» »

hercules 9800 SE AIW

hercules 9800 SE AIW

«
1
2

mohha53 ::

Nova ponudba, kartica kot omenjeno v naslovu!!

Po spec ima samo 4 pipeline, pa pravijo, da jo lahko naviješ na PRO!!
Ima kdo iskušnje s tem??
Da ni spet napizdjot, kot so nekateri upali za 9500, pa jim pol ni ratalo!!

Čimprej!!

Myk

boštjan ::

o tem je že bilo dosti govora tukaj,poišči malo.in res,se da modat na čistokrvno AIW 9800pro,seveda pa je dosti odvisno od sreče,katero karto dobiš.

mohha53 ::

Stari, tebi pa res hvala!!!

Že nekaj časa furam 9500 in o MODANJU nekaj vem!!

Aja, idi si kupit srečko, pa zadeni miljone!

Myk

kajzer ::

Omega drajverje si dol potegn, pa pri nalaganju označ softmod 9800se -> 9800pro oz. nekaj v tem smislu. Pa poročaj!

boštjan ::

in kaj je blo v mojem odg. tako narobe,da si na tak način odgovoro.

Sydk ::

MEni se to zdi vedno en velik gambling...malo predrag šport nekj tkole reskirat + tega se mi dozdeva da tiste grafe ki so v trgovinah na policah...so ravno tiste, ki se pač niso dale modat, ^tadobre^ pa preberejo pač zaposleni, ali kdorkoli pač, to gre čez veliko rok:))

če že daješ toliko $$$ za grafično ga pljuni še malce več in si omisli kakega čistokrvnega radeona 9800 (NE PRO) po možnosti od herculesa...in ga navij na PRO in v mojem primeru še mnogo dlje:D

kajzer ::

Mohha ti Boštjanu soliš pamet, ko si za njega še novinc na tem forumu. Sam poglej mal njegovo statistiko.

TribesMan ::

Mislim da statistika ne pove toliko kot dober in fer odnos do uporabnikov. mohha53 mislim da tale tvoj odgovor sploh ni bil na mestu in drugič raje dvakrat premisli preden pritisneš tipko pošlji. boštjan ve precej o moddanju, in ti je povedal osnovne reči, ker sam isi nič napisal kolk se spoznaš. Sej veš začet je treba na začetku, ne pa na koncu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

laibachnsk ::

Boštjan je v redu in odgovarja skoraj na vse poste najboljše kakor zna.Same pohvale.
Mene pa zanima kje se da dobiti to grafiko ki je prikazujejo na tej strani http://www.radeon-shop.de/shop/ za to baje garantirajo da bo sigurno 9800pro!

boštjan ::

laibachnsk,vprašaj pri PChand,če jo majo.Na ceniku je,če pa je GE pa ne bi vedel.
mohha53,če se tvoj 9500 ni dal modat v 9700,je to zarad iz dveh stvari:
-žal si mel nesrečo in se ni dalo modat in
-mogoče si ga kupil takrat,ko se je začel prodajat na 9500pro PCB-ju.potem takem si lahko dobil "le" 9500pro,če si modal.
Sem pa opazil,da je kar precej neuspeha pri modanju 9800SE v 9800PRO,kar pri 9500@9700 nisem opazil ali zaznal.

PS:hvala vsem za podporo in prijazne besede.,i'm blushing:D

laibachnsk ::

Tudi na enaa.com je imajo(še ceneje) samo tudi ne vem če je GE.Po moje da sigurno ni nobena od teh dveh GE.

boštjan ::

boš se moral pozanimat pri uvozniku,PChand

laibachnsk ::

Meni se tudi zdi da je čimdalje več neuspeha pri modanju 9800se v 9800 pro.Še vedno ne vem če sem pripravljen tvegati,mislim da jest nisem te sreče.kakor vidim cene padajo mogoče bi bilo dobro še malo počakati...

Caligula ::

Se pa seveda se najbolj splaca kupiti 9800 SE AIW od Herculesa v JAE za cca 63.000 SIT v JAE in ga modas. Ce ti ne uspe prvic jo v roku 8 dni neses zamenjat za drugo in probas spet. In potem recimo spet a verjetno ti uspe v prvih dveh poskusih.

V jae sedaj ze celo oglasujejo moznost modanja. Samo moras pazit, da ne vzames take, ki ni vec v polivinilu. Tiste so bile ze probane in vrnjene.
Skratka vzames tako, ki ima okoli skatle se polivinil.

To je super kartica in imas gor se tuner, digitalni videorekorder, TIVO, daljinca za cel racunalnik skratka, ko modas je veliko boljsa kot le navaden 9800 PRO.


Pa ni cedalje manj uspeha. To je nekako konstantno. In z malo vztrajnosti ti uspe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

boštjan ::

vztrajnost tukaj ne igra velike vloge,če dobiš tako,ki se ne da modat.

antonija ::

A tisti radeoni na radeonshop.de so zaziher modabilni na 9800pro? A je to isto kot pr nas: kup pa probej dokler so se skatle v polivinilu...:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DjTonic ::

Zugriffszeit von 2.8ns!! Und auch bei dieser Karte haben wir die Freischaltbarkeit geprüft, Sie erhalten unsere enhanced - Garantie für 8 Pipelines

antonija: Kot zatrjujejo/garantirajo na omenjeni nemški strani tale Gold različica lahko brez težav postane pravi Radeon 9800 PRO AIW. Celo 2.8ns rame ima gor, kot pravi 9800 pro. Privzeto dela s 4 cevovodi ampak se pričakuje od uporabnika, da ji odkleneš še dodatne 4 :).

antonija ::

Iz tega bi clouk sklepu da so jo probal ce se moda in pol postavl na polico... Vrjetn bo lazje njim mail poslat in poprasat kako je na stvari.

A 300EUR za modabilega radeone 9800SE AIW gold+dalinc pa tud ni tolk visoka cena, a kak?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

Sej lahk tud v JAE vprasas, ce majo kako preverjeno modalno 0:) Sej lahk, da so sli probavat pa so zato izven polivinila nekatere. Vprasat ne stane nic.

PA je vseeno bolje, ce kupis pri nas in imas doma triletno garancijo pol. Pa Hercules je preverjeno dober.

VASkO ::

na radeonshopu seveda imajo prestested kartice. prodajajo take, ki se dajo modat in take, pri katerih lahko poskusis sreco sam. samo so pretested kartice malo drazje.

antonija ::

To se pravi da tiste z dodatkom "enhanced" zo zaziher? Pol bi se pa kr splacal kej tazga met...

A mi lahko se kdo pove ce je vredno dat tistih 20eur vec za gold edition z 2,8ns rami, al pa navadno z 3,3ns (oboji samsung)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DjTonic ::

Da je vredno doplačat, saj se ti bodo opazno bolje navijali :).

antonija ::

Sam za ta dnar dobis pri tej stacuni ze zdavnaj 9800pro (brez AIW)... Bom mogu najprej pri seb postimat kav sploh hocem. Graficno kartico ali multimedijsko kartico...:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DjTonic ::

Hm ja med normalno 9800 SE AIW in tisto, ki se preizkušeno da modati je 70-80 EUR razlike. Lahko tudi poskusiš sam srečo in vzameš kakšno nepreizkušeno. V bistvu je potem takšna grafična (Ki ima delujočih vseh 8 cevovodov) povsem ekvivalentna 9800 Pro Tv Tuner, itd je samo še bonus. Če pa ga ne boš uporabljal pa je bolje da kupiš kar direktno normalnega radeona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Caligula ::

OK, se enkrat. Pri nas prides zagotovo do take, ki se da modat. Samo je mogoce treba se kdaj v trgovino pa pac zamenjat. Sej lahk v roku 8 dni to zastonj naredis.

KAr se pa tice manj nanosekundnih ramov pa ni nujno, da bodo ti res hitrejsi. Kaksni se tudi slabo navijajo.

Vprasanje. Blo bi smiselno, da pogledas, ce se tisti RAMi, ki so gor res dobr navijajo. Probaj najt na netu. Nebi blo prvic, da bi bli RAMi v bistvu vecje sranje ceprou naj bi bli kao boljsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

antonija ::

Sej vem da bi blo bolj fajn kupit pri nas, sam mene ni pri nas, ampak sem trenutno kakih 5km od nemske meje. Pol mi je nekak lazje kupit tle... Sam bega me ker lahk dobim od sapphire 9800pro za 200EUR brez AIW. Pomojem da bi to blo bols kot pa 9800SE@9800pro...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

DjTonic ::

Hm hitrejši, če bo tisti, ki bo kupil takšno grafikuljo stvar navijal je vsekakor bolje, da kupi tisto, ki teoretično zagotavlja delovanje pri višjih frekvencah. Tukaj zna biti razlika kar opazna. Vprašanje je tudi, kako je kaj z voltažami,...

Katero izbrati pa je povsem stvar okusa, saj nekaterim nič ne pomeni če je kartica AIW. Je pa tale Sapphire res zelo dobra grafa :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Caligula ::

PA clovek, ce dobis tako graficno za 200 Evrov kaj sploh se cakas!?!?!!?!???!?!!? >:D >:D >:D
Kupi 9800 PRO in gaaaaasssss!!!!

200 Evrov? Pa se cakas?

Sapphire in Hercueles sta najboljsa. Ponavadi je samo Hercules malo cenejsi. Ce pa dobis Sapphire za ta denar pa nasploh katerokoli 9800 PRO za ta denar pa sploh nimas kaj sprasevat vec :D

antonija ::

Sej jo lahk vsak dobi, sam do nemcije more pridet...:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Caligula ::

NE morem verjet, da sploh se odgovarjas >:D namesto, da bi ze bil na poti v trgovino..... :D

antonija ::

Siht....;(( Pa itak bom mogu se neki cajta pocakat ker tle nimam desktopa. Cez dva mesca prblizen torej. Upam da bojo cene sle se kej bolj doooooolllll!:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Stayerc ::

Evo kaj sem dobil kot odgovor če softmodam kartico.

Pozdrav,

modanje izvajate na lastno odgovornost in vam ne moremo garantirati nje uspešnost.

Seveda s tem izgubite tudi garancijo če je ugotovljeno navijanje ali odklepanje kartice.

LP, Matjaž - JAE

freserovski ::

jaz se tudi odločam za ta AIW, je kar ugodna cena, glede na to, kar dobiš zraven 8-)
antonija:ti pa če greš v nemčijo, pa bi še lahko meni to grafično zraven prinesel :D ;)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

antonija ::

Jst sm trenutno 5km od nemske meje, pa bom v radiusu priblizno 30km se do konca aprila. Ce bi pa tkrat rad kej se pa lahk zmenva.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boštjan ::

Seveda s tem izgubite tudi garancijo če je ugotovljeno navijanje ali odklepanje kartice.

me prav zanima kako bodo ugotovili,če si navijal in softmodal

Stayerc ::

Res, da se ne da to ugotoviti.
Mail sem jim napisal v stilu, da bi oni prej ko bi mi kartico prodali preizkusili, če dela kot pro verzija.
Blo bi prav fajn, če bi kar tam preizkusili in pol bi jo vzel. Tak na loto pa ne gre, ker potem samo čakaš 2 dni hodi po pošti in če ne dela zopet 2 dni in tak naprej. pol sem lahko brez kartice še mesec dni.

boštjan ::

če je softversko modanje,pol se ziher ne da,edino če majo kakšno metodo ,ki je ne poznam. V bistvu ti samo omega driverje naložiš in označiš mod 9800SE to 9800pro in upaš,na najbolje. če mod ne uspe,odstraniš driverje,naložiš originale in karta spet deluje kot 9800SE.isto je za navijanje,lahko višaš in spuščaš frekvenco.

mohha53 ::

Najprej, Boštjanu sem se že osebno opravičil. Bil sem jezen NASE, ker sem imel pri moji 9500 takrat nesrečo.
Veste imam pač slabe izkušnje pri tem "softmodanju". Tole mi preveč diši po nategu! Imeti srečo?? Na tole se raje ne zanašam. Tisti 4 cevovodi so tisto, kar loči ti dve kartici v DVE kategoriji.
Poglejte! Če predpostavljam, da bi prodajalec rad predvsem zaslužil, potem bi kartice modal sam in jih nato prodajal VELIKO dražje! Mislim, a ni to logično? Kateri pa so še fer in ti res pomagajo? Pri Mlacomu je kolega kupil stroj za čez 700k, pa so mu šele po 3 tednih našli napako v BIOSu?? Mojstri, da jim ni para! a ti bo JAE ali kdo drug GARANTIRAL, da bo mod deloval? Verjamite, po 2x zamenjavi te bodo poslali v PM!
Torej, raje dam/damo vsi malce več, pa imam ziher tisto, kar želim. Pač stane.

SRY za capse, ampak sem moral povdariti.

Brez zamere, Myk

laibachnsk ::

Mlacom je itak razred zase,jest tamo ne kupujem ničesar več pač slabe izkušnje.Kar se JAE trgovine tiče kupil sem par stvari in do sedaj nisem imel nič narobe(do zdaj vse dela tako da ne vem za garancijo).
To imaš pa prav da im težiš z kartico in da je vračaš nazaj enkrat dvakrat mogoče trikrat,kaj boš pa rekel ,naprimer? ne delajo cevovodi ker sem softmodal ali teletekst ne dela ali...

boštjan ::

Najprej, Boštjanu sem se že osebno opravičil.

Zgleda,da jaz tega sporočila nisem dobil,žal,ampak ni panike.
Glede softmoda in garantiranja,če te ne poznajo v JAE ti ne bodo garantirali,kdor pa jih pozna,pa mu pač naredijo uslugo in sprobajo,vsaj mislim,da tako gre,nisem pa prepričan.

mohha53 ::

Hej, pa misliš, da oni ne vedo, kje tiči zajec? A ti bodo verjeli? Ko boš tam tretjič, bodo zate kartice razprodane! Toliko za zgornji post! Mislim, Lajbahu...

Res je Boštjan, ampak JAE pozna relativno malo ljudi, mislim njih zaposlene osebno. Večina pa te "sreče" nima. In priporočiti kartico kot ENAKO ali BOLJŠO kot 9800 pro je, mislim da, neodgovorno. Še enkrat, SRY za srečolov, ampak mislim, da nisem rekel napačno. Tole je srečolovu zelo podobno!

Še enkrat! Iz mnogo iskušenj vem, da kvaliteta pač stane! Pri nas na Štajerskem imamo za tiste, ki trdijo drugače, poseben izraz: "ŠALABAJZER!"

Kakorkoli, upam za vse, ki bodo kartico kupili, da jim bo uspelo modat! Sam/kolega bo kupil kar 9800. Naviti frekvence ni bil problem še nikoli(no, ne takrat, kadar nismo pretiravali!)

HVALA za vse info, sedaj vidim da je stvar podobna situaciji 9500, torej zame neprimerna. Še provokacija: a ne bi bilo boljše kartico poimenovati 9500 AIW?? Z malo hitrejšimi nazivnimi frekvencami?? Je pa res, če si omišljaš kartico srednjega razreda z vsemi dodatki... je stvar ugodna. Z "malce" sreče pa dobiš še en velik bonbonček. Ampak reklama, da se jo da "ziher" modat, je ZAVAJUJOČA!

Myk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

freserovski ::

Hja, pri takem načinu kupovanja je res odvisno od sreče :\
ok, antonija, te bom kontaktiral, če bom takrat kupoval...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

laibachnsk ::

Oni vse vedo.Samo kolk časa čakaš da ti drugo kartico prinesejo ?Ko so na moji grafični gf ti 4200 šli rami po gobe sem čakal več kot en teden , zato ker so oni morali to kartico prvo testirati,drugo mogli so drugo nabavit. Če se ti splača zaje.avati izvoli ....

VASkO ::

samo nekaj
tiste enhanced verzije, o katerih govorite, niso pretested!

enhanced != pretested

v bistvu je enhanced verzija AIW graficne pri sapphire samo graficna, ki ima gor nalotan 2.8ns samsung pomnilnik. saj tam to tudi lepo pise.

antonija ::

Gold verzija ma gor hitrejse rame. Enhanced verzija ma pa zdraven dopisano: "Und auch bei dieser Karte haben wir die Freischaltbarkeit geprüft, Sie erhalten unsere enhanced - Garantie für 8 Pipelines". Razen ce ne lazejo...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

VASkO ::

aja, jaz se posipam s pepelom

killah bee ::

LP , kupil sem v jae omenjeno grafo,in se je uspešno modala tako da ima sedaj 8 pipc,
je pa manjši problem da se nekje pojavijo zelo majhne pikice kot ki pa se jih da odpraviti
z anizotropičnim filtriranjem tko da ni tako zelo moteča zadeva:))

TribesMan ::

Če se pojavijo pikice to pomeni da so pipice pokvarjene... in to pomeni da se tvoja kartica ni uspešno modala...

Pač več sreče prihodnjič.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

partybreaker :D

Ce jih res ni videt, ko vklopis filtering OK samo naceloma se za uspesen mod steje, ko ni nobenih artefaktov. Tudi ob vklopljenem antialiasingu,...

killah bee ::

Ma sej na desktopu je uredi brez artifaktov,pa tud v nekaterih igrah jih ni so pa seveda izjeme kjer obstajajo samo niso zelo moteči in se niti sploh ne vidijo dobro,drgač je pa grafa tud ko ni softmodana zelo hitra grafična kartica,

zanima me še neki glede pikic: zakaj se nepojavljajo v vseh game testih v 3 dmarku(recimo vidne so v battle of proxicon na orožju in v 01 na unmu tipu na očalih in to je vse)
kako to da samo ponekod in v samo nekaterih igrah,recimo v COD jih sploh ni recimo v
superbike 2001 pa so:\

konc koncev pa jo lahko v osmih dneh zamenjam in znova poskusim srečo:|
mogoče se bom pa sprijaznil s tem kar imam

Ajt lepo se mejte in fajn se nakepite
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razvrstitev radeonov

Oddelek: Kaj kupiti
442596 (1532) jest10
»

radeon 9600pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
672993 (2611) Cosmo
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389208 (5183) Tilen
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010457 (6949) flisko
»

FX5900XT zakaj tako poceni?

Oddelek: Strojna oprema
251625 (1323) ferdo

Več podobnih tem