» »

Euro

Euro

Mitja 34 ::

Ne vem če je že komu prišlo na misel : 'Kaj sploh dobimo če pridemo v Europsko Unijo?'

Jaz ne vem,edino ka je dozdaj od tega prišlo je DDV,skor vse je dražjo,... :(



Res ne vem ka je pri tem dobrega.


"No matter what the path, the destination is the same."
  • spremenilo: Mitja 34 ()

Mr.B ::

Pojdi v Italijo kupoveti računalniške komponente , pa boš kar nekaj prišparal.
Pret parimi meseci sem lahko dobil IBM-ovo 40GB zverino za 30.000 sit z italije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Thomas ::

Od kod nekaterim tak izocionalizem na povrišini 20.000 kvadratnih kilometrov ... pa res ne vem. :(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OZZY ::

Z vstopom v Eu bomo dobil same probleme in obveznosti in bolj malo dobrih stvari. Samo glede na ankete podpora za vstop v Eu pada.:D
Go with the flow.

ahac ::

Dobili bomo velik trg.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Koci ::

mislim, da je vstop v EZ nekaj pozivinega ker se bo odprl prost pretok kapitala, ljudi in dobrim, kar bi posedično mogli prinesti zvišanje standarda. Se ma močno bojim za slovensko narodsno identiteto:))

OZZY ::

Koci. ja zvišanje standarda za nekatere. Za kmete pa je velika možnost propada. Pa še za koga drugega tudi. ni vse zlato kar se sveti. jest sem osebno proti vstopu v EU.>:D
Go with the flow.

Sergio ::

Thomas: 20.257... Prosim lepo... Ohrani malo lokalpatriotizma :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Zvišanje in višanje standarda za vse. Seveda pa tudi prestrukturiranje. Alternativa EU je avtarktična zmeraj bolj diktatorska državica.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rooster ::

Thomas; prav me zanima kako si ti razlagaš standard.
Standard ne mora pridet kar sam od sebe, ampak je potrebno za to nekaj naredit. Npr. američani imajo visok(materialni) standard zato, ker so res sposobni delavci in veliko (več kot ostali narodi) dajo na kariero. Pri nas se je močno dvignil standard po 2. sv. vojni, ko so udarniki precej naredili zastonj. Po osamosvojitvi pa se je "standard" samo drugače razdelil; nekaterim se je zvišal, nekaterim zmanjšal, večini pa se ni spremenil. To pa da zamenjaš npr.: star računalnik za novega, ne pomeni dvig standarda.
p.s. Si se vprašal kdaj kako bi zgledale ZDA če bi jim vladali komunisti?:)

Thomas ::

rooster

ZDA pod komunisti - cel svet pod komunisti. Šit totalen.

Seveda od EU ne bomo dobili nič drugega kot največji trga na svetu - brez carin.

Kako se bomo pa odrezali na njem ... po moje niti ne tako slabo.

Sej tanajslabš pa Slovenci tud nismo.

... ne sicer da smo nevemkaj ... ampak vendarle!



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Nevem zakaj taka sila z Evropsko Unijo...

dejstvo je da trenutno ne rabimo nekega "kinga" iz Bruslja... nekega ki bi z nami pometal... ker smo pač najmanjši...

v EU moramo vstopiti pripravljeni in enakopravni z drugimi državami...

Vstop v Eu bo čez čas za Slovence obvezen...že zaradi napredka... zaradi odprtih meja... zaradi lažjega izobraževanje (možnosti v tujini)... ampak.. dajmo času čas... :\

Thomas ::

Ko bomo dajali času čas ... bomo samo še bolj zaostali.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

zaostajali.. za čem? za EUjem? saj EU ni nobeden ideal ki bi revolucionalno vplival na nas... ponekod nam bo pomagal.., na nekatere stvari pa ne bo nič kaj preveč dobro vplival... kmetijstvo, etc... Vsi ti majhni kmetje bodo propadli... ker s svojim malim traktorjem in nekaj glavami živine ne bodo mogli biti konkurenčni EUju. Podobno bo z raznimi trgovinami, etc...

zatorej sem povedal da, pustimo času čas... zgradimo si odlično strategijo in dokažimo da nismo le majhni Slovenci...

seveda pa plani ne smejo biti preveč dolgoročni... vse ima svoje meje

rooster ::

Ali smo zaostali?? Vstop v evropo nam ne bo prinesel kaj preveč omembe vrednega napredka, le izognili se bomo možnemu zaostajanju. Zaostajanje za katero bi bil kriv odnos evrope do nas, ker ne bi svirali kod oni hočejo. Poglej primer Kube, če so na njej lačni so za to krive ZDA.

rooster ::

whatson: ko bi le znali mi slovenci potegnit skupaj...Zdaj preveč zaposleni z grabljenjem drug drugemu...

poweroff ::

Ahac in Thomas :dobili bomo večji trg... NE - dobili bomo kvazi dostop na večji trg, kjer pa naših izdelkov ne bodo kupovali če bodo slabi. Če bodo pa dobri, jih bodo pa kupovali tako ali tako (primer: Tajvan).
Morali pa se bomo odreči trgom na katerih smo že uveljavljeni, cenjeni in od njih dobro živimo. ČE niste zasledili: EU od nas zahteva da prekinemo trgovinske sporazume z ex-Yugo. Ex-Yuga, kakršnakoli pač že je, pa nam prinese kar nekaj denarja. In več imamo tam ugleda in možnosti kot kakšni drugi "zahodnjaki". Enako je v Rusiji (primer: Krka).

Sicer pa - vsi ki vaz zanima kaj nam bo prinesel vstop v EU in NATO, si poglejte stran skupine Neutro (http://www.ljudmila.org/neutro), predvsem pa poglejte pod Neutro.Novice (nato kliknite na EU ali NATO - je precej zanimivih zadev tam...) ter naše publikacije.
(malce reklame, hehe)...

misko ::

hmmm
tkole bi reku
večji trg bomo dobil, ampak to nč ne pomen, če so naši izdelki nekonkurenčni
pač pa bodo države EU dobile večji trg, poleg tega pa bodo konkurenčne slovenskim podjetjem
poleg tega je pozitivno še to, da boš lahko kupil neko stvar npr. v Nemčiji in jo pripeljal domov brez kakšnih carin, izmenjave davkov...
men je najbolj všeč to, da greš lahko po avtomobil npr. v Španijo, kjer so nekateri modeli precej cenejši kot pri nas
v Slovenijo ga boš lahko pripeljal brez carine, davkov....
za kmete pa: boli me:D (če je tle kdo kmet se mu opravičujem)

Thomas ::

Drzava je naravnost matematicno prisiljena, da prodaja na tistih trgih, na katerih kupuje. Ali pa da vsaj tisti, ki jim prodaja - prodajajo tam.

Da je krog sklenjen, je cista matematicna nujnost.

CEFTA bo tako ali tako sla v EU. Ex-Yu tudi.

In sele takrat bodo "pravi partnerji".

Lahko pa se odlocimo seveda, da bomo prodajali zgolj nerazvitim. Samo - s cim nam bodo placevali? Z indijskimi avtomobili? Z ruskimi caji in babuskami? Z izdelki afriske domace obrti?

Kapish?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Odvisno v kakšnem položaju si. Kmet ni nikoli imel denarja in ga ne bo začel z EU služit. Kdo pa se zna dobra prodajat pa bo imel kaj od tega. Osebno pom pridobil dosti ko bo trg "odprt" tako ali tako sem že razmišljal da bi zapustil Slo.
Edina stvar ki me še drži tukaj je družina in kolegi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

misko ::

Tomas: indijski avtomobilčki so čist gud -- Tata (resda le prototipi)
ex-yu pa now šla tko hitr v EU
Jugoslavija je najrevnejša država v Evropi

Thomas ::

Nimas kej ... ce ces uporabljat zahodne izdelke jim moras tud bit zmozen kej prodat. Tolk kot od njih kupis. Suma sumarum.

Ce ne mas pa samo dve alternativi.

  • odreci se Zahodnim produktom


  • upati, da ti jih bodo dajali zastonj


  • Vse druge variante so catch the cash. Ne gre skoz.

    Jasno?
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    Thomas ::

    misko ... dokler se pa Ex-Yu ne integrira gospodarsko v Zahod - pa nimamo kej dost z njimi pocet.

    Hrvatje nam edino lahko dajo par milijonov nocitev na Jadranu, zdravila iz Plive in juhe iz Podravke - ostali pa prakticno nic.

    Toda Hrvatje vse to lahko prodajajo tudi na Zahod. Tolarje bodo hoteli le, kolikor bomo mi izvazali na Zahod.

    Edino lahko nabijamo presezek v trgovinski bilanci z njimi. Potem si ga pa nekam zataknemo. Najlazje v drzavni dolg.

    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    bostjan1s ::

    Mah so dobre(no Tax) in slabe(Tax) zadevšne, pa saj ja nemorete pričakovat, da bo pa naenkrat P4 recmo cenej za nemvemkaj... Razlagite si kak si hočte...8-O

    Koci ::

    ošpice

    abcde7 ::

    Fajn pocen mobiteli, mislim da bo cenej telefon in net!!!:))

    orkan ::

    Ko bomo vstopili v EU se bo odprl naš trg in tako bodo naša podjetja podjetja dobila močno konkurenco in bodo propadla ali pa se bodo našla kakšna podjetja, ki bodo v Slovenijo prišla na "obisk" in kar tako za hec kupila eno podjetje!!! Pa zagotovo se bodo tudi kakšni samostojni podjteniki ki majo dnara tolko, kot mi listja v gozdu, prišli in pokupli našo slovenijo ter nekatere njene znamenitosi!

    A boste pol lažje živeli, ko ne bo skoraj nič več "vašega" oziroma slovenskega===???

    Lp Orkan!!

    CCD ::

    Vsem se zelo mudi v EU. Sedaj ko so razfu**** vse kar je bilo ustvarjenega v 45 letih socialzma narod pričakuje odrešenje izpod "krutega režima" in boljše življenje. Mi nismo več del Balkana, ne, EU, ne, mi smo Srednja Evropa, smo na poti v gnili kapitalizem...ups, smo že notri...

    whatson ::

    Saj... po eni strani pa je smiselno odpreti vse meje v Evropi... to bi nam po eni strani lahko pomagalo.. po drugi strani pa nas samo še bolj potlačilo v ozadje...

    Sprejemanje posebnih pogojev pa so samo del procesa vključevanja... in s uspešnim sprejemanjem pogojev lahko vstopimo v EU...gre za en o
    ampak vseeno vztrajam...: Še je čas...

    mrbig ::

    Bom kratek. Vse lepo in prav,trg,meje toda že zdej je pun k**** austrijske robe po sloveniji,naša podjetja grejo pa v stečaj,glih dons sem popisoval računalniško opremo v eni zelo znani slovenski firmi ki je šla v stečaj .
    Žalostno.
    Kaj pa plače,že zdaj nas bo požrla inflacija(proračunske luknje),kaj bo šele potem ko bomo na javni licitaciji.
    Ne mi rečt da bomo v evropi uživali,ko bomo dobili davke na vse možne stvari,žezdej komaj folgamo.

    mrbig ::

    Bom kratek. Vse lepo in prav,trg,meje toda že zdej je pun k**** austrijske robe po sloveniji,naša podjetja grejo pa v stečaj,glih dons sem popisoval računalniško opremo v eni zelo znani slovenski firmi ki je šla v stečaj .
    Žalostno.
    Kaj pa plače,že zdaj nas bo požrla inflacija(proračunske luknje),kaj bo šele potem ko bomo na javni licitaciji.
    Ne mi rečt da bomo v evropi uživali,ko bomo dobili davke na vse možne stvari,žezdej komaj folgamo.

    P,S Ne pogrešam komunizma samo boljšo vlado

    whatson ::

    mrbig: nisi bil ravno "kratek":D
    sicer pa... verjetno .. ne verjetno.. 100% bo treba tudi plače prilagodit EU... ker če bomo sam stroške delal, pol v tem ni fore... :\

    Thomas ::

    Vaša predpostavka je očitno ta, da smo Slovenci inferiorni ostalim Evropejcem in da proti njim nimamo šans.

    Potem nekateri predlagate, da se zapremo lepo v svoje meje in vtaknemo glave v pesek.

    Nekateri se bojite, da bo tisto, kar je sedaj vaše, kmalu postalo "tujčevo".

    Gotovo imate res veliko!

    Sama ljuba jamrarija! Če ste kakšni hekerji pa to, bi morali razmišljati, da vas čakajo dobro plačane službe, kakrsnih v izolirani Sloveniji ni.

    Na bruhanje mi gre poslušat same jamrače!

    :(
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    ahac ::

    ABX:
    Kmet ni nikoli imel denarja.
    Dej ne bluzi. Kmetje majo tolk danarja da se ven ne vidjo!
    Sicer ne cash, ampak opremo. Kar poglej kakšne traktorje in stroje imajo. Pa jih uporabljajo samo nekajkrat na leto, večinoma je pa parkiran v ogromni garaži. Njegov sosed ima pa enak stroj. Pol se pa važita s tem namesto, da si skupaj dala za en stroj. Ni čudn, da ne morejo bit konkurenčni evropskim kmetom. Namesto, da jamrajo kako jim gre slabo in zahtevajo državno pomoč naj se rajš mal organizirajo.
    okran
    Ko bomo vstopili v EU se bo odprl naš trg in tako bodo naša podjetja podjetja dobila močno konkurenco in bodo propadla ali pa se bodo našla kakšna podjetja, ki bodo v Slovenijo prišla na "obisk" in kar tako za hec kupila eno podjetje!!!
    Hkrati se bodo pa dobra slovenska podjetja širila na EU trg. Tako bomo imeli dobra tuja in dobra slovenska podjetja, namesto dobrih in slabih slovenskih.
    Kar poglej kakšne akcije ima Si.mobil odkar so ga kupili Avstrijci (sveženj Pomlad - pogovori 5 sit/min 24/7!!!) Pa je to šele začetek.
    Najboljš, da se čisto zapremo in doma pridelujemo vse kar potrebujemo za preživet. Tko bo vse naše (pa vse zanič)!
    Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

    Thomas ::

    ahac... jasno!

    A se še kdo upa zjokat, kako nam bo hudo v EU? S kakšnimi argumenti recimo?


    :D
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    mrbig ::

    Thomas,Ahac jaz prisrčno upam da imata prav! bomo videli,kaj pa manjka Švici ??????
    Bo že bolje

    poweroff ::

    Kar se EU tiče ste prekleto naivni če mislite da EU spodbuja prosti trg, demokracijo in ostale zahodne dobrote.

    EU je čedalje bolj podobna bivši Yugi.
    Kaj boste rekli na nekaj konkretnih dejstev: EU uvaja kvote, državni intervencionitzem v gospodarstvo, kazni za nespoštovanje kvot, omejuje poslovanje z Azijo (tudi z Jugo)... A to je prosti trg?!?! Toliko o ekonomiji.

    Demokracija: Evropska komisija sprejema zakone oz. akte z zakonsko močjo. EU Komisija ima največjo moč. Pa ni voljena - ne, je imenovana. EU Parlament, ki je voljen pa je brezzobi pes. Toliko o demokraciji.

    Thomas ::

    Nekaj bi lahko bilo na tem.

    Zato pa imamo US in tudi GB - da se ta birokratizem, ki je Evropi imanenten ukine.

    Je pa EU bolj od SLO.

    Dolgorocno pa sploh.
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    poweroff ::

    Glede US ne vem, glede Anglije ti pa lahko rečem da tako strahotne birokracije kot je tam še nisem srečal.

    Za to da sem se prijavil na en bogi izpit sem moral iti na "predavanje" o izpitnem sistemu, potem pa v referat, pa ta obrazec, oni obrazec, na koncu pa še $$$. Poprava izpitov z eksternimi examinatorji je bila pa tudi nekaj boljšega... glede dolgotrajnosti namreč. Tako da je že uspeh če se sploh uspeš prijavit na izpit, kaj šele da ga narediš - vsaj jaz sem imel tak občutek.


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

    Oddelek: Loža
    48021533 (17006) Vlady
    »

    Proti zaprtju PCPjev (strani: 1 2 )

    Oddelek: Loža
    504108 (3697) poweroff

    Študentje - nova ovira Sloveniji na poti v EU

    Oddelek: Loža
    262352 (1960) luni
    »

    SLO in vstop v Nato in EU

    Oddelek: Loža
    51382 (1301) AlchemY
    »

    EVROPSKA UNIJA sedaj ali nikoli

    Oddelek: Loža
    331610 (208) gorenc

    Več podobnih tem