» »

Flashanje FX5900 v FX5950 U

Flashanje FX5900 v FX5950 U

«
1
2

DjTonic ::

Zanimiv vodič sem našel na forumu spletne strani Mad Shrimps. Članek, ki izvira iz korejske spletne strani 3DChips govori o flashanju FX-a 5900 v FX5950 Ultra. Glede na gpuja NV35 in NV38, ki ga imata kartici ni bilo nobenih težav, saj so razlike v strukturi res minimalne. V članku so za to preobrazbo uporabili Leadtekovega FX5900 LX, kar je zelo razveseljiva novica za vse uporabnike na forumu, ki imajo doma to kartico :D. Glede tistega 256MB DDR pomnilnika, ki ima FX5950 vam ni potrebno skrbeti, saj bo delovala tudi z 128MB. Ker pri leadtekovih grafikuljah bios najprej prešteje skupen pomnilnik na grafi:D. Torej veselo na delo in čimveč uspeha >:D. Več si preberite Tukaj.


Make a MS-DOS bootdisk
1.copy and extract all files within the zip file which contains the 5950u bios.

2. Reboot using the bootdisk

3. type 'a:\nvflash -b original.rom'
this backs up your original bios

4. type 'a:\nvflash -f n5950u.rom -u -p'
restart and you're done

Jok3r ::

In kake ima potem grafa boljše lastnosti po flashanju. Se pozna v igrah al pa v 3d marku?

fAtso ::

Jao joker pa se kako se pozna :) kot noc in dan...

_spirit_ ::

Samo ftp za bios ne dela... :\ pol pa bomo takoj provali ;)

Jok3r ::

Tule dobis bios.



edit
trenutno spet ne dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

_spirit_ ::

JA Jok3r:

Could not connect to remote server

;)

_spirit_ ::

No, zdaj pa dela. YUPI! :D

Jok3r ::

Men ga je do polovice potegn pa prekinal ;( .

_spirit_ ::

Potekalo brez problemov... rezultati v povprečju (3dmark 03) za 200 točk slabši :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Tic ::

_spirit_: Si preprican da se ti ne pregreva?
persona civitas ;>

_spirit_ ::

Tic: jp, prepričan :) leadtekove grafične kartice imajo senzor za temp gor (za druge ne vem :8)). Max temp. je prišla do 57 stopinj (4x zagnan 3dmark) s frekvencami od 500/900 do 540/970.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Jok3r ::

Jaz sem tudi uspesno fleshal karto :) . Bom se vildel ce se kaj pozna :\ testiram...

DjTonic ::

Ja pa prilimaj pol en ORB projekt.

GUFY ::

A ma kakšen bios od leadteka da mi ga pošlje na mail, saj po dveh urah probavanja še nisem uspel dolpotegniti BIOS-a z leadtekove strani.0:)

DjTonic ::

Kot kaže gre leadtekove 5900 LX brez težav flashat v 5950 Ultra (Baje poviša Vcore/Vmem). Glej sliko. MSI-jeve grafikulje pa imajo pri tem obilo težav. Deloma verjetno tudi zaradi biosa.
Evo še dva projekta, tale pravi, da mu deluje dosti bolje. In še bolje se mu navija.
FX5900@5950 Ultra
FX5900 Non Ultra

Še Leadtek 5900 Ultra@ FX5950 Ultra

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

OZZY ::

Spirit: Kaj pa če na novo naložiš potem drajverje. Je kaj drugače. Ker verjetno uporabljajo drugačne nastavitve - lahko se motim.
Go with the flow.

DjTonic ::

GUFY poglej na mail zdaj sem ti sendal biose.

Po flashanju se spremenijo tudi timingi pri ramih na grafi in se dobi manjši score (Seveda pri enakih frekvencah prej in potem). Vendar se to nadoknadi z višanjem clockov >:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

GUFY ::

Sem probal pa ne pridobim prav nič, score je še malo manjši. Verjetno zato, ker imam volt mod. Jaz bom ostal kr pr originalnem biosu.:D

_spirit_ ::

OZZY: Driverje moreš ponovno naložit, vsaj pri meni je bilo tako.

DjTonic: Kaj si mislil z "višanjem clockov"? Frekvence? Js sem jo zvišal kar za do 40 mhz, pa je bil rezultat še vedno slabši. Več kot toliko pa ni šlo - posledice v 3dmarku...

DjTonic ::

Evo še nekaj slikic :D






3DMark score: Kartica je FX5900 Ultra
Bios od FX5950 Ultra s clocki 520/930 in 53.03


Bios od FX5900 Ultra s clocki 520/930 in 53.03


Bios od FX5950 s clocki 585/985 in 53.03

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

morphling1 ::

Jaz tega flashanja na neke druge kartice nisem nikoli štekal. Enostavno ne vidim prav nobene prednosti, gpu se bo navijal toliko kolikor je pač sposoben, spomin pa prav tako, spreminjanje timingov ima običajno samo zelo slabe rezultate. NV karte imajo originalno zelo optimizirane biose in razni flashi nikoli niso bili potrebni. Da pa ti piše v računalniku, da imaš neko drugo karto kot je v resnici, pa čeprav je zaradi tega počasnejša, je pa neumnost na kvadrat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_spirit_ ::

DjTonic: Ja, samo da bi jaz dosegal take frekvence, bi potreboval vodno hlajen GPU, žal pa tega nimam, tako da... :\

GUFY ::

Men se je po fleshanju na 9700 Pro bios bolje navijal radeon 9700 ne-pro, saj origilanli bios od herculesa sploh ni bil primeten za navijanje.>:D

morphling1 ::

Pri Radeonih je drugače tam moraš imet PRO bios, da se kaj pametnega naredi s frekvencami :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ja če maš dober voltmod na FX5900 itak ni panike, da bi flashal na FX5950 Ultra >:D. Userji z FX 5900 NU, Ultra bodo vedno korak pred FX5950 U (128, 256MB) predvsem zaradi timingov na ramih. Sicer razlika ni tako velika cca 110 točk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

morphling ne gre za tako zgrešeno zadevo s flashanjem BIOSov. Zadnjič mi je en model iz avstralije poslal en "custom" BIOS za R8500, zadeva je agresivna ko hudič. S starim BIOSom sem pri 340/340MHz imel 62FPS v nature (3DMark 2001) pri 2640MHz procesorja, po updateu na novi BIOS pa je rezultat pri manjši frekvenci CPUja (2550MHz) in manj naviti grafični karti (320/320MHz) poskočil na 66FPS... Vse nastavitve vključno z gonilniki so ostale enake... Tako da res ne vem od kje teb ideje da se to ne splača...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Oblivion ::

Da ne bom odpiral nove teme, a mi lahko kdo pove razliko med 5900XT in 5900LX? Pa kaj je treba recimo na google napisat, da ti dobi teste? Je roundup dovolj?

boštjan ::

XT je pri nVidi tako kot pri ATI-ju SE. LX pa male počasnjše rame(2.8ns) gor od 5900.probaj še z review

Oblivion ::

Se pravi da ne bo nic. Bom pocakal tvoj odgovor bostjan. Hvala.

OrlyTM ::

Kva pol z tem flashanjem ... a se splaca al se ne? ... eni pravte, da so rezultati slabsi, drugi, da so boljsi ... v PC Formatu je kr signifikantno povecane rezultate objavljal ...

hmm. ...

razmisljat, a grem v to al ne ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

A ste vi prepricani (tisti, k vam ne dela nic boljs), da ste flashali z pravim biosom ... en model zgori je napopu link, kjer je bios za A360, kar je FX5700 serija ?!? ...

huh, nc jasno ...

FX5950U je pri Leadteku ... A380 Ultra ...

torej?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

hmmm ... brskam po netu in najdu ze lep kos linkov za A380U bios ampak noben ne dela ... a so ta bios skinl dol?!?

a ma kdo ta bios ze dol mogoc, da bi mi ga na mejl ruknu?

hvala, dubu bios :)

tnx

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

no-name ::

Orly daj link od biosa pa mal opiši kako si zadevo izpeljal.

OrlyTM ::

tle mas neki linkov:

MadShrimps
Computing net

drugac pa bios

preber si zgornje linke, vse pise ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

sm probu sam neki ne stima ...

nalozu nov bios, restartu in dokler se gonilnik ne nalozi je OK, ko se pa gonilnik nalozi, pa zacne srat na ibr ... utripa ekran, barve se menajo, ekran se izklaplja itd itd itd. ...

probu z dvojnimi gonilniki (preloadal v safe modu) pa isto ...
nalozu tastar bios in dela BP ...

hja. ... zgleda nimam srece ... bom pa vsekakor se mal pobrskal ...

sm pa zele prvic mal navil grafo in iz prvotnih:

300/700 stabilno deluje na 450/860 .... nice though :)

3dmark score se povisa za dobrih 800 ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

no-name ::

Sn sprobal in dela z novim biosom, sicer sem neke zadeve s driverji zaj... pa je stekalo vse po vrsti zdaj pa sem sistem na novo nalozil in dela lepo. Zaenkrat :\

OrlyTM ::

a lahk opises, kaj ti je stekalo in kako in ce so kaksni opazni boosti pri performansah ...

tnx

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

no-name ::

V bistvu ni stekalo ampak nisem mogel instalirat driverjev, ker nisem pred flashom odstranil starejše gonilnike.Tako da mi je potem javljalo razne napake. Zaj dela ok pa še navija se fajn :)

OrlyTM ::

hmmm ... no, sj jst tut nism gonilnikov odstranu najprej ... sicer sm jih pol v safe modu in pol na frisno gor dal, sam men ekran utripa, ga izklaplja, barve mena itd ... v glavnem, serje na ibr ....

ker bios si pa dal gor ... tistga A380U.rom? ....

kero kartico pa mas? ... Leadtek?

do kok se ti navije zej brez problema?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

no-name ::

Ja bios je A380U.rom drugace je pa pod default 475/950, kolko točn se da navit še pa nisem testiral.

Aja kartica je Leadtek fx 5900 LX.

OrlyTM ::

hmm ... moja je Leadtek 5900XT ... a tvoja je po defaultu hujsa ane? .... LX= kao ultra al kako ze ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

no-name ::

Evo teste.Brez kakršnega koli problema deluje na 550/960 kar je več že bliska po sliki, mislim da dlje ne gre razen mogoče še s kakšnim coolerjem hudim, jaz mam še kr original.
Navijal sem s winfox, probal bom še s riva tuner.

OrlyTm upam da ti uspe zadevo porihtat.:)

OrlyTM ::

Navijal sem s winfox, probal bom še s riva tuner.


hmm ... jst navijam kr iz forceware z onim kljucem v registriju, k ti odklene to opcijo ... cist lepo dela ...

flashal pa po novem nisem nic ... bom probu spet ko bo vec casa ...

porocam...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

DjTonic ::

hmm ... moja je Leadtek 5900XT ... a tvoja je po defaultu hujsa ane? .... LX= kao ultra al kako ze ...

Morda ti serje zaradi grafične. XT je najbolj okrnjeni FX v 5900 seriji in tudi nasploh pri nvidiji (GPU je enak NV35). Razlikuje se tudi v PCB-ju med ostalimi, saj je malenkost krajša... LX pa je v bistvu enaka kot polnovredna 5900 NU/Ultra, le, da ima namesto 2.2ns rame gor 2.8ns, ki veljajo za slabše pri doseganju frekvenc.

mloncar ::

Evo teste.Brez kakršnega koli problema deluje na 550/960 kar je več že bliska po sliki, mislim da dlje ne gre razen mogoče še s kakšnim coolerjem hudim, jaz mam še kr original.



kakšen je bil max OC pred flashanjem???
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Oblivion ::

Zakaj, ko sem spraseval ali se splaca svojo 5900 fleshat v 5950 ste vsi rekli da nima smisla in mogoce celo dosezes slabse rezultate? Sedaj se pa kar na enkrat zadeva isplaca, saj se je izkazalo da je kartica hladnejsa in se bolje navija. Kaj torej priporocate, fleshati ali ne? Imam pa ASUS V9950.

mloncar ::

jst sm tut zdle flashu mojo LXko v 5950U. zaenkrat ni problemou, grem pa zdle veselo testirat, de vidim če se je splačal.
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

pazduha ::

Mimogrede... a je ze kdo fleshal Asusko V9950 s 128 mb Ram-a? Kako se zadeva obnese. Deluje OK? Se v redu navija itd... Prosim za info...:\

DjTonic ::

Ja kartica dela normalno, čeprat ti jo bolj priporočam flashat z biosem od Asus V9980 (5950 Ultra), ker z Leadtekovim A380 se je malenkost slabše navijala (Pridobiš pa 2D in 3D način delovanja).

Na koliko pa ti dela?

Oblivion ::

Kje se dobi bios za asusko V9980, da probam fleshat svojo V9950? Na njihovi strani ga ni.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5900XT @ 5950U Bios flash.

Oddelek: Navijanje
131353 (1025) Swen F@tt
»

Navijanje FX 5900 XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624774 (3290) Caligula
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337323 (5122) rap3r
»

ASUS FX5900

Oddelek: Navijanje
231039 (803) lopov
»

Preobrazite Geforca FX5900 v FX5950 Ultra

Oddelek: Novice / Grafične kartice
91920 (1920) _spirit_

Več podobnih tem