» »

Formula 1 2026

Formula 1 2026

««
25 / 31
»»

no comment ::

Če parafraziram Amere, dober si samo toliko kolikor si pokazal zadnjo nedeljo.

codeMonkey ::

Lahko, samo kaj to pomaga, ce je kmalu naslednja dirka, ko ne bodo trije hitrejsi izpadli in ekipni kolega te bo spet odpihnil, kot vecinoma. Slaba tolazba.

Scorpy84 ::

codeMonkey je izjavil:

no comment je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Pa je res?

Ta vikend je zgazil Leclerca. Dejstvo.


Je. Samo koliko je bil Leclerc tu slab je vprasanje. Hadjar je bil dober del vikenda hitrejsi od Verstappna. Pa ga je model dirko ali dve nazaj sisal za celo sekundo. Nekaj ni sedlo nekaterim voznikom, je bilo ocitno.


Max je najboljsi z gumami, drugi vsaj mosteveni so mu lahko parirali na en krog. Ko so dolgi stinti, pa se kmalu pokaze kje je max najmocnejsi. Podobno je z lewisom, zato je leclerc imel tokrat probleme.

codeMonkey ::

Ma niso. Niti na en krog. Leclerc pa je imel tokrat probleme tudi z enim krogom

skyform ::

codeMonkey je izjavil:

Lahko, samo kaj to pomaga, ce je kmalu naslednja dirka, ko ne bodo trije hitrejsi izpadli in ekipni kolega te bo spet odpihnil, kot vecinoma. Slaba tolazba.


Letos sta dosti bolj izenačena kot lani, če bi ga Leclerc odpihnil vsako dirko kot ti pišeš ne bi bilo po 6 dirkah samo 3 točke razlike med njima in Leclerc letos niti ni imel več nesreče ali česa podobnega, da mu je Hmailton tako blizo v točkah. Oba sta imela za enkrat podobne težave z softwarom. Leclerc prvi dve dirki, Hamilton drugi dve dirki, prejšno dirko pa sta oba poškodovala bolid in imela slabši razultat kot bi lahko, tako da kar se tiče sreče/nesreče sta letos tudi kar izenačena.

codeMonkey je izjavil:

no comment je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Pa je res?

Ta vikend je zgazil Leclerca. Dejstvo.


Je. Samo koliko je bil Leclerc tu slab je vprasanje. Hadjar je bil dober del vikenda hitrejsi od Verstappna. Pa ga je model dirko ali dve nazaj sisal za celo sekundo. Nekaj ni sedlo nekaterim voznikom, je bilo ocitno.


Hamiltonu tudi kdaj ne sede kaka dirak ampak se to ne piše, se piše, da je enostavo podn, prepočast, zanič za odstop. Leclerc je sedaj imel kar dve slabi dirki zapored in se mu pogleda skozi prste kot da ni bilo nič.

codeMonkey ::

Ah, tocke. Leclerc se je vsaj nekaj se boril spredaj. Hamiltonu se je zdaj dobro poklopilo, da je bil boljsi v Kanadi, ko je bilo ravno spredaj toliko odstopov. Saj pravim, pocakajmo malo. Sicer, ce so Mercedes, McLaren in zdaj se RB spredaj, potem bi itak razlika v tockah majhna, ker bo tudi tock malo >:D

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

lec je rekel da mu tako canada kot melburne ne ustrezata po njegovem nacinu voznje.

skyform ::

Skyman je izjavil:

lec je rekel da mu tako canada kot melburne ne ustrezata po njegovem nacinu voznje.


Enako je rekel tudi za Kitsjsko in kaj zdaj, to bi naj bilo opravičilo? A si kdaj čul Schumija, Alonsa, Hamiltona, Vettlela in Verstappna vsako leto ponavljati kak mu ta steza ne leži pa, da bi to kr tak veljalo za opravičilo in se pogledalo skozi prste kot za Lecleca? Ki te, žive bi jih pojedli kritiki.


codeMonkey je izjavil:

Ah, tocke. Leclerc se je vsaj nekaj se boril spredaj. Hamiltonu se je zdaj dobro poklopilo, da je bil boljsi v Kanadi, ko je bilo ravno spredaj toliko odstopov. Saj pravim, pocakajmo malo. Sicer, ce so Mercedes, McLaren in zdaj se RB spredaj, potem bi itak razlika v tockah majhna, ker bo tudi tock malo >:D


Ah točke, saj niso pomembne samo tisti, ki jih ima ma koncu sezone največ je prvak. A Hamilton pa se ni nič boril odspredaj ne? Za enkrat je bil bolj izgubljen samo drug stint v Japonskem in v Miami sprint, za dirko pa ne vemo kako se bi odrezal brez poškodbe in na koncu sta kljub temu nabrala v Miami enako točk.

Ne vem ali imaš slab spomin ali slabo spremljaš dirke ali pa malo izivaš. >:D

Da ti osvežim spomin.

Avstralija, Leclerc 0.5sec pred Ham
Kitsjska, Ham 3sec pred Lec
Japonska, Leclerc 9sec pred Ham
Miami, Ne vemo realne slike, oba slab rezultat
Kanada, Ham 33sec pred Lec, na koncu je Leclerc popustil po drugi napaki tako da realno bi najbrž bilo okrog 10sec.

In še sprinit, da nebo kdo rekel, da sem pozabil. Leclerc končal vse tri sprinte pred Hamiltonu ampak je Hamilton bil hitrejši v Kitajski in Kanadi, je zaradi borbe z Russllom v Kitajskem in Piastrijem v Kanadi, posledica obraba gum izgubil mesto pred Leclercom, kot ga je tudi Leclerc skoraj v Avstraliji zaradi borbe z Russllom.

No in če to ni precej izenačeno, kje ti tu vidiš, da ga je Leclerc odpihnil ne vem. Za trenutek pozabi na lanske rezultate, jaz govorim o letos in kot kaze se tebi je vlece na 2025 ali zraven stejes te razultate. Za enkrat Hamilton deluje absolutno boljši kot lani, kot da mu ti bolidi res bolj sedijo. Bomo pa vidli če bo Hamilton lahko zdržal ta tempo in konstantnost, čez celo sezono, ker starejši si težje je biti konstanten čez daljši čas. Te lahko vrze iz tira kakšna neprespana noč ali jet lag ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

DamijanD ::

skyform je izjavil:

Za enkrat Hamilton deluje absolutno boljši kot lani

Točno to. Lani ga je bilo skoraj težko gledati, letos bistveno bližje Leclercu

billy ::

ja bojda delajo avto v smeri njegovih inputov...

billy ::

Lewis Hamilton targets Monaco win as Ferrari's power deficit fades

to pa se bojim, da se res lahko zgodi...ferari je baje močan v ovinkih in motor v monacu sploh ni važen.

Je pa res, da je lerk zelo dober v monacu, tako da tu bomo videli...ali ferari res bolj paše šunki, da so ga naredili s tem namenom, ali pa je kanada bila samo izjema sezona, kot lanska sprint zmaga v kini.

Scorpy84 ::

skyform je izjavil:

Skyman je izjavil:

lec je rekel da mu tako canada kot melburne ne ustrezata po njegovem nacinu voznje.


Enako je rekel tudi za Kitsjsko in kaj zdaj, to bi naj bilo opravičilo? A si kdaj čul Schumija, Alonsa, Hamiltona, Vettlela in Verstappna vsako leto ponavljati kak mu ta steza ne leži pa, da bi to kr tak veljalo za opravičilo in se pogledalo skozi prste kot za Lecleca? Ki te, žive bi jih pojedli kritiki.


Tudi teb spomin sepa, ce si se isto spravil. Vsi so govorili isto, ko so imeli slabsi avto, pri dominanci ravno ne. Se spomnem legendarnih schumijevih diplomatskih izjav v stilu, ta setup ni bil idealen, ferrariju ta proga ne leži, določene steze ustreza drugim ekipam itn... to je sicer govoril med dominanco... ker mu ego ni pustil, da bi sebe krivil, ko je barichello bil hitrejsi.

codeMonkey ::

Meni se ocita negledanje. Ko bi vsaj highlightse gledali za nazaj. Se vedno stojim za napisanim, Leclerc se je boril spredaj, Hamilton skoraj nic. Model napise "Avstralija Leclerc 0.5s pred Ham", in to je to? Kaj pa borbe z Russlom za prvo mesto, ko je Hamilton z lepe razdalje zadaj samo gledal kako sta se prehitevala? Miami, da ne vemo realne slike? Leclerc je vodil cez 10 krogov, se boril z Mercedesom, na koncu naredil napako v borbi za stopnicke. In ja, s tem sta ga prehitela Hamilton in Russel in zdaj bomo gledali tocke? Ne ga srat no. Hamilton je lahko boljsi kot lani, ampak neke borbe z najhitrejsimi pa ni pokazal, kot Leclerc.

Zgodovina sprememb…

free_rider ::

Važno, da HAM samo pritisne push-to-pass, pa pol avto kar sam prehiteva. Medtem ko ostali pa vlagajo neke nadčloveške napore v to in borbajo, švicajo, še možgansko so bolj napredni in sposobni taktično razmišljat.
Vsaj take risanke nekateri pobje tukaj slikajo.
Imagine there's no religion :)

billy ::

Ne samo to, ampak od boksov je bil 2-3 desetinke na krog hitrejši od maxa...valda ga je moral dohiteti, da je potem stisnil gumb lahko.

Ampak niso pa to bili neki nadčloveški napori, kot nekateri tu pišejo...

skyform ::

codeMonkey je izjavil:

Meni se ocita negledanje. Ko bi vsaj highlightse gledali za nazaj. Se vedno stojim za napisanim, Leclerc se je boril spredaj, Hamilton skoraj nic. Model napise "Avstralija Leclerc 0.5s pred Ham", in to je to? Kaj pa borbe z Russlom za prvo mesto, ko je Hamilton z lepe razdalje zadaj samo gledal kako sta se prehitevala? Miami, da ne vemo realne slike? Leclerc je vodil cez 10 krogov, se boril z Mercedesom, na koncu naredil napako v borbi za stopnicke. In ja, s tem sta ga prehitela Hamilton in Russel in zdaj bomo gledali tocke? Ne ga srat no. Hamilton je lahko boljsi kot lani, ampak neke borbe z najhitrejsimi pa ni pokazal, kot Leclerc.


Kaj te bereš ti? Sem napisal, da se je Leclerc boril z Russellom v Avstraliji in da je kot posledica skoraji koncal za Hamiltonom kot je Hamilton v kitajskem in kandskem sprintu koncal za Leclercom zato, ker se je boril z Russllom in Piastrijem.

Hamilton se je boril z Russllom za prvo mesto v Kitajski na sprintu in na dirki, očitno si tudi to pozabil in v Japonski je bil na drugem mestu skor cel prvi stint. Miami dirko pa nimamo prave slike, ker je imel Hamilton poškodovan bolid od prvega kroga naprej, zaradi katerega je izgubljal 0.5sec na krog na koncu pa se posledica tega pregrevaje bolida. Imamo samo sliko iz sprinta kjer je Hamilton bil izgubljen, ker je koristil nastavtive, ki so jih pridobilo na osnovi simulatorja, nato je nastavitve popolnoma spremenil pred quali in je bil dosti bolj zadovoljen. Kar je tudi bil razlog, da pred kanado ni koristil simulator, kot ga je koristil Leclerc. Morda je tudi Leclerc imel te težave v kanadi, ker ga so gradili setup preveč na osnovi sima.

Spremljam oba vozika zelo natančno, ker sem fan obeh, tako da nea ti meni z nekimi highlightsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

billy je izjavil:

ja bojda delajo avto v smeri njegovih inputov...
.

Kaj si še neboš ti vse izmislil? Uporabili so nasvete od obeh voznikov in podatke iz windtunnel. Bolid ni narejen bolj za enega in ne drugega, kar je tudi Leclerc sam potrdil!

tisto jutro ::

billy je izjavil:

Ne samo to, ampak od boksov je bil 2-3 desetinke na krog hitrejši od maxa...valda ga je moral dohiteti, da je potem stisnil gumb lahko.

Ampak niso pa to bili neki nadčloveški napori, kot nekateri tu pišejo...

Seveda niso bili napori, on prehiti Maxa za malo malico. Pošolal ga je kot prvošolčka

Pejt k psihiatru/hipnotizerju naj ti že enkrat zbije Hamiltona iz glave, se boš lahko vsaj enkrat v življenju naspal

billy ::

skyform je izjavil:

billy je izjavil:

ja bojda delajo avto v smeri njegovih inputov...
.

Kaj si še neboš ti vse izmislil? Uporabili so nasvete od obeh voznikov in podatke iz windtunnel. Bolid ni narejen bolj za enega in ne drugega, kar je tudi Leclerc sam potrdil!


Lewis Hamilton’s technical input played a pivotal role in the design of Ferrari's 2026 Formula 1 car (the SF-26).

Handling & Aero Preferences: Hamilton provided crucial early feedback on the SF-26's drivability, expressing a preference for an "oversteery and snappy" feel. This helped steer the chassis development toward a platform he can push aggressively.

skyform ::

Ja seveda, da mu je pomagal njegov input, če je lanski bolid bil narejen na osnovi Leclerca in Sainza, alo kje ti živiš? To še pa ne pomeni, da so uporabilo več inputa kot od Leclerca.

codeMonkey ::

skyform je izjavil:

in v Japonski je bil na drugem mestu skor cel prvi stint.


Kdo je bil drugi? Hamilton? Resno? Spet se je Leclerc boril spredaj. Hamilton je bil dalec zadaj. Se mu je pa usralo s postankom. Bomo zdaj steli Hamiltonu najvisje pozicije, ko gredo tisti spredaj na menjavo?

Zgodovina sprememb…

skyform ::

codeMonkey je izjavil:

skyform je izjavil:

in v Japonski je bil na drugem mestu skor cel prvi stint.


Kdo je bil drugi? Hamilton? Resno? Spet se je Leclerc boril spredaj. Hamilton je bil dalec zadaj. Se mu je pa usralo s postankom. Bomo zdaj steli Hamiltonu najvisje pozicije, ko gredo tisti spredaj na menjavo?
.

Pardon to sem pa res spomešal ampak za razliko od tebe priznam napake ti pa še ko prebereš post narobe in trdiš, da sem pisal stvari, ki jih sploh nisem niso tolko fer, da bi se opravičil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

codeMonkey ::

Kaj pa naj priznam tu? Leclerc se je bistveno vec boril spredaj. To ni dejstvo? In tocke tega ne odrazajo.

billy ::

to je res, ampak koneckoncev žal veljajo samo točke konec leta.

lani je tudi max se bolj boril, pa je odnesel WC nor...čez X let ne bo nihče se spominjal tega in v statistiki bo stal samo WC...

codeMonkey ::

Ampak smo se dalec od konca leta. Ljudje ze zdaj prihajajo ven s tockami in delajo primerjave. Ali pa s sekundami zaostanka na koncu dirk. Podobno.

skyform ::

codeMonkey je izjavil:

Kaj pa naj priznam tu? Leclerc se je bistveno vec boril spredaj. To ni dejstvo? In tocke tega ne odrazajo.


Ja zelo si nadut no, še mojga posta nisi prebral celega ali prav. Samo v svojo prid vse obračaš in ne priznaš niti ene napake. To, da se je Leclerc več boril odspredaj nisem zanikal, spet obračaš vse v drugo smer. Ti si trdil kako bo Leclerc spet odpihnil Hamiltona kot vse prejšne dirke pred Kanado, kar sploh ni res. Da te citiram

"Lahko, samo kaj to pomaga, ce je kmalu naslednja dirka, ko ne bodo trije hitrejsi izpadli in ekipni kolega te bo spet odpihnil, kot vecinoma. Slaba tolazba."


Zelo biased komentar, to bi držalo za lansko sezono ne pa za letošnjih pet dirk, ki smo jih imeli. In to je tema o kateri jaz debatiram, da ne drži, da je Leclerc letos odpihnil Hamiltona, ti pa sedaj vse obračaš na to kdo se je spredaj več boril. Za enkrat je bila razlika med njima majhna in oba sta imela svoje ups in downse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

codeMonkey ::

skyform je izjavil:

Ti si trdil kako bo Leclerc spet odpihnil Hamiltona kot vse prejšne dirke pred Kanado, kar sploh ni res. Da te citiram

"Lahko, samo kaj to pomaga, ce je kmalu naslednja dirka, ko ne bodo trije hitrejsi izpadli in ekipni kolega te bo spet odpihnil, kot vecinoma. Slaba tolazba."



Jaz ti ne morem pomagat, ce si tako custven, da niti napisanega ne razumes.

O nadutosti pa tole:

skyform je izjavil:


Ne vem ali imaš slab spomin ali slabo spremljaš dirke ali pa malo izivaš. >:D

Da ti osvežim spomin.



skyform je izjavil:


Pardon to sem pa res spomešal ampak za razliko od tebe priznam napake

Zgodovina sprememb…

skyform ::

codeMonkey je izjavil:

Ampak smo se dalec od konca leta. Ljudje ze zdaj prihajajo ven s tockami in delajo primerjave. Ali pa s sekundami zaostanka na koncu dirk. Podobno.


Kje sem jaz kaj prehiteval, seveda vem, da je še sezona dolga in se lahko marsikaj spremeni ampak še še enkrat, pisal si dobesedno laži in ti si bil tisti, ki pehiteva. A nisi napovedal naprej, da bo Leclerc v naslednji dirki spet odpihnil Hamiltona, kot ga je do sedaj svašta, še en dokaz kaki nadutež si. Jaz pa sem ti samo dal primere in dokaze, da za enkrat Leclerc letos ni odpihnil Hamiltona, sam pa napoveduješ naprej kako bo kdo koga odpihnil, kdo sedaj prehiteva? 8-O

skyform ::

codeMonkey je izjavil:

skyform je izjavil:

Ti si trdil kako bo Leclerc spet odpihnil Hamiltona kot vse prejšne dirke pred Kanado, kar sploh ni res. Da te citiram

"Lahko, samo kaj to pomaga, ce je kmalu naslednja dirka, ko ne bodo trije hitrejsi izpadli in ekipni kolega te bo spet odpihnil, kot vecinoma. Slaba tolazba."



Jaz ti ne morem pomagat, ce si tako custven, da niti napisanega ne razumes.



Imeli smo samo pet dirk, večinoma v petih dirkah je skor enako kot kot vendo. In kdaj točno je to bilo, daj razsvetli nas no? V Avstraliji Leclec malo boljši, v Kitajski Hamilton malo boljši, V Japonski je bil Leclerc kar boljši ja ampak odpihnil? Odpihnil ga je samo v Miami sprintu, nato pa je Hamilton odpihnil Leclerca v Kanadi, če že tako želiš, čeprav jaz nisem tega mnenja, najbrž sta oba imela oba slab setup, Hamilton v Miami Sprint in Leclerc v Kanadi, morda posledica sima.

In, če se že greš igrice citiranja.

Skyman je izjavil:


In še sprinit, da nebo kdo rekel, da sem pozabil. Leclerc končal vse tri sprinte pred Hamiltonu ampak je Hamilton bil hitrejši v Kitajski in Kanadi, je zaradi borbe z Russllom v Kitajskem in Piastrijem v Kanadi, posledica obraba gum izgubil mesto pred Leclercom, kot ga je tudi Leclerc skoraj v Avstraliji zaradi borbe z Russllom.


In ti prideš z takšnim odgovorom, se lepo vidi kako pozorno bereš.

codeMonkey je izjavil:

Model napise "Avstralija Leclerc 0.5s pred Ham", in to je to? Kaj pa borbe z Russlom za prvo mesto, ko je Hamilton z lepe razdalje zadaj samo gledal kako sta se prehitevala?


codeMonkey je izjavil:

Kaj pa naj priznam tu?
To, da si slabo preral moj post ne bi bil slab začetek ampak kot kaže si ti popoln, brez napak.


Nato, sam sebi nasprotuješ, napoveduješ v naprej in nato obtožuješ druge glede tega.

codeMonkey je izjavil:

Lahko, samo kaj to pomaga, ce je kmalu naslednja dirka, ko ne bodo trije hitrejsi izpadli in ekipni kolega te bo spet odpihnil, kot vecinoma. Slaba tolazba.

codeMonkey je izjavil:

Ampak smo se dalec od konca leta. Ljudje ze zdaj prihajajo ven s tockami in delajo primerjave. Ali pa s sekundami zaostanka na koncu dirk. Podobno.


...

Pithlit ::

free_rider je izjavil:

Važno, da HAM samo pritisne push-to-pass, pa pol avto kar sam prehiteva. Medtem ko ostali pa vlagajo neke nadčloveške napore v to in borbajo, švicajo, še možgansko so bolj napredni in sposobni taktično razmišljat.
Vsaj take risanke nekateri pobje tukaj slikajo.

Ne, ne ostali. Samo Max.
Life is as complicated as we make it...

musicfreak ::

Najbolj smesno pri zgodbi Antonellija je, da je Ferarri spet zamudil prvi italijanski talent po desetletjih. Namesto da bi bil pri njih se vozi pri Mercedesu :D in se bolj smesno je da se sploh ne govori o tem da bi ga na vsak nacin pripeljali k sebi. Pred 30 leti bi bla situacija cisto druga. Ze tukaj se vidi kako je Ferrari zglajzal. Vcasih so hotli da je vse italijansko v ekipi, a pri tako veliki stvari in reklami kot bi bil velik domac dirkaski talent pri domaci italijanski ekipi se jim ocitno ne zdi nekaj za kar bi mogli naredit vse da realizirajo.

BT52 ::

ehh

Gledamo da je Ferrari AUTO šel soyboy.... Ta Vigna Ferrari gre v propad....

no comment ::

musicfreak je izjavil:

Vcasih so hotli da je vse italijansko v ekipi, a pri tako veliki stvari in reklami kot bi bil velik domac dirkaski talent pri domaci italijanski ekipi se jim ocitno ne zdi nekaj za kar bi mogli naredit vse da realizirajo.

Ferrari ima že zeloooo dolgo politiko izogibanja italijanskih dirkačev. Pritisk tifosijev, vrsta italijanskih dirkačev, ki je umrla v Enzotovih krstah... vse to je pripeljalo do tega, da so v Ferrariju raje izbirali tuje dirkače. Kar do sedaj niti ni bil problem, ker ni bilo nekega Italijana, ki bi bil mega talent.

Zgodovina sprememb…

Scorpy84 ::

Dejte no glede kimija, ferrari je zelel hamiltona zaradi tržne vrednosti, pac ambasadorja znamke, ki je med dirkači daleč najbolj popularen tudi izven f1. To da sedaj dober dirka jim je plus. Leclerca imajo. Prej ali slej bo tudi kimi vozil za njih.

free_rider ::

musicfreak je izjavil:

Najbolj smesno pri zgodbi Antonellija je, da je Ferarri spet zamudil prvi italijanski talent po desetletjih. Namesto da bi bil pri njih se vozi pri Mercedesu :D in se bolj smesno je da se sploh ne govori o tem da bi ga na vsak nacin pripeljali k sebi. Pred 30 leti bi bla situacija cisto druga. Ze tukaj se vidi kako je Ferrari zglajzal. Vcasih so hotli da je vse italijansko v ekipi, a pri tako veliki stvari in reklami kot bi bil velik domac dirkaski talent pri domaci italijanski ekipi se jim ocitno ne zdi nekaj za kar bi mogli naredit vse da realizirajo.


No, pred 30 leti definitivno FeRRaRi ni bil all-italian moštvo. V času svoje največje dominacije imel:
- nemškega #1 dirkača,
- francoskega vodjo moštva,
- britanskega tehničnega direktorja in stratega,
- južnoafriškega glavnega dizajnerja.

Italijani so bili kvečjemu vodja motornega oddelka, dirkaški inženir in pa seveda mehaniki.
Tako da, če so se kaj naučili iz tega obdobja, je to, da je treba pač določene zadeve outsourcati.

Saj ni povsem neverjetno, da kasneje v karieri ne vidimo Kimija v rdečem.
Ferrari je navsezadnje le znamka, ki je vedno privlačila prvake (Schumacher, Alonso, Vettel, Hamilton).

Seveda, se je pa zelo preprosto na netu norčevati iz Ferrarija, ampak tega ne bi bilo toliko, če bi bil Ferrari le neko obskurno moštvo.
Imagine there's no religion :)

Ganon ::

Ben Sulayem je predlagal odpravo omejitev predsedniških mandatov FIE, ki so omejeni na obdobje 12 let. Še en diktator, tokrat v športu.

musicfreak ::

free_rider je izjavil:

musicfreak je izjavil:

Najbolj smesno pri zgodbi Antonellija je, da je Ferarri spet zamudil prvi italijanski talent po desetletjih. Namesto da bi bil pri njih se vozi pri Mercedesu :D in se bolj smesno je da se sploh ne govori o tem da bi ga na vsak nacin pripeljali k sebi. Pred 30 leti bi bla situacija cisto druga. Ze tukaj se vidi kako je Ferrari zglajzal. Vcasih so hotli da je vse italijansko v ekipi, a pri tako veliki stvari in reklami kot bi bil velik domac dirkaski talent pri domaci italijanski ekipi se jim ocitno ne zdi nekaj za kar bi mogli naredit vse da realizirajo.


No, pred 30 leti definitivno FeRRaRi ni bil all-italian moštvo. V času svoje največje dominacije imel:
- nemškega #1 dirkača,
- francoskega vodjo moštva,
- britanskega tehničnega direktorja in stratega,
- južnoafriškega glavnega dizajnerja.

Italijani so bili kvečjemu vodja motornega oddelka, dirkaški inženir in pa seveda mehaniki.
Tako da, če so se kaj naučili iz tega obdobja, je to, da je treba pač določene zadeve outsourcati.

Saj ni povsem neverjetno, da kasneje v karieri ne vidimo Kimija v rdečem.
Ferrari je navsezadnje le znamka, ki je vedno privlačila prvake (Schumacher, Alonso, Vettel, Hamilton).

Seveda, se je pa zelo preprosto na netu norčevati iz Ferrarija, ampak tega ne bi bilo toliko, če bi bil Ferrari le neko obskurno moštvo.


Pred 30 leti ne, ampak po eri Schumacherja in Todta so imeli plan narediti ekipo italijansko popolnoma (pred cim jih je Lauda dostikrat svaril da se bo zacela spet spagetarija oz nek tak izraz je mel za italijanski kaos). Je pa tudi res da zadnjih 30 let italija ni imela takega talenta. Vsi ki so bili v F1 so bili cisto povprecje (se najvec je obetal Fisichella), to je bila sedaj prva priloznost in da je Antonelli velik talent se je govorilo ze pred 4-5 leti.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Scorpy84 je izjavil:

Dejte no glede kimija, ferrari je zelel hamiltona zaradi tržne vrednosti, pac ambasadorja znamke, ki je med dirkači daleč najbolj popularen tudi izven f1. To da sedaj dober dirka jim je plus. Leclerca imajo. Prej ali slej bo tudi kimi vozil za njih.


Šunka je v zatonu...vedno več gledalcev ima raje maxa...kako pa je zdaj sploh veza šunke s kim, to je še aktualno?

Max Verstappen: The dominant Dutch champion consistently tops the Sky Sports global fan surveys, reflecting his massive, passionate, and traveling orange army of supporters.

Scorpy84 ::

Kaj tukaj ni jasno iz mojega napisa. Sem lepo napisal tudi izven f1. Ze instagran podatek pove, da hamilton ima 2x vec sledilcev. Max se osredotoca samo v svetu dirkanja, hamilton pa je zgradil se svoj brend. Ko max zapusti f1, bo isto kot z raikkonenom. Kaksna bo prihodnost naveza hamilton-ferrari je se vprasanje. Je pa da bo ferrari imel se kako korist od hamiltona (glede na njegov modni stil), po predstavi zadnjega avta. Hamilton je v svetu motosporta ze dolgo nazaj v zatonu.

billy ::

torej kaj ima veze izven F1, tu se menimo o dirkanju.

komercialne poteze ferarija pa pustimo ob strani, že tako se prveč piše o šunki, ni treba še zdaj zaradi tega ker se oblači ko pajac, hodi z ne vem kom....čas je da se take stvari dajo na stran, ker nimajo veze z F1...in bolj kot pišemo, samo bolj popularne bodo, ko bodo algoritmi zagrabili.

Scorpy84 ::

Pa smo spet tam nazaj...
Ima veze, ker je odgovor na post, zakaj je ferrari izpustil antonelija in vzel hamiltona.

free_rider ::

Billy, zakaj Hamiltona vedno nazivaš "šunka", Maxa pa normalno "Max" in nikoli z kakšnim Crashstappen?
A to si samo toliko zatreskan vanj, ali gre za katero drugo motnjo?
Resno sprašujem.
Imagine there's no religion :)

Bellator ::

Scorpy84 je izjavil:

Je pa da bo ferrari imel se kako korist od hamiltona (glede na njegov modni stil), po predstavi zadnjega avta.


Modni stil, s katerim išče pozornost :))



Preveri koliko mtoseva si v resnici!

https://mojkviz.neocities.org/

Groot ::

billy je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Dejte no glede kimija, ferrari je zelel hamiltona zaradi tržne vrednosti, pac ambasadorja znamke, ki je med dirkači daleč najbolj popularen tudi izven f1. To da sedaj dober dirka jim je plus. Leclerca imajo. Prej ali slej bo tudi kimi vozil za njih.


Šunka je v zatonu...vedno več gledalcev ima raje maxa...kako pa je zdaj sploh veza šunke s kim, to je še aktualno?

Max Verstappen: The dominant Dutch champion consistently tops the Sky Sports global fan surveys, reflecting his massive, passionate, and traveling orange army of supporters.


Ti res res rabiš strokovno pomoč, ker tole je pa že precej čez mejo zaskrbljujočega 8-O8-O

Pithlit ::

free_rider je izjavil:

Billy, zakaj Hamiltona vedno nazivaš "šunka", Maxa pa normalno "Max" in nikoli z kakšnim Crashstappen?
A to si samo toliko zatreskan vanj, ali gre za katero drugo motnjo?
Resno sprašujem.

Zato ker je "ham" priročen izgovor da je lahko nesramna pičkica.
Life is as complicated as we make it...

codeMonkey ::

Kaj pravite na omejevanje moci in aktivnih krilc v Monaku :D

BT52 ::

Se strinjam za krilca, za LICO v monaco pa :/ tule upam so dobro določili nizek prag. Ker res za zabaven Monako moč ni tak pomembna.

Scorpy84 ::

Skatka, ker noben ne pise o tem.

18 maja je fia ekipam razlozila kako deluje pravilo ADUO. Doslej je veljalo, da lahko samo v alektricen del posegajo. Sedaj je prvo ocenjevalno obdobje 6 dirk mimo in ce fia ugotovi, da motor zaostaja vec kot 2%, lahko dovoli tudi spremembo v homologiran motor. Nova homologacija pri fia bo vseeno nekaj casa trajala. Vasseur je ze izjavil, da bojo izkoristili ADUO, tako ko jim fia dovoli. Menda imajo ze pripravljen posodobljen motor. Tako da se ze na veliko pise, da bi celo pred belgijo imeli pripravljeno za nadgradjo.

billy ::

free_rider je izjavil:

Billy, zakaj Hamiltona vedno nazivaš "šunka", Maxa pa normalno "Max" in nikoli z kakšnim Crashstappen?
A to si samo toliko zatreskan vanj, ali gre za katero drugo motnjo?
Resno sprašujem.


Poglej na semafor na dirki, kako so zapisani dirkači...samo prevedem angleški zapis v slovenskega. Kako bi ti prevedel VER?

Pithlit ::

billy je izjavil:

free_rider je izjavil:

Billy, zakaj Hamiltona vedno nazivaš "šunka", Maxa pa normalno "Max" in nikoli z kakšnim Crashstappen?
A to si samo toliko zatreskan vanj, ali gre za katero drugo motnjo?
Resno sprašujem.


Poglej na semafor na dirki, kako so zapisani dirkači...samo prevedem angleški zapis v slovenskega. Kako bi ti prevedel VER?

Popravca iz slovenščine torej?

Imen se ne prevaja. Razen pač če ti je to priročen izgovor za bit navadna pizda. Pol pa kar izvoli.
Life is as complicated as we make it...
««
25 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Formula 1 2025 (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Na cesti
2986186685 (37279) Samael
»

Formula 1 2024 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Na cesti
1680146225 (52505) skyform
»

Formula 1 2023 (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Na cesti
1507168878 (70216) Skyman
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375277331 (197723) ripmork
»

Formula 1 2018 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Na cesti
1230191610 (116813) Jst

Več podobnih tem