» »

Mod Chieftekovega napajalnika

Mod Chieftekovega napajalnika

Moonman ::

Ker so se mi voltaze dobesedno podrle, ko sem poskusil iz procesorja iztisniti še več, sem se odločil, da dam celotnemu sistemu malo več soka.>:D
S trimerji v napajalniku sem nastavil tako:
3.3V@3.38V
5V@5.15V
12V@12.2V

Vse skupaj deluje na 8RDA+ (oz. je delovalo:( ) Po rebootu mi display na plati kaze samo še CF. V manualu piše, da je lahko bios ali pa plata. Kaj se da storiti? Zaradi takih napetosti se ne bi smelo še nič skuriti. Ali pač? Celotno ohišje je precej prevetreno, tako da ne bi smelo biti pregretje.

Kaj se da storiti?

Azrael ::

Napetosti, ki si jih dal so čisto normalne, jaz imam sedaj pri sebi :

3.3 V = 3.46V
5V = 5,01V
12V 12.28V

Zanima me, kako si izmeril napetost, ki si jih napisal, drugače pa CMOS Clear in preveri ali je vse na svojem mestu, kartice, RAM, kabli...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Moonman ::

Napetosti sem meril z multimetrom na ATX priklopu na matični.
CMOS sem zbrisal, še baterijo sem za nekaj ur vzel iz ploše(enkrat je to pomagalo),
probal 2 proca, vse rame, pretaknil grafično...
A je mozno, da je šel bios k vragu? Kje bi ga lahko dal obnoviti?

lp, Grega

jest10 ::

Napetosti nimajo nič pri tem.
Moje so: 12,8V 3,31V 4,79V in je vse stabilno:))

Tic ::

Jaz imam
3.3 = 3.5
5 = 5.45
12 = 12.4

Epox 8rda+.

Če bi ti mogel odgovorit, bi reku da je šel bios. Sam imam izkušnje pri tem. Dobi si od kolega delujoč bios. Če se boota, pripravi stvari za flash, pojdi v flash program, nastavi use potrebno in tik preden stisneš gumb za flash, uzemi sposojen bios iz matične in daj notri svojega. Flešaš in to je to ;) Easy.

[Možnost je da deluje bios od kake druge plošče !nForce! - jaz sem imel že NF7 in eno skurjeno 8rda imam doma. NF7 je šel bios in sem bootal abitko kar z biosom od epoxe. Res da nekaj stvari ni delovalo, vendar mi je flash uspel ;)]
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Moonman ::

Kako sem vesel tega posta.:)
Mam doma od kolega Abit NF7-SL pa mojo 8RDA+. Abitka je šla iz neznanih razlogov. Samo skrbi me, kako vzeti bios iz abitke, da se ne bi poznalo-moram jo nesti na servis, je še v garanciji.
To bo še zanimiv dan:)

lp, Grega

Moonman ::

Probal z biosom od NF7-SL. Ni šlo. Mogoče je to, da ima Abitka nforce 2 ultra, moja pa nforce 2.
A je kdo pripravljen flashati moj bios? Seveda plačam.:D

lp, Grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra Infinity (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653946 (2688) Boki_
»

Radeon 9700

Oddelek: Navijanje
381213 (805) TribesMan
»

A je zanic CHIEFTEC HPV420 NAPAJALNIK ali NF7-S?

Oddelek: Navijanje
251323 (956) WhiteWolf
»

8RDA in 8RDA3+ bios

Oddelek: Strojna oprema
21983 (852) bosstjann
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231586 (18413) OwcA

Več podobnih tem