» »

Lučke

Lučke

teac ::

Ker si trenutno vse led diode na računalniku menjavam z modrimi me zanima, kako naj menjam tisto diodo na cd romu in pekaču, ker je smd al nekaj takega (je zelo zelo mala). Kako jo naj zamenjam?
  • zaklenilo: teac ()

Pretorijanec ::

Jah odtrgi testo k je gor pa zaloti svojo gor.

teac ::

Ja, saj bi to naredil, če nebi bla dioda vlka 0.5mm!!!????? Kak pa naj to zalotam???

SaTaNIsT ::

Rabiš spajkalnik s tanko konico - za SMD, pa mirno roko pa pinceto pa nekaj izkušenj z lotanjem SMD komponent. S pinceto primeš diodo pa jo položiš na njeno mesto pol pa sam prciniš pa je. Pa čimmanj segrevat ker taka dioda se zlo hiter stopi!!

capitanoss ::

hahe
Kje ste zdaj vsi ?

Bungee- ::

1. Vrjetno imas 5mm diode
2. Kupi 3mm pa bo slo malcek lazje, vendar je tudi tako rahlo tezko lotat na smd pade ....
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

msmiha ::

Jas sem zalotal gor rumeno diodo pa je šlo čist lepo, kar z navadnim plinskim spajkalnikom!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

teac ::

Bungee:
Ne nimam 5mm diod ampak SMD diode, ki pa so lahko tudi mikroskopsoko majhne!!! No, moja ravno ni (je ma manjša od 1mm), ampak bi pa rabil zellloooo malo konico spajkalnika, da bi to odspajkal, pol pa še zaspajkal nazaj, zraven vsega pa še mirno roko.
msmiha:
Če grem jaz z plinskim spajkalnikom samo blizu teh diod jih že skurim, ne pa da bi še jih lotal z tem!!!
A še ma kdo kako idejo, kako bi to naredo (DOMA!!!)

alien-w ::

jest sem dal kljub temu, da je bila prej noter SMD dioda kr navadno 3mm notr. Dela ko bog, tko da ne bi smel bit problema, ce das navadno notr.

Bungee- ::

Ok ok sorry. Probaj it v Konrada, :O (ja ze spet), tam sem videl da imajo spajkalne igle, s katerimi ti ne bo tezko lotat zelo majhnih elementov (SMD). Aja drugac si pa malcek modificiraj spajkalnik ki ga ze posedujes, varianta je da okoli konice ovijes malcek "debelejso" zico in potem s tem lotas, deluje je ze preizkuseno 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

teac ::

Alien-w:
Saj bi dal namesto zdajšnje diode 3mm, samo NI PROSTORA!!! Naj razložim:
moja smd dioda sveti, pol pa preko neke plastike malo ojača svetlobo on to se vidi na zunanji strani. Tista plastika al kaj je, pa praktično leži na diodi, tako da ni šans, da bi spravil noter 3mm diodo.
-Bungee:
Dobra ideja, tisti z žico. Bom sprobal!!!

Bungee- ::

Aja podabu vprasat kje si staknu modre smd diode ???? 8-) Jest bi jih v telefonu zamenu :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Mate ::

Teac... tisto plastiko tud ce das stran... Ker SMD diodo bos lahko odlotal, prilotat pa nove gor ne bos mogel... glede na to da si postal to vprasanje nimas ravno velikih izkusenj z lotanjem (ce se motim, se opravicujem) na tvojem mestu bi jest SMD diodo odlotu, pa dal nazaj gor navadno 3mm pol a al tisto plastiko odrezu (ce je nujna) al pa jo dal kar stran pa ledico usmeru proti sprednji plati

Rott-von-weiler ::

jas še tega nisn delal sn pa na mobitelu te lučke menjavo pa tud ne pašejo pa jih malo zbrusiš pa gre vse noter nevem kak je tam nareto meni moja zelena je ker všeč

dal bi pa jaz noter v cd al pa v disketnik eno luč tak da pol ko se on odpre ven zasije rdeča al pa plava zelena al kaka druga barva samo ta bi mogla pomoje bit hudo ploščata tak da bi jo noter stisno nevem zato vprašam če je keri že to probal:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

alien-w ::

teac: jest mam tut teaca. Notr je sicer precej malo placa, pa tut SMD je bil notr, pa tista plastika spredi, ki kao ojača svetlobo od ledice, je tudi noter. Sem pač 3mm ledici malce odstrigel nogice, in sem na cisto kratke nogice dal tist notr. Sicer se malce gužva, samo ni problema. Ker je spredaj tista plastika na pol prosojna tudi ni važno kako je ledica obrnjena (ali je pod kotom), tako da jo komot malce prilagodis.
Rot won weiler: V CDromih je precej prostora, tako da če najdeš kakšen source za elektirko, lahko daš noter brez problema. Celo tako lahko naredis, da das ledico na dva daljša kabla in potem narediš premikajočo ledico, ki jo pritrdiš na zadnji del pladnja.
V mobitelu imam pa drugace modre SMD diode (2*2mm)

Bungee- ::

Jest bi tud modre SMD ledice a se jih da dobit pri nas in kje !!! 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Izak ::

Pomoje jih dobiš v ic-elektu. Poglej malo po ceniku... Upam da boš našel v tisti zmedi na njihovi strani... :D

blue96 ::

da se diode menja na racunalniku... bom se jest probu.
.

abcde7 ::

Jest jih pa lohka u šol ukradem...:D

Sprejemam naročila:D

Binji ::

Janez: ne bi se ti umiru? Tko ne bos prisu nikamor razen da bo kasnemu dosti pa te bo zagnojil. Osebno upam na Zobato Owco>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

abcde7 ::

:D:D:D
Dej k smo pri tem dej mi tvoj mikroskop posod, ki si ga ti mečeš, da ga vidš!:D Da bom lohk vidu bakterije u zraku!:D
"kura"s kmt"

teac ::

Kam smo prišli!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hardcano 9 Blue led

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141650 (1200) _spirit_
»

LCD Display predelava osvetlitve na modro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171641 (1372) zlabo
»

Menjava Led-diode na maticni plosci

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201274 (1158) RiNC
»

mod. NOKIA 3210

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161144 (851) SkIDiver
»

Modre LED-ice!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261842 (1404) Bungee-

Več podobnih tem