» »

Menjava Led-diode na maticni plosci

Menjava Led-diode na maticni plosci

RiNC ::

Glede na to da sem si vse Ledice v PCju menjal za modre (najvecji problem so mi delale one SMD led-diode v pekacu), bi si rad menjal se diodo na maticni plosci. To je neka anojing 5mm zelena ledica na ASUS A7N8X-X plati, ki ima vlogo da kaze ce je comp priklucen na strom in ko ga izklucis iz omrezja, se vsa se prisotna elektrika izprazni skozi njo. Sedaj me pa zanima ce lahko to ledico zamenjam za modro (ki pa vlece vec toka, je tak?) in ali mi ne bo to povzrocalo kakih nestabilnosti na plati? ;(

Upam da je ze kdo delal kaj podobnega in mi bo lahko svetoval. Ze v naprej hvala.

Tic ::

Nesabilnosti nebi bilo, lahko pa kej preobremenis in tako posledično skuriš.

Lahko uzameš kako manj porabno diodo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

RiNC ::

Problem je ravno ta da so modre diode BOL porabne od ostalih :\

Tic ::

Pa ni treba dat ultrabright, ampak eno malo.
persona civitas ;>

RiNC ::

Hm. Problem je ta da imam v ohisju ze druge diode, ki svetijo modro (vse enake ultrabright, zelo lepo za videt), le ta je zelena. Sedaj pa bi rad tudi to zamenjal (z modro ultrabright). Kaj bi pa lahko skuro???

RiNC ::

Sej v dvdju sem tud menjal zeleno za modro ultrabright (sicer je bilo oboje 3mm, samo nima veze). Pa dela dvd brez problema ze en teden, samo maticna pa je le nekaj drugega, ne?

Tic ::

Ja. :) Neki razlike pa je (nemore dvdjev brat recimo :))

Uzemi modro, samo ne ultrabright, ampak najbol svoh kar lahko dobiš.
persona civitas ;>

Golden eye ::

Jest bi kr reskiral in probal na tvojem mestu. Itak se kaj hudga nebi smelo zgobit razn da lučka pregori. :\
A maš kakšno sliko o ohišju???

Tic ::

Da lučka pregor???
Pregori ti lahko "kontroler" za to lucko...
persona civitas ;>

asPeteR ::

Brez skrbi jo pricin gor. Itak je razlika v miniamperih.
http://blog.stegnar.com

RiNC ::

Bom jaz kr lepo prilotal gor modro diodo, kar bo pa bo! saj je se v garanciji >:D
Slike pridejo ko bom nardil do konca pleksi stranico, pol bo pa hudo!!!

Tic ::

Jst bi ti svetoval da NE uporabis ultrabright. asPeteR: tam je večja razlika.

Lahko se zgodi da ti dioda nebo svetila.
persona civitas ;>

RiNC ::

Potemtakem lahko pregori tud kontroler za lucko v dvdju in cdrwju, vendar tega se nisem slisal, da bi se komu zgodilo, pa so si ljudje to menjavali ze pred mano.

Tic ::

Teoreticno bi lahko.

Recimo abit nf7 (mam jst) ima tako majhne diodice, da jih sprostim ocesom skorej nevedis:) Bi reku da ce bi dal UB gor.. nebi delal.

Fajn bi blo specifikacije vedt.
persona civitas ;>

BigWhale ::

Prebarvaj jo s crnim tessarolom. Zelena svetloba te ne bo vec motila.

;>

Tic ::

BigWhale: LOL! Tvoj nasvet ne ustreza topicu.... Offtopic :)
persona civitas ;>

RiNC ::

Sej tukaj pa je 5mm zelena dioda (tako da ni neki drobiz). Nekaj me zanima, je kaka razlika med 3mm in 5mm diodo (modro seveda), v napetosti ni razlike, kaj pa v porabi toka?
Ce je 3mm majn pozresna, bi dal pol to gor, ker modre navadne diode sem iskal pa jih v MBju nikjer nimajo.
Sem mel problem tudi z modro SMD diodo ki je tud ful pozresna, pa mi je zlo slabo svetla (prej je bla tud zelena SMD na tem mestu v cdrwju), na koncu pa sem pricinal 3mm modro gor pa sedaj ful sveti.

Mamaplata ::

Da bo modra ledica svetila tam kjer je prej zelena boš moral najprej spremeniti predupor.
Lahko ,da je tista zelena LED low current tko ,da teče tok samo ~4 mA.Če imaš Volt Amper meter pomeri tok skozi ledico in poglej ,če lahko zamenjaš predupor.Drugače pa tudi sam imam Asus-ko vendar me ne moti toliko zelena.

RiNC ::

OK. Bom zmero. Nekje sem zasledil, da 5mm diode trosijo nekje 15-20mA, 3mm pa 10mA, samo nisem ziher ce to drzi za modre (ce kdo ve mi prosim naj napise). Tako bom raje pricinal 3mm diodo, kjer je bila prej 5mm zelena, samo kot sem ze napisal bom vse skupaj najprej zmeril z ampermetrom.

Mamaplata ::

Najbolje bo ,da res prej malo pomeriš.Pa še to modra ledica ponavadi rabi 3,6V in tok ~ 20-30mA .
3mm LED verjetno rabi manj toka kot 5mm. Najbolje bo ,če pomeriš napajalno napetost zelene LED in sicer tako ,da meriš pred uporom se pravi takole + upor LEDica -,da boš vedel kolikšno vrednost upora moraš dat za modro LED.Mislim,da boš potem znal izračunat predupor a ne?

RiNC ::

Rezultati so sedaj taksni. Predupora ni, ali pa ga jaz ne vidim, samo v blizini diode ga ni, sem sledil poti + in - pa ga ni. Torej na zeleni diodi je bila napetost 2,8V. Sem gor pricinal modro 3mm diodo pa cist lepo sveti. Upam samo da se ne bo kaj skurlo, samo po mojem nima kaj bit. Hvala vsem. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava Led diode v mišaku (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
644824 (3731) profii
»

Diode & Upori

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282539 (2084) T0RN4D0
»

Vezava LED diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305764 (5399) zvery1
»

LED diode za modifikacijo - kaksne?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152491 (2287) Neo32

Lučke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211470 (1087) teac

Več podobnih tem