» »

LCD Display predelava osvetlitve na modro

LCD Display predelava osvetlitve na modro

planetparty ::

Ima kdo kakšen načrt ali bilokatero uporabno informacijo?
Kakšen link?
Je mogoče kdo delal to?

Phoebus ::

Odlotaš obstoječe diode, prilotaš modre diode. Ne rabiš nobenga načrta.

zlabo ::

Kakšen displey, kje se nahaja. Kakšno osvetlitev ima - LED diode ali tista folija (ne vem točno kako se že reče). Mal podrobneje opiš, pa ti bomo lažje pomagal.
Drgač pa če so sam LED diode, je pa kot je že Phoebus reku, odlotaš stare, prlotaš nove

LP, zlabo

planetparty ::

Zdaj sem komaj prišel domov...jutri bom vzel vse narazen in podrobno dam informacije, od zunak se vidi, da so gor neke diode, mislim, da 8 komadov, nisem pa siguren.

Display je pa 4*40, napajeanje imam zdaj na USB, prek dveh potenciometrov se pa regulira kontrast in osvetlitev

DjTonic ::

Pomoje niso gor navadne led ampak SMD Led. Te je pa ful težko zamenjat, če nimaš pravega orodja pa še skuriš jih lahko takoj.

btw: robi kje si dobil tak LCD?

AvAkI ::

Če so SMD diode ni glih tako težko zamenjat, samo malo bolj pazljiv moraš biti:) . Seveda pa se je tega priporočljivo lotiti s spajkalnikom, ki ima zelo tanko konico in ni preveč močen (do 12W). Sam pa uporabljam Ersin 6W spajkalnik, v bistvu je kar spajkalna postaja...
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

planetparty ::

Lcd sem kupil od enega na netu.
Izgleda natanko tako

Ta mikrospajkalnik je projektiran za najfinejša spajkanja. Uporaba je univerzalna, predvsem na področju modelarstva, vendar je primeren tudi za popravila na avtomobilu, čolnu, radiu, televizijskih in videoaparatih, računalnikih, žepnih računalnikih itd. Zaradi svojih majhnih dimenzij ga je možno uporabiti povsod. Ogrevalni čas znaša 20 - 30 sek. Moč pri 12 V znaša 8 W, temperatura spajkalne konice od 330 stopinj C do 350 stopinj C.


Bo tole ok?
Kje pa se da kupiti te posebne diode?

planetparty ::

Sem pogledal malo v notranjost in sem presenečen:
Notri mi dosti diod, je le eno 4 mm steklo (pleksi??), na obeh koncih pa ima eno cev?, katera sveti na vak cm

Upam, da je kdo razumel kaj hočem povedati...

mazy ::

ma moj frend istega. če hočeš met čisto modro osvetlitetev boš mogu menjat papišček ki je za steklom ker drugače bo tako zeleno modro.

zlabo ::

Ja a potem so LED diode ale ne? Ker če niso, potem je to tista folija in morš folijo zamenat, drugač pa sam ledice dol pa gor pa je. Itak pol če ni vredu lohk nazaj zamenaš

mazy ::

v njegovem primeru niso ledice ampak nek "papirček"

planetparty ::

Ni papirček, not sta kot 2 debeli cevki kot tiste tanke slamice, od tam se pa svetijo led diode na vsak cm 1 komad.
Po moje bi trevalo menjati ti 2 "slamici", Tisti kartonček je pa res zelene barve, se da dobiti to v modri barvi ali je pa to nemogoče?

planetparty ::

Bom naredil slike, samo le te bodo telefon kvalitete:D

matias ::

Najverjetneje je podobno kot pri GSM-jih... ob strani ledice, okoli pa plexi ali en drug polimer, ki dobro prevaja svetlobo... Za displayem pa je najverjetneje kakšna folija, ki svetlobo odbija...

Druga varianta je, da je za displayem EL (elektroluminescentna) folija, ki sveti turkizno, modro, rdeče ali belo...
Upaj, da so ledice, drugače se zna zgodit, da boš moral menjati tudi inverter za EL folijo.
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

planetparty ::

Točno tak, kot si napisal je!

Kje pa kupim take stvari, da bo modro svetilo...?

matias ::

Torej prva ali druga varianta? :D :D

Greš npr. v IC elektroniko (al pa HTE) pa kupiš pač potrebno število modrih SMD ledic (za prvi primer), ki naj imajo čim višjo svetilnost. Potem pa stare odstraniš, pa nove gor... Če to še nisi počel, bo mal zoprno... Kupi nekaj več za rezervo :D

EL folijo majo pa v Conradu, ki pa ima drugače visoke cene... Stane pa skupaj z inverterjem manj kot 4k SIT, se mi zdi...
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

planetparty ::

Za prvo varianto sem mislil, pleksi je vmes...Drugače sem pa iz Dolge vasi in sem odrezan od sveta;((
Kolega mi lahko preveri v Lj, pa bom videl če se poseg sploh splača, če je tako kot rečeš, da je tisti drekavi kartonček vreden 4k?:'(

zlabo ::

Ne, nisi čisto razumel. Ti imaš LED diode in kartpnček zadaj, ki odbija svetlobo. Druga varijanta je pa, da je pod displeyem tista folija, ki oddaja svetlobo. Torej dve varijanti, imaš pa eno ali drugo (obeh ne), ti mislim da imaš navadne SMD LED diode.
Torej zamenjaj LED diode z ustrezno velikimi, tist kartonček pod displeyom pa le odbija svetlobo, tako da ga zamenjaj z takim podobnega materijala in modre barve.

LP, zlabo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

led obratomer + prikazovalnik prestave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
455847 (4262) DimmniBurek
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123455 (13715) Mazo
»

Hardcano 9 Blue led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141593 (1143) _spirit_
»

Menjava Led-diode na maticni plosci

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201232 (1116) RiNC

Lučke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211469 (1086) teac

Več podobnih tem