» »

Flashanje FX5900 v FX5950 U

Flashanje FX5900 v FX5950 U

1
2
»

pazduha ::

DjTonic: Ma laufam jo zaenkrat kr na normalnih frekvecah, če pa našopam onega Asus Smartdoctorja do konca, zadeva dela bp. Nisem se še kej veliko igral s tem, pa me zanima kako je ratal kej drugim, da ne skurim kej;)

DjTonic ::

Pred flashanjem še vseeno enkrat premislite in nujno naredite backup biosa, če se pojavijo slučajno kakšne težave oziroma z doseženim ne boste zadovoljni. Sicer pa dokler svojega navitja ne stestiraš v raznih benchmark programih (Primer 3DMark,Aquamark,...) nima smisla govoriti o stabilnostih grafične, ker se lahko hitro zgodi, da stvar zašteka.


ASUS Geforce FX 5950 Ultra

pazduha ::

OK DjTonic: Če ti ni pretežko mi prosim razloži kot zadnjemu debilu, kako to narediš. ;) Flashal sem že BIOS matične plate pa so se mi zraven hlače tresle. Zato pa ne bi rad zj..al grafike za 70kSIT.

S katerim orodjem flashas? Kako narediš backup? itd...

pazduha ::

Ups, sori. Sm prebral tvoj prvi post iz te teme DjTonic:D , tako da ignoriraj moj prejšnji post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pazduha ()

dobnik ::

kako naredis bios backup

DjTonic ::

Preberi si prvi post za več info, tam je opisan postopek za nvflash. Obstaja tudi wfflash, ki je še skoraj boljši.


S tem ukazom narediš backup

WFFLASH.EXE -S mojstaribios.rom

Ukaz za flashanje, zraven podaš še naslov do novega rom fajla...

WFFLASH.EXE NM A380U.rom

pazduha ::

8-) Ok, ratalo mi je. Moral sem uporabit en starejši nvflash, ker z novim ni delovalo. Flashal sem z biosom, ki si ga objavil na forumu (DjTonic) in zadeva super leti. Brez navijanja, torej z default nastavitvami, mi skoči 3dmark03 za dobrih 400 točk. Z navijanjem še več, GPU gre do 550 Mhz, Ram pa do nekje 980 Mhz. Če grem višje, mi dela artefakte pri "Troll's Lair" (v 3d mark 2003) in "Nature".

Ali kdo kej ve... bi pridobil še kej z višanjem frekvence AGP in voltažo? Kaj pa z navijanjem procesorja? Koliko se da zadevo še dvignit? (Plata Gigabyte 7n400 Pro2, CPU Barton 2800+, 1Gb 400Mhz Corsair VS itd.). Koliko navijanje procesorja vpliva na rezultate 3d Mark 2003?

Gatsu ::

Ok mene zanima kaj je bolš kupit Leadtekovo 5900XT al 5900LX al 5900XT od Gigabyte?

OwcA ::

Leadtek LX.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Lee_Nover ::

bols za ? ce rabs VIVO potem LX, ce hocs bolsi performance in bolsi OC potem XT .. seveda leadtek :)

OwcA ::

LX se povečini boljše navija, malo poglej po naši 3DMark lestvici.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Leadtek 5900LX, ker je na boljšem PCB-ju. (VIVO je tukaj samo bonus, če ga ne boš uporabljal ga pač ignoriraš, kartica se zato ne navija nič slabše >:D).

no-name ::

Do kolk ste prišli z GF 5900 LX flashano v 5950 Ultra ( v mislih imam frekvence ) ???

Meni laufa na 560/960

Bi se dalo še kaj več naredit ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no-name ()

[_MW_] ::

Z ukazom wfflash.exe -s xxx.rom shranim stare biose ki so na grafi na disk...kak pa naj vem kak se imenujejo ti biosi ko so na grafi?
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Oblivion ::

Saj si si delno ze samo odgovoril. Sam jim dolocis ime, v tem primeru si si izbral xxx.rom.

[_MW_] ::

Sem ugotovil pol ja ... mam 5900xt in ko probam flešat z wfflash mi napiše !!!there is a conflict in VGA BIOS and ROM file!!! če pa probam z nvflash mi tuji javi neko napako da negre in abort the flash program:'( ... eni pravijo da xt verzije negre flešat v 5950u eni pa pravijo da gre tak da nevem zaj:D ... aya pa še to, mogoce keri ve ce obstaja za geforce kaki program v stilu atitool da ti sam najde max. gpu pa ram frequency?
tnx
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5900XT @ 5950U Bios flash.

Oddelek: Navijanje
131353 (1025) Swen F@tt
»

Navijanje FX 5900 XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624774 (3290) Caligula
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337325 (5124) rap3r
»

ASUS FX5900

Oddelek: Navijanje
231039 (803) lopov
»

Preobrazite Geforca FX5900 v FX5950 Ultra

Oddelek: Novice / Grafične kartice
91920 (1920) _spirit_

Več podobnih tem