» »

Garancija na rabljeno robo

Garancija na rabljeno robo

frenk ::

Zanima me če nekdo ki nekaj preko bolhe prodaja lahko lastoročno napiše nek dokument s katerim jaz lahko pri njem uradno uveljavljam garancijo?

nAVID ::

Heh.. napisat se da marsikej.. >:D
A bi ti ta nekdo dal garancijsko izjavo od firme?

LP
nAVID do konca....

frenk ::

ne samo garancijsko izjavo njega samega...poleg tega mi je tip reku da je na disku koda, kjer piše kdaj je bil kupljen...meni se to zdi nesmisel, ampak vsen raj prašam:D

bosstjann ::

normalno da lahko sestavita prodajno pogodbo v kateri določita garancijske pogoje.
Vprimeru da se res kaj polomi potem če se on ne drži pogodbe ga lahko tožiš saj imaš pravno osnovo(pogodbo)!

LP

Boštjan

nAVID ::

... jst se na "tovrstno" garancijo ne bi zanesu. Poznam velik primerov "tovrstno danih" garancij za gsm aparate, iz katerih potem ob nastanku okvare ni blo nč... ;((

LP

frenk ::

a pa je ta prodajna pogodba uradna...nebi rad diska nabavu pa ostal brez garancije, glede na to da je drugod 5let garancije:\

Ziga Dolhar ::

"Uradna"? Vsekakor je veljavna.
https://dolhar.si/

bobby ::

ja lahko naredita pogodbo ampak morata pogodbo nest k notarju overoverit ker če ne, potem tist kos papirja ni ne vem koliko vreden pri tožbi. sam glede na to,da je treba notarja plačat, pa da se gre glede diska (relativno majhna vrednost) bi se ti v končni fazi bolj splačalo kupit novega v štacun
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

frenk ::

in koliko je veljavno brez notarja?...problem je da tega diska nikjer nimajo;(

bosstjann ::

pri notarju je potrebno overiti "samo" pogodbe za neprebičnine ...

če je na listu papirja podpisan je njegov naslov datum in ostale bistvene setavine je to veljaven dokument



p.s.: sej ne greste vsega kar podpišete overjat ali pač?

dovolj bi bila že ustna izjava sam to je mal tečno za dokazovat

MadMicka ::

frenk, ti pejt v štacuno in kup disk. Pa bo zadeva urejena.

Če ti namreč človek proda rabljen disk in se potem pokvari, je čisto vseeno, kaj ti napiše na papir, ker za par tisoč tolarjev se ti ne splača tožit.

frenk ::

madmicka: teh diskov trenutno v trgovinah ni, poleg tega je pa to nov disk, samo računa ne dobim zraven...torej ne preostane druzga:\

sicer pa če koga slučajno zanima... tukaj

gamer ::

pogodba ni veljavna če ni podpisanih prič, pa dobr bi blo tud če bi bla uverjena... frenk res se ti splača počakat tistih 14dni da dobiš raptorčka, ker so ponavad problemi, raj se s tipam zmen da predn disk kupš stestiraš, da vidš če dela...

frenk ::

če bojo problemi in se ne bo dalo z njim zment bo šlo pa na polcijo...ampak men se zdi tip dokaj vredu

MadMicka ::

ok, frenk, pol pa nared tkole: predn disk plačaš, sprobaj, če dela. Nalož gor par programov, jih zalaufi, mal zažen se scan disk itd...

gamer, dej povej no, res me zanima, kdo ti je reku, da pogodba ni veljavna, če ni prič??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

gamer ::

moj stric k je pravnik :D

frenk ::

madmicka: to ne bo šlo...on je v mariboru in gre preko pošte:\

al mislte da bi še mel stran če bi piz****** počel:\...zdej res ne vem...jest sm mu reku nej pošlje in je reku da lahko šele v sredo, ker more 15!! raptorjev dat v kište...al se ti raptorji res tolk prodajajo al me tip mal nateguje?:|

gamer ::

drgač pa, to sploh nebi bla pogodba... se mi zdi ba bi se temu rekl izjava, ki pa je veljavna tudi berz prič...
pozn je že0:)

Law_Enforcer ::

gamer: reči svojemu stricu "pravniku" naj si pogleda 15 člen OZ-ja.

kuglvinkl ::

moj stric k je pravnik

Dve varianti sta. Da tvoj stric ni pravnik al pa da ti sediš na ušesih (ja, to se da!).
Your focus determines your reallity

elson2k ::

@frenk: pravis, da dobis nov disk, a brez racuna. Kako pa ves, da je sploh nov? In od kje njemu, ce jih ni nikjer za dobit? Tujina mogoce? Ce imas racun, vsaj uradno ves koga lovit in pri njemu to garancijo uveljavljat, ce pa racuna ni..... Tveganje, se ti ne zdi?

Ne vem ce se splaca zarad nekaj tisocakov, v primeru okvare seveda, cloveka lovit, dokazovat da ti ga je ravno on prodal in podobno. Govorim iz lastnih izkusenj; kupil sem osnovno plosco 5 tisocakov ceneje kot v trgovini, kasneje pa se je to izkazalo za katastrofo. Lovljenje osebka (trdil je da si zmisljujem), bencin, zivcki, cas.... skoda vsega nastetega.

Lahko pa seveda da se motim :D

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elson2k ()

kuglvinkl ::

elson2k: jasno, folku še zdaj ni jasen pojem TCO. In kupujejo pri Mlakomu hehe.
Your focus determines your reallity

frenk ::

no pa naj mi en najde eno trgovino k majo raptorja na zalogi...je preprosto ni:\...poleg tega raptor verjetno ne bo crknu kar tako...sej jest bi velik raj kupu v trgovini:)

elson2k ::

kuglvinkl hehe. Da, da :D

@frenk: nikjer ne pise, da bo disk crknil, po vsej verjetnosti naj res ne bi. Ampak kot sem ze rekel, tvoja odlocitev.

LP

frenk ::

sem preklical naročilo, glede na to da avtera dobi jutr diske:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513868 (11540) kratos
»

pogodba neoverjena veljavna?

Oddelek: Loža
268157 (7089) turist1
»

Nakupovanje v DinoDj (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24420997 (9460) ponky
»

Pogodba; kdaj stopi v veljavo?

Oddelek: Loža
233812 (3498) Caligula
»

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
754597 (3373) cpu

Več podobnih tem