» »

Kam vam piha... (PSU)

Kam vam piha... (PSU)

MaKjaVelli ::

Sem menjal ventilator na PSUju, pa sem ga ponesreči obrnil tako, da je pihal v napajalnik, je vlekel zrak v ohišje.

Potem pa ko sem "napako" popravil, sem ugotovil, da je vse skupaj glasnejše, če piha zrak ven.

Razlika v temperaturi je bila 30'C ko je pihal not napram 25'C ko je pihal ven...

Ima še kdo tako narejeno, da mu piha not? Je to "standardna" rešitev ali vsi pihajo ven?

Sprašujem pa zato, ker je sedaj po vseh predelavah to najglasnejša reč v kišti:)

LP

smilyxx ::

Torej če ti bo vent v napajalniku pihal not boš dosegel le to, da ti bo vpihoval vročino v ohišje. Zato imajo vsi ATX napajalniki narejen da zrak izpihujejo ven. Drgač pa odstrani tisto mrežico, ki je za ventilatorjem, se baje pozna.

Lp
Save water.
drink beer.

blazp88 ::

res se pozna. bom pa najbrž v kratkem porezal tudi tisto mrežico na zadnji strani, da nau še skoz tisto vleklo. Lahko znižaš tudi voltažo za ventilator (z uporom ali diodami (na diodo je padec 0,6V, jih zvežeš zaporedno ene par)), ker ni potrebe, da bi na ful pihalo (no ja, odvisno od napajalnika -> preveri kolk se greje).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617190 (5599) solatko
»

računalnik ne vžge (črn ekran)

Oddelek: Pomoč in nasveti
183097 (2839) janali
»

napajlnik in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262205 (1868) Pyr0Beast
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292223 (1543) WinsuckeR
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
121026 (862) forplan

Več podobnih tem