» »

Disk škripa alias I will die

Disk škripa alias I will die

Elemen_T ::

Ja. Malo manjka, da se bom lastnoročno katapultiral iz tega stola na zamrznjeno podlago zunaj.
Vse je odvisno od vas.
ajd, dost heca.

Ob startapu ekran ostane temen (No signal) in disk začne spušča ene živalske zvoke. Skratka - preskakuje in nekaj praska tam notri. (WD 800 80GB).
Če ga izklopim, ekran deluje normalno in potem, jasno najavi - NO DISK..blabla.

Kaj to je? Kako se tega rešim in če je disk fuč, kako naj rešim damned data?
Nekaj hintov:
- Nazadnje sem PC ugasnil na hibernate način (W2K3 - ki sem jih naložil pred kratkim)
- Ne me kregat - disk ni bil zašraufan in je bil položen na najnižjo poličko za diske - torej ni bil fiksiran.

Hvala vsem.

boštjan ::

pa sliko do loadanja winsev bi vseeno moral met,saj takrat še ne bere nič z diska. lahko pa še 1X winse čez naložiš,brez formatiranja.lahko pa je tudi da gre disk rakom žvižgat in če je v garanciji bi ti morali podatke rešit for free

Yohan del Sud ::

Hja, vsekakor za rešitev podatkov boš potreboval drug disk z delujočim OS-jem, ki prepozna format tvojega diska (NTFS domnevam). Lahko ga prineseš tudi meni (imam rack (diskponk) tako da je to hitro), da ugotoviva, če je kaj uporabnega še gor in zapečeva na dvdje. Ampak to ropotanje vsekakor ni za zgajnat optimizem. Če je šla mehanka, ti pomaga samo menjava mehaničnih delov pri pooblaščenem servisu in pooblaščenih disaster recovery firmah...

Dead_Eye ::

pusti ga kako urco da ne dela in potem provaj, mogoče bo še kej dal iz sebe. To da disk ni bil fiksiran 100% ni krivo.
The one and only

Elemen_T ::

Začuda je disk vstal od mrtvih. Pravi (dobrodošel) absurd - 2 dni gnjavim disk na vse mogoče načine, poskušam tu, tam, z eno elektriko, z drugo elektriko, disk za kratek čas postavim v hladilnik (chill out) - pa vedno brez uspeha.
No, včeraj ponoči sem si rekel, da mi bo bog za božič naklonjen. Pa še res mi je bil!
Za božič sem seveda nekaj piv naklonil tudi mojemu againalive kolegu.

Jej. ekskjuzime za brezvezno besedičenje.

Skratka, sedaj me zanima, kaj naj naredim? Backup sem ustvaril, disk bo kmalu izven garancije, a tu je zdej še en absurd - ne vem ali ga lahko čez garancijo spravim (čeprav dela, a imam občutek, da življenje njega počasi ugaša - na naslednjega božička ne bom čakal), torej zanima me ali je kakšna možnost, da mi ga vseeno zamenjajo? Še eno izhodišče v sili - moja verzija WD je takrat, ko sem ga kupil izšla v slabi seriji.

Hvala vsem.

swar ::

Ti ga nes na servis rec da ti je ze skor crknu pa da ti ga je bog ozivu na bozicno noc :D .Omeni tam se da je iz slabe serije...

Yohan del Sud ::

V podobni situaciji so mi ga zamenjali bp. Rekel sem samo da umira, da se kopičijo slabi sektorji in da sem komaj rešil podatke. Pa tak bolj žalostno glej serviserja. ;)

bond007 ::

Hmm pred kakšnim tednom mi je crknil enak disk (wd 80GB 7200 8MB - jb).
Ker sem hotel imeti raid, sem kasneje kupil še en tak disk - ki pa na moje začudenje ni bil enak prvemu (temu, ki mi je sedaj crknil). Drugačen design je mel, predvsem pa je bil veliko LAŽJI!.
No sedaj čakam na vračilo iz garancije in upam, da bom dobil "aluminjasto" verzijo :D

Je pa res, da so ti diski neverjetno glasni (predvsem ko idlajo) - ko da bi mel dodaten ventilator v ohišju - takega na 5k rpm :)
Katastrova :(

Spajky ::

@ bond007: ti para živce zvok lezajev? he he, poglej si malo mojo rešitev na moji strani pod komp/modi, pa si zmisli, kako bi napravil večje za 2 diska :-) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bond007 ::

uff, to si pa res dobr naredu ej, svaka ti čast..

Kje si pa dobu tak dobr material (pa tak debel)?
Pa kak air flow maš ej! Supr si to izvedu, res...

za ostale, da ne bojo iskal:
link

Spajky ::

he he - Tapison rocks, iščes v trgovskih centrih podne obloge ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kratek stik na hdd-ju ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71126 (1044) bluefish
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1539963 (7148) Keyser Soze
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51263 (1205) Jackal
»

WD HDD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
241389 (949) Tjulenj
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310875 (6503) ChiefThunder

Več podobnih tem