10/100, SB Live!Platinum, 1x80mm intake 1x80mm outake, 120mm fan side

BigSexy ::

Močnejši napajalnik ? :)

Moj je 420W, pa zaenkrat vse kaže, da je tudi premalo.. Poseži po kakšnem, ki ima močno 12v linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSexy ()

BigSexy ::

Jeeeej :) Pa mi je le uspelo. FSB sem znižal za 5Mhz, voltažo za rame povečal na 2.8, ter agp voltažo povečal na 1.7 and voila, nič več problemov :))

Pa sem že skoraj obtožil napajalnik.. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje athlon(xp)-ja

Oddelek: Navijanje
331497 (1053) jest10
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131968 (15573) K0K0
»

Chieftec 360W...

Oddelek: Kaj kupiti
201346 (898) TribesMan
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421583 (1230) Primoz78
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806711 (5323) BigSexy

Več podobnih tem